|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:40:14   
eugenija
Ima li veze širina kukova sa lakšim/težim porodom?

Čula sam da na pripremi porodilje pored klistiranja, brijanja... mere i širinu kukova nekom spravomuser posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 27.5.2009 11:43:14 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:43:20   
Jeca*
Da. Sprava lici na šestar user posted image
a meni je to bilo besmisleno jer me niko pre toga kad sam tog dana dosla nije pregledao ultrazvukom i sta im znaci da znaju koliko sam ja siroka kad ne znaju koliko je tacno beba velika. I naravno, na kraju u otpusnoj listi mi pise da sam porodjena sekcijom jer sam bila uska, tako nekako user posted image  meni se luka uopste nije spustio u porodjajni kanal i 7h posle pucanja vodenjaka i posle 2 boce indukcije i jakih kontrakcija i ko zna koliko napinjanja...jednostavno dete nije imalo mesta da sidje. Toliko o merenju...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:44:31   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR


a meni je to bilo besmisleno jer me niko pre toga kad sam tog dana dosla nije pregledao ultrazvukom i sta im znaci da znaju koliko sam ja siroka kad ne znaju koliko je tacno beba velika.


JOOOOJ, kakav apsurd!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:45:42   
Anoniman
BTW, spremi se na ... pa nije bol, ali je neprijatno to sa "šestarom", jer mora da ti stisne kožu da meri zaista širinu kukova, a to nikako nije obloženo, nego bode... posebno kada je sestra "nežna". Moja drugarica je jeb*** sve po redu sestri i rekla joj da bude srećna što joj nije nabila petu u usta!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:52:33   
Rivana
Neprijatno je jer sve ti smeta vec pred kraj trudnoce a kamoli pred porodjaj meni boliovi krenuli samo sto se ne porodim a sestra me meri u ambulanti, jos vice de lepo namestim uzas doslo mi da joj zavrljacim onu spravu kroz prozor

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:57:10   
bebać
I meni su merili kukove,i čak su se nešto zgledali,hoćel Sergej moći izaći...nikog užeg nisu vidjeliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image doduše jesam uska,87 su mi kukovi..dimenzije...ali maleni ej iščepio samo tako,a bio težak 2,900i dug 54cm

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 11:59:00   
Rivana
Meni su kukovi uvek bili malko siri, ali i beba mi bila ogromna 4400

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 12:03:28   
eugenija
Hvala curke, dobro je sve ovo znatiuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 12:50:06   
Jeca*
Sa druge strane, sto manje znas to bolje!!! user posted image
imam poznanicu koju nista ne interesuje, a kad je interesuje ona pita ali na jedno uvo udje, na drugo izadje. Porodila se za sat vremena, maltene, beba joj nije imala grceve ni dan...ma milina. Kad bih ja mogla tako...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 12:58:09   
bebać
Jeco ja sam bila takva...ja s euopšte nisam spremala za porodjej,škola za trudnice,informacije,preporuke i to....vodila sam život kao i da nisam trudna..sreća pa sam mogla jer  sam imala skroz ok. i normalnu trudnoću....e zadnje dane pred porod sam šiznulauser posted image user posted image user posted image ali Sergej kao beba i novorodjennče je bio za preporučiti hB

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 13:11:28   
gracija
Joj ja sam vec zaboravila na ovo mjerenje,pa me sad podsjetiste.Vec uveliko sam imala bolove kad me sestra pocela mjeriti koje-kuda.Toliko je bila gruba,da mi je tesko i napisati za nju "sestra",bolje bi joj pristajalo,recimo drvosjeca.Posto je par puta onu spravu stavljala na mene i nesto zacudjeno gledala,pitala sam je :"Aman zeno izmjerili me vise?"Ona me je samo pogledala svojim buljavim okamauser posted image ....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 13:12:44   
NadaR
"Aman zeno izmjerili me vise?"Ona me je samo pogledala svojim buljavim okama ....

user posted image majko mila

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 13:15:56   
prase
Meni su isto nešto merili, ali nisam ni osetila, ili sam možda bila u stanju da me baš briga pa mi je to došao nebitan detalj. Doduše, znala je sestrica čiji sam pacijent, a to je već drugi padež, valjda je bila i nežnija zbog mog dr... Mislim da ovako "na oko" širina kukova ne mora ništa da znači, to što oni mere bi moglo da bude relevantno, ali ovo prvo sigurno nije. Ono što se vidi spolja je jedno, a šta je unutra - to je drugo. Moje sestre imaju šire kukove od mene, ali im je to što mere tamo pred porođaj manje... Samo za bebu od 4+ kg može da bude teško da se baš svuda provuče, a procena za Uroša je bila da ima 3900 pa su me merili 2 puta da ne bude greške user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 13:23:05   
suziQ
Cao devojke , da se i ja ukljucimuser posted image .Slazem se sa vama da sto manje znas , to je bolje !Manje brige u svakom slucaj.Meni je ovo prva beba, a lekar sam i znam sta sve moze da se desi i sta se dogadja po bolnicama pa imam takvu frku oko porodjaja da ne mogu da vam javimuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Širina kukova i porođaj
27.5.2009 13:26:35   
suziQ
A da , sama sirina kukova nije toliko bitna sama za sebe , vazno je da je oblik karlice u celini dobar , trodimenzionalno gledano.Siroki kukovi su dobri ali ako je karlica pljosnata nista nam ne znaci sto je i siroka.

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 11:22:46   
aleksandraz
Moji kukovi su bili 100 a beba se rodila normalna 3650 so 50 cm

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 16:11:59   
Rina

1. Najčešći tip - figura u obliku peščanog sata sa zaobljenim stomakom. Ovo je najbolji oblik karlice za prirodan porođaj.

2. Dečačka figura, uzanih kukova i širokih ramena. Stomak je relativno zategnut i potisnut nagore. (ovo sam ja user posted image )


(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 20:32:08   
Anoniman
Uh, i ja se bas pitam ovih dana za te karlicne mere, jedva cekam utorak da nateram dr da mi ih izmeri!

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 20:56:11   
gagana83
Ako je istina da siroki kukovi znace laksi porodjaj ja cu da se porodim pevajuci
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:13:36   
Brand new mama
Ma i ja imam dosta siroke kukove, ali dosta pljosnate-cim smrsam izlete mi kao lepeze. Vidjecemo sta ce da bude(skroz sam drugacije gradjena od moje mame, a i nosim vecu bebu)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:22:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ako je istina da siroki kukovi znace laksi porodjaj ja cu da se porodim pevajuci
user posted image user posted image user posted image user posted image



Kao sto rekoh,danas idem i potpisujem to sto si ti vec rekla user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:23:37   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Kao sto rekoh,danas idem i potpisujem to sto si ti vec rekla user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:23:47   
Anoniman
To znaci da ja ni ne mastam da cu da se porodim prirodno ako nekad budem bila trudna?user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:25:33   
gagana83
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

To znaci da ja ni ne mastam da cu da se porodim prirodno ako nekad budem bila trudna?user posted image

Samo ti budi user posted image a za ostalo ces lako. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Širina kukova i porođaj
18.8.2009 21:28:18   
Anoniman
Pa i to sto kazes! Da se porodis moras!user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here