|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 22:57:22   
Anoniman
Ma kave bre bele carape, pa na njima se sve vidi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
  Direktna veza do poruke: 301
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 22:59:20   
Cunce
Kuca na selu, znaci kako ko stigne.
Dok sam bila kod mame, izuvanje je bilo obavezno, svako svoje papuce, a za goste nisu ni bile potrebne s obzirom da smo imali u svakoj prostoriji tepih, pa ni zimi nije bilo hladno za noge (ali opet, za one zimogrozljive bi se uvek nasle neke). Naravno, imali smo jedan slucaj prijatelja cije noge nisu bas mirisale, ali sreca pa nije bio cest gost user posted image
Kad se budem skucila sa dragim, mislim da ce tu biti sto manje tepiha, odnosno tepisi idu u decije i spavace sobe, a u dnevnoj, i hodnicima staze, ne. Pa cu cistiti!! Ako neko dodje bas u blatnjavim cipelama, cekace ga ciste, mirisljave papuce i problem resen user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:04:32   
Anoniman
MK, moje ciganče ima i cigansko ime- Samanta.

(odgovor članu Cunce)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:13:35   
ljubičica
Kod nas se izuva. Uroš se valja po podu, stavlja u usta šta stigne i najbolje da se ne izuvaju. To je kao kad bih ga pustila da na ulici čučne i sa asfalta stavi nešto u usta. A i imamo nove tepihe koji su svetli pa ne želim da ih nosim na pranje na nedelju dana.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:24:36   
Anoniman
Nevena ne stavlja nepoznati predmet sa asfalta u usta, ali kad joj igračka ili glodalica padne na asfalt uredno joj vratim i to nastavi da glođe kao da ništa nije bilo. Valja se po podu, uzima dudu sa poda, uskoro će i jesti sa tog istog poda po kome se šetamo i mi i gosti obuveni.

(odgovor članu ljubičica)
  Direktna veza do poruke: 305
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:25:08   
Druid
IZVORNA PORUKA: gae_gr

E$vo i mene. Kod nas se situacija promenila u toliko što le Žaba propuzala, ali se i dalje niko ne izuva. Čak sam joj davala igračke koje su padale na pod hipermarketa pa je nastavljala da ih glaba. Čim dovoljno otopli puzaćemo i po keju, kafanama i ostalim javnim površinama.


Sve isto.
Da mi gosti idu u čarapama, a beba puzi tuda isto mi je kao da im zaglaba čarape user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:33:57   
Sanchy
Ha ha ha Druid nasmeja me,slazem se u potpunosti...

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:42:23   
ljubičica
Čarape su jedno, a obuća sa ulice je drugo. Po ulici kerovi s..ru i pi..aju, i svako pljuje i šta sve ne, a u kući taj neko dobije čiste papuče. Pa mogu da mu budu čarape kakve hoće.

< Poruku je uredio ljubičica -- 17.3.2012 23:43:00 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:47:16   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: ljubičica

Čarape su jedno, a obuća sa ulice je drugo. Po ulici kerovi s..ru i pi..aju, i svako pljuje i šta sve ne, a u kući taj neko dobije čiste papuče. Pa mogu da mu budu čarape kakve hoće.


Ovo sam upravo htela da napišem.

Neka hvala, čast svakom ali moje dete neće stavljati raznorazne gadosti sa ulice u usta.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.3.2012 23:51:52   
Cunce
hahah, a ja u sedmom mesecu ni ne razmisljam da ce dete da puzi i stavlja svasta u usta.. user posted image
valjda zato sto se verovatno necemo ni seliti dok ne poraste malo vise user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 0:52:27   
Jele

IZVORNA PORUKA: gae_gr

E$vo i mene. Kod nas se situacija promenila u toliko što le Žaba propuzala, ali se i dalje niko ne izuva. Čak sam joj davala igračke koje su padale na pod hipermarketa pa je nastavljala da ih glaba. Čim dovoljno otopli puzaćemo i po keju, kafanama i ostalim javnim površinama.


