|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.1.2012 18:51:14   
jovicaa
mislim da je meni na pocetku devetog bio uloziv... bolje miruj, da izguras do ulaska u deveti mesec.
bea mislim da u slucajevima u kojima se na primer grlic otvori za prst i ne otvara se dalje nije problem, ali problem je ako se stanje pogorsava ako nastavi da se otvara, razmeksava.. tako da samo ti leskari i opusteno user posted image
ja sam mirovala par meseci... tek sam u 37. nedelji pocelo onako bas normalno da se ponasam.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.1.2012 19:07:10   
bea83
IZVORNA PORUKA: jovicaa

bea mislim da u slucajevima u kojima se na primer grlic otvori za prst i ne otvara se dalje nije problem, ali problem je ako se stanje pogorsava ako nastavi da se otvara, razmeksava..


tako sam i ja ukapirala pa reko da proverim da li sam dobro ukačila ili lupetamuser posted image hvala joviceuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.3.2012 7:43:36   
New Mom

IZVORNA PORUKA: bea83

Novo stanje mog grlićauser posted image - mekan, skraćen, dužine 1cm (otprilike) i otvoren za jedan prst...Volela bih da čujem iskustva šta ovo uopšte znači? Koliko mogu da izguram do porodjaja?
Dr mi reče da strogo mirujem da bi izdržala bar narednih 10tak dana, a ovde čitam da su žene bile otvorene jedan prst po mesec,dvauser posted image

Kod mene slično (razlika što sam otvorena 2 prsta).
Problem je što sam za 7 dana (od prethodne kontrole) sa 3,4cm i potpuno čvrstog i zatvorenog grlića došla na to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 14:49:15   
Sanchy
Koja vam je duzina grlica?Meni od pocetka trudnoce 2cm,pa me malopre maslacak zabrinula kaze da je normalno preko tri...a ispod toga nije bas sjajno?Meni niko od dr nista tako ni slicno nije rekao pa da vidim vasa iskustva...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 14:51:28   
Olga75
ako je grlic zatvoren , nije omeksao nije centroponiran mislim da ne treba da brines


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 14:52:49   
Sanchy
Nije,uvek pise cvrst i zatvoren...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 15:00:13   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Koja vam je duzina grlica?Meni od pocetka trudnoce 2cm,pa me malopre maslacak zabrinula kaze da je normalno preko tri...a ispod toga nije bas sjajno?Meni niko od dr nista tako ni slicno nije rekao pa da vidim vasa iskustva...

Sve do 1,5cm je OK. I sve to ti Olga reče.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 15:04:06   
MicinaMama
Navela sam u drugom da je i meni bio skracen grlic materice ali cvrst i zatvoren,malo sam pripazila na sebe.....E sada neznam da li je to imalo kakve veze sa tim sto sam se u 7mj otvorila dva prsta...zato sam i zavrslila u bolnici na mesec dana na tokolizi...porodila se na kraju osmog.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 18:13:49   
Maslacak15

Jako je tesko proceniti kompetentnost grlica na osnovu njegove duzine i izgleda. Verujem da ima iskusnih lekara koji na osecaj mogu da prepoznaju zene sa problem od onih kojima je prosto grlic malo kraci od proseka ali ok i normalno funkcionise. Ali u zapadnim bolnicama se normalnim smatra sve iznad 3 cm od 3-2 se pojacano prati (ne znam da li se daje terapija) a na 1,5cm se radi hospitalizacija i obavezno lezanje i serklaz ako nije kasno. Mozda su preterano obazrivi, cini mi se da je ta teorija o grlicima prilicno maglovita oblast ali je tako. Bila sam kod tri razlicita lekara tokom trudnoce i svi su bili tog misljenja.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 18:20:27   
Okica sljokica
Zdravo ,evo i ja da se umesam u razgovor user posted image Kod nas u Beogradu/Srbiji,mislim na bolnice tj ginekologiju uopste sve do 1,5 cm nije za brigu ukoliko je grlic cvrst i zatvoren. Ja sam pocetkom 7og meseca ,upravo,imala 1,5 cm grlic i nista,cak sam i putovala. Trudnocu sam iznela do kraja bez problema,tek u 9 se otvorila 1 prst tako da su mi na kraju radili i carski rez. Mislim da je to individualno,svaka zena je za sebe i sve treba da radi po sebi i u dogovoru sa svojim doktorom. Zao mi je da se zene traumiraju kad procitaju od nas,uglavnom ,laika,kako bi trebalo da bude ovako ili onako.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 18:56:05   
Maslacak15
Nisam imala nameru nikog da traumiram i napisala sam da mi je jasno da oblast nije egzaktna nauka. Cifre koje sam pomenula figurisu u mediniskoj litteraturi to je sve sto sam zelela da kazem I svako treba sa svojim doktorom da ima odnos poverenja. Moja uza specijalnost su hotmoni ne grlic ali rado cu pokazati nekom izvore i studije ako ga zanimauser posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 21:44:37   
ana77
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Koja vam je duzina grlica?Meni od pocetka trudnoce 2cm,pa me malopre maslacak zabrinula kaze da je normalno preko tri...a ispod toga nije bas sjajno?Meni niko od dr nista tako ni slicno nije rekao pa da vidim vasa iskustva...



