|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zrelost posteljice
18.2.2010 0:17:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

OPUSTI SE! Jesi pušač? user posted image

Posteljica ima tri stadijuma, I, II i III. Nisam sigurna kada je vreme da posteljica prelazi iz stadijuma u stadijum, ali ću ti reći ono što znam.
Meni je posteljica sve vreme bila zrelija nego što je trebalo, ako je trebalo da je u I, bila je u I/II, ako je trebalo da bude u II, bila je u II/III. Zašto? Meni je rečeno zbog cigareta i da moram da smanjim cigarete. Iznela sam trudnoću bez ikakvih problema, u 37 nedelji su mi rekli da sam spremna da se porodim, i porodili me carskim rezom u 38oj nedelji (nisam smela prirodno, pa nisu hteli da počne porođaj slučajno).
Ako sam tada dobro razumela doktore, kada posteljica dostigne III stadijum, spremna si za porođaj. Ništa specijalno se neće desiti ni ako se ne porodiš čim dostigneš III stadijum (čak se valjda ni ne porodiš odmah kada ga dostigneš), ali beba više ne napreduje, nego stagnira.
Tebi je ostalo još 12 nedelja, posteljica je I/II, i ja mislim da nemaš razloga za brigu!

Bas ovako!Meni je posteljica presla u III stadijum u 39-oj nedelji user posted image !Nije mali hteo napolje pa to ti je!Po posteljici se gleda dokle beba napreduje.Kada je ona skroz zrela beba se priprema za napolje i ne dobija vise na tezini!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: zrelost posteljice
18.2.2010 8:20:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

OPUSTI SE! Jesi pušač? user posted image

Posteljica ima tri stadijuma, I, II i III. Nisam sigurna kada je vreme da posteljica prelazi iz stadijuma u stadijum, ali ću ti reći ono što znam.
Meni je posteljica sve vreme bila zrelija nego što je trebalo, ako je trebalo da je u I, bila je u I/II, ako je trebalo da bude u II, bila je u II/III. Zašto? Meni je rečeno zbog cigareta i da moram da smanjim cigarete. Iznela sam trudnoću bez ikakvih problema, u 37 nedelji su mi rekli da sam spremna da se porodim, i porodili me carskim rezom u 38oj nedelji (nisam smela prirodno, pa nisu hteli da počne porođaj slučajno).
Ako sam tada dobro razumela doktore, kada posteljica dostigne III stadijum, spremna si za porođaj. Ništa specijalno se neće desiti ni ako se ne porodiš čim dostigneš III stadijum (čak se valjda ni ne porodiš odmah kada ga dostigneš), ali beba više ne napreduje, nego stagnira.
Tebi je ostalo još 12 nedelja, posteljica je I/II, i ja mislim da nemaš razloga za brigu!

Bas ovako!Meni je posteljica presla u III stadijum u 39-oj nedelji user posted image !Nije mali hteo napolje pa to ti je!Po posteljici se gleda dokle beba napreduje.Kada je ona skroz zrela beba se priprema za napolje i ne dobija vise na tezini!


a ako taj period kad beba vise ne napreduje dodje pre termina da li se onda porodjaj indukuje?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: zrelost posteljice
15.9.2010 22:42:43   
isidora88
bila sam danas na ultrazvuku,sve je ok jedino me malo zabrinulo sto mi je posteljica II stepen zrelosti.inace beba je po ultrazvuku naprednija za 2 nedelje

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojana82)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: zrelost posteljice
16.9.2010 13:49:32   
isidora88
help help help

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: zrelost posteljice
16.9.2010 17:05:50   
Anoniman
A što si zabrinuta? Jel dr rekla da ne valja što je II stepen?

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: zrelost posteljice
16.9.2010 17:57:25   
isidora88
nije mi dr nista rekla,osim da je sve super ali ja sam citajuci po netu videla da je vecini II stepen pred porodjaj a meni je rano za to user posted image inace ne pusim a cula sam da pusenje moze da utice na starenje posteljice pa mi nije nista jasno user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: zrelost posteljice
16.9.2010 18:29:09   
Podrum Š.
Meni je oba puta stepen zrelosti posteljice pred porođaj bio III.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: zrelost posteljice
30.3.2011 13:32:49   
coka11
Nikada mi nisu rekli koliko mi je zrela posteljica, samo da je sve ok. Jel postoji neka skraćenica za to, da pročitam sama na onom papiru gde beleži sve kad idem na UZ. Čisto da znam koja je zrelost.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: zrelost posteljice
30.3.2011 17:29:40   
Olga75
Coko , trebalo bi da pise tamo kod kolicine plodove vode i stepen zrelosti posteljice , rimskim brojevima user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: zrelost posteljice
5.4.2011 22:18:58   
Anoniman
34+2 sam nedelja...meni je danas receno stepen zrelosti posteljice I je li to normalno za ovu moju nedelju trudnoce zna li iko? bas sam se nesto ufrkisala a kontrolu mi zakazao za mesec dana...to me jedino tesi jer da je nesto opasno verovatno bi mi ranije zakazao kontrolu...ili se ja zavaravam,a user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: zrelost posteljice
5.4.2011 22:21:24   
Snelle
Anonimna, nije to ništa strašno. Strašnije bi bilo da ti je zrelost poslednjeg stepena, jer bi tad najverovatnije morali da izazovu porođaj što svakako nije dobro s obzirom da još uvek nisi ušla u deveti mesec user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: zrelost posteljice
5.4.2011 22:27:24   
bubilend
user posted image znaci to je normalno user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: zrelost posteljice
5.4.2011 22:29:02   
Snelle
Naravno user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: zrelost posteljice
5.4.2011 22:35:22   
MarijaBg
U bolnici sam upoznala devojku kojoj je posteljica pocetkom januara bila 2/3 stepen, od februara 3, doktorka joj dizala frku, morala je da lezi, a porodila se prekjuce i beba joj je svo to vreme najnormalnije napredovala, na porodjaju je imala 3500 gr.
Meni je stepen 2 i za 6 dana, beba je dobila 300 gr!
Nekad posteljica izgleda starija nego sto jeste, u svakom slucaju najvaznije je pratiti razvoj bebe, ne opterecujte se tolkio zreloscu posteljice.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: zrelost posteljice
7.4.2011 16:53:40   
nencydrew
Meni u 38 nedelji 2 stepen ka trećem.Kad porođaj onda može da nastupi?

