|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 19:32:55   
QueenJ
IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Javicu vam ako pocne da se ponasa autisticnouser posted image user posted image

Nije za user posted image , ali ja se user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Morbilli (male boginje)
11.2.2015 19:38:26   
veselicaa
Znaci istina je to sto kazu da je klinicka slika blaza kod vakcinisanih osoba i dece?Moje su obe vakcinisane,ja sam se vakcinisala u skoli,pa se nadam da to jos uvek vazi.Ja sam bas lose podnela varicele koje smo imale sve tri prosle godine pa me zbog toga jos vise strah.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 18:45:21   
Maslacak15
Evo posto su svi zaboravili sta znace morbili, jel ih davno nije bilo u velikom broju i danasnje vesti iz Berlina. I ovde je izbila epidemija, posto ocigledno teorije zavere nemaju granica. Rezultat, jedno jednoipogodisnje nevakcinisano dete je danas preminulo u univerzietskoj bolnici Charite.

http://www.morgenpost.de/berlin/article137738470/Kleinkind-in-Berlin-an-Masern-gestorben.html

Registrovano je jos nekoliko tezih slucajeva....ukupno preko 300 za sada. Zatvorili su jednu osnovnu skolu do daljnjeg itd.

Moj muz ide sutra da primi svoju MMR vakcinu.


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 18:51:08   
milicicak
Evo i na srpskom morbile u Nemackoj

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 18:56:32   
Maslacak15
hvala Milicicakuser posted image

Razmisljala sam da li da postujem, u principu nisam pristalica sirenja panike ali to nije poenta. Ljudi treba da shvate da je u pitanju vrlo ozbiljna bolest, od koje
postoji zastita. I da je ne treba banalizovati kojekakvim pricama (" dete moje sestricne ih je imalo i nista mu nije bilo"). Ja sam ih lezala 1992. sa 15 godina i pamtim ih kao najgoru bolest mog zivota. Samo secanje na njih dovoljno je da rastera sve nedoumice. Morbili nisu nikom za pozeleti. Nemojte se igrati.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 19:03:13   
daca77
Morbili sam prelezala kao mala i ne secam se, ali se odlicno secam varicele u 3.razredu osnovne skole-ono je bilo strasnouser posted image
Vrsnjakinjo veliki user posted image i samo da znas da se tvoje prorocanstvo jos uvek nije ispunilo...mada, rekla si da ce se srediti do kraja 3.mesecauser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 19:12:19   
milicicak
Maslacak, trazila sam temu kad si ti postovala :)
Ja sam ceo dan pod utiskom i dosta dugo sam razmisljala da li da postujem. Protiv sam sirenja panike, ali malo upozorenja i suocavanja sa potencijalnim posledicama nije na odmet.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 19:32:19   
jovicaa
maslacak ne shvatam sad i u nemackoj je epidemija ili samo u srbiji?
moja mama nije dala da se vakcinisem protiv morbila. valjda ih necu u trudnoci zaraditi.
meni su deca redovno vakcinisana, ali mislim da godiste mog muza nije vakcinisano a ja nisam primila vakcinu. ja sam iskreno mislila da je cela prica o epidemiji glupost, ali sad kad citam ovo sto ste postovale, iskreno nije mi svejedno.
a citala sam ovo sto ste postovali i 2007 je bila epidemija, a tada se nije pricalo o stetnosti vakcina, znaci da to mozda nema veze sa vakcinama, vec se jednostavno sad ponavlja epidemija? napisali su da se ponavlja svakih 3-5 godina, od kad je uvedena vakcina.

< Poruku je uredio jovicaa -- 23.2.2015 19:33:16 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 19:36:10   
wivern
Koliko sam ja skontala epidemija je krenula iz republike srpske i prosirila se po evropi. Skoro sam citala nemacki neki clanak u vezi ove epidemije.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 20:07:08   
Maslacak15
Epidemija je u Nemackoj tacnije u Berlinu i to prilicno velika. Da, Nemci kazu da su je inicijalno doneli nasi azilanti ( uvek smo mi kriviuser posted image user posted image ) ali se ocigledno prosirilo na celo stanovnistvo, tj na populaciju koja nije vakcinisana. Ono sto sam sigurna je da je bolnica, gde je dete lezalo, vrhunska univerzitetska bolnica jedna od najboljih u evorpi. I sigurno je bila pruzena adekvatna medicinska nega. Istraga je u toku da li je bilo dodatnih otezavajucih okolnosti, da li je dete imalo bilo kakve druge zdrastvene probleme....
Nemci nisu panicari, u smislu da trube kao sto to vole na primer Amerikanci, ali evo danas cela zemlja bruji tj svi mediji. Pozivaju se narocito odrasli, koji nisu sigurni da li su prelezali, ni da li su vakcinisani ( posto se vakcinise nekih 30 ak godina, a dugo je i davana samo jedna doza- dve su potrebne za garantovanu zastitu). Ko sto rekoh moj muz ide sutra.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Morbilli (male boginje)
23.2.2015 22:49:41   
wivern
Da, da azilanti..tj mi user posted image dobro si me podsetila user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Morbilli (male boginje)
26.2.2015 23:56:20   
Maslacak15
Evo mene opet sa najnovijim informacijama iz Berlinske epidemije. Da ne bude da izvlacimo iz konteksta kojekakve ekstremne slucajeve. Ukupno je preko 700 zarazenih. Od njih svih, cetvrtini je bila potrebna hospitalizacija. I sad vi meni kazite da je u pitanju bezazlena decija bolest.....

