|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 13:27:00   
Anarunika
Mislim da bi prvo dete trebalo upoznati sa ritmom za šta je lupanje po svemu i svačemu super stvar. Možda ipak da izbegne klavijaturu, da mu posluži i kasnije kada se upozna i sa melodijom user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 13:40:04   
Modessty
rekoh igračka ne pravi klavir

user posted image

inače kad bi mu dozovlila da lupa po svemu u stanu komšije bi izludele načisto. Bolje da se za sada zadržimo na igranju uz muzikuuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 13:49:26   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

rekoh igračka ne pravi klavir

user posted image

inače kad bi mu dozovlila da lupa po svemu u stanu komšije bi izludele načisto. Bolje da se za sada zadržimo na igranju uz muzikuuser posted image


user posted image Nisam mislila baš na pravi klavir,više na neki sintisajzerčić user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 13:58:58   
Modessty
iskreno meni je i ovo mnogo! Sintisajzer ne smem ni da pomenem! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 14:19:37   
Anarunika
Sve mi je poznato! Pogotovo one kineske varijante user posted image .

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 15:12:11   
mila83
Mod,odusevljena sam ! Samo sto rece Anarunika, i bolje prvo da se upoznaju sa ritmom,postoje brojne tapsalice, brojalice koje su i zabavne i vrlo korisne za razvijanje memorije,koordinacije, i predstavljaju najprirodniji i najlaksi nacin da se deca upoznaju sa svetom muzike....

moja M je sa 8 meseci iz setalice hvatala klavijaturu klavira da "svira" user posted image nisam na svom kompu da vam stavim sliku,kad stignem kuci,stavljam ! Muzika i deca sto pre, nema greske!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
4.6.2015 17:34:01   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

iskreno meni je i ovo mnogo! Sintisajzer ne smem ni da pomenem! user posted image

Mi smo izludeli dok se nije pokvario,novi nismo kupili user posted image Sad gleda kako moj brat svira,i pokusava i ona,i naravno hoce da uci isto.A serpe i vanglice su i dalje bubnjevi...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 0:08:48   
Sanjica26 RR
Evo tema koja moze da nam pomogne. Mila pisi o tome.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 0:10:44   
vikiveki
Sanjice super što si našla još samo da nam Mila sada o tome kaže neštouser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 0:36:00   
mila83
Sta vas tacno interesuje drage moje ? Verujem da ste i do sada razvijale sluh kod svoje dece,to se radi od malena,od uspavanki,tapsalica,brojalica,pa do recitacija i pesmica. O lupanju po serpama i loncima je suvisno i pricati.Ukoliko dete pokazuje zanimanje za sve te aktivnosti,bez obzira imate li vi sluha ili ne znate da li i dete ima,samo uzivajte u muzici,na bilo koji nacin.
Kroz muzicko zabaviste,deca kroz razne muzicke igre uce mnogo stvari.ne samo osnovne pojmove o muzici,vec mnogo sire.
Jako je bitan ritam,kao osnova za sve ostalo.Deca koja imaju razvijen osecaj za ritam,brze pamte,uce,pricaju,lepse se izrazavaju i pisu. Razvija se motorika kroz sviranje primitivnih instrumenata i pokret,deca koja imaju problem sa socijalizacijom lakse se adaptiraju,razvija se masta kod deteta…ima jako puno stvarii koje se nauce lakse zahvaljujuci uticaju muzike.
Ukoliko imate priliku,upisite dete u muzicko zabaviste.Bez obzira da li ce se dete dalje muzicki obrazovati,verujte da ste detetu uneli jednu novu dimenziju spoznavanja zivota i da mu vec na taj nacin olaksavate ucenje mnogih stvari koje ce mu trebati.
Ne znam sta vas tacno interesuje ? Mene inace ova oblast mnogo zanima, i stalno je istrazujem,sa svojim klincima kod kuce mnogo stvari radim spontano.Ako zelite predloge nekih muzickih igara,rado cu vam napisati.


