|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 21:36:09   
red3lilu
Eto vidiš da se ne sprdamuser posted image , khmm da dodam, da sam mislila da se sprdam ondak bi te potkačila za ono retro i godineuser posted image

Mene su izgleda celu trudnoću zavlačili oko tog grlića i uloživosti i razmekšanja, e sad, što kažu možda i nisu ipak sam stvarno mirovala...pa se ništa nije promenilo još od expertskog UZ

ali me je Olga stručno iskuliralauser posted image
(a jel prakticiraš stečeno znanje?user posted image )

< Poruku je uredio red3lilu -- 9.8.2012 21:41:38 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 21:37:03   
Olga75
cek da vidim sta sam te iskulirala
aaaa , nekad davno sam zavrsila medicinu user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.8.2012 21:38:14 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 21:40:43   
Anoniman
Pa kažu da je mirovanje najbolji lek i ako se toga pridržavaš, možeš izgurati bez daljih promena do kraja... Samo sve te informacije slude čoveka, pogotovo što sa nama pričaju kao da smo svi studirali medicinu, a ako ih zamoliš da ti objasne-pa i sama znaš kako to prolazi

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 553
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 21:43:07   
Olga75
trudnoca nije bolest ali je drugo stanje i treba biti obazriv i oprezan
ako kazu miruj , znaci lezi , miruj , strpi se nece vecno trajati user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 22:37:49   
jovicaa
pa pise 1,5 i uloziv i razmeksan, kako onda nije uloziv razmeksan i skracen?
meni nikad drugacije i nije meren grlic osim rucno.
i moj doca je iako je on bio skracen pisao b.o. sve dok se nije razmeksao i otvorio sto je bilo negde pred deveti mesec mislim
nisam znala nina da ti je grlic uloziv..

< Poruku je uredio jovicaa -- 9.8.2012 22:40:24 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 22:39:53   
Olga75
pa i rekla sam uloziv a to ne znaci i otvoren
najbolje zna njen ginekolog i ja sam sigurnna da je dao neke preporuke
ovo je samo forum a ne ordinacija i tu se ne tumace nikakvi rezultati jer je forum a ne ordinacija user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.8.2012 22:40:55 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 22:49:31   
jovicaa
pa ako je uloziv to znaci da je malo otvoren pri vrhu, tako ja to vidim u svojoj glavi, znaci nije zatvoren, nego je poceo da se razmeksava i ide ka otvaranju.
e a reci mi, citala sam da je kod zena koje su radjale grlic otvoren od pola cm do 1 cm.
kako onda znaju u trudnoci da li si malo otvoren ili je to normalno?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.8.2012 22:55:10   
Olga75
postoji razlika izmedju uloziv i otvoren
a kako znaju da li je ok kod viserotki , pregledaju redovno a i po konzistenciji i polozaju
fala Bogu pa nisam ginekolog user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 8:20:07   
Anoniman
jovicee, ja nisam otvorena (hvala Bogu!) nego mi se položaj grlića promenio. Treba da bude čvrst i nadole, a moj je i dalje čvrst, ali se počeo centrirati-kontaš? user posted image E sad nakon iščitavanja neta i ove teme, skontala sam da je uloživost ustvari stepen pristupačnosti, jer kad je zakrivljen na dole (kako treba da bude) ne može se staviti je l' te "prst" user posted image , a kad je prolaz lakši onda kažu da je uloživ za jagodicu, pola prsta, prst... Al' ja ovo objasnih user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 559
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 9:15:21   
Zemunka85
Paz'' te sad kako sam ja to skontala na svom primeru (iako nikada nisam bila ni uloziva, ni otvorena :-)):
-> LM imas tj imam spoljasnje i unutrasnje usce tj ako ga zamislimo kao kanal, pocetak i kraj kanala gledano od spolja, ka unutra. Bitno je da se unutrasnje usce ne otvara. To je ta "tunelizacija". Kod tebe pise "UU zatvoreno". A kada si uloziva, to je to spoljasnje "otvoreno". Bitno je da mirujes, da ne bi islo dalje. Cak mislim da se serklaz ni ne stavlja za ulozivost, nego otvorenost. Tj kada je "tunel" :-) otvoren sa obe strane za prst, dva..a ne samo uloziv sa spoljasnje. Eto :-). A da l sam u pravu ili ne, pojma nemam :-).

