|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.3.2012 21:53:01   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ishler

Kad samo pomislim kako pljuju po ulici bolesni od koje kakvih bolestina,a da ne pricamo o drugim stvarima, najezim se.
To nije stvaranje imuniteta,nego pravljenja deteta bolesnim.user posted image
Inace oni sto odrastaju u prljavstini i blatu zna se koliko zive.
Tako da ko nece da se izuje, ne treba ni da mi doje.
Ja postujem tudji dom,pa to ocekujem i od drugih.user posted image


Evo jednog teksta na koji naiđoh, u njemu ima i deo koji se odnodi na goste:

Izuvanje cipela čuva naše zdravlje

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.3.2012 21:54:01 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.3.2012 0:06:14   
Sanchy
Nista ja nisam primetila da sam bolesnija od onih kod kojih se izuva ,cak stavise,gripoze neke ili bilo sta nisam imala godinama ni ja a ni suprug...mozda samo vise cistim od onih kod kojih se izuva pa mu to sve dodje na isto...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.3.2012 4:55:36   
vukosava
Mene da neko pita ja ne bi cipele ni nosila. Mrzim da imam nesto na nogama, uvek mi je tu vrucina. Ovde imam neke debele tepihe bas greje odozdo... U kancelariji imam papuce, cim zavrsim sa nastavom ja nazujem papuce (kozne crne). Ne vidi se sta imam obuveno, imam svoju kancelariju a sto mi je do poda sa svih strana. Sad bas kontam da kupim japanke jer mi je stalno vrucina u carapama i cipelama. Kad dodjem kuci, ne da se izujem iz cipela nego najcesce i iz carapa... user posted image Ceo zivot mi je mama vikala po kuci: "Dete obuvaj se nazebces!" I jesam puno puta ali opet... Meni je nagore ako moram da ceo dan provedem u istim cipelama... Desi se nekad da odem kuci na pauzi za rucak (12-13h) i obujem posle druge cipele, udobnije mi bude... Mozda je ovo sto sam celo detinjstvo provela u patikama, srednju i faks u starkama i martinkama. Mene svaka normalna cipela smara.

Ameri vole da idu na faks u japankama cak i kad pada sneg. To je glavni hit. Flip flops.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
21.3.2012 11:01:57   
Jele
IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: gae_gr

E$vo i mene. Kod nas se situacija promenila u toliko što le Žaba propuzala, ali se i dalje niko ne izuva. Čak sam joj davala igračke koje su padale na pod hipermarketa pa je nastavljala da ih glaba. Čim dovoljno otopli puzaćemo i po keju, kafanama i ostalim javnim površinama.


Nemoj da se ljutiš, ali moja reakcija je bila user posted image Po ovome izgleda da je i pranje ruku suvišna stvar?



Pranje ruku nije suvišna stvar. A i ne vidim gde sam napisala da joj ne perem rukeuser posted image Ali između redovnog pranja ruku i istresanja gostiju iz cipela kao i vezivanja deteta u šetnji da slučajno nešto ne dohvati je dug put. Ili možda da je naučim da se igra u pesku u lateks rukavicama? Možda da se nikad ne igra u peskum pošto ga mačke i kučići zapišavaju? Kad smo kod toga možda i da ne idemo u park? Mislim da bi onda bilo najbolje da odrtaste u čistoj sobi u čarapama. Detinjstvo će joj biti tako bogato i radosno!


Ajde nemoj preterivati i ići u drugu krajnost. Spomenula sam pranje ruku, jer čemu to kada će puzati po podu kafana i drugih javnih površina i stavljati ruke u usta, kao i igračke koje su pale na pod istih. Ovde čak i ne spominjem istresanje gostiju iz cipela, već reagujem na gore navedene javne površine, tako da mani se izvrtanja reči. I nemoj ići u drugu krajnost i rukavice i sterilno, itd. Ako vodim dete na štrand znam da u pesku nema fekalija kerova i mačaka, a sigurno ga neću pustiti u pesak gde vidim da je prljavo i ima koječega. A ako misliš da će detinjstvo biti bogatije ako se puzi po kafanama i stavljaju igračke u usta sa poda supermarketa, ne znam šta da ti kažem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
21.3.2012 11:04:00   
Jele
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ne znam zašto mora da bude ili "dete odrasta zatvoreno u sobi" ili "igra se sa mačijom kakom".
Kod mene se izuva, a opet nije, ne sterilno, nego ni preterano čisto, jer nisam opterećena time da svaki dan ribam podove i tepihe. Šta padne u kući na pod, slobodno može da se pojede. Napolju, mislim da bi pre dobio šamar (a ja sam teški protivnik udaranja deteta i po guzi a kamo li po licu) nego što bih mu dozvolila da ono što je palo na asfalt vrati u usta. i bez toga je zdrav i prav, ima imunitet, a ako ću da biram potncijalni imunitet + bakterije koječije kojekakve, ili malo slabiji imunitet (ali verujte, to nema veze sa vezom, i koliko god primera da navedete - moj taj i taj radio to i to, pa je sad zdrav/bolestan, džabe kad pravila nema), uvek biram taj slabiji imunitet. A igra se napolju, dira sve i svašta, pesak, igralište, kopa zemlju rukama...ali se zna - ruke ni blizu lica dok se ne operu.


