|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
21.2.2015 8:43:18   
degu
Pa to ispalo mi je pregusto da nisam mogla ni da procedim kroz gazu, al skuvah joj griz u tome sa malo voćkica i bilo je super, al ono se meni ne može nazvati mlekom, to je više sama sluz. Ja valjda sve očekujem da dobijem kravlje mleko bez krave user posted image
Hvala žene, mislila sam da sam ja smotana user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Biljna mleka
28.2.2015 14:52:27   
degu
Probala po ovom receptu pirinčano mleko prvi put da kažem uspešno, mada je malko bljutavo al sigurno se može iskoristiti za griz, puding, kolače user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Biljna mleka
12.3.2015 19:24:26   
amdn
mozda pirincano mleko, ali svakao je bolje neko od dohrane ako se koristi

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Biljna mleka
15.3.2015 15:09:33   
Rosita

IZVORNA PORUKA: milicicak

Juce sam u biospajzu na Kalenicu kupila kokosove ljuspice... Zene, mleko od njih je savrseno, pun ukus, fino masno, ma 5+ :)
Kostaju 1450din/kg a ja sam od oko 50g dobila 750ml mleka.
I da, imaju sajt i vrse isporuke :)


Milic, kako si pravila?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Biljna mleka
15.3.2015 15:30:34   
milicicak
Draga, sad je sve odokativno. Otprilike 50g kokosa i 500 ml vode. Ostavis potopljeno preko noci i ujutru izblendas. Zacinis po ukusu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Biljna mleka
11.7.2015 21:55:24   
Mariya
Mame, a ova biljna mleka, kupovna ili domaća, mogu da se koriste za kuvanje npr griza ili sutlijaša, mogu li da se prokuvaju?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Biljna mleka
11.7.2015 21:58:02   
veselicaa
Mariya mislim da mogu,mada bi bilo bolje da se samo podgreje,Zasto pitas?

< Poruku je uredio veselica -- 11.7.2015 22:00:17 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Biljna mleka
11.7.2015 23:32:23   
Mariya
Pa zato da kuvam proso,griz i sutlijas heleni jer neću još da joj uvodim kravlje,a da ne jede stalno ove instant kasice.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Biljna mleka
12.7.2015 0:28:46   
Rosita
Mogu, zasto da ne. Mada ja D kuvam na vodi, pa kad se zgusne puno dodam malo badenovog, promesam jos malo na vatri i to je to. To kad mu pravim palentu, a stavljam i malo svinj.masti i so. Griz ne voli, a proso mu nisam probala na mleku.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Biljna mleka
12.7.2015 0:33:29   
veselicaa
Ja sam mojoj S pravila kasice sa adaptiranim mlekom dok joj nisam uvela kravlje.Koje biljno mleko planiras da uzmes Mariya?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Biljna mleka
12.7.2015 7:09:42   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Mariya

Mame, a ova biljna mleka, kupovna ili domaća, mogu da se koriste za kuvanje npr griza ili sutlijaša, mogu li da se prokuvaju?

Ja biljna mleka koristim uglavnom za kuvanje (ovsena kasa, puding, filovi za torte, testa, kolaci, palacinke). Tako da slobodno mozes da kuvas sa njima :)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Biljna mleka
14.7.2015 11:29:40   
Mariya

IZVORNA PORUKA: mama krava
A juce sam gledala onog ruznog Gordona Remzija na 24kitchen


malo je off ali što ružan? Mislim, nije on nešto preterano lep ali...Ja jako volim njegove emisije, Hotel hell, kitchen nightmairesuser posted image Gordon je baš super lik !!


IZVORNA PORUKA: World

ja sam OVAKO pravila


Da li se za ovaj recept koristi svež kokos? Koji kokos je punomasni nezaslađeni sjeckani kokos?


Milice, hvala puno na odgovoru. Recite mi još jeste li probale ova mleka da pravite štapnim mikserom ili seckom što ide uz štapni mikser? jer ja nemam blender, ove dve naprave su mi do sad radile posao.

Veselice, i ja joj pravim kašice sa AD mlekom, ali one se samo promešaju, a ja hoću da joj kuvam griz, sutlijaš, proso. Planiram bademovo ili pirinčano za početak da kupim, a veoma mi de dopadaju recepti za pravljenje biljnih mleka pa ću i to pokušati.

