|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
14.7.2009 23:31:35   
bolice
Meni je sve ovo novo i pokusavam upravo iz iskustva roditelja da saznam neke stvari. Svasta su nam napricali ali sa gromom ili bez njega isto nam je. Ako nesto treba da se desi desice se i to veze nama sa implantom Bitno je i kako se dete vaspita , kakvi su odnosi u porodici, kakav je odnos prema tom problemu. Ja ne nameravam da svoje dete pravim jadnim niti da ga odvajam od druge dece, tako da tu o pucanju psihe nema ni govora. Jao, svasta ljudi pricaju a i ti doktori!
Nisam znala za tu navlaku, bar su nas upozorili da je jako osetljiv implant.

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
14.7.2009 23:33:21   
mama81
Imam i ja dva aparata od deteta tacnije Bernafon S120+ smile za ekstremno teska ostecenja ali ga dete ne koristi jer je implantirano.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
14.7.2009 23:39:32   
bolice
Opet ja da pitam za Komazeca, jel on to misli da je medicina toliko napredovala ali kod nas to jos nije dostupno ili misli da ce tek kroz neku deceniju naucnici usavrsiti te celije?
I drugo sto me zanima je zasto devojcica ne nosi na drugom uvu aparat ?

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
14.7.2009 23:43:20   
mama81
Nismo se razumeli bolice user posted image Prvo je nosila aparate kao sto tvoje dete nosi a posle ugradnje implanta ti aparati nam vise ne trebaju a kod nas se ugradjuje implant samo na jedno uvo, dok u svetu rade na oba doduse samo experimentalno,ae sad cu da postavim neke slike da vidis o cemu pricam user posted image

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
14.7.2009 23:53:14   
bolice
Razumela sam ja to ali neka deca imaju implant na jednom uvu a na drugom aparat. Stimulisu i drugo uvo. to uvo je predvidjeno za celije jer na ovom sto je implant vise nema povratka. Ako sam ja to dobro razumela, ne treba dozvoliti da atrofiraju celije koje primaju zvuk.

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
14.7.2009 23:58:41   
mama81
evo ti neke slike :) dve slike sam je sad slikala :) e veze nemam ja sam prezadovoljna i samo s implantom..Ne znam zasto niko ne dize frku oko nosenja naocarauser posted image isti...samo je to za vid a ovo za sluh user posted image

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:07:03   
Maya21
evo kako izgleda Kohlearni implant

user posted image

user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:11:48   
mama81
niste valjda svi zaspali user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:17:14   
Maya21
ne nismo, samo radim još ponešto na forumu user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:19:15   
mama81
uf takve slike su mi nekad delovale strasno..:)

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:20:19   
mama81
nema nam bolice :) jel imate dece?user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:20:38   
bolice
Videla sam slike, lepa ti je devojcica a imamo istu cucluuser posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:23:48   
Maya21
mama81 možeš postaviti sličice, naravno ako želiš, u ovu temu KLIK. Tamo ćeš videti i moja dva lepotana, Mateja i Tadeja user posted image


(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:24:17   
mama81
hvalauser posted image i tvoj smeker je lepa bebauser posted image ma bice to sve ok veruj mi..ali moja je hiperaktivna strasno..od rodjenja..i evo i dan danas je takva..al samo nek je ona meni ziva i zdrava user posted image

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:29:27   
mama81
cek jel su to blizanci?


(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:31:14   
mama81
ja gledala samo ovog mladjeg jbtuser posted image gotova sam jedva gledam user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 0:32:12   
mama81
ajd ljubim vas idem da spavam jer ovo moje dete nece bez mene da legne souuuuu zivi user posted image