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 0:43:11   
veselicaa
Mila daj neke predloge sta mozemo same kod kuce da radimo sa decom?Kao manja S je sa mnom citala jednu divnu knjigicu brojalicu bas se tako zove,gde su bile male pesmice koje smo uglavnom pevale kako zelimo iako ispod imaju note ali ja stvarno pojma nemam o muzici.Pre neki dan je nekim drvenim stapicima lupala po svemu u kuci,usi su nas zabolele.Jel to treba da shvatimo kao intersovanje za muziku?Pisala sam u temi igracke o njenoj prici da zeli da bude rok zvezda user posted image i baka joj je kupila neku igracku(pretpostavljam muzicku)nije htela da nam kaze tacno sta da bi nas iznenadila.Sutra nam stize paket i ja pretpostavljam da je ili onaj mikrofon sa stalkom ili gitara.Da li dete time sto voli igracke muzicke instrumente,nama pokazuje ljubav prema muzici?
Eto rekla si da pitamo,ja pitala user posted image

< Poruku je uredio veselica -- 13.7.2015 0:48:34 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 9:14:32   
mila83
Sve to sto si napisala je vrlo slatko i prilici detetu tih godina.Svako dete danas voli zvucne igracke,pa ne mora nuzno da znaci da ima i sluha i nteresovanje za muziku.Ali retko koje dete da ne voli muziku,da peva i plese uz ritam.
Ono sto muzicki neobrazovan roditelj,a jos ako i nije siguran ili ne zna da li ima sluha moze raditi sa decom jeste:
Pogadjanje zvukova ,znaci da dete aktivno osluskuje zvukove oko sebe i da pogadja sta se to cuje
Da pogadja odakle zvuk dolazi
Da ponavlja decije (ja ne odobravam Pinkove zvezdice niti ista slicno,deca su deca,treba da pevaju primereno njih,uzrastu) pesmice,plese ukoliko zeli
Muzicke stolice ,verujem da znate
Igra tiho-glasno (kao toplo hladno,samo kada se trazi predmet sto ide dalje da utisavate muziku,a blize je glasnije)

pravljenje raznih vrsti zvecki-punjenje plasticnih ili staklenih posuda raznim kamencicima,zrnevljem,pirinac,kukuruz,pasulj,stavicu vam nase fotke kako sve moze,zabava do ludila ! user posted image
razne vrste brojalica i tapsalice je izuzetno korisno i vazno,radite sa detetom
slusanje muzike(bilo bi dobro klasicne) i da dete crta sta oseca ,na cega ga podseca,
da pustite neki Disney crtani,sa klasicnom muzikom kao podlogom
ako poznajete imalo muzicke instrumente,da ga upozneate kako izgledaju i zvuce(ima sve na netu) pa mozete i tu da igrate igru pogadjanja.

ovo sad ovako na brzinu,mozda sam nesto zaboravila,pisem posle.user posted image
mogu vam staviti i neke korisne linkove sa crtacima i igramauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 10:45:28   
veselicaa
Hvala Mila user posted image Sve sto si napisala je nesto sto bih i ja radila,vec sam pisala da S voli klasicnu muziku,istina da imam samo 3 cd ali to su bas dobre stvari,Betoven i Mocart,to smo dobili na poklon jos kada sam prvi put bila trudna i jedan cd sa klasicnom muzikom za decu,tu bas imaju probrani komadi.Ume ona da prepoznaje pesme,muz kaze da i on ne ume da prepozna melodiju kao ona,a Diznijeve bajke su nam omiljene treutno u kompu imam nekoliko skinutih filmova koje tek treba da gledaju.Sto se tice mene i muza,smatram da nemamo dara za muziku ali imamo ukusa.Tako da se u nasoj kuci ne slusa ova popularna i za moj ukus,uzasna muzika.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 10:48:20   
vikiveki
Mila ja se baš ne razumem u to oko muzičkog zabavišta,pa me zanima da li se u to zabavište ide svaki dan ,da li ono zamenjuje ovo redovno zabavište?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 11:23:55   
mila83
Bas lepo Veselice,drago mi je sto to cujem.
Viki,ne menja klasicno zabaviste,vise je u vidu radionica dva puta nedeljno po 45 minuta,uglavnom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 11:28:14   
vikiveki
Ja sam čula da u Mitrovici ima neko muzičko zabavište Picolo...da nisi ti čula za njega?Mi smo u njihovim prostorijama slavili jednom rođendan,preko nedelje tu je muzičko zabavište a preko vikenda prostor daju za rođendane i vlasnica je prisutna kao animator

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 11:46:07   
mila83
Da,poznajem je.Mislim da su oni super,iako nisam prisustvovala nikad ni bila tamo. Ali sto vidim na fb i yt,imaju odlicne nastupe.Imas i u okviru muzicke skole,zabaviste Vivak,Tamara je divna,jako lepo radi sa decom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
13.7.2015 14:52:07   
vikiveki
Čula sam za Vivak i gledala neke njihove nastupeuser posted image sad samo da odem da se raspitam za cenu i druge detalje

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 143
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here