|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:32:48   
AnaTamara

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Nevakcinisana deca nece moci u vrtic? Ma ja ne bi dala ni na ulicu da izadju,zajedno sa internetom ucenim roditeljima. Zelim vam brzo ozdravljenje!


Ma...i to se moze. Kod nas digli prasinu da se kao na moze i na kraju samo da donesu izjavu da nece da vakcinisu dete i mogu da idu. Bzvz
Kao odgovaraju ako se dete razboli a sta je s ostalom decom??


Mi smo nosili kopije kartona u vrtic kao dokaz, e onda je jedna mama cije dete nije vakcinisano, sto ona otvoreno prica, upisala u karton datum da je dete primilo vakcinu. Onda smo se mi bunili i insistirali da donese potvrdu iz bolnice o primljenim vakcinacijama. Bezobrazluk.

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:35:09   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Sarav

Ne znam baš da li je samo posle 91 primana revakcina. Ja sam 86. i u vojnoj knjižici mi piše da sam primila 2 doze.

Pa dobro revakcina se kod nas prima sa nepunih 7 godina pred skolu. Taman si tako onda i ti primila posle 91god.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:37:47   
Anck Su Nmaun
Ana Tamara da i kod nas su isto trazili. Ali kad smo pitali sta sa ne vakcinisanima, trazli su potvrde od dr. ako zbog alergija ne smeju da prime ili izjave roditelja da ne zele da vakcinisu svoje dete cime snose odgovornost ako se dete zarazi. Ali opet time nista nije postignuto sem da vrtici skinu odgovornost s vrata.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 21.2.2018 11:44:16 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:42:00   
Maraj
Joj mili, bas bezveze..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:47:16   
madre
Milicicak, bas nezgodna situacijauser posted image sta su vam dr savetovali? I sta uopste kazu?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:51:13   
nata11
Sarav ja sam 86 i nisam primila revakcinaciju. Dr mi je rekao da nisam bezbedna i da se maksimalno cuvam sada pred novi postupak. Planirala sam uradim analizu jer ne znam sta sam prelezala sta ne.

_____________________________





(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:56:14   
madre
Nato, kako znas da nisi primila? Ne pise ti u kartonu?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:57:58   
nata11
Nema u kratonu koji su mi dali iz decijeg dispanzera. To su meni prebacili u karton kod sadasnjeg dr. A i majka kaze da nisam primala revakcinu. A jos i ne zna koje sam prelezala. Kaze jednom sam imala boginje a koje nema pojima.

P.S. I ne znam da li to ima veze ( mislim da ima jer je isti grad u pitanju) ali mm isto nema revakcinu kao ni drugarica koja isto cuva kuci karton iz decijeg dispanzera.


< Poruku je uredio nata11 -- 21.2.2018 11:59:41 >


_____________________________





(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 11:58:30   
milicicak
Nato, kad ti ulazis u postupak? MMR ne smes da primis tri meseca pre ostajanja u drugom stanju ni u trudnoci, to je preporuka SZO. IgG antitela mozes da uradis za sve boginje ali privatno. Drzava pokriva samo TORCH on od tih boginja testira rubeolu
Madre, dr kazu da se izolujemo koliko mozemo i nadamo se da se necu razboleti. Nista drugo ne mozemo.

< Poruku je uredio milicicak -- 21.2.2018 12:00:29 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 12:01:50   
nata11
Znam Mili. Sada marta meseca. Jel vredi da izvadis krv?

A to za 91 godiste. Ja sam razumela ko je rodjen posle 91. on je primao revakcinu kada je ona dosla na red a ne da je revakcinacija isla od 91. godine.


< Poruku je uredio nata11 -- 21.2.2018 12:02:34 >


_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 12:05:02   
nata11
Jedno pitanje - Ako analiza pokaze da sam ja prelezala Morbile da li to znaci da ne mogu sada oboleti od njih? Jel to 100%?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 12:06:39   
Sarav
Ja mislim da je od 91 mmr a da je pre toga od 81 bila vakcina koja se isto davala u 2 doze i koja je obuhvatala sve kao i ova ali se drugačije zvala.
Nato, ti se čuvaj, nema druge sad.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 12:06:48   
milicicak
Nato, mozes da proveris da li si prelezala boginje. Tarzis analizu IgG za varicele (ovcije), morbile (male), zauske i rubeolu. Ako je rezultat pozitiva, imuna si. Koliko ja znam ne mozes drzavno da radis preventivni skrining.
Dr moze da ti da uput za TORCH koji se standardno radi u trudnoci ali on d boignja proverava samo rubeolu
I ako si prelezala 100% ne mozes da obolis

< Poruku je uredio milicicak -- 21.2.2018 12:08:02 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 12:29:01   
Maraj
Ja pre neki dan u dz. Pored mene druga trudnica... kada smo.usle u ordinaciju ona prica dr da ima morbile u kuci, da joj je muz oboleo a da ona za sad nije. Pa katastrofa. Sedela je malo dalje od mene. Al opet, popizdela sam kad sam cula. Kako se one u stvari prenose? Kapljicno ili?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 21:34:17   
lesica
Mili, samo da te zagrlim.
Držim fige da te lepo zaobiđu.


