|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.9.2012 23:15:02   
New Mom
Nisam pisala kako je prošlo na probnom času.
Bilo nas je tj. njih 9. Najmlađi je imao 14 meseci, a KL i još 2 devojčice su najstarije (2g4m).
Čas traje 45 minuta. Malo se peva (sa sve "koreografijom"), igra, dali su im da izaberu instrument koji žele malo da sviraju (moja samo udaraljke šmeka, ali to je mm kriv). Neko sarađuje, neko samo hoće da se igra.
Kaća je kao i uvek otkravila se tek pred kraj. Nisam bila sigurna koliko joj se svidelo, ali sam odlučila da probamo ovaj mesec pa ćemo videti.
Ali gledam je ovih dana - peva (doduše ne zna sve) šta je čula, lupka nogama i okreće se kako je tamo videla (tada nije htela, ali ipak se eto "zalepilo" nešto) i mislim da će ovo ipak da bude lepo iskustvo.
Sutra joj je (namauser posted image ) drugi čas.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
11.9.2012 23:21:34   
jovicaa
aleksandar voli jean michel jarre-a i decje pesmice.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
14.9.2012 14:38:44   
Rivana

IZVORNA PORUKA: New Mom

Nisam pisala kako je prošlo na probnom času.
Bilo nas je tj. njih 9. Najmlađi je imao 14 meseci, a KL i još 2 devojčice su najstarije (2g4m).
Čas traje 45 minuta. Malo se peva (sa sve "koreografijom"), igra, dali su im da izaberu instrument koji žele malo da sviraju (moja samo udaraljke šmeka, ali to je mm kriv). Neko sarađuje, neko samo hoće da se igra.
Kaća je kao i uvek otkravila se tek pred kraj. Nisam bila sigurna koliko joj se svidelo, ali sam odlučila da probamo ovaj mesec pa ćemo videti.
Ali gledam je ovih dana - peva (doduše ne zna sve) šta je čula, lupka nogama i okreće se kako je tamo videla (tada nije htela, ali ipak se eto "zalepilo" nešto) i mislim da će ovo ipak da bude lepo iskustvo.
Sutra joj je (namauser posted image ) drugi čas.user posted image


Mi smo isli u ovakvu skolicu paaaa, nekih mozda dva meseca 45 minuta jednom nedeljno. Na kraju Luku su izbacili iz skole, nije ga zanimalo, nije radio sta mu se kaze vec sta on hoce, previse je bio aktivan, narucivao koju muziku da puste, hteo da peva nesto drugo....i tako sve u svemu ne idemo vise user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
10.9.2014 18:35:03   
New Mom
Nisam davno pisala.
Elem, Kaca je isla pre 2 godine taj prvi stepen. Tj. isla je sa mnom. Dosta casova je vise bila posmatrac ali videlo se da joj je lepo.
E, prosle godine je krenula na 2 stepen (za decu od 3-5 godina). Casove je imala 2x nedeljno po 45 minuta. Sama. Ucili su i teoriju malo, upoznavali se sa instrumentima, vezbali glas... Imali su i 2 velika koncerta, jedan za NG, drugi za kraj skolske godine. Na velikoj bini, sami, mrak u sali. Mislila sam da ce biti haos al nije. Potpuno je ucestvovala, pevala, pokazivala koreografije. Odusevili smo se svi!
Ove skolske god. je isti stepen al na engleskom. Ona osnovu ima koliko je pokupila na YT, al ne brinem. Nije mi cilj da uci ovde engleski zbog engleskog.

Iskustvo je stvarno divno! Od onako sramezljivog deteta, kojoj je bitno da je neko od roditelja uvek tu, oslobodila se, ucestvuje, komunicira. Verujem i da su joj ti nastupi pomogli da se opusti.

E da, od ove godine upisan je i Kolja. Bar da proba mesec dana. Kod njega nije samo zbog socijalizacije, on bas oseca ritam, voli pesme, lako uci... Ko zna, ako iole ima osecaj za to volela bih da se to razvije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
10.9.2014 18:55:56   
big mum
E ovo je baš super školica,u velikim gradovima ima raznoraznih sadržaja za djecu.

