|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.7.2015 12:53:48   
ancuska
Divim se svim zenama koje moraju da miruju i pri tom ostanu psihicki stabilne..

(odgovor članu ancuska)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.7.2015 12:58:27   
ancuska
Superm, da pripazis jer je poceo da se skracuje, pa da ne ode predaleko i posle moras da lezis i odrzavas. A jos si i viserotka.. Ne zelis da lezis, veruj mi- Ove dve nedelje sto moram da izguram mi se cine kao dve godinee user posted image

(odgovor članu ancuska)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.7.2015 13:00:35   
Anoniman
i ja sa pod mirovanjem, narocito zbog pada od ponedeljka, tesko je , ali vredi, na kraju dobijes najveci poklon!

(odgovor članu ancuska)
  Direktna veza do poruke: 703
   RE: Grlić materice u trudnoći
30.7.2015 13:39:16   
vonavoj
Superm,radi kako se osecas..telo salje signale! Ja sam se u prvoj trudnoci pila i ginipral,mirovqla..a u drugoj sve u najboljem redu! Ali sam u prvoj imala bolove..

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.8.2015 8:12:08   
ancuska
Dobro jutro. Danas sam 35+2 i sve vise BH kontrakcija i pritisaka u karlici. A i od lezanja mi se cini da sve vise boli. E sad, da li neko zna kada se ulazi u 9 mesec, da li treba da bude punih 36 nedelja ili sam ja vec usla? Termin mi je 04.09.2015. Kod lekara imam tek sl nedelje, a ne znam da li mogu vec pomalo da se opustim i bar malo prosetam. Nista nisam kupila za bebca user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.8.2015 9:19:36   
vonavoj
ancuska,nemoj da se opustas bar jos 10ak dana..to sto si usla u 9,ti,a jesi,ne znaci nista..za bebu je najbolje da si 38.ma nedelja..izdrzi jos malko!

(odgovor članu ancuska)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.9.2015 23:17:58   
Animsaj9
Do 20nd mi nije gledala grlic, sve dok na euz mi nisu rekli da nisko nosim i da se pogleda, srecom sve je bilo u redu, i sad u 24nd ponovo mi je dr gledala grlic, zato sto sam osetila blago ziganje i sve je ok

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 9:23:14   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Jutro, mame! user posted image Moj bebac najaktivniji kad otvorim oci i kada treba da zaspim... Imam jedno pitanjce, ako postoji tema, ovo je iskljucivo informativno. Koliko vam je dug grlic? Ja sam u prvoj trudnoci imala skracen, pa sam uplasena da se ne ponovi, a sada je dug 3cm i Dr kaze da je ok s obzirom na to da je zatvoren. Naravno, i dalje primam Progesteron Depo na 8 dana. Postoje lekati koji kazu da je grlic materice individualan, u smislu, neko ima krace neko duze prste, pa opet su ok i obavljaju funkciju pa i on. Izvinite, nemam kad da pisem drugde. Ljubim sve!



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 10:00:26   
isidora88
Moj je dug 4,3 cm, zatvoren.
U subotu idem opet na pregled, nadam se da se ne otvaram zbog ovih kontrakcija..

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 10:13:58   
jess021
Moj je 3.4cm, dug, zatvoren, mek i centriran. Tako pise.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 10:16:51   
sonyasha
Kod mene 4.3 dug, zatvoren! Takvu su me pustili na moreuser posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 10:26:12   
Maraj
Ja u 37.nedelji nisu mi skoro merili....tako da ne znam duzinu. Na ručnom pregledu mi rekose da je zatvoren

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 10:28:01   
jess021
Meni je svaki put merila sa ultrazvukom, a sad me je i rucno pregledala, pisala sam, oci su mi iskocile, ali dr kaze da mora tako.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 10:29:00   
Anoniman
maraj pa to je i najbitnije da je zatvorenuser posted image
bas sam sada pogledala moj nalaz, na prvom i jedinom ginekoloskom u 26 nedelji, kada me je rukama pregledala pise dug 2cm moj je najkaraci ahahahuser posted image , cvrst i zatvoren, moja dr je rekla da je to odlicno, sledeci ginekoloski imam kada udjem u 9 pa cemo videti stanje, to je za nekih 2o-tak dana....

