|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 8:53:43   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja uopšte nemam stav o svemu ovome. user posted image

A evo zašto:

Npr, Vitalia biljna mleka

RICEVITA
rižino mlijeko u prahu
RiceVita - napitak od riže (zamjena za kravlje mlijeko) je prehrambeni napitak s ugodnim okusom koji spada u grupu prirodnih biljnih proizvoda. Ne sadrži laktozu, kolesterol niti gluten. Rižin napitak je pogodan za osobe s intolerancijom na laktozu kravljeg mlijeka, za osobe koje ne podnose gluten, za osobe koje imaju teškoća s probavnim sustavom ili osobe s visokim nivoom kolesterola. Također je pogodno za sve koji žele da poboljšaju kvalitetu svoje prehrane.
Njegova največa prednost je u lakoj probavljivosti, visokoj prehrambenoj vrijednosti i lakoj pripremi. Pogodan je za pripremanje napitaka (zamjena za mlijeko, koktele, kakao), žitaricnih obroka, pudinga, juha, umaka, tjestenina i posvuda gdje se upotrebljava kravlje mlijeko.
Ne zgrušava se i brzo se razgrađuje. Mogu ga konzumirati i dijabetičari u skladu s propišanom dijetom. Ne preporuča se kao zamjena za kravlje mlijeko za djecu do uzrasta od 3 godine.


Ako ne čitaš precizno, i ne obratiš pažnju na "pogodan za osobe s intolerancijom na laktozu kravljeg mlijeka", možeš biti u zabludi.

Nisam držala kutiju u rukama, nisam čitala sastav, ali sam pisala mail proizvođaču, i evo odgovora:

user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 9:22:37   
Torbica
Peace, ovo je vrlo korektan odgovor proizvodjaca, alergije su ipak previse ozbiljne, pa nek ima i 0.00001%, moze doci do reakcije.
Mi koristimo biljna iz licnih ubedjenja jer smatram da kravlje nije za nas, ali mi niko nije alergican. I ne kupovna nego pravim.. Kad vidim sve one E-ove na deklaraciji pitam se koji je fazon, pa tek to je hemija teska....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 10:13:57   
Peace*
ovo je vrlo korektan odgovor proizvodjaca


DAAAAAAAA!!! user posted image user posted image

Ja sam VEOMA zahvalna svakom proizvođaču koji mi da ovako iskren odgovor. Nadam se da niste pogrešno shvatili moj post. Mene samo brine, da li mi i ostali proizvođači, koji tvrde da je bezbedno, daju toliko iskren odgovor. Čak po nekada sumnjam i u njihovu stručnost, evo primer: KLIK .

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 10:22:59   
Rosita
Trenutno sam se vratila stavu da cu da pravim, makar ono koje bi D jeo u ma kom obliku... On nije skoro nista probao od nazovi nezdrave hrane, naravno, samo se pitam gde ce otici sav taj trud kad, uskoro, krene u vrtic... ali to nije tema. Hvala vam. Hvala i tebi Torbice sto si se ukljucila, odavno se pitam gde li si ti kad su moja pitanja na tapetu... user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 10:30:11   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Rosita

Trenutno sam se vratila stavu da cu da pravim, makar ono koje bi D jeo u ma kom obliku... On nije skoro nista probao od nazovi nezdrave hrane, naravno, samo se pitam gde ce otici sav taj trud kad, uskoro, krene u vrtic... ali to nije tema. Hvala vam. Hvala i tebi Torbice sto si se ukljucila, odavno se pitam gde li si ti kad su moja pitanja na tapetu... user posted image

Draga, zao mi je sto propustih, sta god. Nemam nikakvih razloga zaista user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 10:31:13   
Rosita
user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 10:44:34   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Peace*

ovo je vrlo korektan odgovor proizvodjaca


DAAAAAAAA!!! user posted image user posted image

Ja sam VEOMA zahvalna svakom proizvođaču koji mi da ovako iskren odgovor. Nadam se da niste pogrešno shvatili moj post. Mene samo brine, da li mi i ostali proizvođači, koji tvrde da je bezbedno, daju toliko iskren odgovor. Čak po nekada sumnjam i u njihovu stručnost, evo primer: KLIK .


