|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.6.2011 9:13:18   
oxy7
Hvala, cure, nekako mi je lakše kad pročitam vaše poruke! Moram se istrenirati da mi ne smeta malo nereda po kući, organizovaću dodatnu pomoć, mm tokom ljeta ima drugačije radno vrijeme, koje mi ide na ruku (više slobodnih dana u nedelji).
Šta da radim, tako je, kako je... kad se sjetim mrvice kako maše rukicama i nogicama, vjerujem da će biti dobro!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 10:49:30   
Anoniman
Grlic materice dug 2cm mek zatvoren. Dobro ili ne ? Dr mi nije nista rekla da pazim ili da mirujem. Jel moze neko da pomogne ?

(odgovor članu oxy7)
  Direktna veza do poruke: 452
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 10:50:32   
Ana RR
Ja mislim da je to ok. Meni je bio 2cm, zatvoren ali napet, i dobila sam da pijem gynipral.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 10:54:37   
sunce ***
Mislim da sve dok postoji duzina grlica izrazena u cm sve je dobro,meni je bio potpuno skracen u osmom mesecu i pokazalo se da je zaista doslo do nesto ranijeg porodjaja znaci 2 cm o.k je posebno ako dr. nista ne kaze,i da Anci bolje je kada je mek nego kada je napet user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 10:56:52   
Anoniman
Pa ja sam je pitala bas je trebam da putujem ovih dana i rekla je mozes normalno. Pa se bacam u nedoumicu da li da je pozovem i da me otera u djavola ili da mirno sedim na svoju straznjicu user posted image
Meni bas nista nije rekla o mirovanju samo uzivaj u trudnoci pa se vidimo za mesec dana i uradi labaratoriju. Ja joj rekla za putovanje kaze idi i tolko.

< Poruku je uredio popadija Mara -- 25.6.2011 10:58:55 >

(odgovor članu sunce ***)
  Direktna veza do poruke: 455
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 10:59:06   
Crvenkapa85
maro ne brini,moj je od 8 meseca bio 1cm,razmeksan,uloziv,s prsta otvorena,plodovi ovojci opipljivi...zato sam ja lezala,al ne bas strogo mirovanje...evo sad sam u 36nedelji i dalje smo na istom al leskarim po malo...molim te nemoj samo da dizes popu i da ga pprenosis nocu u spavacu sobu user posted image

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 11:19:09   
sunce ***
Budi bez brige slobodno putuj, samo zaista nemoj da sedas ravno na zadnjicu vec vise na bok to je meni dr. rekao.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 11:30:07   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: sunce ***

i da Anci bolje je kada je mek nego kada je napet user posted image


user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.6.2011 11:32:59   
Anoniman
Hvala vam zenske od user posted image Ja se sad seti da mi je rekla da svako vece setam po 2km user posted image Tako da nema nista od opasnosti user posted image

(odgovor članu sunce ***)
  Direktna veza do poruke: 459
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.1.2012 23:50:43   
SekaMaja
Devojke, potrebna mi je pomoć. Grlić materice možemo same da napipamo i u trudnoći, zar ne? Meni se pojavilo neko ispupčenje večeras, ovo je 5-i dan da stavljam kanesten vaginalete zbog kandide i danas po prvi put pipkam tu kvržicu i čini mi se da mi je grlić spušten malo. tj. bliži ulazku u vaginu? Paničim! Ako neka može naka mi pomogne!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.1.2012 18:23:24   
Alexxa
Seka Majo, već sam to odgovorila u prvom, a evo i ovdje ću- HITNO kod dr. Ja nisam stručnjak, pa nemoj da se plašiš, ali bolje da odeš, javi šta je bilo, obavezno!

(odgovor članu SekaMaja)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.1.2012 18:32:01   
Sanchy
A sto hitno kod dr?Ako si otvoren valjda krvaris koliko su meni objasnili?I Curi ti plodova voda?Ne znam pa pitam...

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2012 18:36:41   
jovicaa
mislim da je normalno da grlic menja polozaje... ali proveri za svaki slucaj.
ja sam provalila kada mi se skratio, osetila sam dok sam stavljala vaginaletu


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2012 18:40:54   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Sanchy

A sto hitno kod dr?Ako si otvoren valjda krvaris koliko su meni objasnili?I Curi ti plodova voda?Ne znam pa pitam...


ja sam bila otvorena od sestog meseca , posle jedne ture bezbolnih kontrakcija, znaci uopste ne moras da znas da si otvoren


< Poruku je uredio Olga RR -- 9.1.2012 18:41:21 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2012 20:06:17   
Sanchy
Da, ali si oset_ila kontrakcije pa si tad otisla kod dr?