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: zrelost posteljice
7.4.2011 17:54:29   
Snelle
Nency, to niko sa sigurnošću ne može da ti kaže, pa ni onaj ko ti vodi trudnoću. Porodjaj će nastupiti kad beba bude bila spremna user posted image   Imaš ti još fore, samo polako i strpljivo user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: zrelost posteljice
7.4.2011 18:41:35   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: Snelle

Nency, to niko sa sigurnošću ne može da ti kaže, pa ni onaj ko ti vodi trudnoću. Porodjaj će nastupiti kad beba bude bila spremna user posted image   Imaš ti još fore, samo polako i strpljivo user posted image



Hoću da mi kažu!Hoću da mi kažU!user posted image

Ja sam sad ko patak Dača!user posted image

Al dzaba.Znam draga...Uvek usledi ono-"Nezahvalno je prognozirati"

I jeste dzabe što sam ja nestrpljiva.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: zrelost posteljice
7.4.2011 18:45:05   
Snelle
Nency, poenta je da iskuliraš i da ne budeš nestrpljiva, jer će ti u suprotnom vreme mnooooogo sporije prolaziti.
Ja sam sebi, kada sam bila trudna, zadala za zadatak da ne budem u fazonu: "Kad ću višeee da se porodim", jer sam bila ubeđena da ću se onda brže poroditi. I tako ti ja dogurah do devetog meseca opuštena a porodih se u 39+5 user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: zrelost posteljice
7.4.2011 19:01:21   
nencydrew
user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: zrelost posteljice
6.7.2011 0:41:12   
jabudic
Meni je u 38.nedelji moja dr koja mi je vodila trudnocu rekla da je posteljica zrela, a u 39. druga dr gdje cu se poradjati mi je rekla da mi je posteljica I/II. E sad, ko je tu lud?user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: zrelost posteljice
6.7.2011 10:06:39   
MarijaBg
Mislim da je jaaaako mala verovatnoca da ti je u 38-oj nedelji 1/2, trebalo bi da tad je zrela user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: zrelost posteljice
6.7.2011 10:08:51   
jabudic
I ja mislim da ova moja bolje zna, ona mi je govorila jos u 34.da je zrelija nego sto bi trebalo, pitala jesam li pusac, a u 38.je rekla da je skroz zrela, i da porodjaj moze krenuti ranije user posted image
A onda ova druga legenda nedelju kasnije kaze 1/2 user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: zrelost posteljice
6.7.2011 10:15:17   
Ivanka 75
Meni je jedna dr u bolnici kad sma imala lažne kontrakcije 3 dana pred porođaj rekla da je zrelost posteljice 2, i da je prednji ziduser posted image
Kad sam došlada se porodim drugi dr (koji me i porodio) se čudio i krstio kako je mogla to da vidi kod trudnice u 40 nedeljiuser posted image
A posteljica bila zadnji zid, kako mi je moja dr u DZ i govorila sve vreme.
Hvala bogu te se ne razumem u akušerstvo pa nisam imala pojma o čemu se radiuser posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: zrelost posteljice
19.7.2011 9:53:12   
mirjanica
Meni je sa punih 38. nedelja posteljica i dalje II stepen, a beba ide po kilazi ispred 2 nedelje! Na moje pitanje a zar ne treba vec da bude III, mislim ulazim u 39. nedelju, ja bih da se porodim, samo je rekla da posteljica odlicno obavlja svoj posao, tj. odlicno hrani bebu! Cekamo pregled za 39. pa da vidim da li je zrela, posto nikakve simptome za pred porodjaj nemam!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: zrelost posteljice
19.7.2011 9:57:10   
Olga75
Mirjanice , posteljica ne sazreva po nedeljama trudnoce . To sto je mladja nema veze , znaci samo da jos uvek jako dobro vrsi svoju funkciju , problem je kada posteljica brzo stari

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here