Svaka cast proizvodjacu user posted image
I mene brine to sto si napisala, da li i ostali proizvodjaci daju toliko iskren odgovor... i dalje mi je u glavi cela ona zapetljancija sa Dobrom ovsenom kasom...
ja mislim da je ipak najbolje praviti biljno mleko u kucnoj radinosti i koristiti ga za kuvanje a detetu dati da pije adaptirano (ovde govorim o nasem slucaju sa alergicnim detetom)
ovseno mleko konkretno daje lep smek testu, sledece cu da probam kombinaciju susama i ovsa...
pa napadam badem :)
Torbice, napravila sam sa kokosovim mlekom neke slane kiflice, gospodjici se nisu svidele :( ali u slatka testa odlicno ide :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 12:06:29   
Torbica
Milicicak, bademovo i lesnikovo mleko su ubedljivo najukusnija biljna mleka. Na jednu solju lesnika ili badema, sipas tri solje vode. E sad ako ti je slabiji blender moj ti je savet da badem/lesnik prvo sameljes pa onda prelijes vodom i izblendiras zestoko. Ako imas profi blender (ja imam Omniblend) onda moze i zajedno. Doooobro sameljes, procedis i zacinis. Obavezno dodati soli, oko trecinu kasicice i ako zelis po ukusu zasladiti. Ja ne dodajem nista osim soli. Nema deteta koje ovo mleko ne voli. user posted image A da ne pricamo da je izvor zdravlja!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 13:23:14   
Ana RR
Torbice, kakvog je ukusa bademovo mleko? Da li ga treba dodatno zasladiti? Pravila bih Marku, a i za nas. Ja ne volim kravlje mleko i pijem ga samo kroz kafu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 23.4.2014 13:43:23 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 14:28:15   
Rosita
Evo i ovo http://tinkturedrsulca.com/2013/12/25/biljna-mleka/ Sad ove uvodne tvrdnje su bas smele, je l.

Inace, sve lepo uradim za link. Napisem naziv, iskopiram url nakon pritiska na dugmic link. Al mi redovno ovako ispada user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 23.4.2014 14:37:13 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 14:33:29   
Ana RR
Rosita, nešto nije u redu sa linkom, meni se otvara stranica recepti.com.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 14:37:59   
Rosita
Ana, evo sad klikni.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 14:46:05   
World
U pravu si, ovaj uvod bas i nije neki reprezentativan... Mislim da je covjek u debeloj zabludi... user posted image

Nego, mislim da ti ovaj malteks ne treba ni za sta, ako se vec odlucis za pravljenje, ja sam radije za pravi med, ako vec treba da se zasladi necim.

I samo da ti kazem, ako te zanima, nasla sam da su neki ljudi kojima je bila ustanovljena alergija na laktozu prakticno izlijecili to svoje stanje pijuci sirovo kravlje mlijeko, domace, ono od pravih krava koje pasu na livadi.. user posted image Znam da je to sad veliki rizik u ovom vremenu, ali samo prenosim ono sto sam cula.

Definitivno ovo nazovi preradjeno mlijeko iz tetrapaka koje je vecina nas prinudjena da pije vjerovatno nema nikakvih vrijednosti, a i moguce je sto ovaj gore tvrdi i da je stetno, ko zna....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 14:51:32   
Rosita
World, hvala na volji da pomognes i savetima. To sto kazes za izlecenje od netolerisanja laktoze mi bas cudno, ali znam da prenosis sta si cula. I kad god te vidim na rr u glavi mi ide Bob Sinclar- world, hold on .... :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 15:57:06   
World
ma da, zato ti kazem da sam cula, nisam licno isprobala da mogu da tvrdim... znam da neke moje teorije po pitanju ishrane zvuce cudno, i meni je bilo tako kad mi je neko drugi pricao, ali s obziro da sam ja tim nekim nekonvencionalnim postupcima i teorijama izlijecila kod sebe stosta, sad recimo vjerujem u sasvim drugacije stvari.. pa sam otvorena za sve eksperimente koji mogu pomoci bilo kako..user posted image u svakom slucaju srecno sa mlijekom.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 21:00:59   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Torbice, kakvog je ukusa bademovo mleko? Da li ga treba dodatno zasladiti? Pravila bih Marku, a i za nas. Ja ne volim kravlje mleko i pijem ga samo kroz kafu.


Anci, preukusno, bez preterivanja, mi svi ga obozavamo. Ja sam u startu sladila a vremenom smo nekako naucili da bude vise neutralnog ukusa, kao i kravlje sto je. Moj ti je savet da prvo posolis pa probas, onda odvoji jednu solju i po malo dodavaj sta god koristis za sladjenje. Kod mene je to fruktoza i med, ta dva su mi u kuci. I da javis kako vam se svidja! user posted image
Ja nisam pristalica teorija zavere ali nekako instiktivno mi to kravlje mleko ne pase. A obozavala sam ga, dok nisam svasta nesto videla/procitala. Naravno, sto kaze World - da imamo domace, pili bi ga svi, sve ono lose se odnosi na pasterizovano, preradjeno, osiromaseno. Sirovo kravlje mleko je ekstra, mi ga preradimo i upropastimo. Meni je najstrasnije cinjenica da to preradjeno ima kiselu reakciju i da organizam ne bi li ga svario mora da koristi alkalne rezerve, pa je ono jos optuzeno da povlaci kalcijum iz kostiju a ne da ga daje! Sto i objasnjava visok procenat obolelih od osteoporoze u zemljama gde se puno pije kravlje mleko. Mnogo je siroka prica, o enzimima za varenje da ne pricamo i uopste o intoleranciji.
Evo i tu nekih receptica http://kriscarr.com/blog-video/dairy-free-diet-recipes/

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Biljna mleka
23.4.2014 23:11:56   
Ana RR
Hvala Torbi user posted image kupila sam badem ali ću praviti za vikend kada je mm tu pa imam više vremena. Baš me zanima kako će se Maretu dopasti, jako je težak na jelu i mleko još uvek pije iz flašice jer drugačije odbija (pije nestle junior).

