|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.1.2013 13:25:10   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Rivana

Citam ovu temu pa me zanima onako radoznala sam. Da li kad je slava ili neka proslava u kuci gde na primer ima i 20-ak, ljudi terate te ljude da izuju pa onako svi sede u carpicama na slavi ili papucicamauser posted image , cisto me zanima ili sklanjate tepihe kad treba da dodju?

Slava je druga stvar. Zna se da ces posle slave da ribas kucu dva dana.
Ja sam za izuvanje. Nekako, to mi je higijenski, a i ne zivim u vili sa mermernim podovima i stepenistem, nego imam parket, koji ne zelim da poluvlaznom krpom ribam svaki dan.
...a za postovanje kucnog reda, gosti imaju kavi, lokum i papuceuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
19.1.2013 13:58:11   
caca81
Uglavnom je na snazi pravilo izuvanja, ali kada je neka proslava, onda naravno ne...i leti se retko ko izuva...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
6.2.2013 11:58:04   
Ajla82


radoznalost...

ako ne izuvate cipele kako to funkcionise, mislim, dijeca, puzanje, ako hocu noge na krevet, u spavacoj ? npr. gleda slike na fb u spavacoj je a na nogama patike.

moji se izuvaju u hodniku, jedva stignem i to da odrzavam cisto a kontam kako onda tek u toj situaciji.... u gradu sam ali nase ulice su vise nego prljave, hajde blato i sl al izmet, ulje iz automobila....


(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
7.2.2013 10:43:17   
nata11
Ajla ja imam super grejanje a tepihe ne volimo ni ja ni mm tako da ih nemamo ni u dnevnoj ni u hodniku, jedino u spavacoj imam dve krparice. Inace imamo i kucnog ljubimca pa nam u hodniku uvek stoji mop kojim prebrisem 1-2 puta dnevno onako brzinski. Ali ja nemam ni dece tako da mi je sasvim OK, a vec kada imas decu to je druga stvar tada ti je svakako potreban tepih pa se i pravila menjaju user posted image

< Poruku je uredio nata11 -- 7.2.2013 10:48:44 >

(odgovor članu Ajla82)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
7.2.2013 10:46:40   
Olga75
i kad mi je dete puzalo i sad kad je vec velika ja sam usisavala posle gostiju
a ne znam sta ce neko drugi u mojoj spavacoj sobi da leze na krevet u cipelama ( ja mogu kako hocu to je moj krevet user posted image )
inace ja se u svojoj kuci izuvam ali goste ne teram
znaci , moji gosti se ne izuvaju kad dodju
a je se izuvam ili ne izuvam , moja kuca , moja pravila i moja volja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.2.2013 20:42:59   
Maraj
Ja sam za izuvanje. Nekako mi nije higijenski da se neko seta napolju, po wc-u na poslu i ko zna gde a onda sa svim tim na cipelama proseta po mojoj dnevnoj sobi ili u kupatlu gde sam bosa kada izlazim iz kade user posted image Deca kada dodju kod nas obicno se ne izuvaju al onda mi je jos gore kad sa cipelama penju noge na krevet na koji odmaram preko dana. Kada su slavlja u pitanju naravno niko se ne izuva. Mada ja i ovako ne kazem nikom da se izuje al nekako mi je to osnovni red...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
28.2.2013 8:52:13   
bojanica7
kod nas se nije izuvalo pre bebe, a sad uvek trazim da se izuju. imamo gomilu papuca na ulazu i onda ja s vrata vicem: birajte papuce koje cete user posted image em sad imamo tepih, em gala obozava da se valja po podu, stvarno mi je uzasno kad mi neko udje obuven. mada mi nije smetalo dok je bila beba i dok je smao bila na krevetu i u narucju

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
28.2.2013 10:20:51   
jovicaa
uf ja sam ipak za izuvanje... posebno u nedostatku prostorija u nasem stanu, tako da prakticno gosti moraju da sede na krevetu na kome spavamo... a i decje igracke su stalno na podu, aleks i dalje gura sve u usta... nekako sam bezbriznija kada se ljudi izuju....
ipak usisavanje ne moze da pokupi sve, a da perem podove svaki dan, neka hvalaa...
mada mm cesto prosparta obuven kroz kucu, kada zaboravi nesto i to obavezno sa blatom na cipelama
user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
12.3.2013 17:19:18   
*Maki*
Izuvanje naravno

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
12.3.2013 17:30:37   
sarti
izuvanje naravno

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
12.3.2013 18:27:49   
minnica
Tolerišem neizuvanje samo kad je lepo vreme i to samo u trpezariji gde nemam tepih.

