|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:35:01   
zoća
najlepša dečija pesma MOJA MAMA DIVNO PRIČA plačem kao kiša kada je čujem.A moje malo dete obožava RAZBOLE SE LISICA , TI I JA pevaju Vrapčići

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:35:28   
Brana
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Brano , daj nam neka uputstva user posted image
sta da slusaju , kada se krece na casove ili vec kako u stvari poceti muzicko obrazovanje kod dece user posted image

Razvijanje muzickih sposobnosti kod dece krece od rodjenja a obrazovanje od 6god.user posted image
A evo sve smo vec ispisale o tome sta se slusauser posted image user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 11.6.2011 0:39:02 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:36:48   
Anoniman
"Kako rastu deca" x 1.000.000 user posted image
Svi ti pregledi na YT- to smo bili mi!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:37:41   
Brana
IZVORNA PORUKA: indy_25

Brano isto tako ni moja Sara nece neke da slusa recimo ove ovog tipa sto si ti postavila gore , ona bas voli vesele pjesmice pomalo drecece pjesmice a kad joj pustim ove laganice nece ni da pogleda okrece glavu i radi nesto drugo .

pa da,opasni su od malena pokazuju sta im prija a sta ne...user posted image pogotovo vesele pesmice sa ritmom,energicne...to im je atrakcija...user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:44:47   
zoća
kažu da beba još u stomaku čuje muziku koju mama i okolina slušaju.Paralela ili ne sa vaspitavanjem, ali kada se beba rodi već smo zakasnili sa početkom vaspitavanja.Da li je tako i sa ukusom o vrsti muzike koju će slušati?

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:49:17   
Anoniman
Takve stvari su i meni govorili- ako jedeš kvalitetno i raznovrsno i beba će lepo ručati (to ispade tačno), ako bebi pevaš i puštaš muziku, na nju će reagovati i kad se rodi (i to ispade tačno), ako budeš smirena u trudnoći i beba će biti mirna (e to vala omašiše!!! user posted image user posted image user posted image ).... Mora da ima nešto u tim pričama, ne???

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 0:56:43   
zoća
teško meni nas je Teodora ubila sa DŽastinom Biberom valjda se tako zove.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 11:27:27   
smeško

IZVORNA PORUKA: zoća

kažu da beba još u stomaku čuje muziku koju mama i okolina slušaju.Paralela ili ne sa vaspitavanjem, ali kada se beba rodi već smo zakasnili sa početkom vaspitavanja.Da li je tako i sa ukusom o vrsti muzike koju će slušati?


Mislim da jeste. Moja bebauser posted image sada voli D.Guettu i Sergeja Ćetkovića.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 11:34:19   
IVA 11
Mi slusamo sve, jer ja slusam svakakvu vrstu muzike. Instrumental nam je najmiliji, a uz ovaj se uspavljujemo od rodjenja
Godfather

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 11:45:36   
PoisonEve
Ja sam se bavila plesom, pa volim pesme sa ritmom, ali bas svakakve!
Evo, u kolima slusam en vogue...a trenutno sam opsednuta onom pesmom: brko,brkane od Lake!user posted image user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 12:01:28   
Snelle
IZVORNA PORUKA: n i n a

"Kako rastu deca" x 1.000.000 user posted image
Svi ti pregledi na YT- to smo bili mi!!! user posted image user posted image user posted image


A neeee, to smo bili mi user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 12:04:32   
simke
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: n i n a

"Kako rastu deca" x 1.000.000 user posted image
Svi ti pregledi na YT- to smo bili mi!!! user posted image user posted image user posted image


A neeee, to smo bili mi user posted image


Jok to smo bili miuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 12:06:05   
Pretty78
e nijeeeeeeeeeeeeee mi smo nja njaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.6.2011 12:09:04   
Anoniman
Koliko ja grešim što ne puštam Neši dečiju muziku non-stop? Slušao je kao beba češće, i sluša u vrtiću, ali kad je kod kuće on ne želi to da sluša. Možda sam i ja kriva, pošto na tu muziku ne reagujem kao na onu koju zaista volim, a on to vidi, ali on sluša sve što ja volim, i igra, i peva. Bez problema pamti delove pesama (mislim, po par reči) i na engleskom, i na italijanskom, a na srpskom po pola pesme...zna on i neke dečije, ali ga to ne zanima. Peva cele refrene Ritma nereda, zna napamet delove Bouvijevih pesama, Brajana Ferija, uz prodidži igra kao odrastao...nikad nije voleo laganu muziku i čini mi se da ga to smara. Najlaganija muzika koju sluša su neke pesme Bjelog Dugmeta koje i ne spadaju u njihove lagane, poneka od Bajage...ali i to sve pomalo na mišiće. Da se on pita, slušao bi prodidži stalno ( ne znam da li da stavimuser posted image ili user posted image ).