E sad videh i Nedjin odgovor i u potpunosti se slažem sa ovakvim viđenjem stvari.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
14.7.2012 16:35:37   
Olga75
IZVORNA PORUKA: ishler

Ja imam persijski tepih od 10 000 cvorova i zato svi moraju da se izuju,
a noblesi mogu u stalu tamo se ne izuva.user posted image

zao mi je ali moram
moj perzijaner ima 24000 cvorova a kupljen je 1946 za zito i kostao je ihahaaaaj
i gosti mi ga skrnave obuveni a i zvercica ga ne stedi i sok i mrvice i kojesta , tako je bilo i kod babe koja ga je kupila ( kulaci pa dok je bilo imalo se moglo se )
kvalitet je kvalitet

< Poruku je uredio Olga RR -- 14.7.2012 16:38:11 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.7.2012 18:57:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bulka

Ne znam ja bih volela kada bi svi prvo u kupatilu oprali ruke sapunom, a hoce li se izuti ili ne kako im volja...


user posted image  tako je! kad je M bila mala (sad je kao velika) sve blize ljude smo slali prvo na pranje ruku, a za ne tako bliske smo pazili da joj se ne priblizavaju.

(odgovor članu bulka)
  Direktna veza do poruke: 332
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.7.2012 19:16:02   
PoisonEve
Mi smo nasli kompromisno resenje. Mi se izuvamo a ko nam dodje u goste ne izuva se naravno. Ja u svakom slucaju dva puta dnevno usisam i oribam pod. Mini puzi svuda. Tepihe nemamo, izbacili smo jedan koji smo imali.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.7.2012 20:03:37   
red3lilu
Kod nas je tepih samo u dečijoj sobi i to zato jer ima puteve i ulice kao motive pa se dete igra sa autićima...sve ostalo su pločice ili laminati ALI se obuća obavezno izuva. Ne vidim niti jedan argument koji me može ubediti da je ulaženje u kuću obuven higijenski... što više mogu da nabrojim bezbroj činjenica koje ukazuju na to koliko je nehigijenski...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
17.7.2012 20:28:36   
indy_25
I kod mene isto nema nikakvih cilima niti tepisona i etisona :) al se izuvamo. Kad nam neko dodje ko se ne izuva ne kazem nista ako ne pita nego onako udje s vrata. Ja se uvijek izuvam u tudjim kucama jer sam tako navikla. A da smo sterilni nismo vala nekad se nesto i sa poda gricne :)

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.7.2012 5:19:38   
vukosava
Kod mene je tepih u vecini stana i tu hodam bosa/hodamo bosi (uzivanjac). Jedva cekam da japanke ostavim pored vrata. A u kujni mi je pod tako strokav da sam u njemu obavezno u japankama (flip flopsicama). Niko nam inace ne dolazi.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.7.2012 5:21:53   
vukosava
Ja sam se par puta izula i pre ulaska u kucu, kad sam bila u stiklama pa su me smorile. Lepo sam se izula i pichila travnatom povrsinom koja se nalazi izmedju trotoara i puta. Isla sam bosa i stepenistem u svojoj bivsoj zgradi.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.7.2012 13:37:24   
Rivana
Citam ovu temu pa me zanima onako radoznala sam. Da li kad je slava ili neka proslava u kuci gde na primer ima i 20-ak, ljudi terate te ljude da izuju pa onako svi sede u carpicama na slavi ili papucicamauser posted image , cisto me zanima ili sklanjate tepihe kad treba da dodju?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.7.2012 13:50:41   
Anoniman
Ja ne znam zašto to svaki put ide u krajnosti - ako se ne izuvaš-štrokav si; ako se izuvaš-teraš i druge!!!

Ja nikog ništa ne teram-to je naš kućni red. I nama je slava u jesen, kad je često i kiša, pa i sneg i svi dovode decu sa sobom i da -svi se SVOJEVOLJNO izuvaju i ako hoće bosi-može, ako hoće papuče- imam ih na pretek.