Sto se duzine tice, meni je pri manuelnom pregledu procenjivan i na 1cm, a cervikonometrijom, na istom pregledu tj merenje UZom na 3,5cm.
Prividno je bio kraci, jer je beba bila nisko, pa ga gnjecila.

Malo se smiri, sto vise se stedi i bice ok :-).

Btw i meni je uvek grlic bio - sakroponiran (tj unazad i to je OK), gladak, konican, pokretan i neoset__ljiv bas kao i tebi, samo blago razmeksan.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 10.8.2012 9:29:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 9:51:54   
jovicaa
nina nisam ja ni rekla da si ti otvorena. uloziv znaci da je grlic prolazan za vrh prsta spolja. znaci da ginekolog moze da ti gurne vrh prsta u grlic kada te pregleda.
ne znam sta je tebi tvoj doca rekao i kako ti je objasnio, ali uloziv znaci prolazan za vrh prsta, znaci vrh prsta ulazi u grlic i dalje ne ide.
u prvoj trudnoci kada mi je pisao uloziv grlic rekao mi je da nije nista strasno..


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 9:55:33   
Zemunka85

IZVORNA PORUKA: jovicaa

nina nisam ja ni rekla da si ti otvorena. uloziv znaci da je grlic prolazan za vrh prsta spolja. znaci da ginekolog moze da ti gurne vrh prsta u grlic kada te pregleda.
ne znam sta je tebi tvoj doca rekao i kako ti je objasnio, ali uloziv znaci prolazan za vrh prsta, znaci vrh prsta ulazi u grlic i dalje ne ide.
u prvoj trudnoci kada mi je pisao uloziv grlic rekao mi je da nije nista strasno..



DaDa i ja tako kontam. Samo si ti razumnije objasnila.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 10:11:06   
jovicaa
ti si lepo objasnila da je on kao kanal sa dva kraja, e to sto oni rucno mogu da pregledaju je spoljni deo grlica u vagini. i da naglasim da je ovo moje vidjenje ulozivosti, nisam strucnjak pa da mogu da tvrdim da sam upravu, ali po nekoj najprostijoj logici dosla sam do ovog zakljucka.
ulozivost nije nista strasno, sad sam gledala na netu. obgyn na doktor.rs forumu kaze da se kod njih to smatra normalnim nalazom.... zato sto je normalno da se grlic menja kroz trudnocu, evo linkovacu da ne pametujem
KLIK

< Poruku je uredio jovicaa -- 10.8.2012 10:13:07 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 10:16:31   
Anoniman
Sve razumela user posted image samo meni drugom terminologijom objašnjeno, malo stručnijom, ali ovo sa kanalom je prava stvar-svako može da razume user posted image

Kažu da se ovakve promene očekuju kod drugorotki koje su se prvi put prirodno porađale, pa sve krene malo ranije da se namešta... Ali doktor rekao odmaraj, a sa doktorom nema rasprave!!! user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 564
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 10:28:07   
jovicaa
samo ti lezi, koliko god mozes, ako te to smiruje i uliva ti poverenjeuser posted image
vidis da sam se i ja cim sam osetila neke nedifinisane bolove odmah zavukla u krevetuser posted image to su mi traume iz prve trudnoceuser posted image
mada dobro danas necu bas ceo dan da lezim, ma samo da mi prodje taj pregled.... ko ce izdrati do 19 i 30 h

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 10:35:13   
Anoniman
Ma mi ćemo sa tobom da ćaskamo, i veče će doći očas posla user posted image

A ja sam se u prvoj trudnoći toliko ždrala jer sam sebe krivila za moje stanje-preterano sam se forsirala, previše pešačila (i po 6-7km/dan), vukla po 10kg iz kupovine, ribala sve živo po kući, išla na more i plivala do besvesti, pa planinarila Plitvicama user posted image I onda sam u 25. nedelji strpana u krevet do kraja...
A sad se baš jako pazim od prvog dana, pogotovo zbog ciste, i onda kad mi je rekao da sam Uloživa i da mirujem, bila sam besna kao ris!!! Delovalo mi tako nepravedno, a onda sam shvatila samo da sam jedna u milion i da moram da se pomirim sa situacijom.....