(odgovor članu sarti)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
26.6.2013 20:15:15   
Zirafica Tackica
Izuvamo se.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
26.6.2013 20:20:59   
sirko
i mi se izuvamo ali poludim kada mi neko udje obuven a dete mi se seta po kuci

(odgovor članu Zirafica Tackica)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
26.6.2013 22:11:33   
Trcosava
A šta radite kad nekom smrde noge?

p.s. ovde je pravilo izuvanja (ne moje, ja sam se prilagodila)

Kad smo u Bg tamo nema pravila izuvanja, sve je stvar navike.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
26.6.2013 22:33:45   
Zirafica Tackica
Trudimo se da ga uguramo u papuce, pa onda ih dezinfikujemo nekoliko dana, a bogami ponekad i bacimo ako je smrad bas uporan. user posted image Srecom, nemamo mnogo takvih, valjda se ljudi kupaju.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
26.6.2013 22:37:02   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Zirafica Tackica

Trudimo se da ga uguramo u papuce, pa onda ih dezinfikujemo nekoliko dana, a bogami ponekad i bacimo ako je smrad bas uporan. user posted image Srecom, nemamo mnogo takvih, valjda se ljudi kupaju.user posted image

user posted image user posted image

Mom bivšem su toliko smrdele noge da je to strašno. A kupao se svaki dan user posted image

Jednostavno, takav mu je posao i ceo dan je u patikama bio. Sadašnjem smrde samo kad obuje određene čarape (sreća ima ih samo 2-3 para - mislim tih određenih haha) - u tom slučaju odmah pere noge

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zirafica Tackica)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 14:01:02   
ivaMark
Obavezno izuvanjeee... ne podnosim kada neko udje obuven cak ni u hodnik!
A nemam nekih problema sa ljudima kojima noge user posted image hihihiihih

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 20:00:28   
Janncica
Izuvanje obavezno kod nas,mm nekad na kvarno protrci kroz kucu po telefon... user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 20:18:05   
NadaR
Nemamo vise tepihe i sve troje smo u japankama .Zivjelo ljeto user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 20:23:10   
Cuftas
Ni slučajno izuvanje, mrzim kad moram da se svadjam s ljudima na vratima jer se manično izuvaju. Još više mrzim kad me izuju negde pa mi daju papuče koje je ko zna ko pre mene obuvao. A najviše mrzim kad me izuju pa mi uopšte ne daju papuče, ja u životu nisam svojevoljno stala bosom nogom na pod.
Ne znam kako ću ako i kad budem imala bebu u fazi puzanja.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 20:32:42   
vukosava
Sve zavisi gde. Ako imas kucu punu velikih tepiha koje cistis i ribas, izuvanje. Ako imas parket, glasam za nesto na nogama. A ja cim udjem u kancelariji brate volim da sam u japankama pa i sve kad pici ova klima na mene. A kamoli u svoju kucu, prvo sto uradim izujem se i presvucem. Doduse ja cesto sedim na kaucu sa nogama na kaucu i bas bi mi smetale cipele. A papuce volim da nosim amortizuju mi nekako hod da manje smetam komsijama. Ali cipele od spolja ne nosim po kuci.

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 20:53:15   
Moiraina
Dok nismo dobili prvo dete, kod nas je važilo pravilo neizuvanja (i dok sam bila klinka, u našoj kući se nije izuvalo, kao ni kod mojih drugarica/drugova, ne sećam se da se kod bilo koga izuvalo). Naravno, ukoliko je napolju sneg ili kiša, tada se izuvalo...
Kad nam se rodio prvi sin i kad je počeo da osvaja prostor, to se promenilo, ali ljudi su se i sami nudili da se izuju, nisam to ni od koga tražila. Kako je dete raslo, postali smo fleksibilniji po tom pitanju. Sada kada je došao i drugi bebac, opet isto, izuvanje. Kada i on bude porastao, neću tražiti od gostiju da se izuju (izuzetak su spavaća soba i dečija, mada tu ionako niko sa strane ni ne ulazi). Naravno, mi nikada ne idemo po stanu obuveni, ja sam uglavnom u japankama (kućnim) ili bosa (leti).
Ali dobro se sećam jedne slave, nas 30-ak gostiju, a svi izuveni (na zahtev domaćina)... Pa seli da jedemo, a čiči pored mene user posted image noge, užas jedan (doduše, na toj slavi su takođe svi gosti morali ISTOM kašikom da uzmu žito, meni sasvim dovoljno da na istu više nikad ne odem...)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 21:04:01   
Sanja90
E ovako ja volim kad ljudi dodju kod mene pa se izuju jer ko zna gde su isli u tim cipelama,sandalama i papucama i sta su sve pokupili,ja imam papuce kucne pa im dam... Ne podnosim kad mi neko udje obuven u kucu i donese razne prljavstineuser posted image jos ako imam i tepih...uh.... Kad su veca slavlja u pitanju onda je to sasvim ok ukoliko je napolju suvo vreme,nema kise ili snega,jer u svakom slucaju posle slavlja moram detaljno sredjivati kucu ulazili ili ne ulazili obuveni... Sto se tice nas ukucana kad je leto bez kise onda smo svi u papucama pa se ni ne izuvamo kad ulazimo,sobzirom da je dvoriste uvek cisto i sredjeno nema potrebe za izuvanjem a i za nama redovno brisem jer deca vole da se valjaju po patosu kad im je vruceuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 21:07:29   
Olga75
ja sam sad radoznala tamo gde se daju papuce , da li ih perete posle svakoga ili kako ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Izuvanje pre ulaska u kuću???
27.6.2013 21:12:08   
Figaro88
Zimi se izuvamo,zbog blata,snega,a leti ne.Imamo tepihe,ali ja svaki dan ribam i usisavam pa mi svejedno.Jedino ako vidim da je nekom obuca prljava onda mu kazem da se izuje.Neki ljudi se izuvaju stalno,neki ne,zavisi od navike.Ja se uvek izuvam kad idem kod nekog.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here