|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:37:08   
Nensi*
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:43:58   
simke
Verus odmaraj sto vise mozes ,misli pozitivno i pomazi trbu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Koji su to skotovi,'bem ti Amere i demokratijuuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:45:14   
buhla
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.1.2010 23:47:48   
gagana83
Verus,srce drzimo ti fige da sve bude kako trebauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 2:41:04   
Verus
Lezim i mirujem, stvarno shvatam ovo ozbiljno.  Danas evo nemam bolove.  Kada ustanem do wc osetim pritisak, i malu tezinu, znaci, nije onako "normalno" kao sto je bilo pre.  Ipak, ona je sada veca i teza, a grlic mi se skratio od tih kontrakcija pa sigurno pritiska vise, a i taj dan joj je glava bas bila tu, uz grlic.  Bili su spremni da me porode CR, ali su hvala bogu pratili sve na monitorima, ali smo sve druge pre operacione procedure obavili, cisto za svaki slucaj.  Srecna sam da imam divnu dr. dala mi je i njen br. mobilnog, da je zovem dok sam kuci, ako imam pitanja i ako mi bilo sta treba. 

Drug je spavao kod mene sicnoc.  Kupio mi je hranu, gotova jela, sve sto treba 5 min. u mikrotalasnoj da se ugreje.  Drugarica je spremila kuhinju, sudje i sve ostalo.  Tako da stvarno ceo dan lezim, gledaj tv, citam.  Odem do wc-a i odem da uzmem jelo, i jedem nazad na kaucu.  Samo da se ovo stabilizuje, i da ona bude tu, pa ja se nadam bar do 37 nedelje.  Sreca u nesreci je sto ova bolnica ima najbolju intenzivnu  negu za bebe u celoj drzavi, i stvarno su svi bili divni.  I jednog dana kada se vratim tamo da se porodim, osecacu se ipak malo lakse i komotnije, znajuci da su svi tako dobri. 

Uvek sam vam pisala kako mislim da se ona ne mrda, da je mirna i dobra.  A ja ne osecam dobro od te placente sto je napred.  Kad sam bila na monitorima (jedan meri njeno srce i udarce, a drugi moje kontrakcije), ona non stop lupa i migolji se, a ja osetim samo najjace udarce!  Srce moje malo.  Nisam do 3 sata ujutru zaspala prvu noc, koliko je lupala i ludovala.  4 sestre su dosle da namestaju monitor.  Kako joj nadju srce, ona se izvrne na drugu stranu, nije htela da je prateuser posted image  

Mentalno sam bolje, sad kad znam da eto, sve sto je moglo da se uradi se radi da se spreci porodjaj, tako da je to najbitnije.  Jedva cekam da mm dodje kuci, oboma nam je tesko smo sada odvojeni, ali dobro, cujemo se 100 puta na dan. 

