|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 53 54 [55]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.4.2018 7:37:57   
mama Jo
Da to su normalne reakcoje

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.4.2018 7:40:01   
MimaKos
Ali ako nesto krenes slabost da osecas jace obavezno lekaru, nemoj da se igras..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.11.2018 9:09:43   
Bufce
Zdravo svima. Ja sam nova na forumu i nisam znala kako ovo sve funkcionise pa otvorila sam novu temu za ovo user posted image izvinjavam se svima.

Ja sam radila insiminaciju 12/11/2018 i primam utrogestan trenutno. Ovo je drugi put kako radim insiminaciju i drugi put kako uzimam Utrogestan. Prvi put imala sam sve najnormalnije PMS simptome i dobila naravno, ovaj put, ja nemam nijedan jedini simptom. Niti nadutost, niti bol u grudima niti migrenu ( inace patim od PMS 12 do 10 dana pre menstruacije a trebam "dobiti" 28.11.2018.) Pitala sam doktora jel normalno da nemam simptome zbog Utrogestana, on je rekao moguce je. Ali me brine to sto sam prosli put imala sve simptome naravno i prva insiminacija bila je drugacija od druge . Nisam na prvoj osetila nista a na drugoj maltene pocela plakati ( neka slicna bol kao kad sam radila HSG ) .

Molila bih vas da mi kazete dali imate neka slicna iskustva sa Utrogestanom. Znam da ima nas mnogo koji cekamo i analiziramo nase telo ali eto ako bih mogao neko da odgovori bila big presrecna.

Hvala puno!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.11.2018 9:19:58   
dejana007
Ja jedino sto mogu reci iz svog iskustva je to da mi je utrogestan odlagao ciklus ali i spontani. Dr mi je uvek rekao ako je trudnoca ok utrogestan ce pomoci ako nije nakon prestanka koriscenja utrogestana dobices. I tako je i bilo. Imala menstrualne bolove i kad prestala da kiristim utrogestan posle 2 dana krenulo krvarenje. Kako njegovo uzimanje utice na pms simptome ne znam ali ovo je bilo moje iskustvo. S tim sto mi.je u prvoj trudnoci pomogao.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Bufce)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.11.2018 9:46:47   
Bufce
Havala Dejana007,

Neznam... zbunjena sam... mozda i sve je to psiha moja koja jednom je uspela i da prolongira menstruaciju misleci da se radi o trudnoci user posted image ... Ajde videcemo u Ponedeljak sta ce biti... Nadam se da je istina ono " Trudnoca bez simptome". Ali ipak ako ima neko iskustvo kao moje ili slicno, bila bi zahvalna.

Izvinite za jezik nisam iz Srbije ali trudim se :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.11.2018 11:31:44   
Maslacak15
Tesko je to reci Tako rano.moje iskustvo je da se prvisimptomi trudnoce pojavljujru tek posle implantacije, znaci najmanje deset_ak Dana posle oplodnje...navijamo da se obradujes.

(odgovor članu Bufce)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
21.11.2018 11:58:50   
Bufce
Havala puno na odgovoru. I ja tako mislis da samo ensto umisljam i da se nemogu opustiti. Kako god, javi cu vam u Ponedeljak kakav ce biti rezultat. Ako opet bude negativan idemo na Vantelesnu. Hvala puno od srce jos jednom.

Lep dan user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.9.2019 9:33:42   
emicaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo buduce mame, poslednji ciklus mi je bio 17. jula i danas sam zavrsila na ginekologiji zbog krvarenja, gde mi je prepisan Utrogestan i Palitrex, Utrogestan ujutru i uvece dok Palitrex na 6 h, imala sam grceve ali ne ovoliko jake bolove kao veceraas,cak su me i probudili pa me zanima da li se nekom desilo ovako nesto i da li je ginekolog prepisao dobru terapiju? 




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Bufce)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.9.2019 18:12:08   
nata11
Ja sam za krvarenje dobila Utrogestan 3x 300, antibiotik + inekcije progesterona.


Sta kaze UZ ?  Ti si u bolnici kako sam shvatila? 

_____________________________





(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.9.2019 20:49:01   
lesli
Slicno kao kod Nate. Utrogestan 3x200 od transfera. Kada sam prokrvarila, dodali su progesteron depo na 3. dan i klinika gde je radjen VTO je trazila da se uvede i antibiotik. Palitrex ako se je varam. 2x500mg na 12h.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.9.2019 20:52:02   
lesli
E da i  svako krvarenje (a krvarila sam mesec i po) je bilo isto propraceno jakim bolovima. Uzrok nepoznat. Ako je na uz sve ok, moze da bude dobro na kraju. Ali da je uzasno stresno, jeste. Drzimo palceve!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.9.2019 20:08:06   
jane1
Utrogestan se propisuje totalno nekriticki od strane ginekologa na pocetku trudnoce "da pripomogne".

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1362
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 53 54 [55]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 53 54 [55]
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here