|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2008 11:09:41   
gulivercic

Pocetkom seste nedelje trudnoce pojavio mi se braon iscedak, i sva u panici sam otisla kod ginekologa koji mi je prepisao Utrogestan dve tablete dnevno i to lokalna primena jer je delotvornije. Taj Utrogestan (Progesteron) nije nas proizvod, nije ni odobren u nasoj drzavi, uvozi se i prodaje na crno bez fiskalnog racuna i placa se "koliko te ko odere" - od 680 dinara(jednom sam imala srece) pa sve do 1200dinara za 15 dana koriscenja. Koristila sam vec i grcki i austrijski i francuski. Koju god apoteku da nazoves reci ce da ga nema, a kad se pojavis trudna na vratima kazu da ima - svakako i pored strogog mirovanja moras da obilazis apoteke i da trazis.
Vidim da niko ne pise o tome, a bas me zanima da li ima jos trudnica na odrzavanju trudnoce.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.7.2008 22:02:17   
guppy RR
Nadam se da ćeš naći nekog sagovornika user posted image

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.7.2008 23:20:01   
MERYEN
Meni su isto posle seste,sedme nedelje prepisali dabroston,imala sam jake bolove u donjem stomaku,popila sam prvo 4 odjednom,pa  posle po 2 na 4 sata,pa po 1 na 4 sata.....i to je trajalo 10 dana,hocu da ti kazem da sam ih ja pila 10 dana,i stvarno sam za to vreme mirovala i imala paznju i pomoc muza,a onda sam ih ja na svoju ruku prestala da pijem,a razlog je da sam se ja za 10 dana ugojila 4 kg,a hormoni rade li rade ,i ja se dogovorim sa muzem da ne idemo kod lekara,do prve zakazane kontrole.Radila sam po kuci nisam preterivala,ali sam sve bas sve radila polako i organizovala sebe da se ne bih zamarala,napominjem da sam trebala da i dalje lezim i pijem lekove,e da pila sam uporedo folnu kiselinu i vitamin e.Na kontroli sam bila i rekla kad sam prestala da pijem kako sam se organizovala i da nisam osecala nikakve teskoce,bila je iznenadjena i rekla mi je vi morate da lezite.
Ja sam i dalje radila po svome,sve je bilo ok do 17 nedelje kad sam dobila kontrakcije,e tad sam se uplasila mnogo,medjutm meni doktor kaze da sam na vreme dosla i da su bile u blazem obliku sto me je smirilo.Hocete da budete disciplinovani da kod kuce lezite i samo lezite i pijete lekove a to su verapamil i partusisten,ja naravno kazem da hocu.
Te lekove nisam pila,rekla sam im nista mi konkretno nisu kazali,lezala sam jedno vreme,i posle sam ponovo nastavila sa ustaljenim tokom rada,zatim,rekli su mi da nisam otvorena ali mi je beba bila okrenuta poprecno i to mi je posle kako je rasla redovno izazivalo kontrakcije,pa sam redovno isla na ginekoloske preglede i tako sad se malac okrenuo i nadam se da nece vise biti tih truma,i dalje radim pomoc nemam,muz mi radi, odmaram,setam kad mi prija ne vozim se puno cak sam pitala da odem na Zlatibor,nije pozeljno i nisam ni isla eto kako ja guram sto ne znaci da ne treba da se slusa lekar,u mom slucaju ja sam slusala i dalje je tako slusam govor tela.
E da zakljucila sam bolovanje sad radim ali po principu kad mogu,naravno kod kuce.


IZVORNA PORUKA: gulivercic


Pocetkom seste nedelje trudnoce pojavio mi se braon iscedak, i sva u panici sam otisla kod ginekologa koji mi je prepisao Utrogestan dve tablete dnevno i to lokalna primena jer je delotvornije. Taj Utrogestan (Progesteron) nije nas proizvod, nije ni odobren u nasoj drzavi, uvozi se i prodaje na crno bez fiskalnog racuna i placa se "koliko te ko odere" - od 680 dinara(jednom sam imala srece) pa sve do 1200dinara za 15 dana koriscenja. Koristila sam vec i grcki i austrijski i francuski. Koju god apoteku da nazoves reci ce da ga nema, a kad se pojavis trudna na vratima kazu da ima - svakako i pored strogog mirovanja moras da obilazis apoteke i da trazis.
Vidim da niko ne pise o tome, a bas me zanima da li ima jos trudnica na odrzavanju trudnoce.