Pisem vam kasnije!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 4:07:20   
tanya
Verususer posted image ,ja sam 1/2 8-og i dobar deo 9-og provela u Betaniji(rekla sam ti razlog,skinut serklaz,a ja poprilicno otvorena i pod ludackim kontrakcijama) jer su mislili da cu svakog momenta da se porodim.Uglavnom 22.07 (termin mi je bio 11.08),ja sam ih zamolila da me puste kuci ,sto su i ucinili,ali su sve potrebno ispisali na otpusnu listu i uslov je bio da dodjem 01.08(naravno,ako izdrzim do tada)da mi rade CR.Stizem ja 01.08, primise oni mene na patologiju,a dr mi govori:"Pa,ti se jos nisi porodila,nema sanse da su ono bile kontrakcije,nesto je nama promaklo".Odvede me na pregled sa jos 1 dr i rece:"Povlacim reci,ti si 7 prstiju otvorena!"E,sada ja nisam imala nikakve trudove,u smislu da sam imala bolove(nije me seklo u ledjima i stomaku),ali sam se ja cele trudnoce otvarala po malo(po 100 puta dnevno sam osecala da mi se stomak stvrdne) i tako dogurah do 7 prstiju(mislim da se to zove "tiha diletacija",otvaras se postepeno,a ne osecas),a da nemam pojma kako izgledaju ti bolovi pri otvaranju.Da se vrnem na doktore,odmah su me stavili na ctg,videli kontrakcije i poceli da se dogovaraju da mi odmah rade CR.Oterali su me u sobu i posle vecanja su odlucili da me stave u hitne slucajeve( u fazonu nece me  zakazivati,jer eto mogu svakog casa da pocnem da se poradjam).
Verovala ili ne,ali ja sam jos 3 dana izdrzala sa otvornih 7 prstiju i CR su mi uradili 04.08.Pri tom sam i na CR(ipak su ga zakazali) otisla bez ikakvih bolova.
Raspisala sam se ovoliko,jer sam u 1 od tvojih prethodnih postova procitala da ti je dr rekla da moze da se desi da doguras i do 40 nedelje,i tu se potpuno slazem(ja sam ti dokazuser posted image ).Neretko se cak desava da trudnice koje imaju problema kao ti i ja na kraju i prenesu trudnocu 2-3 dana(to su reci doktora iz Betanije).
Vidim ja da je ta tvoja malauser posted image isti zvrk kao i ova moja.Samo zadaje brige,ali je borac i na kraju ce biti sve ok.Necu da te plasim,ali kakva je bila u stomaku,takva je i sada...i dalje mi zadaje muke,sva je hiperaktivna i stalno negde zuri i jurca( vec u 4 mesecu je bila okrenuta glavom na dole,spremna da izadje)user posted image .Saljem vam punouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 5:29:41   
dakana
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Lezim i mirujem, stvarno shvatam ovo ozbiljno.  Danas evo nemam bolove.  Kada ustanem do wc osetim pritisak, i malu tezinu, znaci, nije onako "normalno" kao sto je bilo pre.  Ipak, ona je sada veca i teza, a grlic mi se skratio od tih kontrakcija pa sigurno pritiska vise, a i taj dan joj je glava bas bila tu, uz grlic.  Bili su spremni da me porode CR, ali su hvala bogu pratili sve na monitorima, ali smo sve druge pre operacione procedure obavili, cisto za svaki slucaj.  Srecna sam da imam divnu dr. dala mi je i njen br. mobilnog, da je zovem dok sam kuci, ako imam pitanja i ako mi bilo sta treba. 

Drug je spavao kod mene sicnoc.  Kupio mi je hranu, gotova jela, sve sto treba 5 min. u mikrotalasnoj da se ugreje.  Drugarica je spremila kuhinju, sudje i sve ostalo.  Tako da stvarno ceo dan lezim, gledaj tv, citam.  Odem do wc-a i odem da uzmem jelo, i jedem nazad na kaucu.  Samo da se ovo stabilizuje, i da ona bude tu, pa ja se nadam bar do 37 nedelje.  Sreca u nesreci je sto ova bolnica ima najbolju intenzivnu  negu za bebe u celoj drzavi, i stvarno su svi bili divni.  I jednog dana kada se vratim tamo da se porodim, osecacu se ipak malo lakse i komotnije, znajuci da su svi tako dobri. 

Uvek sam vam pisala kako mislim da se ona ne mrda, da je mirna i dobra.  A ja ne osecam dobro od te placente sto je napred.  Kad sam bila na monitorima (jedan meri njeno srce i udarce, a drugi moje kontrakcije), ona non stop lupa i migolji se, a ja osetim samo najjace udarce!  Srce moje malo.  Nisam do 3 sata ujutru zaspala prvu noc, koliko je lupala i ludovala.  4 sestre su dosle da namestaju monitor.  Kako joj nadju srce, ona se izvrne na drugu stranu, nije htela da je prateuser posted image  

Mentalno sam bolje, sad kad znam da eto, sve sto je moglo da se uradi se radi da se spreci porodjaj, tako da je to najbitnije.  Jedva cekam da mm dodje kuci, oboma nam je tesko smo sada odvojeni, ali dobro, cujemo se 100 puta na dan. 