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
26.7.2011 17:17:39   
Anoniman
Brano, pitanjce...?

Da li ima važnosti na koji instrument dete najintenzivnije reaguje?
Primera radi, Miša kad gleda slikovnicu jedino sliku gitare povezuje sa pojmom muzike, dok ga recimo zvuk violine hipnotiše user posted image Često ga zateknem kako sluša neki violinski nastup, malo kao i đuska, i obavezno viče "Bau!" (bravo user posted image ) i aplaudira kad završi muzika.
Samo da naglasim da mi u kući nemamo ni jedan instrument zbog kojeg bi mogao ovakvu selekciju da izvrši.

Zanima me da li ovakvo opredeljenje u ranom detinjstvu može da odredi recimo neko muzičko interesovanje za kasnije, a pisala sam koliko obožava muziku uopšte i volela bih da ga pravilno usmerim.
Hvala!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 9:58:34   
New Mom
Kaća ide ove nedelje na probni čas u jednu muzičku školicu.user posted image
To je početni nivo (do 3g.), više upoznavanje sa muzikom. Ide se sa roditeljima, 45 minuta jednom nedeljno.
Ako je bude zanimalo, svidi joj se, rado ću je voditi. Ako ne, nema veze.
Mm je završio osnovnu i srednju muzičku za klasičnu gitaru i stvarno ima osećaj, pa naravno da navijam da se klinci "odmetnu" na njega.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 10:03:57   
Anoniman
Gde je to i kako funkcioniše za predškolce?

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 10:09:38   
New Mom
Melodium, nalaze se u Miletićevoj.
Ima 3 nivoa: od 1-3g, od 3-5g i od 5-7g.
Prvo je više igraonica, osnovno upoznavanje sa muzikom. Drugi nivo je učenje o instrumentima, kako se peva (tiho/glasno), ritmu itd. Ovo nam ide mm sestrić, imaju koncerte (Zmajeve igre itd.). Treći nivo je već ozbiljniji, uče sviranje na klavijaturama, samostalno da pevaju, igraju... Ima i za 7+ škola gitare, klavira i pevanja.

edit: Poslala sam ti pp.

< Poruku je uredio New Mom -- 3.9.2012 10:10:24 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 10:11:09   
Anoniman
Imaš i cene? user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 10:12:56   
New Mom
user posted image Prvi nivo je 20evra/mesečno, ostali su 30 (s tim da ako platiš unapred bar 3 meseca ide neki popust).
Prvi nivo je 1X nedeljno, ostali su 2X.

< Poruku je uredio New Mom -- 3.9.2012 10:13:20 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 10:17:20   
Anoniman
Zakasnila sam sa upisom. user posted image Zvaću danas.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 18:19:41   
Snelle
NM, fenomenalno! Šteta što kod nas to ne postoji user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 3.9.2012 18:20:20 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 21:55:18   
Brana
IZVORNA PORUKA: n i n a

Brano, pitanjce...?

Da li ima važnosti na koji instrument dete najintenzivnije reaguje?
Primera radi, Miša kad gleda slikovnicu jedino sliku gitare povezuje sa pojmom muzike, dok ga recimo zvuk violine hipnotiše user posted image Često ga zateknem kako sluša neki violinski nastup, malo kao i đuska, i obavezno viče "Bau!" (bravo user posted image ) i aplaudira kad završi muzika.
Samo da naglasim da mi u kući nemamo ni jedan instrument zbog kojeg bi mogao ovakvu selekciju da izvrši.

Zanima me da li ovakvo opredeljenje u ranom detinjstvu može da odredi recimo neko muzičko interesovanje za kasnije, a pisala sam koliko obožava muziku uopšte i volela bih da ga pravilno usmerim.
Hvala!!!


Nina,nisam videla pitanje ranije,izvini.user posted image
Bitno je da dete u ranom uzrastu reaguje na muziku i bilo koji muzicki instrument,nebitno kojoj vrsti pripada.Njemu ocigledno odgovaraju zvuci melodijskih instrumenata koji spadaju u grupu gudackih instrumenata.Stimulisi ga intezivno,pustaj mu muziku koja sadrzi pomenute instrumente i naravno muziku koja nije samo bazirana na tim instrumentima.Naravno da to moze biti prvi znak muzicke predispozicije, koju treba pravilno razvijati i usmeravati.Ako se to interesovanje nastavi i kasnije onda ga obavezno daj u muzicko zabaviste (negde sa 5-6 godina),gde ce nauciti osnovne muzicke pojmove (pesmice,note,muzicke igrice)...
A postupak po kojem se dete usmerava u tako malim godinama, se moze razvijati preko muzickih igrica koje su prilagodjene tom uzrastu.Dodacu ih ovde cim uhvatim malo vremena,zaista su super,i daju mogucnost da dete nesvesvno kroz igru razvije klicu muzicke predispozicije koju poseduje.user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 3.9.2012 22:07:23 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 22:57:06   
Yula
Ja sam u trudnoci dosta slusala muziku, uglavnom slusam sve vrste muzickih pravaca i kako mi neka dosadi, predjem na nesto drugo. Po prirodi sam sentimentalna i tako mi nekako zapalo da sam u trudnoci, cini mi se, najvise slusala nase pop zalopojke. Slusala sam i decije pesice, spremala sam se za bebana. user posted image