Meni je sad bio 2cm na pregledu u 10-toj nedelji i dr mi nista nije rekla... Valjda zato sto je zatvoren. Bio mi je skracen grlic negde od cetvrtog meseca prosle trudnoce, pa sam pila ginipral do pocetka devetog meseca, na kraju se porodila jedan dan posle termina - sto u prevodu moze da znaci da uopste i nisam morala da ga pijem.
I ja sam se pitala da li je to kratko jer ostale zene pominju nekih 4cm ali valjda bi mi dr rekla da je nesto brine. Kapiram da ako bude promene na sledecem pregledu verovatno ce nekako reagovati. Opet ginipral :D :D :D!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.3.2012 21:58:00   
Okica sljokica
Maslacak,super ako bude trebalo nesto iz oblasti hormona znam sad koga da pitam user posted image A ovo za nemanje namere ,predpostavila sam da nisi imala nameru..ali cinjenica je da su zene osetjivije i plasljivije u trudnoci...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.3.2012 20:10:51   
mamba
U 16. nedelji mi je duzina grlica bila 0,75 cm, a cervikometrija 3,3cm .Nije mi radjen serklaz, na srecu jer on moze da dovede do kontrakcija.Koristila sam utragestan od 200mg 3xdnevno i mirovala.Porodila sam se u 36+3 dana, 9.marta i sada sam kuci sa svojom devojcicom koja je rodjena sa 3kg i 50 cm.user posted image Nije toliko vazna duzina grlica , bitno je da je cvrst, ja sam se otvorila tek na porodjaju kad se grlic skratio na 0,5cm.Nema mesta panici, mirovanje i pozitivan doktor resavaju problemuser posted image

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.3.2012 11:47:44   
Jeca.V
Mislim da Maslackic prica o duzini grlica merenoj ultrazvukom i tu i jeste normalna duzina oko 4cm,a duzina grlica kod prosecnih zena merena manuelnim pregledom bude oko 1,5-2cm.Racunajte da sam laik,ali sam se malo zainteresovala za ovu temu.Moj grlic meren rucno je 1,5cm u trudnoci i pre nje,a ultrazvucno izmeren se u trudnoci kretao od 36mm do 47mm.user posted image

(odgovor članu mamba)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.3.2012 13:33:14   
JAmy
Imam skracen grlic i kontrakcije od cetvrtog mjeseca zbog cega sam od tada na strogom mirovanju i tokolizi user posted image .Moja dr misli da je bolje skracen nego otvoren grlic,ako pri tom nije izgubio cvrstinu.Neke zene imaju prirodno kraci grlic,a nekima se skrati zbog pritiska ploda ako je postavljen nisko.Meni se to desilo najvjerovtnije kao rezultat kontrakcija.
Mamba,do kada si koristila progesteron,i da li je bilo nekih posledica kod tebe ili bebice?
Ja pijem 3x1 (100mg) od prvog dana trudnoce,ali bojim se da ta poplava hormona ne bude preko moje krvi imala uticaj na bebu?

(odgovor članu mamba)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.3.2012 15:09:35   
mamba
Od 16.nedelje utragestan 3x200mg vaginalno, sve do 34.nedelje, a onda 3x100mg, takodje vaginalno do 36.nedelje.Bebica se rodila živa i zdrava, a ni meni nije smetao lek.Jedino je važno da ga koristiš stalno u isto vreme, npr. ja sam u 14h,22h,06h i naravno ležanje pola sata posle leka.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.3.2012 15:53:25   
JAmy
A ja utrogestan pijem,tako mi je dr preporucila,valjda da zbog kontrakcija ne cackam dolje blizu gruser posted image lica.Draga,hvala na odgovoru...

(odgovor članu mamba)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Grlić materice u trudnoći
20.3.2012 8:20:03   
mejvis
Šta znači kada je grlić centroponiran?
Kada se meri otvorenost grlića koji je odnos prstiju i cm? Ako je puna otvorenost 10cm koliko je to u prstima?user posted image

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Grlić materice u trudnoći
20.3.2012 8:29:45   
Olga75
pa to je polozaj grlica , on se skracuje , omeksava i namesta na sredinu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Grlić materice u trudnoći
20.3.2012 8:45:36   
mejvis
Hvala! Tako je i meni nešto ličilo da znači! 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.4.2012 18:28:24   
lanajelena
Drugarica je dobila uput za bolnicu,receno joj je da joj je grlic 1,2 i da je otvorena tek za dve nedelje ulazi u deveti,cak je dr pitao kako nije osetila kontrakcijeuser posted image sta sad to znaci da ce se uskoro poroditi?

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.4.2012 18:33:16   
Olga75
ne mora da znaci , mora strogo da miruje , radice joj CTG nekoliko puta dnevno i ako treba prikljuciti tokolizu
mozda ( verovatno ) ce dobiti kortikosteroide ukoliko ipak dodje do prevremenog porodjaja da bebina pluca brze sazriju
znam da je u panici i da je frka ali desava se
meni se desilo i eto zvercice pupu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.4.2012 18:36:35   
lanajelena
Ona je bas uplasena,u kom si se ti mesecu porodila?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.4.2012 18:39:12   
Odri Hepbern
Lanajelena moja sestra je obe devojcice rodila u osmom mesecu i evo ih zive i zdrave.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here