|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
21.9.2012 14:34:44   
Mama Dunja
Zdravo, buduce mame. Ja sam buduca mama i vrlo mlada. Juce sam isla na pregled i doktorica mi je rekla da mi je grlic 2,8 i prepisala mi je tablete, vaginolete i 10 dana nakon koriscenja vaginoleta da treba da mi uzme bris jer imam puno sekreta, a usla sam u 28 nedelju. Da li je neko imao slicna iskustva? :/
Jako sam zabrinuta. :/

(odgovor članu Mikica1)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Grlić materice u trudnoći
21.9.2012 21:53:46   
Mikica1
Ja ti ne bih umela reci, jer sam i sama mlada, ali ako ti dooktorica nije dala neki razlog za brigu, osim to da koristis vaginalete, nemoj da se sjekiras... I ja sam ih koristila 2 nedelje, nista strasno... A , za grlic materice, ja sam gore prije tebe navela da meni u 38 nedelji trudnoce jos nije provjerila grlic.. To mi je za brigu... user posted image

(odgovor članu Mama Dunja)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Grlić materice u trudnoći
21.9.2012 22:28:35   
Mama Dunja
Pa ti potrazi drugog doktora ili zamoli svog da ti proverii. Reci da si osetila kao da ti beba dodiruje grlic. Msm, reci da si malo zabrinuta pa neka proveri.
Nadam se da nema razloga za brigu jer se bojim. Ja sam jako sitna pa se bojim da ne dodje do prevremenog porodjaja.

(odgovor članu Mikica1)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.9.2012 17:39:55   
Mama Dunja
Da li si bila na pregledu? Kako si?

(odgovor članu Mama Dunja)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.9.2012 17:44:29   
Olga75
Mama Dunja , dobrodosla user posted image
pa koja si nedelja trudnoce ?
sad vidim 28 nedelja user posted image
mislim da treba da slusas dr , uzimas th i mirujes , ne mora uopste da znaci da ces se prevremeno poroditi

< Poruku je uredio Olga RR -- 26.9.2012 17:45:34 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mama Dunja)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Grlić materice u trudnoći
26.9.2012 17:53:12   
Anoniman
Mama Dunja, verovatno je slučaj sličan mom- i ja sam trenutno na vaginaletama, 28 nedelja itd.
Infekcije grlića (gljivice, bakterije...) mogu da izazovu kontrakcije koje dovode do otvaranja i/ili skraćivanja grlića. Da bi se to sprečilo, prepisuje se terapija koja to treba da spreči. Samo slušaj dr i sve će biti ok user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 581
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.9.2012 15:10:06   
Mama Dunja
Ja sam u sredu usla u 29 nedelju.
Koristim neke vaginolete pa je rekla doktorica da posle 10 dana koriscenja da dodjem da mi uzme bris i vidi da li je upitanju infekcija ili, posto sam ja mnogo sitna, da nije zbog toga.
Nina, jel ti to prva trudnoca? :) Odakle si? :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.9.2012 15:11:18   
Mama Dunja
P. S. Hvala obema na savetu! :* Ja sve redovno pijem kako mi je doktorica prepisala i nadam se da ce biti sve dobro. :)

(odgovor članu Mama Dunja)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.9.2012 18:21:12   
Anoniman
Ovo mi je druga trudnoća. U prvoj sam svih devet meseci koristila vaginalete zbog candide. Sad je nemam, ali izgleda da me neka infekcija ipak zakačila, pa sam na Macmiroru. Već su mi radili cervikalni bris, ali rezultati se čekaju i do dve nedelje, a pošto sam imala kontrakcije moj dr nije hteo da čeka, nego me odmah stavio na terapiju. Ja idem na kontrolu u ponedeljak.
Inače iz Subotice sam user posted image Pridruži nam se u trećem tromesečju, tamo sve delimo slična iskustva.

(odgovor članu Mama Dunja)
  Direktna veza do poruke: 584
   RE: Grlić materice u trudnoći
27.9.2012 18:23:43   
Mama Dunja
Vrlo rado, samo da se snadjem posto sam nova na ovom sajtu. :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.10.2012 19:48:12   
Anoniman
user posted image

Da li je normalno ulaziti u 40 nedelju i ne biti otvoren ni jedan cm? Sad sam od doktorice, rekla mi je da mi je grlic skracen, ali da uopste nisam otvorena? user posted image
Je li neka imala nesto slicno?

(odgovor članu Mama Dunja)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Grlić materice u trudnoći
2.10.2012 19:50:58   
Verolina
Ja cula mnogo puta za takav slucaj. Ili nisu otvorene uopste ili su otvorene 1cm.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Grlić materice u trudnoći
3.10.2012 0:17:55   
sanji

IZVORNA PORUKA: Anoniman

user posted image

Da li je normalno ulaziti u 40 nedelju i ne biti otvoren ni jedan cm? Sad sam od doktorice, rekla mi je da mi je grlic skracen, ali da uopste nisam otvorena? user posted image
Je li neka imala nesto slicno?

