|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
29.10.2018 12:14:52   
pari
Evo meni sad stigao sms: Odobren vam je roditeljski dodatak. Resenje cete primiti na kucnu adresu. Uplata ce biti u roku od 45 dana.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Roditeljski dodatak
29.10.2018 20:42:29   
Maraj
Super pari user posted image
Verujem da ce ti biti uplata sad 20.11.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Roditeljski dodatak
30.10.2018 0:40:22   
VanjaBo
Da odgovorim,ako nekoga bude zanimalo,kao sto je mene...Dokumente sam predala pocetkom avgusta meseca,resenje je stiglo krajem oktobra...Uplata verovatno 20.11 eventualno 20.12 :)) Dok nisam otisla da se raspitam i vidim zasto nema resenja,nije bilo ni naznaka da ce resenje stici...Kada sam otisla i urgirala,resenje je stiglo za manje od 7 dana...

(odgovor članu VanjaBo)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Roditeljski dodatak
30.10.2018 7:11:19   
Maraj
Vanja od 1.7.se sve zavrsava u porodilistu. Nema predaje dokumentacije kao ranije. Jedino neka porodilista po Srbiji koja nisu uvela prijavu beba u porodilistu tj koja se nisu povezala sa e upravom...

(odgovor članu VanjaBo)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Roditeljski dodatak
30.10.2018 8:47:51   
VanjaBo
Sve ja to razumem.Ali kod nas nije bilo tako.Bebu smo prijavili u porodilistu...Na kucnu adresu su stigli bebini dokumenti i zdravstvena knjizica,ali za roditeljski dodatak sam morala da predam naknadno kada dete bude vakcinisano...Ja sam licno nosila dokumenta u upravu,gde se u mom gradu to predaje...Tako da verovatno zavisi i od grada,kod nas se nije roditeljski zavrsavao u porodilistu tada,a porodila sam se 11.07...Mada kod nas sve kasni u odnosu na Beograd...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Roditeljski dodatak
1.11.2018 18:37:28   
Maraj
Evo da prijavim, danas mi je na kucnu adresu stiglo obavestenje da mi je roditeljski odobren.
Inace porodila sam se 14.7.
U resenju pise da je roditeljski odobren 17.10.
Znaci puna 3 meseca se ceka na obradu user posted image

(odgovor članu VanjaBo)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Roditeljski dodatak
1.11.2018 18:48:17   
IvanaSK RR
Maraj, znaci parice stizu za dvadesetak dana user posted image

Nama je trebalo oko dva ipo meseca za obradu pre dve ipo godine. Podnela sam u julu, odobreno 20.09, uplata u oktobru.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Roditeljski dodatak
1.11.2018 20:19:53   
Maraj
Ivana mislim da je sad malo duze, samo zato sto jos proveravaju i da li je dete prethodnog reda rodjenja uredno vakcinisano

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 7:31:06   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: VanjaBo

Da odgovorim,ako nekoga bude zanimalo,kao sto je mene...Dokumente sam predala pocetkom avgusta meseca,resenje je stiglo krajem oktobra...Uplata verovatno 20.11 eventualno 20.12 :)) Dok nisam otisla da se raspitam i vidim zasto nema resenja,nije bilo ni naznaka da ce resenje stici...Kada sam otisla i urgirala,resenje je stiglo za manje od 7 dana...


Kod mene ista situacija, predala pocetkom avgusta ali dopunu jer sam se porodila januara pa su mi vec dali resenje po starom, dopunila dokumentaciju o urednoj vakcinaciji oba deteta i resenje dobila krajem oktobra, ali da se neko ne zbuni, meni oktobra nisu uplatili ni dinar, a mesecima pre toga sam primala po starom, navodno jer moraju da poniste staro resenje pa da donesu novo, ako se nekom desi da zna sta je u pitanju.. u novembru bi trebalo da mi isplate sve razlike od januara, tako su rekli.