< Poruku je uredio MERYEN -- 30.7.2008 23:27:00 >

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.7.2008 10:43:39   
AleksandraDj
Ja sam vaginalno koristila utrogestan dok nisam usla u cetvrti mesec. Inace sam primala i progesteron inekcije svaka 3 dana, pijem jos uvek folnak i prednizon. Jeste strasno sto pronalazimo na takav nacin utrogestan i sto mui je takva cena (ja sam za tri meseca dala izmedju 18.000-20.000din. za njega). Sto je stvarno strasno.. Ali dobro evo proslo je  i to sada sam super, prestalo je krvarenje i vise me nista ne boli, valjda je to i poenta.. ..bes pare. user posted image
Ja sam imala jednu apoteku koja saradjuje sa mojim doktorima i tamo sam uvek nabavljala sve lekove bez problema po prilicno pristojnim cenama i bez bojazni da ce ti uvaliti fals lek (desavalo se ljudima i to)..

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.9.2008 18:11:59   
MERYEN
Pre tri cetiri dana sam imala ponovo bolove odnosno kontrakcijeprepisan mi je gynipral i verapamil,a i palitrex,naravno prvo dvoje ja ne pijem,palitrex da pijem.
Kao sto rekoh dobila sam kontrakcije.ali sam prethodno dva dana dala urin na pregled jer sam primetila da mi je mokraca jake boje i to u privatnu labaratoriju,imam bakterije i to dosta po prvi put za ovih osam meseci,odmah ja sledeci dan dam urinokulturu,sve je sterilno-u redu,pa se sledeci dan dogode kontrakcije i ja odem kod doktora,i prepise mi vec nabrojano,kaze da se beba spustila,sto sam ja i primetila a kontrakcije su moguce od bakterija jer je moguce da kad rade urino kulturu[tad oni zasejavaju pa te podloge njihove mozda nisu dobre,napominjem da se u to ne razumem]i kao preventivu pijem palitrex lezim i eto sto ne znaci da ako vam je prepisan lek bio to i gynipral da ga vi ne pijete,ja radim to na sopstvenu odgovornost.

Ovako bicu iskrena ja imam aritmiju urodjenu,svi ovi lekovi izazivaju aritmiju i piju se sa verapamilom koji to ublazava a spusta pritisak koji ja imam naravno nizak,vise od propranola,ko se malo razume zna o cemu govorim,tako da se ja iskreno donekle plasim da pijem te lekove i uz dobru organizaciju sebe uspevam i bez njih da iznesem trudnocu,mnogo mi je zao sto me snalaze svakakve gluposti sa kojima trebam da se borim uglavnom bez lekova,ali dobro hvala Bogu kad rodim andjela znacu zbog cega sam se zrtvovala borila i krijuci plakala i uvek mi je posle toga bilo zao sto placem kazu da beba sve oseca posebno sad pred porodjaj.

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.9.2008 9:10:10   
Anoniman
Samo ti plači, dušo, i ja sam plakala (činjenica bez razloga). Tada su mi rekli da ako mama u trudnoći plače da će beba biti plačljiva-GLUPOSTI, moj Luka je bio "beba anđeo".

Jao kako sam grozan san sanjala... da sam ga izgubila... ODSKOČILA SAM IZ KREVETA, spustila ruku na njegova leđa da osetim kako diše... Odvratan san! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.9.2008 12:22:05   
MERYEN
Ja sam postala placi p...a i sve mi fali,pocev od ne dovoljne paznje ljubavi ma sve mi smeta i hocu jos,a najveca ironija sto muzu kazem sve sta mi fali a on mrtav ladan da sam ja pocela da umisljam stvari da sam postala jako bezobrazna,sta hocu da me drzi za suknju,a ja mu kazem da,da se ne pomeras osim kad ja to kazem smeta mi sto ne dovoljno izlazim a htela bih jos,ma svasta nesto bas sam postala bezobrazna,a gospodja samo lezi ,ne hvata se ni za sudove ni za usisivac peglu da ne spominjem a tek rucak,masinu za sudove imam vec godinu dana i mm nije u stanju da je prikljuci,on nema vremena juce sam mu rekla ako ja ne prikljuci letece sa drugog sprata,necu da je gledam kad nicemu ne sluzi stoji za ukras,a gospodja kaze staceti pa njoj ne treba kad ima ko pere cisti i riba......bar sam se malo ispraznila,a besna sam mogu da ujedam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.9.2008 14:34:56   
Anoniman
Joj sve sam te razumela-ništa te nisam razumela-NE ZNAM ŠTA SAM RAZUMELA...

Gospođa?

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.9.2008 22:20:54   
MERYEN
Gospodja svekrva.

< Poruku je uredio MERYEN -- 16.9.2008 22:21:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.9.2008 0:04:14   
Anoniman
mmmmmmmm... user posted image  nisam bila sigurna da si na nju mislila.

Kopiraj to što si napisala gore, u temu "kako se slažete sa svekrvom?" user posted image

I NEMOJ DA SE NERVIRAŠ-TO JE SVE NORMALNO!