Od kada se rodio, Lazar je bio svakodnevno bar po nekoliko sati u kontaktu sa muzikom, u pocetku samo decijim sa you tube-a, znaci ono sto ste i sami nabrojali do sada, uglavnom Kockica, Kolibri, Ivana i Leontina, Lakovic, s vremena na vreme i neka hrvatska. Sa nekih 40-ak dana sam ga prebacila u dnevni boravak i posto sam videla da mu i inace prija muzika, ostavljala sam ukljucen muzicki kanal. Sada sa 15 meseci muzika nam je sastavni deo svakog dana, cim je stao na noge poceo je da igra, zapravo, mislim da je i ustao da bi mogao da igra user posted image Kada je imao nekih 7-8 meseci pocela sam da mu pustam i ove Americke koje je Vuka postavila, jer imaju divan ritam i super sarene spotice, jako zanimjive bebama. Ali Twinkle Twinkle je definitivno najomiljenija, strasno se raduje zvezdi i sovi iz spota.

Primetila sam jednu neverovatnu stvar, obozava pesme koje se i meni dopadaju. Desi da prvi put cujemo neku pesmu i oboma nam se svidi, jednostavno primetim kako dodje i sa paznjom slusa i gleda. Sa Adel je bila ljubav na prvo slusanje. Neverovatno kada god samo krene prvi takt Some one like you on dotrcava iz druge sobe da je cuje. Rihhanu i Lanu Del Rey isto voli. Decije pesmice obozava i jako rano je poceo da ih peva, one koje sam mu najcesve pustala kao majusnoj bebi i sada rado slusa iako nemaju neki zanimljiv spotic za gledanje, kao npr. zakleo se bumbar.

Redovno nam donosi njegove instrumente i trazi da mu sviramo, a on ili udara u bubanj ili igra, mada cesto pokusava oba istovremeno user posted image

Znaci obozava spore ali i brze pesme sa ritmom, igra ne mozes da ga zaustavis. Inace, mm je muzicar, taj talenat je definitivno nasledan, on ga je nasledio od svoga dede i majke, a moji su svi talentovani za djuskanje user posted image

Necu mu naravno braniti da slusa sta zeli, vremenom ce formirati svoj ukus, ali mi je bitno da zavoli i nasu muziku, kako zabavnu, tako i narodnu i izvornu jer smo u inostranstvu. S obzirom da moji svekijevci kada su tu sa nama, tih nekoliko meseci non-stop slusaju narodnu muziku, ne brinem se za to user posted image Apsolutno nemam nikakvih kompleksa niti predrasuda o ljudima koji slusaju drugu vrstu muzike od one koju ja preferiram, ali se dobro secam kako jesam bila dok sam zivela u Srbiji.

I na kraju, moj neki zakljucak je da bebama od dana rodjenja treba pustati muziku, razne zanrove, a ponajvise decije pesmice, da osete ritam, melodiju... Muzika ce im samo dobro doneti, a vremenom ce oni sami odrediti neki pravac koji im najvise lezi.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.9.2012 23:30:25   
Anoniman
I Nevena najviše voli muziku koju volimo mm i ja. Mislim da je to zato što vidi našu pozitivnu reakciju, oseti naše raspoloženje i to podražava, to je obrazac po kome stvara ukus.

Meni je važno da ne sluša seke, Sike, Cece i ostale pevaljke kako muške tako i ženske kao ni sve klonove Georgijeva i tome slično. Zašto mi je to toliko važno neću obrazlagati da ne počnu žene to da shvataju lično pa jkoš i da se vređaju bez potrebe, prosto, mm i ja smo ponosni što oan to i ne registruje kao muziku, ne reaguje nikako, kad čuje kao da ne čuje. Zato uz sve ostalo igra, peva, lupa rukom u ritmu muzike.

Voella bi da je sledeće godine upišem u muzičku radionicu ili školicu za najmlađe, tek toliko da se zabavi i da se upozna sa muzikom iz drugog ugla. A da li će se baviti muzikom važi isto pravilo kao i za sportove i sve druge aktivnosti: ono što želi podržaćemo, ono što ne želi nećemo nametati.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here