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Morbilli (male boginje)
15.4.2015 11:06:52   
neron
slusam na tv poceli pricu epidemija morbila proglasena u hercegovini , pa u bijeljini . na jedno uho udje a na drugo izadje reko daleko a mi se druzimo samo sa djecom za koje 100 % znam da su vakcinisana reko nece to nas a zakazani smo 11 .5 za vakcinu mmr. medjutim sin mi dobi temperaturu 39,9 nikako da spustim na hitnu kazu virus , najvjerovatnije trodnevna groznica ok . posle par dana osip krenuo i kasalj , vaskrs pa niko ne radi al reko ajd zbog sebe da odvedem da vidim kad ono odmah na infektivnu morbili sva sreca pa proslo bez posljedica . medjutim on ima brata blizanca tako da dude non stop mjenjaju i sad smo u fazi cekanja da i kod njega krene.
iskreno ljuta sam na roditelje koji nece da vakcinisu djecu , zbog njihove ne odgovornosti sad sjedim i razmisljam kako ce proci kod drugog sina hoce li imati komplikacije a on je jos i osjetljiviji . i vjerujte nije nimalo bezazleno ko sto neki pisu , nije svejedno 4 dana temperatura da bude 39,9 i da po cijelu noc ne spavas vec kontrolises djete da vidis da nece dobiti konvulzije.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 18:32:12   
Modessty
Danas nam prijatelji javili da je njihova ćerka dobila Morbile! Sinoć joj izbile, danas bili u DZ, odatle na infektivnu kliniku i potvrdili im da su Morbile!user posted image Bili su kod nas u nedelju, igrali se ona i Nikola (istog su uzrasta). Poludela sam! Samo mi trebaju morbile! Nikola nije primio MMR jer je alergičan na belace.
Umesto da uživamo u proleću mi čekamo boginje! Bem ti život!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 18:40:47   
milicicak
Ih, Mod, nadam se da nece da vas zakace user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 18:49:14   
Modessty
I ja se nadam. Al kakvi smo baksuzi vrlo je moguće! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 18:53:01   
lesica
Mod, pa majku mu...
Nadam se da vas neće zakačiti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 22:43:40   
jovicaa
nadam se mod da necete dobiti..
ja se sad bas plasim, s obzirom da imamo malu bebu... moji klinci su vakcinisani, ali znam mnoge koji nisu

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 22:53:32   
superm
Mod,jačaj mu imunitet kako znaš!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Morbilli (male boginje)
22.4.2015 23:53:40   
Azra_
Mod, koji je beše period inkubacije??? Ja jedino što mogu da ti kažem je da probaš da mu daješ nešto za imunitet. On je mali, ne znam šta sme... 'ajde da se nadamo da će ga zaobići.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 0:18:11   
Ivanka 75
Jao Mod, bas bzv user posted image Ko da nam nije bio dovoljan onaj strah od velikog kaslja pa jos i ovo user posted image
Ajde da vas zaobidje u sirokom luku user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 0:39:01   
Modessty
Kaže dr samo da mu dajem vitamin c, a za te imuno sirupe je već kasno. Period inkubacije je 10 do 14 dana. Zarazni su 4 dana pre izbijanja boginja i sve dok boginje ne počnu da blede. Oni koji su primili MMR su zaštićeni za njih nema problema, ali za one koji nisu veće su šanse da ih dobiju nego da ih ne dobiju. Izvnite što ću ovo da napišem ali trenutno mrzim oe koji ne vakcinišu decu moder raadi....

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 0:52:23   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

trenutno mrzim oe koji ne vakcinišu decu moder raadi....


ti sto ne vakcinisu su nam i zapaprili čorbu user posted image

Čitala sam pre neki dan ispovest mame iz kanade koja se predomislila oko vakcina kad joj je 6-oro od 7-oro dece dobilo Veliki kašalj. Sad se kaje što nije vakcinisala decu kad ih čuje kako kašlju i koliko im je loše. Žao mi dece a majku bi na stub srama!!!

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 23.4.2015 0:53:13 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 1:05:33   
Modessty
Jao bolje da ne komentarišem! Izbaksuzirali nas moji roditelji. Jutros dolaze da čuvaju decu i pričaju mi kako su predhodno veče gledali neku emisiju o MMR i pentaksim vakcinama i kako su eto čuli svašta, deca oboljevaju i slično, autizam i sve ostalo što uz to ide. Počnem da im objašnjavam razliku između petovalentne i trovalentne vakcine i za šta je u stvari MMR, a ćale meni:"ma šta si zapenila, ne daš da ti objasnim. Nemaš ti pojma" Rekoh ćale ja o tome čitam i slušam i pitam lekare već pet godina! A vi ste se sad setili da mi pričate o MMR vakcini kad je Danilo već sve isprimao!
KAd mi rekoše za Unu da je dobila Morbile, čim sam stigla kući natrljala sam im na nos - eto sad da mi je dete vakcinisano MMR-om bolelo bi me uvo za sve! A Nikola em mu pao imunitet, em bio bolestan do pre par dana, em mi i drugarica bila sa detetom koje nije primilo MMR. Pa dođe mi da se upucam!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Morbilli (male boginje)
23.4.2015 1:12:03   
Ivanka 75
Pomenu mi tvoj tata to za vakcine... Reko ajd da mu ne govorim ništa, uvrediće se čovek.
Što rekla jedna "svako si ima svoje".
A babe i dede to gledaju ovako: mi želimo da naudimo njihob+vom dragom unučetu, prvo što ga bodemo vakcinama a drugo što od tih vakcina nikakvu vajdu neće imati pa stoga im i ne trbaju. Mi s mo mučitelji naše dece a oni su njihovi andjeli zaštitnici od zlih roditelja.
I pušenje je štetno po zdravlje pa svi oko nas dime i čade user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 23.4.2015 1:13:42 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here