Pisem vam kasnije!



Verus draga, tek sam sada citala ovu temu i videla kroz sta si sve prosla sa tvojom princezicom. Ne daj se draga, vidim da si jaka i ti, a i ona, mala mrvica. Drzim palceve da izgurate trudnocu do kraja. Ljubim puno....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 5:36:52   
anuksunamun
dakanice duso ti jos ne spavas?

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 5:39:08   
dakana
radim mila trecu smenu i uskoro se spremam da krene kuci, pa svratila da vidim ima li nekoga. Dobicemo pec, pec.. Promasile smo temu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 5:50:21   
anuksunamun
verus draga cuvaj se !zelim ti puno srece i da se sve zavrsi u najboljem redu!!

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 5:52:34   
anuksunamun
dakana ajd u soljice se....

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 14:39:29   
lence

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mentalno sam bolje, sad kad znam da eto, sve sto je moglo da se uradi se radi da se spreci porodjaj, tako da je to najbitnije. 


Stvarno zvuci umirujuce. Drzim palceve da se sve nastavi u tom tonu.

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 14:54:21   
goda
Drago mi je sto se osecas bolje,i čuvaj to malo pile u stomaku,biće to sve u redu mora čovek malo da se i namuči. Brzo ćeš ti to zaboraviti kada se ona rodi. Puno srece ti zelim od srca. Veruj mi ocekujem svaku tvoju vest kao da si mi rod najrođeniji a nikada te nisam ni videla ni cula.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 16:17:33   
Verus
tanya! drago mi je da cujem dobre zavrsetke.  I moja dr. kaze moze doci rano, a moze se desiti da me moraju indukovati u 41 nedelji jer beba nece napolje.  I moja mala je od pocetka 4 meseca glavom na dole. Evo cak i onaj dan je bila tako, i to bas lice na dole, kako je najlakse za porod (zbog obima glave).  Ludice jedne!  Joj neka je ona meni luda, svaka ta teska noc, neprospavana ce mi posle svega ovoga doci kao nagrada.  Sve cu to izdrzati, samo neka je tu uz mene, ziva i zdrava.  I ja sam citala negde da valjda neke zene osecaju samo to zatezanje i nista drugo...rekli su mi u ponedeljak, da neke zene ne osete te trudove uopste, nego ne daj boze samo krene odjednom i za 10 tak minuta tako mala beba prakticno ispadne.  Pa eto hvala bogu da sam ja to tako osecala, i to 4 dana radnije, sa tim da je intenzitet bio sve jaci i jaci, i na kraju su bili bas trudovi i u ledjima i u stomaku.  Tako da ako trudnice nase, osetite ISTA sto vam je imalo sumnjivo, ili vam intuicija govori da nesto nije u redu-odmah kod doktora!  Nemojte slusati sto vam neko kaze kako to nije nista, i bla bla bla, sako telo, svakak beba je prica za sebe.  Eto tanya ti nisi imala bolove, ja jesam a slicna situacija....Kazi mi-sad sa drugom bebom, jer imas vec cerklaz?  Vidim da si oko 10 nedelja....Meni to sad vec nisu spominjali.  Kazu kasno je, a i serklaz ima svoje rizike, u smislu infekcija.  Znaci mirovanje je jedini lek.  A ja navikla 100 na sat, tako da mi je dosadno ali mi ne pada tesko, jer znam zasto to radim. Da moram da lezim ovako zbog sebe-nikad ne bih uspela!