Javljam utiske user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 10:02:11   
Torbica
Jedva cekam! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 10:52:05   
milicicak
Torbice, hvala puno na savetu, zaista si divna user posted image
danas kupujem badem, pa i njega da uvedemo kroz mleko :)
mene generalno brine unos kalcijuma, zato sam skepticna po pitanju biljnih mleka... ali nesto razmisljam da bih mozda mogla da kupim tablete kalcijuma pa da to dodam u smesu kad pravim mleko... ili je to glupa idejauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 12:06:22   
Torbica
http://zdravzivot.org.rs/strucni/files/Zdrava%20ishrana%20-%20Kalcijum.pdf Ovde ima zanimljivih info.
Ja nisam pristalica dodavanja vestaka jer je diskutabilna resorpcija i iskoristljivost. Potrebna je optimalna koncentracija i drugih mikroelemenata a i enzima i zato su najbolji prirodni izvori, tu nema greske.
Susam je prebogat kalcijumom, ali bukvalno. I od njega napravim mleko,a uvek mozes iskombinovati, uz dodatak badema/lesnika, i malo susama. Kad uvedes ovako nesto, nema bojazni da ce nedostajati bilo sta. Eno ih moji, zdravi i pravi, niko ne pije kravlje mleko. Nisam odustala od fermentisanih proizvoda, piju jogurt, koristimo pavlaku i zdrave sireve tipa trapista i kackavalja, gaude...(ne one Zdenke i namazne koji se prave kao reciklaza prevrelih i starih budjavih, bljak)
Pitaj sta god, nesto znam, nesto ne, covek se uci dok je ziv, pozdrav user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 12:31:25   
milicicak
Torbice, ti si moj omiljeni lik na RR user posted image user posted image
u principu, i nasa dr se slaze sa tobom po pitanju Ca suplemenata, ne da da ih uvodim bez pregleda kod metabologa...
nama je generalni problem sto fermentisane mlecne proizvode jelte ne sme, sto od blitve, spanaca i zelja ima proliv, sto je i od susama imala proliv pa smo i njega obustavili i tek od skoro uveli ponovo, i sto sam tek sad skupila hrabrost da uvedem badem i lesnik...
al cu da probam kombinaciju badem/susam i ovas/susam pa javljam

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 13:04:14   
Rosita
Da prosvercujem pitanje, a kada se sme uvesti badem?

Probala sam kokosovo po receptu iz linka sto postavih gore. Na 200 g kokosovog brasna pola litra vode. Bila sam zbunjena jer je to sve upilo, a u blenderu kakav je moj- citaj slab- ta maltene cvrsta masa nije mogla da se blenda. Onda sam podelila u delove i dodala jos malo vode... kad sam cedila imalo je da se nacedi pa recimo 500 ml. Da l treba da bude takvo kako je meni ispalo, ne znam . U svakom slucaju skuvala sam griz na tome i ok mi je.

Milicicak, ti si pravila kokosovo po receptu iz linka sa prethodne strane, koji je dala Torbica? Tj http://lifepressmagazin.com/kulinarstvo-2/kuvanje-2/napraviti-kokosovo-mleko/? Nije mi jasno, tri cetvrtine solje ili tri do cetiri solje?

Hvala :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 13:26:14   
milicicak
Badem i lesnik mislim posle godinu dana...

A sve sto pravim pravim po nekom Torbicinom receptu 1:3, jedna solja (ako mi treba manje mleka onda soljica za kafu ako mi treba vise onda solja za caj) kokosa ili ovsenih pahuljica i 3 solje vruce vode da odstoji par sati (najcesce stavim ujutru pa oko rucka izmiksam)... ponekad moram da dodam jos malo vode i obavezno procedim nakon blendanja, dodam prstohvat soli i secera i to je to...
Rosita, ostah ti duzna odgovor za ukus onog pirincanog mleka... paaa, ima ukus kao sutlijas...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 13:33:28   
Peace*
tri četvrtine. Pa nisi valjda stavila 4 šolje kokosa na 2 šolje vode? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 13:35:15   
Peace*
Sad sam nešto čitala da ako se pravi (zobeno, ovseno) mleko sa vrućom vodom onda bude sluzavo, a ako se pravi sa hladnom, onda bude lepo.

Planiram da probam danas ovo... verovatno kokosovo, jer kokos imam kod kuće. user posted image

Ti koristiš Neskvik?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here