Nemoj da se ljutiš, ali moja reakcija je bila user posted image Po ovome izgleda da je i pranje ruku suvišna stvar?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 1:18:14   
mama kukunka
ne, pranje ruku nije suvisno, ali preterivanje u briskanju i pirkanju svakako jeste..e sad je pitanje ko sta misli -sta je preterivvanje??
neki roditelji koje poznajem drze se one teorije od 4sec-sve sto je manje od 4 sec bilo na patosu nije moglo da se kontaminira mikroorganizmima user posted image ?! onda je scena sledeca-dete baci zvecku, a njih dvoje na glas broje do 4 i trce da je podignu-ako uspeju -moze da nastavi da se igra, a ako ne- ide na pranje igracka user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 6:46:49   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: gae_gr

E$vo i mene. Kod nas se situacija promenila u toliko što le Žaba propuzala, ali se i dalje niko ne izuva. Čak sam joj davala igračke koje su padale na pod hipermarketa pa je nastavljala da ih glaba. Čim dovoljno otopli puzaćemo i po keju, kafanama i ostalim javnim površinama.


Nemoj da se ljutiš, ali moja reakcija je bila user posted image Po ovome izgleda da je i pranje ruku suvišna stvar?



Pranje ruku nije suvišna stvar. A i ne vidim gde sam napisala da joj ne perem rukeuser posted image Ali između redovnog pranja ruku i istresanja gostiju iz cipela kao i vezivanja deteta u šetnji da slučajno nešto ne dohvati je dug put. Ili možda da je naučim da se igra u pesku u lateks rukavicama? Možda da se nikad ne igra u peskum pošto ga mačke i kučići zapišavaju? Kad smo kod toga možda i da ne idemo u park? Mislim da bi onda bilo najbolje da odrtaste u čistoj sobi u čarapama. Detinjstvo će joj biti tako bogato i radosno!

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 313
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 6:50:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mama kukunka

ne, pranje ruku nije suvisno, ali preterivanje u briskanju i pirkanju svakako jeste..e sad je pitanje ko sta misli -sta je preterivvanje??
neki roditelji koje poznajem drze se one teorije od 4sec-sve sto je manje od 4 sec bilo na patosu nije moglo da se kontaminira mikroorganizmima user posted image ?! onda je scena sledeca-dete baci zvecku, a njih dvoje na glas broje do 4 i trce da je podignu-ako uspeju -moze da nastavi da se igra, a ako ne- ide na pranje igracka user posted image user posted image


Mythbustersi ovo obradili, myth busted! Pujnpike ne važi, 4 sekunde ili 444 isto mu dođe. user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
  Direktna veza do poruke: 314
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 8:25:28   
Anoniman
Ne znam zašto mora da bude ili "dete odrasta zatvoreno u sobi" ili "igra se sa mačijom kakom".
Kod mene se izuva, a opet nije, ne sterilno, nego ni preterano čisto, jer nisam opterećena time da svaki dan ribam podove i tepihe. Šta padne u kući na pod, slobodno može da se pojede. Napolju, mislim da bi pre dobio šamar (a ja sam teški protivnik udaranja deteta i po guzi a kamo li po licu) nego što bih mu dozvolila da ono što je palo na asfalt vrati u usta. i bez toga je zdrav i prav, ima imunitet, a ako ću da biram potncijalni imunitet + bakterije koječije kojekakve, ili malo slabiji imunitet (ali verujte, to nema veze sa vezom, i koliko god primera da navedete - moj taj i taj radio to i to, pa je sad zdrav/bolestan, džabe kad pravila nema), uvek biram taj slabiji imunitet. A igra se napolju, dira sve i svašta, pesak, igralište, kopa zemlju rukama...ali se zna - ruke ni blizu lica dok se ne operu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 315
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 9:19:01   
bulka
Mi se izuvamo. Gosti nam ne dolaze svakodnevno, vecina se izuje i obuje papuce, neki se izuju i kazu da im ne trebaju papuceuser posted image , neki se ne izuju... Ne znam da li ima tema, ali evo ovde da kazem, meni je nekako gore sto neki od njih ne operu ruke a ispipaju svuda i uzimaju devojcice i kada su bebice bile, ili sad sluze se recimo i nesto im iz svojih ruku stavljaju im u usta da pojedu... Stresam se u sebi. Takva sam, sta cu. Eto pre neki dan, dosla mm tetka iz Kanade, preko Londona, Minhena do Bg, taksijauser posted image izgrli ih izljubi izmazi.. Ne znam ja bih volela kada bi svi prvo u kupatilu oprali ruke sapunom, a hoce li se izuti ili ne kako im volja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 9:34:04   
nenja22
ode tema opet u smeru napolju je prljavo, unutra drugačije...