A ne bih se izjašnjavala o onima koji su svojim (hmmm, cenzurisaću samu sebe, a vi zamislite "epitet") ponašanjem doprineli svemu ovome.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 21:37:34   
Maslacak15
vic je u tome sto su uzasno zarazne Marej. To je daleko najveci problem. Neke procene cak kazu da se zarazi cak 90% osoba koje dodju u direktan kontakt a nisu imune....

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 22:04:20   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

vic je u tome sto su uzasno zarazne Marej. To je daleko najveci problem. Neke procene cak kazu da se zarazi cak 90% osoba koje dodju u direktan kontakt a nisu imune....

Nama su epidemiolozi rekli da je sansa da se ne razbolim jako jako mala, bez obzira na sve mere predostroznosti.
Meni je ovo trenutno uzasan moralni problem. Mm i ja zbog mini bubinog atipicnog oblika nismo sigurni od kad je mogao da kod nas pocne period inkubacije pa samim tim ne mozemo ni da pretpostavimo kad cemo mozda biti zarazni. Ja ne mogi ciste savesti da odem u Zavod za transfuziju da proverim antitela, cak i sa maskom. Ne bih mogla sebi da oprostim da sam potencijalno zarazila trudncu, nekog ko dobrovoljno daje krv. Danas nisam otisla u dz po doznake iz istog razloga. Kako pobogu mogu da sedim u istoj prostorji sa jos deset trudnica kad znam da kolik su morbile zarazne i da virus opstaje u zatvorenoj prostoriji i do dva sata... Mozda preterujem ali to je meni elementarna stvar kolektivne odgovornosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 22:18:24   
isidora88
Joj milicak gde vas snadje bas sada... Drzim fige da mini buba bude dobro i da se niko ne zaraziuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 22:24:32   
mama Jo
Milicicak svaka ti cast!
I najiskrenije se nadam da ce te zaobici...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 22:29:11   
dunja RR
Mili user posted image

Da li imaš pretpostavku gde se zarazila buba, u vrtiću?

Off, u našoj grupi su skoro sva deca dobila varičele prošle nedelje, čekam sada da vidim da li je i S, išao je u vrtić. Od juče ne ide, vratili su nas kući juče zbog OP. Da ne idemo na OP uskoro, ne bi imala ništa protiv da dobije sada i on, ali sada nam ne treba, da ne odlažemo operaciju.

I takođe, nekoliko roditelja u grupi dobilo je herpes zoster prošle nedelje. Da li je normalno da baš tako masovno odreaguju na zoster? Ja se nadam da neću, preležala sam i boginje, a i zoster sam imala pre 3godine.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.2.2018 22:30:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 22:37:18   
Rosita
Eh bre miličičak. Šta reći što već kazano nije. Ja se ipak nadam da neka zaštita u tvom telu postoji. Drži se!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 23:13:42   
Misha i Ljisha
Milicicak trk sad citam da cera ima boginje. Ja ne mogu da verujem, gde bas sad?
A da li si razmisljala da dodje medicinsko osoblje kod vas kuci po uzorak krvi. Znas kad mislim da sam negde citala da mozes zvati privatnu laboratoriju da posalju tehnicara.
Mislim da se ti ne bi seckala a da posalju nekog ko je sigurno vakcinisan ili prelezao?

A muz? On je prelezao morbile?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 23:19:37   
Sanjica26 RR
Mili zagrljaj i pozitivne misli saljem.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Morbilli (male boginje)
21.2.2018 23:54:09   
bubulence
Mili, bice to sve dobro...
Ja ne znam sta da radim. Marija nije dobila mmr zbog alergije na jaja za koju sam sigurna da vise nema. U decijoj bolnici ne mozemo da zakazemo test vec 6 meseci, vodila bih je u jugolab. Ali ona je vec 3 meseca stalno bolesna, dr kaze da tada test nije tacan.... A nece da joj daju vakcinu bez testa, naravno ... Iz vrtica nas stalno cimaju sto nije dobila vakcinu, kao da je to moj izboruser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Morbilli (male boginje)
22.2.2018 0:04:04   
choopa choops
Što me nervira sada sve to. Sada trebaju majke djece koja ne smiju da se vakcinišu i trudnice da se brinu i sekiraju, zato jer su se neke mame naprnjile da MMR ne valja. A brate!!!! Da izludiš! user posted image

Nato i ja tako mislim. Ja (rođena 1981) u knjiizici imama samo vakcinu, ali nema revakcine user posted image Stavljala sam sliku u temi o MMRu.
KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here