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 566
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 11:06:26   
jovicaa
identicno nina, ali identicno sam se ponasala u prvoj trudnoci, zato sto sam se odlicno osecala! nisam obracala paznju ni na kakve bolove, svi su mi govorili to je normalno.. i onda tup u 24. nedelji strogo mirovanje plus terapija...
ali sad kontam da ta silna akcija mozda i nema veze.. nego prosto je tako, tako nam funkcionise ceo taj sistem, neko moze da jase konja, a neko ne sme ni da proseta 20 minuta.... jedino se uzdam u svog ginekologa posto je dosta opusten ovako, nije panicar, da me nece staviti na mirovanje i nadaaam se bez terapije...
posto u prvoj trudnoci tada u 24. nedelji meni se grlic skratio na 1,5 cm i moja doktorica je nadigla dzevu, pa sam zato i otisla po jos jedno misljenje(kod mog sadasnjeg lekara) i on mi je rekao da je to po njemu normalan nalaz grlica, da su jedino bolovi problematicni.. i da samo u slucaju da se pojacaju pocnem da pijem lekove, a valjda mi je rekao da mirujem, zato sto je ova doktorica vec to rekla.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 11:33:22   
saska 88
prvorotka sam a koristim utrogestan od 100mg vaginalno 2 ujutru 1 popodne i 2 uvece eto mirujem pa na kontrolu u sledeci utorak nadam se da ce biti sve ok user posted image user posted image hvala na pomoci

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 15:30:44   
jovicaa
saska nije to sve bas jako opasno. da li ti je doktor rekao da mirujes?
ima mnogo zena ovde koje su imale skracen grlic i sl i iznele su trudnoce do kraja, naravno nikad se ne zna sta se moze desiti, ali najverovatnije da ce sve biti ok, tako da opusti se, slusaj svog lekara i bice dobro... secam se kako sam ja reagovala kada mi se skratio grlic u prvoj trudnoci, bila sam luda od brige.. i na kraju je sve bilo ok, porodila sam se u 37. nedelji.

< Poruku je uredio jovicaa -- 10.8.2012 15:31:14 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu saska 88)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 15:42:08   
superm
Imam pitanje... Da li je moguće ostati u drugom stanju u periodu između menstruacije i ovulacije?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 15:47:54   
anajid
superm pogresna tema,ali i te kako je moguce zatrudniti u tom periodu.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.8.2012 16:47:58   
superm
Znam da je tema pogrešna, ali meni treba taj odgovor.user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.8.2012 16:04:06   
saska 88
imam jedno pitnje za sve one kojima je grlic skracen i moraju da miruju......Da li imate bolove u donjem delu delu stomaka npr dok se okrecete u krevetu sa jedne na drugu stanu ili kad ustajete iz kreveta?Ja ih jedino tad imam a ovako ih ne osecam uopste user posted image hvala unapreduser posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Grlić materice u trudnoći
20.8.2012 8:02:17   
tijatija
Meni je grlic skacen, mislim da bolovi nemaju veze sa grlicem vec sa kontrakcijama.

(odgovor članu saska 88)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Grlić materice u trudnoći
21.9.2012 13:53:58   
Mikica1
Drage... user posted image
Ovo mi je prva trudnoca i usla sam danas u 38. nedelju. ALI, moja doktorica je malo cudna, imam temine svakih 15 dana a citala sam da je normalno da bude jednom nedeljno... I da kazem, ona meni nikako nije mjerila grlic materice i jesam li otvorena ili nisam, znaci, pojma nemam... Idem na akupunkturu i stidim se reci babicama tamo da vaginalni pregled nisam imala jos od 3 termina od kako mi je pocela trudnoca. Haos... user posted image
Valjda me je trebala pregledat', ovako samo cekam da me snadje ! user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here