Ja do ovog foruma u životu nisam vodila polemiku o izuvanju, NIKAD nisam imala problem sa gostima. A otkad imamo dete (decu uskoro) i pušenje je zabranjeno unutra. Eto

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 339
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
18.7.2012 22:37:58   
jovicaa
aleksandar stavlja sve zivo u usta, sa naseg poda, stalno pipne pod ili ljuljasku, klupu, sta god, kada smo van kuce i stavlja ruke u usta, zato sto jednostavno to ne moze da se spreci, mali je i bezuman, kao i svako drugo dete i mogu da se kladim da svako dete od godinu i po dana strpa razna s_anja u usta, sa svakakvih podova i povrsina, tako da dzabe preterana higijena.
meni je prijatnije kad se izujem kod nekog, nikog ne teram da se izuva, ali se ljudi uglavnom izuvaju kod nas i to mi je ok...
ali kazem vam sto se tice bakterija, prljavstine i sl, dzaba nam izuvanje, dzaba dezinfikovanje kuce... kad ce dete prvom prilikom kada okrenemo ledja da strpa prljavu ruku u usta... i generalno mislim da sto se toga tice moze slobodno i da se zazmuri na jedno oko, zato sto mora da stekne imunitet, na ovaj ili onaj nacin. a ponasanje tipa neeeemoj ovo, nemoj ono, nemoj tu da puzis, nemoj tu da se valjas, ne ne ne ne, vadi ruke iz usta, moze samo da istraumira dete i stvori mu frustracije, a on ce svakako da strpa ruku u usta, kad tad. tako da samo opusteno, dete ne moze da se zastiti od prljavstine.
nije mi prijatno kada stavi ruku u usta sa kojom je trljao put, ali cesto jednostavno ne mogu da ga sprecim, pa se nekad pravim da ne vidim.. a nekad mu operem rukicu vlaznom maramicom, kako kad.
a svakodnevno ribanje poda, je bez uvrede bespotrebno gubljenje vremena i energije. nemam vremena da ribam svaki dan pod ni u snovima, a i da imam 24 h slobodno i dalje ne bih ribala pod svaki dan.

< Poruku je uredio jovicaa -- 18.7.2012 22:40:40 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.7.2012 13:41:50   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Rivana

Citam ovu temu pa me zanima onako radoznala sam. Da li kad je slava ili neka proslava u kuci gde na primer ima i 20-ak, ljudi terate te ljude da izuju pa onako svi sede u carpicama na slavi ili papucicamauser posted image , cisto me zanima ili sklanjate tepihe kad treba da dodju?


Dok sam bila u Srbiji u svom stanu kad god mi je toliko ljudi dolazilo, uvek sam sklanjala sve tepihe i staze. I nisam ih vracala nazad dok ne operem pod Ajaksom dobro dobro.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.7.2012 13:45:32   
vukosava
Al mastam o danu kad necu imati tepih u kuci. U Srbiji sam zivela na 6. spratu i dok nisam imala tepihe, jako puno se culo kad hodam. A mislim ako si u svojoj kuci da te bas briga o amtorizovanju koraka i buke koja moze da postoji kad se hoda bez tepiha. Ionako mi je dr davnih dana rekao da zbog alergije na grinje da je bolje da zivim bez tepiha.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.7.2012 14:55:16   
Anoniman
vuko, ja živim u zgradi na spratu, sa parketom na podu i imam samo jedan manji tepih u dnevnoj ispod čajnog stola. I briga me kome zvoni, a kome ne. Mm ima visoku alergiju na grinje, tako da uopšte ne razmišljam o komšiluku (zlobna sam!!!) user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 343
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
23.7.2012 8:05:46   
mala buba
Meni je ostao samo tepih u dnevno sobi i dve staze. dovoljno.

_____________________________

Lako mi je s nemirom,
ne mogu da umirim mir.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.1.2013 12:34:35   
gugutka

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Kod mene kako ko hoce... imam i papuce za te koji se izuju ...
Ja kako gdje... ako se izuva,izujem se a ako niko nije bos....user posted image user posted image user posted image


I kod mene ..

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.1.2013 12:36:28   
vojvodjanka87
To se valjda podrazumevauser posted image

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.1.2013 17:30:04   
sneza24
Kod nas se izuva.Pa ni mi ukućani ne idemo obuveni po kući a i ne želim da razmišljam gde je neko sve gazio tim cipelama pa mi onda došo u kuću.
Ja prva nemogu da trpim cipele ili patike po ceo dan na nogana,tako da volim da idem bosa ili u kućnim papučama.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.1.2013 17:34:52   
vojvodjanka87
I ja isto volim da sam bosa,a i ne zelim da ribam i odlepljujem zvake sa poda non stopuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
2.1.2013 18:07:31   
Anck Su Nmaun
Ne izuvati se u kuci..to mi je kao na ulici da zivim user posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.1.2013 11:39:54   
nata11
Ja imam fobiju od tepiha iz detinjstva :) kada nas je majka budila svake nedelje u 8 da cistimo kucu a uz sve to smo imali vunene tepihe i od tada ih mrzim najvise na svetu. Kada budem imala dete sigurno cu uzeti i tepih a do tada mi nije potreban lakse mi je da uzmem mop i prebrisem tako da izuvanje nije obavezno po zelji ko voli nek izvoli.

_____________________________





(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here