Moja Sofka je 2 godine išla u muzičko zabavište koje radi u sklopu OMŠ.
Za dvije godine imali su 4 nastupa na velikoj bini pred 300 ljudi.Bili su dobri ,većina ih nije imala tremu.Sad više neće da ide prevazišla je to, ako bude htjela upisaću je u redovnu muzičku školu iduće godine.
Hoće i na folklor pa nek pokuša nije na odmet

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
10.9.2014 19:51:22   
Mala Elena
Za pocetak mislim da je najbolje da slusa decije pesmice a povremeno i klasicnu muziku, pa kada bude malo zrelija sama da odluci sta joj se dopada. Nisam za to da se tako maloj deci pustaju zvezde granda i ono sto namece televizija. Bolje je naci dobru radio stanicu, svakakve se aplikacije sa play marketa mogu preuzeti... muzicka skolica je takodje super stvar ako se dete zanima za muziku ali ne bih nista forsirala, samo bih usmerila. Ne bih samo pre 3-ce godine.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
16.11.2014 16:58:03   
mila83
Evo i kao roditelj i kao profesor klavira sa deset godina iskustva u radu sa decom u muzickoj skoli; muzika je vrsta vaspitanja i nezaobilazan faktor u formiranju licnosti deteta.Nikad nije ni rano ni kasno "raditi" na detetovom ineresovanju ili negovanju talenta, samo dok je neusiljeno. Majke jos u stomaku upoznaju svoju bebu sa tom cudesnom, neopipljivom lepotom,koja i leci, i razvija,pomaze u svakom smislu.

ne bih da pisem o uticaju muzike u detalje, da ne ponavljam, jer vidim da je vec bilo tekstova na tu temu, i strucnih i nestrucnih.

Sam pocetak upustanja u muzicku bajku sa decom: kroz uspavanke, decije pesmice, tapsalice,brojalice, udaranje zveckama i kuhinjskim priborom, serpama :D muzickim bajkama i predstavama...
Zatim izrada jednostavnih muzickih instrumenata od onoga sto imate kod kuce, prepoznavanje zvukova...ima milion ideja u kojima mozete uzivati sa detetom.
Shvatila sam da ovde pisemo ideje za razne muzicke igre i zanimacije, pa kada stignem, stavljacu vam fotkice nasih user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
17.11.2014 0:41:01   
Azra_
Moja sestra je krenula u muzičku školu sa 4,5god. Završila je muz.akademiju, dva smera, kasnije magistrirala. Njeno dete se apsolutno ne zanima za muziku, dok moj traži da svira klavir, pa onda malo gitaru, pa malo violinu... Meni je sve to za sada igra.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 13:14:09   
Modessty
Da malo pokrenem temu.
Danilo hoće navodno da svira gitaru. Voli muziku i voli da igra uz muziku. Obožavao je gitaru jedno vreme i tražio dedi i ujki da mu sviraju, a onda je odjednom to zapostavio. Nikola isto obožava muziku i obožava i gitaru i bubanj.
Kada treba dete da krene na časove konkretnog instrumenta? Na primer gitare. Kako prepoznati da li je to ona prava ljubav i interesovanje ili samo trenutna zainteresovanost i želja?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 13:34:52   
New Mom
Instrumenti se uce od neke 7.godine. Moze eventualno sa 6. da ide u muzicko zabaviste, to je jedan opsti deo.
A sto se tice toga kako prepoznati sta mu lezi. Pa dok ne proba ne vredi pogadjati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 13:45:27   
adulence
pa sta znam u principu deca vec u prvom razredu krecu u muzicku skolu,ja sam npr krenula tek u 5.jer sam svirala flautu koja traje 4 godine pa da mi se poklopi sa zavrsetkom osnovne skole.e sad ne znam koliko gitara traje mislim 6 godina cini mi se,ja mislim da je 1.razred vreme kada su deca bas mala za konkretno bavljenje ali za neko muzicko zabaviste sam i te kako za...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 14:00:49   
ivaMark
Mod, moja sestricina je krenula u muzicku kada i u prvi razred, nije imala neko posebno interesovanje i zelju, htela je ali ne po svaku cenu...super joj je, ide na takmicenja i dobra je u tome, svira violinu user posted image
sada je cetvrti osnovne i muzicke takodje, . Sto napisa NM dok ne proba-necete znati...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 14:02:12   
Modessty
Evo recimo primera sina moje drugarice: Sa tri godine je po malo drndao gitaru, sa 4 je prešao na lupanje u šerpe, nešto pre punih 5 ga odveli na bubnjeve u privatnu školu muzike. Ispalo da je dete neverovatan talenat. Već je imao nekoliko koncerata sa decom iz školice kao i svirku sa grupom Kerber user posted image Da mama i tata nisu imali osećaj da im dete zaista voli bubnjeve, možda bi kasnije bilo suviše kasno. Zato i pitam kada treba da krene.
Moj tata i moj brat sviraju gitaru i oni i mogu da mu pokažu neke osnove, da ga malo više mžda zainteresuju , ali oni su u fazonu - ma još je mali, da ga ne opterećujemo i sličlne fore. Nije mi jasno zašto im je toliko teško da se malo zezaju sa njim! A s druge strane oduševljavaju se što Nikola sada obožava da mu sviraju i više nekako njemu posvećuju pažnju. Pre svega nije fer i nervira me ta njihova nesvesna podela. Jer Nikola reaguje potpuno isto kao što je i Danilo reagovao na muziku u tom uzrastu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 14:05:34   
dijana1*
Vuk je isto zaludjen muzikom. Stalno pita kada cu mu kupiti sintisajzer, gitaru i bubanj. Obecala sam sintisajzer za rodjendan pa neka drnda. Sve pesme sa pink mjuzika zna user posted image a Tropico bend ( ne znam zbog cega ) obozava. Po ceo dan peva i plese user posted image Cak je i Kostu toliko zaludeo da je K juce rekao "pusti ponovo " (pesmu). Moja mama je bila tu i cula je, nije mogla da verujeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 14:13:05   
adulence
mod zato cu ja ivu sigurno upisati u muzicko zabaviste,ja mislim da u mojoj muzickoj skoli mogu deca sa 3 ili 4 godine vec da krenu ali to je super za razvijanje sluha, svesti i zelje.....ako im to ne dosadi onda pravac na instrument...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 14:28:45   
mila83
Preporucujem muzicko zabaviste u svakom slucaju,nezavisno od toga ima li dete dovoljno sluha za ucenje nekog instrumenta dalje ili ne,necete sigurno pogresiti !
Sto se tice upisa u muzicku skolu, zavisi sve od zeljenog instrumenta a i muzicke skole u vasem gradu kada moze da se upise.Generalno, sestogodisnje muzicko obrazovanje se zapocinje sa 3.razredom osnovne kako bi se poklopili zavrseci obe skole,sve pre toga se vodi kao muzicko zabaviste i pripremni razred(nesto kao tipa predskolsko pred upis u osnovnu skolu). pozeljno je dakle, dete upisati recimo kada je 2.razred osnovne(prvo malo da se navikne na obaveze koje je dobio u 1.razredu) u muzicku skolu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
20.3.2015 14:42:28   
ivaMark
Izvinjavam se, sestricina je bila drugi razred osnovne kada je upisala muzicku user posted image

