|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 14:36:15   
IVA 11
Nisam mogla da nadjem temu, pa sam otvorila novu, ako postoji, prebacite gdje treba.
Juce je mom sinu radjena mikcija, i ustanovljen je refluks IV i V stepena, i posto je veci stepen potrebna je hirurska intervencija. Prije mjesec i po dana je imao urinarnu infekciju, a juce se otkrio i uzrok. To je kanal koji je otvoren(urodjena anomalija) i treba operacijom da se zatvori, jer dio mokrace izlazi napolje, a dio se zadrzava u tom kanalu stvarajuci infekciju. Preventive radi pije sirup, dok se ne uradi operacija. Kao majci, znate vec koliko mi je tesko, ali ako ko ima savjet il iiskustvo nek podijeli sa mnom. Hvala unaprijed. 
Direktna veza do poruke: 1
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 14:44:49   
Anoniman
Iva, lelaigor je imala taj problem sa njenom ćerkom, ali nemamo otvorenu temu, ona je pisala u negativnoj energiji, čini mi se, a i ovde ima nešto KLIK.
Baš mi je žao što morate na operaciju, nadam se da će druge žene moći više da ti pomognuuser posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 15:05:00   
mihi
Iva kod mog sina se sumnjalo na to, on je imao samo jednu urinarnu sa 2 meseca i više ni jednu posle toga, preporučivali su da radimo mikciju ali ja nisam dala, da ga zrače, E sad IV i V stepen je refluks visokog stepena kada se preporucuje intervencija. U Beogradsu u jednoj privatnoj klinici rade zahvat sa teflonom, endoskopski udju kroz uretru ubace taj teflon i kraj sve gotovo jako brzo, To je radio pokojni Sava Perović, a sada rade njegovi asistenti ako si zainteresovana daću ti kontakt. I ner brini nije to tako strašno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 15:12:19   
IVA 11
Hvala Nedjo i Mihi... Radiolog koji je radio mikciju je rekao 3-i stepen, a dr da je 4 i 5, ali ipak slusam nju... I rekla je bolje kad prodju vrucine da se uradi intervencija. A ja do tad ne bih da gatam da ce se ponoviti urinarna i da li ce se ostetiti bubreg... Bila bih ti zahvalna da mi posaljes kontakt. user posted image  

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 15:20:52   
mihi
U Beogradu postoji dečiji radiolog koji ima super ultrazvuk, zove se dr Tihomir Mihajlović, a ordinacija Ultramedika, mog Miloša je on gledao na UZ dao je da pije vodu pa ga gledao na UZ pa cekao da piški pa opet gledao i tad je rekao II na III stepen al prerašće iom to tako je i bilo.. Izvini ali radiolog koji je to radio je kompetentniji od pedijatra, otkud ona zna to? Što da operišu dete džabe ako je refluks III stepen Poslaću ti kad dođem kuci sve te adrese pa ti vidi, Imate li Vi tamo dečijeg nefrologa, mog sina je ovde vodila prof. Amira Peco Antić, super je, ajde napiši mi u pp šta te zanima pa ti ja sve šaljem. Pozz

< Poruku je uredio mihi -- 8.7.2011 15:22:13 >

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 15:33:48   
IVA 11
Nefrolog je rekla da je IV na V stepen, juce smo sa mikcije pravo isli kod nje, i ona mi je rekla da se javim djecijem hirurgu jer je velik stepen i da se plasi da nije poslo na lijevi bubreg jer je na toj strani refluks. Pomenula mi je da operacija nije kao nekad sto je bila, nego je pominjala neku pastu. Medjutim niko nema lijepu rijec za dr koji radi operaciju. Meni je intervencija mali problem samo da nije doslo do ostecenja bubrega, jer je rekla da treba da se uradi i DMSA bubrega... Hvala, hocu, pitacu bez ustrucavanja...Hvala ti puno!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
8.7.2011 15:40:08   
lesica
Ivo ajde i ja da se ponovim ovde. Mene je kao bebanu od godinu i po operisao pokojni dr Perovic. Refluks je bio III stepena i on je nakon pregleda (moji su se ganjali sa lekarima godinu dana dok nisu uspeli da me odvedu kod njega) insistirao da mi sto pre obavi operaciju. Uglavnom ja vise problema nikad nisam imala,i zato mislim da cim ti Mihi prosledi podatke na pp,zoves da vidis sta njegovi asistenti misle o tome. Mozda postoji varijanta da neko od tih nefrologa dolazi i kod vas dole ili da ti sa malenim dodjes za Bg ili ti preporuce nekog kod koga da ga odvedes. user posted image


< Poruku je uredio lesica RR -- 26.4.2014 21:55:31 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
9.7.2011 11:52:33   
IVA 11
Lesice, hvala ti! Ne dolaze vise nefrolozi kod nas, dolazio je dr Krstic sa UDK dva puta mjesecno. Poslala mi je sve, pa cu zvati u ponedjeljak jer su mi svi dr odavde preporucil Bg, tako da cemo tamo... Nadam se da ce biti sve ok, vidjecemo...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
9.7.2011 12:16:41   
jabudic
Iva, tek sad vidim za mrvicuuser posted image
Bice sve dobro, ljubim vas oboje user posted image user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
9.7.2011 12:20:29   
jovicaa
ivauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
10.7.2011 0:27:40   
choopa choops
Iva user posted image  user posted image

Drzim fige da sto prije prodje vrijeme, jer iscekivanje je najgore user posted image .




