|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
28.4.2018 21:51:39   
Anck Su Nmaun
Soko mi je uzasna, puna penzionera, Vrnjacka mi je vise mladalacka. Mada Soko ima predivne prirode okolioo

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
28.4.2018 22:46:06   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Soko mi je uzasna, puna penzionera, Vrnjacka mi je vise mladalacka. Mada Soko ima predivne prirode okolioo

Soko banja nam je blize, a mnogo volim Bovan, zato, a ne poredi se sa Vrnjackom uopste, nebo i zemlja

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
28.4.2018 22:46:13   
mama Jo
Kada bi mi neko dao gratis moze i Soko 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
28.4.2018 22:48:17   
Anck Su Nmaun
Jooj nama je eto bilo gratis alja zadnju god. Nisam htela da odem toliko mi se smucila.

I bas mi je krivo sad bi imali smestaj u Vrnjackoj i deci am se mnogo svidelo pitaju cesto kad cemo oper ici.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
29.4.2018 5:07:49   
MimaKos
Ma ima bas jeftin smestaj da se nadje u Vrnjackoj banji, 15 e ceo stan, procackaj

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
29.4.2018 7:13:26   
mama Jo
Mozda ali u sezoni ne znam

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
28.8.2018 23:46:07   
dunja RR
Pisala sam već u ovoj temi dosta, ali moram opet, evo nas u Banji trenutno. Oblizamo je svaki dan pomalo, danas smo šetali 6 i po sati, ali obišli smo samo jedan deo, tj. deo oko Crkvenog brda i na crkvenom brdu. Toliko lepih vila je tamo, mislim da nisam rnije preterano obraćala pažnju na ovaj deo banje. Razmišljam, da li postoji ijedno mesto, ijedan grad u Srbiji koji ima lepšu arhitekturu? Svaka od onih vila kojeg god da je stila je takva da mi je zastao dah. Dešavalo mi se i u Vojvodini da viđam ta prelepa zdanja, međutim ovde je priroda mnogo lepša, pa sve nekako skupa izgleda kao da ste u bajci.


Tužmo mi je samo što dosta vila deluje pusto, ali su savršeno očuvane. Bili smo danas i u Crkvi na brdu.


"Čajkino ili Crkveno brdo nalazi se u centralnom delu Vrnjačke Banje, između Vrnjačke i Lipovačke reke. Brdo je deo vrnjačkog parka, a njegova specifičnost ogleda se u dominantnom položaju u centru banje, kao i u autentičnom ambijentu koga čine bujna vegetacija sa prelepom šumom i veliki broj arhitektonskih objekata.

Priroda Čajkinog brda je karakteristična po šumi koja se na njemu nalazi. U njoj rastu hrast i cer, među kojima ima drveća starog preko 100 godina. Ovo impozantno drveće koje okružuje vrnjački hram predstavlja jedinstveni spomenik prirode. Pored hrasta i cera na brdu ima jasenova i lipe. Brdo predstavlja i odličan vidikovac sa pogledom na banjsku promenadu i park.

Čajkino brdo je proglašeno za kulturno istorijsku prostornu celinu od velikog značaja i na njemu se nalazi 49 objekata pod pokroviteljstvom Zavoda za zaštitu spomenika kulture iz Kraljeva. Najveći broj zaštićenih objekata čine vile – ima ih ukupno 39, a potiču iz druge polovine XIX i prve polovine XX veka. Građene su pod uticajem različitih arhitektonskih stilova: narodne arhitekture Pomoravlja, romantizma, neoklasicizma, baroka, secesije i dr. Na brdu je i vrnjačka crkva rođenje Presvete Bogorodice. Izgrađena je u vreme vladavine Miloša Obrenovića 1834. godine. Njen ktitor je protojerej iz Vrnjačke Banje Hadži Jefimije Popović. Dogradnja crkve je rađena dva puta 1936. i 1973. godine. U dvorištu crkve nalaze se grob njenog ktitora sa nadgrobnom pločom i spomen ploča srpskih junaka iz balkanskih ratova i Prvog svetskog rata. Crkva poseduje veliki broj ikona, slika i knjiga. 1988. godine na Čajkinom brdu izgrađen je banjski amfiteatar sa kapacitetom od 1.500 sedišta. U amfiteatru se održavaju brojne kulturno-umetničke manifestacije i festivali. Na njegovom ulazu postavljen je 2010. godine mozaik sa slikom našeg čuvenog glumca Danila – Bate Stojkovića. Od tada amfiteatar nosi njegovo ime.

O značaju Čajkinog brda i njegovim prirodnim i kultrno-istorijskim vrednostima najbolje govori činjenica da ga štite dva zakona Republike Srbije: Zakon o zaštiti prirode i Zakon o kulturnim dobrima."


Izvor: vrnjackabanjahoteli.rs


Sutra planiramo vozićem do Snežnika, pa u obilazak dela Banje sa druge strane parka, ka Zamku kuture.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26

Dobila sam ideju od vas sa vasim predlozima za letovanje, pa sam otvorila novu temu posto ova banja je idealna i zimi i leti :)

Ja idem tamo jos od malena, prvo sam isla sa bakom, posle sa mojima, a sad sa muzem i nadam se uskoro i sa novim clanom porodice :)

Meni je ona idealna iz vise razloga, fantasticna klima leti, nije prevruce, ima puno sadrzaja i za decu i za mlade, a zimi za ljubitelje sporta, u blizini je planina Goc.