< Poruku je uredio Sanchy -- 9.1.2012 20:07:08 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2012 20:14:03   
bea83
IZVORNA PORUKA: Sanchy

A sto hitno kod dr?Ako si otvoren valjda krvaris koliko su meni objasnili?I Curi ti plodova voda?Ne znam pa pitam...


Ne mora da znači...Moj grlić je skraćen, razmekšan i uloživ za jagodicu prsta (znači malo otvoren)od sedmog meseca a nisam imala ni kontrakcije ni krvarenje...I obrnuto - imala sam krvarenje u 6 mesecu pa je grlić bio čvrst i zatvoren. Ali svakako treba proveriti ako se primeti nešto sumnjivo, posebno u prvom i drugom tromesečju. Ja lično nisam primetila nikakvu promenu iako stavljam Utrogestan vaginalno.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2012 23:07:06   
jovicaa
bea83 da li moras da mirujes? da li su tebi olga rekli da mirujes kada se otvorio grlic?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.1.2012 23:15:59   
bea83
Jovice, ja mirujem iz raznoraznih razloga još od početka trudnoće sa prekidom jedno mesec dana otprilike oko 5 meseca (krvarenje, pa pesak u bubrezima i cista, pa opet krvarenje u 6 mesecu) tako da mi nisu posebno naglasili da mirujem zbog grlića. Mada moje mirovanje je bilo strogo samo u prvom tromesečju(tad je bilo samo do wc i nazad, čak sam i jela u krevetu), posle toga se svodi na to da ne radim ništa teško po kući, leškarim na levom boku i čuvam se koliko mogu, ali daleko od toga da ne ustajem iz kreveta, čak i šetam lagano, do skoro svaki dan po sat vremena a sad malo redje dok ne preguram osmi mesec, pa ću da se vratim na šetnje

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2012 13:50:20   
Zoka81

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

maro ne brini,moj je od 8 meseca bio 1cm,razmeksan,uloziv,s prsta otvorena,plodovi ovojci opipljivi...zato sam ja lezala,al ne bas strogo mirovanje...evo sad sam u 36nedelji i dalje smo na istom al leskarim po malo...molim te nemoj samo da dizes popu i da ga pprenosis nocu u spavacu sobu user posted image


Ja sam u prosloj trudnoci sa grlicem od 2,8 cm u 28 nedelji trudnoce morala da ostanem 2 nedelje u bolnici. Dobijala sam svaki dan infuziju nekopg magnezijuma pojma nemam i inekciju da bebi brze sazru pluva ako se desi da se porodim ranije a sada mi je grlic u 33 nedelji 4,2 cm a prosle nedelje je bio 3,2cm alio ja stvarno ne mirujem, nosam mog malisu unvek, sve radim po kuci ma non stop sam na nogama i u pokretu. Pojma nema od cega to zavisi. Prvu trudnocu sam morala samo da lezim od 28 nedelje pa sam se plasila da ce takop biti i sada ali hvala bogu nije madfa sada imam vise bolo´va i sve m i nesto fali sto kopd prve trudnoce nista nisam imala.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2012 15:03:54   
jovicaa
meni je to najveci strah kada pomislim na novu trudnocu odrzavanje trudnoce... zato sto stvarno ne znam sta cu raditi sa bebom od 13 meseci i 11 kila u tom slucaju, to mi je sada najveci strah.on ne trazi puno da se nosa, ali naravno nosam ga, to je neizbezno.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2012 15:16:20   
Anoniman
Jovice, ti si trudna? user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 471
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2012 15:20:24   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Tash

Jovice, ti si trudna? user posted image

ne, ali radili smo ovaj mesec na tome... videcemo. mada ovako po osecaju mislim da nisam.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.1.2012 17:59:36   
bea83
Novo stanje mog grlićauser posted image - mekan, skraćen, dužine 1cm (otprilike) i otvoren za jedan prst...Volela bih da čujem iskustva šta ovo uopšte znači? Koliko mogu da izguram do porodjaja?
Dr mi reče da strogo mirujem da bi izdržala bar narednih 10tak dana, a ovde čitam da su žene bile otvorene jedan prst po mesec,dvauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.1.2012 18:25:16   
Gasica
Bea, ja bila otvorena 1cm od sestog meseca i bio mi stalno skracen grlic, a na kraju porodjaj zavrsen CR jer ni poosle 9h na indukciji nisam bila otvorena vise od 1.5cm. Tako da ne brigaj, nema pravila....

_____________________________

Kako je divno biti mama!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.1.2012 18:32:41   
bea83
Hvala Gasiceuser posted image
I moj je bio 1,5cm i mekan još od 6,7 meseca a uloživ od 8 mesca ali za poslednje četiri nedelje stanje se još promenilo sad mi je još kraći, otvoren i skroz razmekšan zato sam se malo uprpila...

(odgovor članu Gasica)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here