|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 14:36:54   
ivaMark
Sanjchezze, Porodila sam se u 42. nedelji :)

Peace, ma kakve cigarete, ja sam nepusac pa eto...cak se u kuci ne pusi od nas.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 14:38:04   
Peace*
Tako reče dr.
Mada, sa drugim sam isto pušila, pa nije bilo problema sa zrelosti posteljice. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 16:25:50   
Sanjchezze
Popusila sam par cigareta u trudnoci, ali nisam zapalila mesecima vec. Meni je nebitno zasto je posteljica zrelija samo da to ne pravi problem mojoj devojcici i da mi ona napreduje kao i do sad. Hvala vam zene, smirila sam se bas user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 22:09:23   
Njica
Sanjceze moja, meni je doktorka bas juce u Frontu takodje rekla da mi je posteljica III stepen i pitala me da li sam pusac, na pocetku sam pusila - posle vise ne, prosle nedelje bila II stepen, sad III, na jednom UZ beba imala 2400 a za samo 5 dana kao 2900, htela sam da odustanem od brige ali isto kao i ti sam otisla na Google i videla sta to znaci, medjutim ne brigaj mi, sve je to okej kao i tvoja malena, ljubim teeeuser posted image

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 22:20:00   
Maslacak15
Nije tacno da se ne gleda nigde u svetu, ovde se gleda i to je vrlo bitna stavka. Pise u svakom izvestaju sa ultrazvuka. I tacno je da pusaci imaju cesto ubrzano starenje posteljice. Ne treba plasiti zene ali ne treba ni relativizovati stvari. Naravno sve je to individualno, ultrazvuk ima samo ogranicene mogucnosti u predvidjanju toka dogadjaja. Moguce je i da beba napreduje i ako je posteljica zrelija....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 22:26:22   
Njica
U svakom izvestaju mi stoje stepeni zrelosti posteljice, uvek sve pregledaju.
Maslacak, vezano i za pusenje ili ne, jel III stepen zrelosti okej u 36-oj nedelji? Hvala ti puno.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 22:36:36   
Maslacak15
to je vec ok zato sto je pred kraj trudnoce.... Normalno je da posteljica stari.

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 22:37:16   
Njica
Hvala ti beskrajnouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: zrelost posteljice
6.11.2014 23:13:41   
Sanjchezze
Njico draga user posted image Ti si vec pred kraj, normalno je da je zrela posteljica, nemoj da mi se brines. Ja cu da verujem svom dr i ako on nije zabrinut, necu vala ni ja da se opterecujem i brinem. Videcemo uskoro kako moj devojcurak napreduje user posted image

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: zrelost posteljice
7.11.2014 18:24:10   
Njica
Nemoj ni ti da mi brines i opterecujes, ona je dobro malenica sigurnouser posted image

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: zrelost posteljice
27.2.2015 0:48:05   
srculence25
Ja sam 40-ta nedelja i zrelost posteljice je III stepen sa dovoljnom kolicinom plodove vode.
Posteljica je na zadnjem zidu.da li je ovo ok?i da tezina bebe je oko 3400 mada znam da hoce da varira i da nije bas pouzdano
ali me brine sta ako prenesem a da mi ne izazovu porodjaj jel beba tada pati sa tom zreloscu?

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: zrelost posteljice
27.2.2015 6:56:18   
branki*
srculence,to je znak da je porodjaj vec blizu i posteljica stari..sve se priblizava finisu,tj porodjaju.normalno je.a,sad ovo da li beba pati ako ti preneses,ne znam mislim da ne opet.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: zrelost posteljice
27.2.2015 11:21:30   
Sanjchezze
Evo da se apdejtujem na ovoj temi. Dakle od 31 nedelje posteljica III stepen, porodila se sa punih 39 nedelja, beba 2950gr i sve je bilo u redu. Srculence ne brini, nece beba patiti, bar ne zbog posteljice... a ne verujem ni da ce uticati to ako preneses, uglavnom vode doktori racuna o tome, ne brini user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: zrelost posteljice
5.9.2015 9:16:16   
Anoniman
juce 30+5 , po uz 31+6 beba naprednija ima1800g, stepen zrelosti posteljice II je li to ok? nisam pusac?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: zrelost posteljice
5.9.2015 9:24:30   
suzi kju
UM i moja je negde od 30-te nedelje ll stepena zrelosti i to je ok. Zapravo kod nekog doktora prvi na drugi, kod nekog drugi ali svakako nije ništa zabrinjavajuće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: zrelost posteljice
5.9.2015 10:07:52   
branki*
um,sve je ok,sredinom i krajem trudnoce posteljica prelazi u drugi stepen.i kod mene je tako bilo,isto nisam pusac.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: zrelost posteljice
5.9.2015 11:00:16   
wivern
Um to je sasvim ok, ne opterecuj se time. Masa dr više to i ne gleda.
Meni je i na dan porodjaja bila II stepen tako to baš nije mnogo pouzdano.
.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: zrelost posteljice
12.1.2016 14:31:31   
vocicana
Ako neko bude video, volela bi da rastumacim, ali znam da je to ok, pise uz kolicinu plodove vode I starost posteljice "0", ja sam 27+6, ali stvarno racunam da je OK, beba je teska oko 1100 gr.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: zrelost posteljice
12.1.2016 19:58:54   
isidora88
Voci super je touser posted image
Meni je posteljica i dalje II stepen zrelosti. user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: zrelost posteljice
12.1.2016 20:04:40   
vocicana
Citala jesam, ali volim da pitam, danas mi je prvi put opisivala posteljicu u izvestaju. Pretpostavila sam da je dobro ali ponasam se I osecam kao da sam u drugom mesecu trudnoce a nuser posted image e u sedmom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: zrelost posteljice
12.1.2016 20:16:47   
lesica
Ne brigaj, to je vise nego perfektno.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: zrelost posteljice
17.1.2016 18:51:06   
alex88
32 nedelja sam,pise da je posteljica II/III,nadam se to je u redu, dr mi nista nije rekao.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: zrelost posteljice
17.1.2016 18:53:49   
IvanaSK RR
Jeste, ja sam 20 nedelja, posteljica |.
Rekli bi oni da je nesto sa posteljicom.

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: zrelost posteljice
17.1.2016 18:55:35   
alex88
Predpostavljam da bi rekli,zato mi nikad i nije palo na pamet da vidim dal pise,ME je pomenula pa me kopkalo dal i sta pise
Mojoj kumi je pre par dana rekao da je zrela posteljica,37nedelja ali nije otvorena jos ni prst,tako da verovatno nema pravila

< Poruku je uredio alex88 -- 17.1.2016 18:58:18 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: zrelost posteljice
17.1.2016 19:46:25   
vocicana
Nema, hvala Lesice puno na tumacenja nalaza, o tome bas nista ne znam, morala sam da pitam.
Alex samo gurajte, msm da nece biti srecnije zene od tebe kada budes uzela tu srecicu u svoje ruke.
Ljubim vas

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here