Rosita, ako jede pirinač i proso inače, dopašće mu se proso na mleku. Doduše ja sam ga pravila sa kravljim i oduševila sam se, mnogo je lepše nego sutlijaš . Slađe je, jedino što moraš više da ga žvaćeš, kao integralni pirinač. Mleko, voda, proso, smeđi šećer i kad se skuva pospeš cimetom.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Biljna mleka
14.7.2015 12:15:42   
World
Ja pravila od onog obicnog ribanog kokosa koji mozes naci u svakoj prodavnici. Ako imas vise para kupis u nekoj zdravoj hrani onaj neodmasceni, a mozes i od svjezeg ribanog kokosa.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Biljna mleka
14.7.2015 13:04:17   
milicicak
Marya, ja koristim kokosove ljuspice za kokosovo mleko, od njih mi ispadne najlepse ima negde na prethodnim stranama kako ga pravim :)
Nikad nisam probala sa stapnim mikserom da pravim biljna mleka uvek ih pravim u blenderu

< Poruku je uredio milicicak -- 14.7.2015 13:06:09 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Biljna mleka
15.7.2015 19:39:41   
Mariya
World, je li ovo, kokosovo brašno?
KOKOS
Videla sam Milice, šolja nečega i tri šolje vode ti je recept, je li?user posted image i kažeš da praviš i mleko od lešnika? Recite mi još, kad se uvodi kokos bebama?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Biljna mleka
16.7.2015 0:17:03   
milicicak
Marya, u principu moze mleko da se napravi od bilo kog kokosovog brasna samo je lepse i ukusnije kad se napravi sa kokosovim ljuspicama. Ja sam kokos uvela posle godinice. A lesnikovo mleko je preukusno :) ja sam ga stavljala u kafu dok sam bila na dijeti. Lesnik moze sa punih 9 meseci.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Biljna mleka
16.7.2015 18:24:12   
World

IZVORNA PORUKA: Mariya

World, je li ovo, kokosovo brašno?
KOKOS
Videla sam Milice, šolja nečega i tri šolje vode ti je recept, je li?user posted image i kažeš da praviš i mleko od lešnika? Recite mi još, kad se uvodi kokos bebama?


ma da, to obicno kokosovo, samo je neko malo vise neko malo manje odmasceno, pa od onog masnijeg je ljepse.. a najljepse od potpuno neodmascenih ljuspica, sto kaze milicicak.. a sto se tice uvodjenja, nemam pojma kakve su zvanicne smjernice, ali ja sam davala kokosovo ulje od 6.-7. mjeseca, brasno od negdje skoro 11.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Biljna mleka
24.7.2015 15:20:56   
Mariya
Hvala vam na odgovorima mame!! sad ću se bacim na pravljenje mlekauser posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Biljna mleka
10.11.2015 13:58:34   
mama krava
Žene da pitam ovde npr...

Ovaj moj alergičar se navukao na piričano mleko, i ostala biljna...i samo kuka meko, meko...


On popije litar za dva dana!

Jel to ok? Da li neko zna da li postoji preporučena doza ili tako nešto???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Biljna mleka
10.11.2015 14:54:26   
Rosita
Ja ne znam milkice, ali mislim da to nije nikakav problem, to jest nece da skodi user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Biljna mleka
10.11.2015 21:15:29   
milicicak
Milkice, proveri kolicinu soli i secera. I kolika je kalorijska vrednost. Mislim da ne postoji maksimalna kolicina al bih ja to ogranicila na jednu solju dnevno.
Mi danas probali Alpro sojino cokoladno, dospodjica no like user posted image a onaj uzas od alernove je tamanila

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Biljna mleka
11.11.2015 18:49:15   
Sanjalicaaa
Upravo smo napravili kokosovo mleko od svežeg kokosa. Dugo smo se kanali da ga napravimo ali sam nekako bila sumnjičava. Ali mogu vam reći da sam oduševljena. Sledeće je bademovo.

I ja bih davala po jednu šolju 2dl dnevno.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 11.11.2015 18:50:10 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Biljna mleka
11.11.2015 22:08:00   
Rosita
D stvarno ne popije vise od 200 ml. Vidis, ja uopste nisam razmisljala o kalorijama, prosto D nije bucko i ne razmisljam u tom pravcu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Biljna mleka
3.11.2016 15:49:13   
mali_mis
Prosle nedelje sam pravila od kokosa. Mnogo mi se svidja. I bas mi je lepo kad mi kafa ima i ukus kokosa. Nije mi stran taj izmesan ukus, jer nekad znam u kafu da ubacim malo butera od kokosa.
U planu probavanje i od lesnika i badema.
Moja crevca zadovoljna user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Biljna mleka
25.3.2017 14:07:21   
Rosita
Devojke, imatr li preporuku za neko fino biljno mleko u prahu? Treba mi zbog biljne kafe na poslu. Kod kuce sam uzimala joya soja i ok mi je, al zahteva frizider. Uzimala sam jednom ono zajc ili kako bese, prepuno je aditiva, karagena i td. Je l ima neko pristojnog sastava i ukusa?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here