< Poruku je uredio Tasha -- 17.9.2008 0:06:35 >

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.9.2008 13:03:20   
Flame
Evo, da i ja napisem svoje iskustvo. Naime do 14te nedelje je sve bilo ok i nista nisam pila. Tada su mi na uz vidjene kontrakcije i pocela sam da pijem Utrogestan po jedan ujutru i uvece. Posle par nedelja na sledecoj kontroli pojacala mi je dozu, te sada uzimam po tri kapsule dnevno. Kazu da je bolji od ostalih lekova koji su za odrzavanje trudnoce jer ne smetaju toliko, ne izazivaju aritmiju i malaksalost kao drugi. Sada sam u 28. nedelji i ako budem morala picu dok god kazu, samo da sa trudnocom i bebom bude sve kako treba!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.9.2008 13:48:53   
gracija
Flame,ja sam pila utrogestan do12 nedelje.Istina,nisam imala nikakvih promjena tj.lupanje srca itd.,ali mi je moj doktor dao ginipral.Rekao mi je da utrogestan se daje sve dok posteljica nepreuzme funkciju i da poslije toga utrogestan nedjeluje. 

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.9.2008 12:58:11   
guppy RR
Znači pomoglo vam je to pri održavanju trudnoće?

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.9.2008 13:40:42   
Flame
Evo da dodam da sam odskora pocela da pijem i Ginipral (4x1), ali i dalje koristim Utrogestan (2x1). Pojavile su mi se kontrakcije, tako da je sad Ginipral neizbezan, mirovanje i slicno. Tesi me sto sam pocela da ga pijem tek sad, sredinom 7. meseca.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.10.2008 10:03:31   
gulivercic
Uzimala sam Utrogestan do 18.nedelje, pa mi je doktorka rekla da je dosta. Kaze grlic cvrst i zatvoren, tako da vise nema potrebe za Utrogestanom.
Sada sam u 32.nedelji i kaze da je sve u redu. Jako sam se iznenadila sto mi je pritisak 90/60 sto mi je nekako jako nisko za trudnicu (pre trudnoce mi je bio toliki). Hemoglobin mi je 112 sto je normalno za starost trudnoce, al mi je prepisala neke tabletice gvozdja da ih grickam.
Kako vi stojite sa gvozdjem?

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.10.2008 18:35:03   
MERYEN
Dobar ti je hemoglobin,a pritisak je i meni takav,nekad varira,ali je retkost,bolje da je nizak u trudnoci.

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.10.2008 6:42:05   
gulivercic
user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.10.2008 9:17:37   
Anoniman
Da, da-ja sam kuburila sa visokim pritiskom u trudnoći, čak sam od bake i dede pozajmila onu "mašinu" za kućno merenje pritiska, u jednom momentu mi je gornji bio 200, a ja sam se osećala odlično. Dr mi je rekla da merim pritisak 3 puta na dan i zapisujem pa da joj donesem za 7 dana da vidi, naravno da dođem i ranije ako bude frke. Kada sam joj došla sa papirčetom, nasmejana nakon 7 dana, gde je bar za 3 dana pisalo da mi je gornji 200, mislila sam da će žena pasti sa stolice. Međutim, bile su užasne vrućine, valjda je to bilo zbog toga, jer se više nije ponovilo. Ma nisam ja tada imala pojma da to može biti opasno. (nit brige, nit pameti! user posted image )

A gvožđe... ne volim ni da pričam o njemu. Dala mi je dr da ga pijem u trudnoći, međutim ja nisam imala stolicu uopšte od njega. Tako da sam na svoju ruku to izbacila i rekla dr da ja to više neću da pijem. U principu, nije ni bilo potrebe, dala mi je preventivno, pa nije pravila problem od toga. Nakon porođaja su mi dali injekciju gvožđa-do pre pola god mi je bilo modro, a i sada kada stisnem još uvek bolucka. Takođe su mi rekli da moram piti gvožđe mesec dana (baš, baš sam bila malokrvna), međutim, porođena sam na CR, pri izlasku iz bolnice još uvek nisam imala stolicu (i još narednih 5 dana) tako da nisam počela da pijem gvožđe. Nakupovala sam puuuuuuuno crvenih sokova, pila kupinovo vino (bljaks), pila obično crno vino (po čašicu na dan), kupila sam mnogo kupina i malina, i tako sam živela više od mesec dana (od onda ne jedem ni kupine ni maline, valjda sam ih pojela dovoljno za ceo život... user posted image ).

