|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 14:24:14   
Rosita
Ako mene pitas, nisam koristila neskvik. Nisam bre stavila tako, nisam ni pravila po tom receptu :). Hvala Milicicak. O, da, zato je meni ispalo sluzavo! Znaci, stavljala sam vrelu vodu. Ja sam ona koja je prokuvavala delove secka i isti tako unistila :) a nije da nemam mozga user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 14:30:42   
Peace*
ne, milicicak sam pitala za Neskvik, za tebe znam da nisi dotle dobacila. user posted image

ja sam iskuvala ono za izvlačenje slinaca iz bebinog nosa. Zamisli mog sablažnjenja kada sam ga izvadila iz šerpe iskrivljenog i sa rupama.

Za ovseno i zobeno mi Torbica reče ovako:
5-6 sup. kašika pahuljica, prstohvat soli i zaliti sa 300ml HLADNE vode. Izblendirati štapnim mikserom. Malo odstoji (5-6min), onda dodati i ostalih 700ml vode. Promešati, i procediti. Onda sladiš.

A za kokosovo ću da probam ovo gore što si stavila sa 3/4 šolje kokosovog brašna, i to ide u TOPLU vodu i potapa se (ostavlja da ostoji).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 17:58:28   
milicicak
Tash, ne koristimo Nesquik

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 21:09:05   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Rosita

Da prosvercujem pitanje, a kada se sme uvesti badem?

Milicicak, ti si pravila kokosovo po receptu iz linka sa prethodne strane, koji je dala Torbica? Tj http://lifepressmagazin.com/kulinarstvo-2/kuvanje-2/napraviti-kokosovo-mleko/? Nije mi jasno, tri cetvrtine solje ili tri do cetiri solje?

Hvala :)

Draga, moja prijateljica je svom bebcu pravila zitarice sa bademovim mlekom kad je mali imao 10 meseci. Svakako je godinica sigurnija varijanta.
A Peace ti je odgovorila tri cetvrtine, ako ti je solja od 2 dcl, onda 1.5 dcl. A to kokosovo se pravi sa bas bas prokuvanom vodom, kako bi se sto vise ukusa izvuklo iz kokosa.
Sad da mogu virtuelno bih vam poslala malo bademovog. user posted image
Milicicak user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 22:38:01   
Rosita
Ih, samo da mozes, ja bih se prva progurala za solju :). Znaci, i ja mogu da pravim bademovo, ohoho! E, divnoca. Samo da smislim za mlevenje kako cu, jerbo raspolazem nekim philips blenderom, nije bas profi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 22:53:03   
Torbica
Cim je Philips ne moze biti los. user posted image Probaj prvo da sameljes bademe, pa onda sa vodom. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Biljna mleka
24.4.2014 22:57:06   
World
Ja sam mljela elektricnim mlinom za kafu i bademe i razne sjemenke, kad mi je trebalo 'brasno', sasvim se fino i sitno samelje.. probaj tako.. nijedan sjecko ni blender ne moze tako dobro samljeti..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 0:06:47   
Torbica
Slazem se sa World, tako sam i ja dok nisam kupila Omniblend, on melje na suvo kao mlin, iako je blender. Nadam se da ce vam se dopasti!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 1:01:40   
Azra_

IZVORNA PORUKA: Torbica

Milicicak, bademovo i lesnikovo mleko su ubedljivo najukusnija biljna mleka. Na jednu solju lesnika ili badema, sipas tri solje vode. E sad ako ti je slabiji blender moj ti je savet da badem/lesnik prvo sameljes pa onda prelijes vodom i izblendiras zestoko. Ako imas profi blender (ja imam Omniblend) onda moze i zajedno. Doooobro sameljes, procedis i zacinis. Obavezno dodati soli, oko trecinu kasicice i ako zelis po ukusu zasladiti. Ja ne dodajem nista osim soli. Nema deteta koje ovo mleko ne voli. user posted image A da ne pricamo da je izvor zdravlja!