Jas sam bila 39 punih blizanačke trudnoće kad su me odveli na carski i nisam bila ni milimetar otvorena a grlić mi je inače skraćen i to je samo 1 cm.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.11.2012 20:27:29   
dunja RR
Molim devojke koje znaju odgovor da pomognu našoj zabrinutoj korisnici:

Trudna sam 2.5 mjeseca bila sam prije 2 dana na pregledu ginekološkom gdje je dr dok me pregledala rekla mekan grlić 1.5cm a zatim mi nije ništa objasnila osim da ne smijem imati odnose, pa me zanima da li je opasno to što je mekan i šta to treba da znači sa tim da sam na početnu trudnoće. Hvala vam unapried ♥
Zabrinuta buduća mama

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.11.2012 20:55:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.11.2012 7:24:14   
tijatija
Pregledom petnaestoj nedelji mi je ustanovljen skraceni grlic na 1 cm, razmeksan i otvorena sam 1 prst. Terapiju utrogestan 3*100 sam pila do tad, ali mi je povecana na 3*200 i strogo mirovanje. Ja sam se nisam bas tog mirovanja pridrzavala jer imam troje male dece a pomoci nemam i evo me danas u 36+3 user posted image . Naravno ako mozes odmaraj sto vise, drzi se date terapije i bes keksanja( barem su meni tako rekli) Bice sve to super user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Grlić materice u trudnoći
8.11.2012 11:44:31   
Tiziana
Ja sam imala dve trudnoce,imam dvoje dece,3 god i 13m,i svaki put bi mi nakon pregleda na nalazu pisalo grlic gravidno razmeksan.Znaci od prvog pregleda pa do samog kraja. Normalno je da je grlic smeksan u trudnoci,valjda i treba da bude.Meni nikada niko nije pomenuo da to ne valja sto je razmeksan.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.11.2012 23:35:41   
dunja RR
Molim ko zna, da pomogne našoj korisnici koja pita:

Da li ste imale nekad osjecaj kao da vam u donjem dijelu stomaka medju preponama nešto vas boli kako da opisem to kao da sjevaju varnice, par puta u toku dana to osjetim, malo me to plasi, i kad se penjem uz stepenice osjecam teret na dnu stomaka kao da mi je pun mjehur a nije, 4 sam mjesec trudnoce a imam mekan i kratak grlic pa me to plasi da nema neke veze sa tim bojim se preranog otvaranja. Strah me, help me, sta moze biti?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.11.2012 23:44:31   
Ana RR
Ja sam imala takve bolove i prepisano mi je strogo mirovanje uz odgovarajuću terapiju (prvo utrogestan pa od 16. nedelje gynipral). Ti bolovi mogu biti i uobičajeni tj. prilikom širenja materice mogući su takvi bolovi ali kod mene su ustanovljene kontrakcije tako da sam morala održavati trudnoću.

Svakako se treba posavetovati sa lekarom, čim sam osetila bol pozvala sam svoju dr i sutradan otišla na pregled, nema tu čekanja.

Svako dobro,
Ana


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:13:25   
adulence
gledam sada svoj poslednji izvestaj od dr i pise grlic sakroponiran sta mu to dodje?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:18:22   
MarijaBg
Adulence, valjda skracen, tako je i meni sad napisano user posted image

< Poruku je uredio MarijaBg -- 7.12.2012 16:19:16 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:19:32   
adulence
hvala,ja sad uzela da procitam i vidim reko da vas pitam sta je...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:21:07   
jole82
adulence to znaci da nije idealno centriran..tj da je okrenut pozadi ka sakralnoj (trticnoj) kosti..
Znaci nije idealno vertikalan..nego okrenut ka pozadi..
Al nemoj to da te muci...to ne mora nista da znaci...kad krene otvaranje grlic moze sam da se "centrira" ili manuelno akuser potpomogne..I to nije retkost...niko nije idealno ni simetrican, pa ni centriran user posted image
Ja sam taj slucaj pa sam se raspitala user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:21:28   
tijatija
A koliki je inace? Meni na poslednjoj kontroli 1-1.5cm i razmeksan pa nesto nekontam koliki je ceo, jer u sve tri trudnoce do porodjaj je bio cvrst i duguser posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:21:42   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Adulence, valjda skracen, tako je i meni sad napisano user posted image
Evo sad guglam, kazu da znaci da je savijen prema kicmi, a pred porodjaj treba da bude centriran user posted image


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.12.2012 16:25:00   
MarijaBg
Vidis, ja citam da je ok da bude skroponiran, sam se on centrira kad pocne otvaranje, tj porodjaj user posted image
Ja samo znam da mi je nalaz od danas: skracen, ne znam koliko, nije mi rekla, cvrst, skroz zatvoren user posted image I rekla mi je da je super stanje, obzirom na kontrakcije i kolliko je beba nisko user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here