Ne znam da li je neko isao tamo i sta mislite o tome kao o destinaciji za letovanje i zimovanje, jer su cene jako pristupacne ?


Ja sam u Vrnjačkoj banji bila tačno 17 puta user posted image

Tata mi je radio u SUP-u, a SUP tamo ima hotel, današnja Promenada a nekada Partizanka. Uživali smo uvek. Mnogo volim banju, i leti i zimi smo išli, najčešće sa mojim pokojnim dedom user posted image . Čak sam i mm vodila isto u taj hotel, po povlašćenim cenama koje su smešne, a klopa je fantastična.

Posebno volim onaj deo oko Zamka - Belimarković:), onu rečicu koja prolazi kroz grad, ma sve je super. Blizu su i manastiri Žiča i Studenica, mm i ja smo poslednji put otišli do Žiče.



< Poruku je uredio dunja RR -- 29.8.2018 0:06:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 13:39:51   
Duškić
Hvala Na ovom postu, vdv necemo na more pa se jos dvoumim u koju banju malo da idemo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 13:44:35   
MimaKos
Mi smo bili pre nekoliko godina i.predivno je, gledam snimke sa lovefesta i stvarno mi se ide 


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 14:11:50   
dunja RR
Mi bili i ove godine, i dalje je obožavamo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 14:55:08   
MimaKos
Dunja, a kako je za vreme festivala? Vidim da ljudi divljaju do 7 ujutru, jel ludnica?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 15:03:57   
dunja RR
Mislim da je za vreme LF prevelika gužva i da nije za mene ta varijanta user posted image

U Banji je i inače leti gužva, i taman na granici prihvatljivosti prema mojim standardima, a da nije vašar vašar. Taman bude pristojno i za uživanje.
Mi smo se vratili par dana pre početka festivala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 15:25:55   
MimaKos
Pretpostavila sam da je haos.. videla i snimke sa bazena, ludnica..


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 15:32:00   
dunja RR
Mi nismo išli na bazen Klobuk, ni u akva park, jer smo imali 2 bazena u hotelu, tj. 3, dva spolja i jedan unutra, i na njima nije neka posebna gužva, posebno na većem, u koji deca ne idu. Baš može fino čovek da se ispliva. Taj veći ima bar u vodi, pa tu sede ljudi, ali retko ko pliva (osim mm i mene, haha, mi lečimo leđa pod obavezno). A manji, koji je isto solidne veličine je biodizajna, kao neko jezerce sa ogromnim kamenjem u vodi, i taj klinci obožavaju, moj S nije izlazio.
Ali i u njemu može da se čovek ispliva, jer samo gosti hotela imaju pristup pa nije neka gužva (nosimo hotelske narukvice).

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.8.2019 15:39:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 15:46:15   
MimaKos
Jel ste u Solarisu bili? Vidim da si pisala pre za neki hotel koji koriste iz SUPa...  sumnjam da tu ima tri bazena, mada se banja izgradila, ko zna


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 16:01:40   
dunja RR
Da da u Solarisu.

Cula sam da je hotel Slatina renoviran ali ne znam da li ima bazen. Nismo se ovaj put set_ali tim delom Banje. 
Srela sam i Modesti u banji, i mm tetku haha, i jos neke prijatelje, vole ljudi Banju, i vraćaju joj se. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 16:28:38   
MimaKos
Solaris je fantazija jedna, nikada nisam bila ali mi je na listi zelja odavno, za decu raj!


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 16:54:54   
Duškić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da da u Solarisu.

Cula sam da je hotel Slatina renoviran ali ne znam da li ima bazen. Nismo se ovaj put set_ali tim delom Banje. 
Srela sam i Modesti u banji, i mm tetku haha, i jos neke prijatelje, vole ljudi Banju, i vraćaju joj se. 



Super je zaista

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
5.8.2019 20:37:21   
MimaKos
Vrh vrhova, i znam da daju popuste s vremena na vreme , to treba uloviti


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
12.8.2019 9:38:29   
jess021
Dunja, znaci da gledam Solaris?



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
12.8.2019 9:50:28   
jess021
Pogledala. Ako sam dobro izracunala za 4 dana/3 noci pp za nas izadje oko 400€, znaci da bi nam trebalo oko 600€. Puno mi je to za 4 dana. Videcu jos nesto. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
12.8.2019 9:52:52   
Ana RR
Wow to je baš mnogo. Jess, ima puno privatnog smeštaja. Mašnica tamo ima apartmane, možeš i nju da pitaš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
12.8.2019 9:55:57   
Duškić
Preskupo je, kao i vecina hotelski smestsj.
Moji rodjaci isli u Prolom sa terapijama 7000dnevno za jednu osobu,
To su ti cene po banjama.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
12.8.2019 9:59:23   
jess021
Ana, radije bih neki pp, ali malo povoljnije. Znas kako traze smestaj ili sta god da je sve super, ali da je jeftino😂 Sad i ja tako.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vrnjacka Banja, i leti i zimi
12.8.2019 10:08:52   
dunja RR
Jes pišem ti detaljno samo da se vrnemo iz šetnje. Solaris ima dobre popuste nekad a usluga je vrhunska. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hoćete li oboje drugo dete?
Kada vidite roditelje koji u naručju nose jedno dete, a za ruku drže još jedno ili dvoje, sigurno ćete se raznežiti i po...
Zašto posle maminog porođaja, tate gube li...
Nove mame su možda zabrinute zbog prvog seksa nakon porođaja, ali stručnjaci tvrde da ni tatama nije lako.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here