Torbice, izvini na gnjavaži, samo da ponovimo gradivo. Sameljem šolju badema, prelijem vrućom(mlaka, vrela?) vodom i da li onda treba da stoji neko vreme ili ne?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 9:20:58   
Torbica
Azra, ne izvinjavaj se, evo ovako. Sameljes bademe, prelijes vodom sobne temperature, ubacis u blender, doooobro izblendas. Sto bolje izblendas, bice ukusnije mleko. Bar minut na najvecoj snazi blendera. Onda procedis kroz gazu, zacinis. Na tri solje vode ide trecina kasicice soli i pola kasike neceg slatkog, da li meda, secera, sta god koristis. So mu da predivan neutralni ukus, a zasladjivanje je vec individualno. Podesices vec po vasem ukusu. user posted image

A pulpu od mleka iskoristis za kolace. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 25.4.2014 9:29:49 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 9:52:38   
Peace*

IZVORNA PORUKA: milicicak

Tash, ne koristimo Nesquik


Hm, jel onda mocica pisala za Neskcik? Neko jeste... Pomešah nick-ove. user posted image

Ja sam juče pravila kokosovo i ovseno. U*rala sam jer sam previše zasladila user posted image . Deca pljunula kao otrova da sam im dala. Pokušala sam i da im podvalim, Luki kroz kravlje, a Marku kroz Allernovu, i ne vredi - gutaju i vidim da im se vraća. user posted image

Torbice, da rezimiram: badem sameljem (koliko badema???), i onda ga mešam sa vodom sobne temp (koliko vode??? 3 šolje?). Mogu onda to sve skupa (dodam i so) da mikriram štapnim mixerom?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 9:58:01   
Torbica
Peace, jedna solja badema na tri solje vode. Ne znam za stapni, nisam nikad sa njim, ipak su bademi tvrdi. Imas valjda neki blender, kakav/takav? Jer je bas u tome fora da se jako lepo samelje.
Oprezno sa sladjenjem, eto sad imas iskustvo. Mi sve pijemo nezasladjeno jer je tako neutralnog ukusa, kao i obicno mleko. Naravno, ne sme biti slano, dodajes po malo soli, probaj par puta, bas bude lepo neutralno! A deci da kazes da se od toga pravi sladoled, sto je istina! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 10:01:24   
Peace*
Ne, ne, bademe sam mislila da usitnim u blenderu, ali je posuda malena da bih u to nasula i 3 šolje vode posle... Možda i nije...

Mislila sam da ih sameljem u blenderu a štapnim kad dodam vodu.

Elem, videću. user posted image

Prati na fb popodne... user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 10:06:18   
Torbica
Aaaa, joooj user posted image Mora se zajedno dobro izblendati kako god, ako ti je vec samleven badem, mislim da bi moglo i stapnim.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:04:33   
Rosita
Dader Torbice nekako daj tu solju, misa mu, da imamo reper :) Kad muz predlozi da pravimo nesto sto do sad nismo jeli, ja uvek kazem da moram prvo kod nekog da probam ili kad spremi profesionalac, da ne budem u zabludi da treba da bude tako kao sto je meni ispalo, a ja moze biti promasila temu user posted image

I da dodam, za paradoks sam cini mi se bila bolja kuvarica dok nisam postala mama. Valjda sam natenane sve. A sad spremam tako sto me D vuce za nogu ili vec ... user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 25.4.2014 11:06:41 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:37:47   
Peace*
A da li smem ova mleka da koristim za kuvanje? Npr, puding, griz, sutlijaš?

< Poruku je uredio Peace* -- 25.4.2014 11:42:56 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:38:39   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Rosita

Dader Torbice nekako daj tu solju, misa mu, da imamo reper :)

MM i ja smo se dogovorili da kupimo jedno ovseno u tetrapaku, da vidimo jel to - to. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:38:43   
Torbica
Rosita, vidi, ne verujem da si bolja kuvarica bila jer sad imas vise iskustva, to je fakat. user posted image A kuvam i ja dok moji vise sa mene, pa vicem mm, pomagaaaaaj.... Rado bih ti doturila, mozda po busu? user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:41:32   
Peace*
Ma kakav bus, jesi luda??? ovo ti je jedinstvena prilika da je iscimaš da pijemo kafu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:53:35   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Peace*

A da li smem ova mleka da koristim za kuvanje? Npr, puding, griz, sutlijaš?


Ja ih koristim samo za kuvanje i testa

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 11:59:15   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma kakav bus, jesi luda??? ovo ti je jedinstvena prilika da je iscimaš da pijemo kafu. user posted image

Nemas pravo glasa! Ni tebe jos nisam videla!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 12:01:57   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 13:38:32   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma kakav bus, jesi luda??? ovo ti je jedinstvena prilika da je iscimaš da pijemo kafu. user posted image


Viš ti to boga ti, ja to važim za tešku ženu za iscimati user posted image ? Al Torbica ima herca, tj. neodoljiv mamac user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 14:06:23   
Torbica
user posted image ako si u prilici, dolazi! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Biljna mleka
25.4.2014 14:37:01   
Rosita
Hvala na pozivu, sad ozbiljno- trenutno nisam, ali ko zna user posted image . Sve ste fine, tako da bi kafa sigurno prijala. Torbica da u torbici ponese mleko, razume se user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here