Malo sam na sve strane sa mozgom pa jedno mislim a trece pisem.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
30.3.2015 10:49:07   
Modessty
Danilo dobio gitaru. Jao koja sreća i radost! user posted image
Vodili ga tata i ujka u prodavnicu instrumenata i muzičke opreme. Kažu bio je oduševljen, trčao od instrumenta do instrumenta, malo "svirao" klavir, gledao gitare....
Za sada će ga po malo učiti ujka i deda, a na dalje....videćemo

user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
30.3.2015 10:53:08   
mila83
<3 Divno! Pa tako se pocinje user posted image to je jedan prirodan i neusiljen nacin,samo tako nastavite ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
30.3.2015 11:00:13   
Modessty
Naštimovali gitaru i posle njegovog "sviranja" opet morali da je štimuju user posted image
Kaže moj brat da će ga prvo naučiti da svira neku pesmicu koju inače voli da peva, da bi mu bilo interesantno. Nadam se da će stvarno biti zainteresovan. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
2.6.2015 23:56:10   
mila83
Mod,kakve sam ja ono bubnjeve videla na fejsu ?user posted image user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 7:41:25   
tekilica
Modessty, bravo! Odlicnu stvar ste uradili, ja jedva cekam da porastemo, izmedju ostalog i zbog ovoga :)

Vazno je da osluskujete svoje dete i da mu pomognete da ostvari sebe onako kako ono to voli, naravno, ako je to drustveno prihvatljivo. Bratanac MM je upisao muzicku skolu kada je bio prvi razred, na testiranju je prosao odlicno! Ali, morate biti istrajni. Nicemu ne vodi ako ga danas upisete, sutra ne odvedete, ni preksutra, takodje...pa onda mu kupite klavir, koji nece svirati...


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 10:57:55   
Modessty
Nikola lupa pa rastura! Jedva ga odvojimo od bubnjeva! Ovo su bubnjevi jednog niškog muzičara koje deca mogu da lupaju svaki dan. Inače sin naših prijatelja uči bubjneve i kod njega su se moji susreli sa ovim instrumentom. Danilu je preglasno, a Nikola ih obožava! Što se i vidi :D

user posted image

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Modessty RR -- 3.6.2015 10:59:25 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 11:27:35   
Ana RR
Mod, sjajni su user posted image ja obožavam gitaru i žao mi je što nisam učila da sviram.

Marko je u Kanadi non stop "svirao" klavir, ali to njegovo bzvz sviranje uopšte nije bilo loše, što reče jedna prijateljica čak može da se sluša user posted image Ali kad ga pitaš šta bi voleo da svira kao iz topa odgovori Drums! Tatin sin user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati...
3.6.2015 12:57:08   
Modessty
Nikola ima onaj mali klavir igračku i njegovo sviranje više liči na lupanje bubnjeva nego na sviranje klavira user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here