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 21:06:11   
ORL
Tražeći tekstove o nagluvosti i gluvoći, a naročito o tome kako roditelji nagluve/gluve dece reaguju na to stanje kod dece naleteo sam i na ovaj form. Pošto vidim da sam često pominjan (hvala na pozitivnim komentarima) mislim da bih trebao da Vam se obratim.
Slušni aparati su adekvatna pomoć kod dece koja nemaju nagluvost dubokog stepena, odnosno BERA (AEPMS) pokazuje prag sluha bolji od 90 dB. Ukoliko je nagluvost teška slušni aparati mogu omogućiti neki kontakt sa zvukom tako što omogućava preostalim, malobrojnim zdravim slušnim ćelijama sa pretvore zvučnu energiju u električni impuls koji treba da putuje do kore velikog mozga gde se dešifruje.
Ukoliko  zdravih ćelija nema, ili ih je jako malo slušni aparat nije od koristi i tada detetu treba ugraditi kohlearni implant. Kohlearni implant omogućava da se zvučna energija prevori u električni impuls koji se slušnim nervom i slušnim putevima šalje u koru velikog mozga - odnosno zamenjuje ulogu slušnih ćelija. Jako je važno znati da sposobnost slušne  kore velikog mozga da stvara sinapse (veze između nervnih ćelija) koje su osnova za lagerovanje zvučnih informacija (engrama). Kada se nakupi dovoljno zvučnih informacija dete prepoznaje govor i razvija sopstveni govor. Kako godine prolaze "plasticitet" mozga, odnosno sposbnost da se stvaraju sinapse se smanjuje, te je upravo zbog toga osnovni princip kohelarne implantacija ŠTO RANIJE - TO BOLJE. Rana dijagnostika i rana ugradnja implanta (pre druge, a najkasnije 4-5. godine) omogućavaju da dete razvije odličan govor. Stoga nema razloga za razmišljanje. Kada je u pitanju umnožavanje slušnih ćelija, to je već urađeno u Japanu, istina na kulturi mišijih slušnih ćelija u Petrijevoj posudi. Budućnost verovatno stoji upravo u razvoju faktora umnožavanja slušnih ćelija (koje se kao visoko diferencirane ćelije organizma za sada ne mogu umnožavati, i tokom života im se broj samo smanjuje). Ali pricip za slušnu koru će da važi i u tom slučaju. Ništa neće značiti bolja funkcija unutrašnejg uva kod odrasle gluvorođene osobe koja nema sinapse u slušnoj kori velikog mozga. Takva osoba može čuti da se nešto dešava, ali ne može razumeti govor. Kada sam počinjao sa kohlearnom implantacijom bilo je mnogo potencijalnih kandidata koji su imali prelingvalnu gluvoću (najčešće od rođenja) i 20-40 godina života. Njihovi roditelji, kao i oni sami bili su očajni kada smo im  objasnili da oni nisu kandidati za kohlearnu implantaciju jer su suviše "stari". Po pravilu su ponavljali istu rečenicu: " Kada su bili mali mi smo ih vodili kod lekara i svi su govorili sačekajte, tehnika napreduje, biće pomoći vašem detetu. Sada kada smo stigli do tog stepena razvoja vi kažete - zakasnili ste". To je na žalost nauk svima koji imaju malu decu sa oštećenim sluhom teškog stepena. Nema čekanja potencijalnih rešenja, grabite ono što se sada Vašem detetu nudi, a to je svakakao kohlearni implant.
I još nekoliko činjenica kohelarnom implantu:
KI se ne ugrađuje u mozak i Vaše dete neće biti robot.
KI ne privlači grom.
KI se može skinuti jednako lako kao i slušni aparat.
Dete sa KI zahteva rehabilitaciju kod sudologa.
Sa KI dete dobija šansu da čuje i razume govor, a bez njega...
Kohlearni implant nije čudo - ali omogućava da se čudo desi!

Zoran Komazec

(odgovor članu mama81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
15.7.2009 22:14:44   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  dr na forumu čestitsmo!!!!!

(odgovor članu ORL)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
16.7.2009 18:26:06   
guppy RR
Oduševila sam se kad sam videla, da se doktor javio na forum
Svaka čast!

čeka vas privatna poruka od mene.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
16.7.2009 23:01:46   
bolice
Bravo!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image
Presrecna sam sto ste ovde!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 14:49:16   
mama81
Ja ne mogu da verujem haha user posted image ...Profesor doktor Zoran Komazec user posted image Da nije bilo Vas..jedino sto cenim od svih lekara to ste vi sa ORL..kamenica je uzas..betanija katastrofa..jedino se uzdam u KCNS..jako ste me obradovali sto ste se javili user posted image

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 14:54:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama81

..kamenica je uzas..betanija katastrofa..jedino se uzdam u KCNS..


Tek sada vidim da se doktor javio - svaka čast! user posted image

Ipak, ne bih pljuvala po ostalim ustanovama, jer nemaju svi loša iskustva. Dovoljno je samo pohvaliti onu koju preferima. user posted image

(odgovor članu mama81)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 14:55:42   
Rivana
Bravo za doktora user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba sa ostecenim sluhom
22.7.2009 14:57:12   
Anoniman
sve pohvale doktoru, svaka Vam čast doktore user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here