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 714
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 12:48:34   
ancuska
Zene, evo da se i ja javim. Ne opterecujte se previse sa duzinom, cvrstinom i sl. Meni je grlic bio uloziv od treceg meseca , a otvoren za prst od 34 nedelje. Uz malo mirovanja do devetog meseca i umerene aktivnosti u devetom izgurah do kraja. Porodila sam se 01/09/2015 u 41 nedelji. Tako da slusajte svoje telo i ne bavite se previse merama. Svaka zena i trudnoca je individualna..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.9.2015 16:39:51   
dijana1*
I meni je od 12 - te nedelje uloziv za vrh prsta. Ove nedelje cu na pregled i nadam se da je sve ok.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ancuska)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.9.2015 22:10:32   
dijana1*
Sada sam 27+2 i grlic mi je uloziv za vrh prsta od 12-te n. A danas na pregledu mi dr. rece i da se malo skratio.
Kada je grlic poceo da vam se skracuje?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.9.2015 22:37:18   
Valerie
pa na koliko se skratio?
user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.9.2015 22:37:35   
jovicaa
Odredjene dužine grlića se smatrajuni.normalnim u raznim.stadijumima trudnoce, u suštini je normalno da se.malo skraćuje sa vremenom,.a.kod.nas lekari preterano panice sa tim. Zavisi koliko.se skratio. Ja sam znala tačno u mm koliko mi se skracivao zato što mi je doktorica merila ultrazvucnom sondom.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.9.2015 22:55:39   
jovicaa
Nemoj previše da brineš unapred.. Mozda te i ne zadrže, a i ako .te zadrže možda to bude samo na par dana da isprate situaciju.. Ne mora da znaci.nista previše loše to što se grlić skratio, bitno.je samo.da se ne skraćuje puno i naglo. Znam puno žena koje su bile ulozive cak i otvorene pa izgurale do kraja, neke čak nisu ni mirovale. I tebi je treća trudnoća za kratko vreme, mislim da nije neobično.da malo popusti grlić.
Nemoj brinuti unapred, opusti se i leskari koliko možeš user posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 14.9.2015 22:58:18 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.9.2015 23:15:59   
dijana1*
Ma bas sam se uspanicilauser posted image
Kaze malo se skratio ali ona me stalno rucno pregleda i od prvog dana samo gleda u grlic. Ja se dobro osecam, nolista me ne boli tj. jedino kada se preforsiram zaboli me oko trtne kosti.
Samo da izdrzim do kraja.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Grlić materice u trudnoći
15.9.2015 8:51:27   
Ed83
Meni je npr. u 28-oj poceo da se skracuje, ali naglo... Sa 3,5 na 2 cm (mereno ultrazvucnom sondom).. Nakon 2 nedelje mirovanja (ne strogog, setala sam po pola sata dnevno i pravila rucak ali nisam cistila niti ista tesko dizala), "produzio" se ponovo na 3 cm i onda vise do kraja trudnoce nisam imala problema sa tim...
E sad, rucno merenje grlica je mnogo nepreciznije od ultrazvucnog i moze biti da se malo skratio (sto je normalno) i da samo radi predostroznosti moras malo mirovati.... jedan user posted image za tebe

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Grlić materice u trudnoći
15.9.2015 9:04:49   
dijana1*
Ed83 moja dr iz BG mi je uvek govorila grlic se meri UZ a sada sam u BL i ova dr mi uvek pregleda rucno. I sada ja uopste ne znam koliko se on to ustvari skratio. Sutra idem u bolnicu i trazicu da se pregleda UZ.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Grlić materice u trudnoći
15.9.2015 9:24:02   
Ed83
Eto, polako, nemoj da se nerviras unapred... A i 2-3 dana mira nece da skodi a plus to sto ce te u bolnici detaljno ispregledati...
Sto se dece kod kuce tice, decica to bolje podnose nego sto mi roditelji Mislimo...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Grlić materice u trudnoći
15.9.2015 12:26:38   
jovicaa
dijana nista to ne mora da znaci, pogledaj na netu imas tabelu koje se duzine u kojim mesecima trudnoce smatraju normalnim.
normalno je da kako odmice trudnoca grlic bude sve kraci. oni su verovatno u panici zato sto si se prvi put porodila pre vremena, pa ne bi da nesto propuste. ako se ti dobro osecas, to je najbolji znak da je sve ok.. videces u bolnici.
kod mene su najveci problem bile kontrakcije koje sam osecala i zbog njih sam dobijala terapije, a grlic manje vise, skracivao se od 20. nedelje posle svakog pregleda po pola cm otprilike.
ali i pored toga nisam bila ni na kakvom strogom mirovanju, nego onako morala sam da se pazim da ne podizem nista tesko i ne divljam bas, da odmaram povremeno u toku dana. i na kraju sam probila termin, a ceo deveti mesec sam radila jogu, cucala, prevrtala se, ma nema sta nisamuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 15.9.2015 12:29:25 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here