I dalje osecam taj pritisak i malu tezinu, kad odem do wc-a ali bolova nema.  Ljubim vas sve sto mi dajete snagu, energiju i ljubav!  I ko i uvek, ovde smo da delimo informacije, i ja uvek kazem: zlu ne trebalo, ali eto, ja sam pitala nasu dragu kaliopi, koja mi je rekla da to sto osecam nije normalno, i Dora isto, da to sa ledjima nije normalno, pa su me jos vise naterale da sumnjam i da zovem doktora. 

Shishice, cuvaj se, odmaraj, nosi pojas, INSISTIRAJ da ti lekar gleda grlic-i jos jednom: u prvoj ordinaciji su mi gledali grlic UZ preko stomaka-nije mogla jasno sve da vidim, primetila je da se otvaram iznutra, ali me je hitno poslal u bolnicu na precizniji UZ i opet radili su VAGINALNI tako se direktno vidi grlic, ceo lepo, sve sa bebinom glavom, i sve sa otvaranjima i tako su lako mogli sve da mere i da vide pravu sliku. 

I ako vam dr. odbija, a vama intuicija govori drugo: idite do drugog dr.  ali kad nazovete recite zasto zakazujete,da vam ne bi opet neko solio pamet.  Ma koliko je lekar dobar, ne moze da oseti ono sto oseti trudnica.  Moja dr. mi je priznala da je mene shvatila jako ozbiljno, jer kaze inace, nikad nisam se ni na sta zalila na pregledima, a to jutro sam nazvala i rekla da sam u strasnim bolovima, da nesto nije u redu i da hocu na pregled.  Samo se borite za sebe, niko drugi nece.


I opet dug post sorryuser posted image

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 16:18:55   
Verus
user posted image hvala od srca! I tebi i svima na svoj ljubavi i brizi!  Volim moju RR kao moju porodicu, uvek se razumemo i podrazavamo.  Puno mi je lakse sto vas imam ovde, sad kad sam sama!
IZVORNA PORUKA: goda

Drago mi je sto se osecas bolje,i čuvaj to malo pile u stomaku,biće to sve u redu mora čovek malo da se i namuči. Brzo ćeš ti to zaboraviti kada se ona rodi. Puno srece ti zelim od srca. Veruj mi ocekujem svaku tvoju vest kao da si mi rod najrođeniji a nikada te nisam ni videla ni cula.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 16:25:46   
Dora
Da znaš da si me uplašila. Jel ti dragi došao s puta? Nisi valjda sama? 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 16:28:20   
Anoniman
Nemaš pojma koliko mi je lakše sada dok čitam ova tvoja poslednja 2 post-a! user posted image
Biće sve super, vidim da si u rukama stručnih i savesnih doktora....! Nema razloga da se plašiš, nastavi da odmaraš, sve je to mala žrtva spram sreće koja te čeka!user posted image


Ljubim te puno draga moja  i šaljem pozitivnu energiju vama dvema !user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 16:35:52   
*Alexx*
Verus, samo odmaraj, miruj, neka bebica raste i sazreva user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.1.2010 17:14:57   
ana77
user posted image user posted image user posted image Verus, samo miruj, drago mi je da cujem  dobre vesti user posted image !!! Ja sam isto danas bila ne pregledu grlic i dalje 1cm i dalje zatvoren... Mirovanje je zakon.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.1.2010 23:03:41   
Anoniman
Verus ja sam tek sad procitala sve ovo...pojma nisam imala...

UH bre!

Kad si pominjala one kutije koje si slagala...Usrala sam se!
ja sam danas kacila zavese, ribala podove...i inace se savijam i dizem kao blesava...I prodje mi kroz glavu: "Ivana koji si debil" ali ja nastavljam da se ponasam kao da sve mogu!!!
Koji sam ja kreten!

Vidim da si sada na mirovanju kod kuce!
drzi se mila moja i cuvaj se...ma...znas ti sve to!
Volim te

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.1.2010 23:06:06   
Anoniman
Verus, znaci oni bolovi u ledjima...nisu bili kao ovi moji...
A grlic? procitala sam sve...