a moje pitanje je bilo malo konkretnije, ne zezam, nego me stvarno zanima
da li ima neko da mi da još neki razlog da se premislim još jedared, sem onih standardnih kako je napolju prljavo

da pojasnim, imamo psa, pa kad je stizala beba, na temu dete i pas sam znala uglavnom pozitivne priče, ono što me je malo brinulo je bila mogućnost da zakači ehinokokus, pa sam o tome detaljnije čitala i rešila dilemu...
e tako sad ovde, zanima me da li neko ima da da ideju o nečemu, što bi možda bio potencijalni problem kasnije, pa da se informišem detaljnije, ako ima šta...mada, što više razmišljam, to mi manje pada na pamet bilo kakav problem na tu temu

a to ko će kako u svojoj kući i sa svojim detetom, šta je bon ton, a šta ne, i ostale priče, ne vidim potrebu za ubeđivanjem ni jedne ni druge strane u suprotno mišljenje

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 9:49:03   
Anoniman
Realno ako je suva površina mnogo manja je i šansa da nešto raste, ako je vlažno i pogodno za razvoj kojekakvih bakterija onda joj nešto što je palo ne bih dala, takođe je ne bih pustila da puzi. ali ako je suvo samo prebrišem vlažnom maramicom i idemo dalje.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 318
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 13:14:46   
Sanchy
Citajuci sve ovo ovde pade mi na pamet scena iz Zikine dinastije kada Zika i Dara dolaze u posetu Marijinim roditeljima pa Zika krece da se izuva a prijatelj mu kaze "ne,ne ne izuvajte se ",a Zika "Ne, ne prijatelju znam ja sta je red" pa cupka na jednoj nozi skidajuci kaubojske cizme i ostaje u odelu sa sesirom na glavi i belim carapama na nogamauser posted image user posted image ...zasu...Nenja22 svako u svojoj kuci radi drugacije to je ocigledno,a po ovim forumima sta god da i pitas obicno dodje do zavade ako je neko malo tvrdji u svojim stavovima(jauser posted image ) tako da vidis i sama sve se vrti oko cistoce,ne cistoce uglavnom ,drugih razloga nema,pa ti kako si do sada radila tako i u buduce,licno nemam nameru bilo sta da menjam osim sto cu kupiti taj parocistac koji inace i dezinfikuje prostor i koristi se za sve zivo cak je dobar i za decije igracke i to je jedino..i dalje nemam nameru da cimam goste da se izuvaju,svakako mi ne tapkaju po celom stanu kad dodju a niti se ja izuvam gde god da odem to mi je nekako bezveze da ja u suknji skakucem na jednoj nozi dok nazuvam ili izuvam duge cizme na primer ma ne pada mi na pamet a pogotovu jos da u tudjoj kuci obujem tudje papuce,ne mozes ni da zamilis kakvu sliku stvorim sebi u glavi...bljak..tako da svi smo mi ocigledno i vise nego razliciti pa kako mislis da je the best ti radi tako...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:20:36   
ishler
Kad samo pomislim kako pljuju po ulici bolesni od koje kakvih bolestina,a da ne pricamo o drugim stvarima, najezim se.
To nije stvaranje imuniteta,nego pravljenja deteta bolesnim.user posted image
Inace oni sto odrastaju u prljavstini i blatu zna se koliko zive.
Tako da ko nece da se izuje, ne treba ni da mi doje.
Ja postujem tudji dom,pa to ocekujem i od drugih.user posted image

< Poruku je uredio ishler -- 18.3.2012 21:28:33 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:24:27   
tammy.ka
Lako je onima koji imaju sobaricu/spremacicu da primaju goste u kucu obuvene.... ali to je danas retkost. Vise je nas obicnih smrtnika....Zato se i ja ponasam kako bih volela da se i kod mene ponasaju, izuvam se po defaultu, osim ako neko ne trazi drugacije.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:29:34   
ishler
I da imam kucnu pomocnicu,opet bi se izuvali,pa zar da zena cisti svaki cas?user posted image

(odgovor članu tammy.ka)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:33:36   
Anoniman
Ja nemam kućnu pomoćnicu, samo smo izgleda po novokomponovanim standardima štrokavi a po bontonu lepo vaspitani.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 323
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:47:01   
ishler
Ja imam persijski tepih od 10 000 cvorova i zato svi moraju da se izuju,
a noblesi mogu u stalu tamo se ne izuva.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:51:58   
Anoniman
I kod moje mame su svuda persijaneri al i dalje se ne izuva, šta da se radi kad smo porodično štrokavi...

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

kuma
pisuljica

ako hocu da se udam u crkvi, jel mogu uzeti za kumu na vencanju prijateljicu koja nije krstena?

da (7%)

ne (81%)

ne znam (12%)


Ukupan broj glasova: 89

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here