(odgovor članu VanjaBo)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 8:50:32   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ivana mislim da je sad malo duze, samo zato sto jos proveravaju i da li je dete prethodnog reda rodjenja uredno vakcinisano



Ma sve proveravaju i sa tim vakcinisanjem sta prave.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 9:23:22   
smeško
Ne, sada je duze jer istovremeno rade nova resenja za sve mame koje su dobile stara i vec primaju rd. Takodje, sve ide po sluzbenoj duznosti kod njih, znaci da im ne nosimo sami sve papire, vec dosta toga i sami proveravaju.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 11:54:03   
Rosita
Povodom ove dopune dokumentacije, imam da kazem sledece. Drugarici je rekla drugarica da sama zove i proveri situaciju, ali ona jos nije bila dobila ni resenje po starom, a dosta je vremena proslo. Rekli joj da donese dopunu dokumentacije u vidu vakcinalnih kartona i popuni tamo jos nesto. Ja sam zvala i oni su mi rekli da ce svu dokumentaciju obraditi do Nove g., da nista sami ne donosimo, jer, navodno, oni idu po nekom redu koji ne moze da se preskace... nemam kad, inace bih odnela, ako nadjem vremena sledece sedmice cu da im to dostavim, nece me odbiti kad im na noge donesem, sigurno. Sa druge strane, ako stvarno odrade posao do Nove g., blizu je to. Od sluzbenice ne cuh da ce oni sami pribviti podatke. Rece mi da ce me obavestiti kad treba da dostavimo dopunu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 12:13:13   
MimaKos
Podatke ne pribavljaju sami sigurno ( provereno), traze ti potpisane i overene vakcinalne statuse, a ako nesto nije potpuno traze cak i potpis pedijatra, pored potpisa nekog iz sluzbe vakcinacija koji inace potpisuje.. Pozivaju ljude nekim svojim redosledom jer im je haos totalni. Ja sam odnela pre nego sto su me pozvali i opet cekala skoro tri meseca, moj savet je da ne cekate, nego ko moze neka odmah to zavrsi sam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 12:48:36   
smeško
Ja sam mislila na podatke iz suda, CZSR, policijske uprave i maticne sluzbe.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 12:51:34   
Rosita
To su podaci za elementarno utvrdjivanje prava na RD. Da, da, to rade sami.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 13:06:18   
Maraj
Mima kos ne proveravaju sami za decu rodjenu do 30.6.
Za decu rodjenu od 1.7. Sve sami proveravaju. Evo ja jedan papiric nisam dostavila. Sve su oni proverili. U porodilistu se ostavlja Dom zdravlja u kom je dete da bi oni proverili da li je uredno vakcinisano kao i naziv predskolske ustanove ili skole da bi proverili da li dete pohadja pripremno predskolski program ili skolu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Roditeljski dodatak
2.11.2018 15:04:10   
MimaKos
Nesporazum onda, ja se nadovezala na ovo sto je Rosita napisala a tice se dopune nakon donetih resenja po starom.. Mnogo je dezinformacija kruzilo pa rekoh iz prve ruke da napisem, mozda nekom znaci.. jer meni kad su u oktobru rekli nema uplate mislila sam da me neko zeza, 8 meseci primam a sada nista, i to bukvalno polovini isplatili polovini nisu, nikom nije jasno zasto, dok nisu objasnili da su ponistili sva ta stara resenja i onda nista od love do novembra..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Roditeljski dodatak
7.11.2018 19:30:25   
milicicak
Meni je juce stigao sms da mi je odobren roditelhski. Pre toga me zvala teta iz Sekretarijata da pita u kom domu zdravlja je karton. Sve smo podatke dali u porodilistu, pocetkom avgusta.
Kako ja sad da podignem te pare? Sa licnom kartom idem u postu? Ili postensku stedionicu?

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Roditeljski dodatak
7.11.2018 19:44:24   
Rosita
Sa ličnom u najbližu poštu. Na netu ukucaš budžetske uplate i vudiš kad je. Obično oko 20- og bude.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2018 8:46:47   
MIANINA
ja sam dobila resenje 15.09.2018 da li cu dobiti sad uplatu u novembru? 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2018 9:14:50   
smeško
Da.

(odgovor članu MIANINA)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2018 9:19:59   
MIANINA
hvala. a jel znas mozda da li bude uplata za septembar i oktobar ili kako? i da li ima onaj povracaj pdv za blizance posebno ili samo gledaju jedno dete? 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2018 9:28:25   
smeško
Kada su rodjeni? Uplate idu od meseca rodjenja do oktobra.

(odgovor članu MIANINA)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2018 9:30:26   
MIANINA
05.09

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Roditeljski dodatak
13.11.2018 9:32:52   
smeško
Onda 5000 po detetu kao pausal umesto pdv-a.

(odgovor članu MIANINA)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here