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:18:10   
IVA 11
Danas smo radili dinamicku scintigrafiju bubrega, i sve je u redu, bubreg na kom je refluks nije ostecen i ocuvana mu je funkcija. S obzirom da je refluks 5-og stepena. user posted image Primio je diazepam i rekose mi da ce zaspati, da svi su mirni  ispavaju. On je cudo radio, urlikao, plakao, zivot mi se skratio danas, ali je makar sve u redu. Posto ce hirurg na godisnji moramo da cekamo kad se on vrati pa je operacija 7-og septembra. A obecao je da ce biti cim uradimo snimak, ali sad kaze da ne moze. Juce radili uk koja je po 3-i put sterilna, krv odlicna, hgb 127. Sve u svemu, dobro se bori...Jedva cekam da bude operacija, da se ponovo rodim... 

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:21:43   
Verus
O hvala bogu iva da je bubreg ocuvan!! hvala bogu!  bice onda to sve superuser posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:24:22   
IVA 11
Hvala Verus, srce si user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:29:01   
Anoniman
Iva , pa ti si me tesila kad je nama utvrdjen reflux i gle sad user posted image
klik , moderatori neka spoje ove teme .. Iva mislim na vas dvoje i sigurna sam da ce sve biti u redu , brzo ce septembar user posted image user posted image
Mi cemo sad u avgustu na DMSA , s tim sto je nama reflux II stepena , ne znam da li to moze da se promeni ..
Dijagnoza je
Pyelon et ureter duplex lat. sin.
Reflux vesicoureteralis gr. II lat. sin.
Hypoplasio renis dex
Tek posle tog pregleda idemo ponovo kod nefrologa , mi smo kod dr. Bogdanovica ..
Iva jos jednom user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:32:20   
Sanjica26 RR
Ivo user posted image Hvala dragom Bogu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:38:05   
IVA 11
E sjecam se, nisam ni slutila da se to i nama desilo, urinarna infekcija prije dva mjeseca je otkrila ovu anomaliju. Hvala Ribizla, ne znas koliko mi znaci podrska ! user posted image user posted image Refluks drugog stepena se sam od sebe povlaci razvojem djeteta, a 4. i 5. se operisu. Nama je dr Albijanic, jedini hirurg-urolog jedini kod nas u Cg, jedini on operise djecu, a i zbog stepena refluksa smo upali u ovaj termin jer puno djece operise... ovdje se nazalost ceka duuugo. Mi imamo klasicnu operaciju, vracanje uretera pravo jer je zakrivljen skroz. Kakva je kod vas situacija, jeste li na profilaksi? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:42:33   
Anoniman
Iva user posted image , ljubim vas oboje...

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:42:36   
Anoniman
Da jos pije antibiotik , navikla se toliko da joj se svidja user posted image
Meni je dr objasnio da kod nas nije toliki problem reflux koliko je taj podvojeni bubreg ako sam se lepo izrazila .. ne znam jos nista o tome , ne citam , ne pitam , samo cekam da prodje DMSA i onda cu da krenem u celu tu pricu ispocetka . Bitno da se kanal nije rasirio i to pratimo uz , stalno joj kontrolisemo urin i to je sve sto mozemo .. Bice oni dobro user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:44:32   
Anoniman
Iva, bice to sve dobrouser posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:51:59   
IVA 11
Ja sam danas sat vremena pricala sa dr. I stvarno mi je sve u detalje objasnio oko nacina operacije, vremena ostajanja u bolnici, skidanja konaca, anestezije, oporavka. Nama je taj ureter koji ide pravo skroz kriv i on ce ga vratiti u normalan polozaj, stavljanjem stenta, koga ce maci posle 3 nedjelje od operacije kroz pisu. Rekao mi je da ne brinem, da mi zivotom tvrdi da mu nece biti nista do septembra(jer sam ja insistirala da operacija bude odmah). Hvala vam zenske, ljubim vas SVE! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:53:33   
Anoniman
Iva, gde ce ga operisati?

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:54:33   
IVA 11
Ovdje kod nas, u KBC-u. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
27.7.2011 17:59:15   
Anoniman
Samo ga cuvaj od prehlade do tad, koliko je to moguce....Bice sve ok....user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: VUR (refluks urinarnog trakta)
15.9.2011 10:19:24   
IVA 11
Evo i nas, juce smo stigli iz bolnice...Operacija ja trajala 2 sata, oporavak je bio sa katetrom, i izbacivanjem sadrzaja kroz njega...Bilo je tesko, ali misao da mi dijete bude zdravo me odrzalo. Refluks je operisan, na ureter je stavljen stent i mice se sad 30-og kroz pisu bez operacije. Nisam sanjala da su bebe ovakvi borci. Moj Luka je sve super podnio, i operaciju i oporavak, pri cemu su mu nozice morale biti zavezane da ne bi iscupao kateter, jer bi opet morali da prolazimo isto. On je hrabrisa lezao i prihvatio to kao moranje. Hvala dragom Bogu, sad je sve zalijeceno, i nece nikad vise imati problema, a to je najvaznije. Hvala svima na podrsci. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here