(odgovor članu gulivercic)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.10.2008 20:09:57   
guppy RR
Ja sam imala jako nisko grožđe posle CR jer sam jako krvarila. Razmišljali su, da mi daju transfuziju, jer injekcije ne bi pomogle pri tako niskom nivou. Mada, odlučili su da neće to raditi već su "ignorisali" problem i poslali me kući sa gomilom recepata za gvožđe. Pila sam to i pravila neki svoj bućkuriš sa sušenim voćem i vinom (ima neki recept) dok mi jednom nije bilo dosta toga...

Hemoglobin mi se vratio sad na 130 posle godinu ipo dana, a još uvek mi fali "serumskog gvožđa". Šta, kako... vremenom se leči, i dobrom ishranom.

Pritisak... većinu trudnoće je bio oko 110/70, a pred kraj 140/90 što je bilo jako rizično zbog mogućnosti preeklampsije (može meterica da se odvoji i izgubiš bebice :()


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.10.2008 9:44:30   
Ivana31
Preporučujem da probaš sa tabletama Feroglobin, odlične su i nivo gvožđa vrlo brzo vraćaju u normalu. Ja sam imala veliki problem, gvožđe mi je bilo 2,6 a hemoglobin celih 80! Pila sam te tablete bez ikakvih problema tipa mučnine, opstipacije i sličnog i stvarno su mi pomogle. Čak i održavaju nivo gvožđa mnogo duže nego ostale tablete, što meni mnogo znači jer od kad znam za sebe, imam problem sa malokrvnošću.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.10.2008 10:23:26   
guppy RR
Hvala, Ivana!!!!! Raspitaću se za te tablete. Do sad sam pila Legofer sirup, Ferrum Lek sirup, Revitu i pazila na ishranu i hemoglobin je sad OK.

(odgovor članu Ivana31)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.10.2008 11:12:18   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ivana31

Preporučujem da probaš sa tabletama Feroglobin, odlične su i nivo gvožđa vrlo brzo vraćaju u normalu. Ja sam imala veliki problem, gvožđe mi je bilo 2,6 a hemoglobin celih 80! Pila sam te tablete bez ikakvih problema tipa mučnine, opstipacije i sličnog i stvarno su mi pomogle. Čak i održavaju nivo gvožđa mnogo duže nego ostale tablete, što meni mnogo znači jer od kad znam za sebe, imam problem sa malokrvnošću.


Ja sam ih takođe pila u trudnoći,i mogu reći osjećala sam se bolje nego prije trudnoće.

(odgovor članu Ivana31)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.2.2009 10:30:39   
Jacaca
po malo boli oko pupka, grudi otecene i bolne, narocito bradavice, temperatura 37, ali ja nisam realna za simptome jer pijem utragestan, a od njega su simptomi takvi. Tako da ne znam da li to nesto znaci.user posted image

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.2.2009 10:30:39   
mamaX2
Jacaca....meni je d-r dabroston (2 x1) zamenila sa utrogestan (2x1 od 200) vaginalete, a sada sam u 4 nedelji. Znas..., dan prije user posted image ,  i juce (test) i danas....nekako grudi me vishe i ne stezu tako mnogo, bradavice i nisu bas osetljive toliko..?!...samo stomak mi je blago naduven i ugojila sam se 2-3kguser posted image . D-r kaze da uzimam utrogestan 10 dana da ne bi doslo do krvarenja (kao u prosloj trudnoci). Dabroston MRZIM, mislim da izaziva tugu i suzeuser posted image
Po svemu sto ti pishes ovog meseca (a clan sam samo 1 mesec)...meni se cini da ti imas simptome ko moje  pre user posted image .
Ja sam i 4-5 dana bila jaaakoo pospana (e i to je od dabrostona mozda), ali evo od juce (2 dana bez dabrostona) kad sam na utrogestna nisam spavalica po danu.
Interesuje me kako to dabroston i utogestan izazivaju visak kg, ako ne jedemo vishe? Dokazano je da kg dolaze samo, i samo i samo od hrane.
U prvoj trunoci koristila sam dabroston 2-3 nedelje (u 6-7-8 nedelji) i nisam se ugojila ni gram?
Na uputstvi nista ne piseuser posted image

< Poruku je uredio mamaX2 -- 22.2.2009 10:32:41 >

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.3.2009 12:44:00   
kumara
IZVORNA PORUKA: Ana80

Da li je moguce da UTROGESTAN moze da se kupi u samo jednoj apoteci u Beogradu? Ne razumem


Anci, evo imas ovde o Utogestanu. A pogledaj i teme Utrogestan i Dabroston (mada u Dabrostonu je vise moja kuknjava, ali ne secam se mozda ima i o tome gde se moze naci.

Inace, Utrogestan nije registrovan kod nas, zato ga je tesko naci. Uglavnom se nalazi preko veze ili ako naletis na apoteku u kojoj ga imaju. Pitaj dr, mozda ona zna gde da ga nadjes.

(odgovor članu mamaX2)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here