Uh, bre, uopste nisam znala da ti se to sve desilo...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.1.2010 23:06:53   
Verus
Dragi sutra stize, sama spavam u kuci, ali me obilaze prijatelji sa hranom i ako mi nesto treba.

OTI, ja sam radila, isla na predavanja uvece, kuvala, cistila kucu...sve sve radila kao da nisam trudna: a tako se ipak ne treba ponasati. Sto mm kaze, ja sam se preforsirala, i eto ti zla...moglo me je kostati ovog deteta koje toliko dugo zelim i cekam!  Vodi racuna o sebi.  Ja sam se osecala kao avion, i onda odjednom, lezim u bolnici i cekam ono najgore!  Hvala bogu pa je bolje!
IZVORNA PORUKA: Dora

Da znaš da si me uplašila. Jel ti dragi došao s puta? Nisi valjda sama? 

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Grlić materice u trudnoći
16.1.2010 23:12:34   
Anoniman
Znam Verus,,,takva sam i ja.kao da nisam trudna!
Ebem ti...da izvinete...

Stvarno si me zamislila...
Uh, hvala bogu da si dobro ..sve ce to da prodje OK, videces...
Neka ti to bude samo mali znak da treba da pazis i neka ostane samo uspomena..da se nikom ne ponovi!

A ja...joj devojke, koji sam ja debil...ja zaista sebe naprezem jako...i sve mislim Dobro sam...
nosim tesko, pentram se na stolove da stavim zavesu, klecim da brisem podove...

to nije dobro ali to nije tema ovde...

Verus...Samo se drzi!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 14:44:23   
marince1
Verus drago mi je sto se sve dobro zavrislo.user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 14:54:13   
cicko
Stvarno ne znam kako je sve ovo moglo da mi promakne... Bas sam besna na sebe!user posted image

Taman kad ti se to desavalo imala sam slicne, kazem samo slicne, tegobe. Nisam imala bol u ledjima, ali o tome puno pricamo u skolici za trudnice.
Kad sam primetila da su mi se ucestili i pojacali bolovi- ti kao menstrualni, imala sam zakazano kod ginekologa i rekla mije STROGO mirovanje, jer mi se beba jako spustila (a inace nosim visoko), kad sam ja osetila da mi nekako cudno "visi" stomak. Tada mi je preporucen i pojas. Da li ga ti nosis?
Znaci, nema posla, rada u smenama, setnje, stajanja... barem dok se to ne smiri.
Znam da sad sve to dzabe, da je proslo, ali najvaznije su nam nase bebice i moramo paziti na njih. Cuvaj se draga!user posted image



IZVORNA PORUKA: Verus RR

kaliopi, evo ovako, nocas i jutros je sve bilo ok....doduse, sinoc me je malo dole propadalo, bili smo na rodjendanu od cerkice od nekih prijatelja, sedela sam uglavnom, malo setala do kuhinje po hranuuser posted image nista posebno, i boluckao me je stomak malo.  I onda smo jutros mm i ja otisli do radnje, i odjednom mi krenuli bolovi veoma slicni menstruacionim, ali ovaj put i u ledjima.  Onako, blagi, podmukli, nista ostro.  Morala sam da odem iz reda na kasi i sednem u kola.  Posle sam legla kuci i mirovala i sada mi je bolje.  A ove nedelje od sutra pa do cetvrtka sam stavljena da radim stojeci. Moram moliti nekoga da se zameni sa mnom, da mogu da sednem.  Zvacu doktorku sutra, i stvarno moram traziti merenje grlica i UZ.  Mogu ti reci (iako se trudim da ne panicim uospte), da sam se danas bas bas prepala.  Tako me je zigalo da me je bolelo ici u wc i sve sam se molila Bogu da se ne daj boze ne porodim!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here