|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 17:29:06   
Verus
Tako je cicko...ona mene nisko tuce, tako je uvek, ali nisam primetila da mi je stomak pao....mozda ja nisam obratila paznju, ali mi je jedna zena u bolnici u liftu rekla da "nisko nosim".  Mirujem i dalje, i iskreno, nadam se da me nece vratiti da radim....AKO moram volela bih da budem kuci do 37  nedelje, pa nek se vratim onda na posao, posle toga i ako se porodim, dete nije nedonosce, pa ce biti sve ok.  Uglavnom, odem do wc-a, kuhinje, ne radim nista po kuci osim sto ugrejem sebi da jedem.  Mada, rekla mi je kolegica sa posla da ne treba ni sedeti puno, nego bas lezati, jer i to sedenje stavlja teret na grlic (jer si presavijena). 

Treba uvek proveriti svake menstrualne bolove i bolove u ledjima! Cim to osetite-kod lekara, skoditi nece, a moze spreciti ran porod i ne daj boze neke komplikacije....CUVAJTE SE TRUDNICE MOJE!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 17:37:06   
nakins
Caos svima. Sutra idem prvi put na gin.pregled i ctg u Betaniju da vidimo koliko se skratio grlic i kad ce bebac napolje. Stomak mi se jaaaaako spustio i mislim da nece docekati termin.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 17:40:14   
Verus
nakins, vec si 38 nedelje.  Termin je samo dati dan, kao sto znas, ali dok god si punih 37 nedelja, nemas brige. Beba se tada vec ne smatra nedonoscetom, nego zrelom bebomuser posted image   sad se samo opusti i cekaj, nemas sta da se sekiras.

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 17:45:23   
nakins
Veruska ne sekiram se ja uopste. Da se ja pitam, ja bih mogla vec sutra u Betaniju user posted image . Sad kad gledam sekinu cerkicu, ne mogu da docekam da se porodim.
Ja sam inace bila nedonosce, rodjena sa 1600gr i 42cm ( bila sam blizance ) i nista mi ne fali. Tako da se ne sekiram. Sad vec ona ima oko 3kg tako da bi mogla vec napolje user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 17:48:32   
Verus
joj nakins, znas kako mi bude lakse kada cujem da ima dosta nedonoscica koji su posle bili sasvim u redu...sa koliko nedelja si se rodila?  Moja dr. kaze da izguram ovu punu 28 nedelju i da udjem u 29 i vec se onda ne sekira toliko za bebu.  Al opet, ja bih volela da doguram, eto do te 37...znam da je bolje sto duze ostanu unutra.  Dace valjda Bog da uz ovo mirovanje izguram sto duze...

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 17:53:08   
nakins
Samo misli pozitivni i nemoj da se nerviras. Bice sve ok user posted image . Ja sam rodjena u osmom mesecu, bila sam samo nedelju dana u inkubatoru i kad sam napunila 2kg mama me donela vec kuci. Sad kad gledam sestrinu malu koja ima 3kg, razmisljam, Boze pa kolika sam ja bila kad je Vanjuska ovako mala? Kaze mama da sam mogla tati da stanem u jednu saku user posted image . Tako da samo treba da razmisljas pozitivni i sve ce biti ok.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:00:45   
Daca88
Verus,bice sve u reduuser posted image .Mozda i izguras do 40 nedelje,ali ti si vec 7 mesec i znam dosta dece koje su se rodile sa 7 meseci a sada su lepa,zdravna i redovno razvijena deca kao i ona rodjena u terminu.Koliko je teska tvoja bebica,da li su ti to rekli?Da li jos pijes lekove za sazrevanje bebinih pluca?Nadam se da ce sve da ispadne savrseno i po tebe i po bebicu.Samo ti lepo odmaraj,zanemari sve kucne poslove i posveti se samo sebi i bebici.Cuvaj se molim te,a nadam se da imas tvrdoglavu cerkicu koja ce se bas zainatiti i koja ce odluciti da se rodi bas u terminu.Ma nek pricaju lekari sta hoce,mozda se ocekuje tvoj prevremeni porodjaj,ali ako je curici fino kod mamice odlucice ona da ostane sto duzeuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:00:50   
Trudi
Ja sam prije dva dana imala kontrakcije na deset minuta, stomak kao kamen, ali sam srećom izbjegla duže zadržavanje u bolnici, jer grlić dobro drži zahvaljujući gynipralu. Samo da izguram do famozne 37. sedmice. Baš sam se bila uplašila!

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:05:10   
Verus
hvala nakins i daco! trudi, hoces, samo miruj, stvarno kazu da je to najbolje za sve.  Lekove za sazrevanje ne uzimam, dobila sam 2 inekcije u bolnici, a pretpostavljam da se desi da opet zavrsim u bolnici dobila bih jos lekova ne znam...

Daco kako si ti??  Vidim da je hvala Bogu sve u redu! Bila sam u frci pa nisam ni citala jel si bila na UZ skoro?  Ja cu imati UZ za nekih 10tak dana, pa mislim da ce onda da mere bebu, u bolnici u onoj frci nista nisu uradili, odmah su me slali nazad u salu za porodjaj i stavljali na infuziju, valjda tad nije bilo bitno kolika je ona, nego samo da se zaustavi porodjaj.  Ima sigurno preko kilu, mozda 1600 ili tu negde...obicno je bila oko 200 gr teza nego neka procena za njen "uzrast".  Pisacu vam kada saznamuser posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:07:02   
nakins
Drage moje, napustam vas na kratko, idem malo u setnju pa se kuckamo uvece.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:10:50   
Verus
user posted image uzivajte!

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:14:21   
Daca88
Verus,bila sam 13-og na ekspertnom UZ i pisala sam detaljno o ultrazvuku na temi trudnice kada idete na pregled,pa mozes da procitas da nebi pisala ovde van teme.Postavila sam danas dve slicice moga stomaka,a 13-og sam postavila i sliku sa UZ.
Rezultate double testa neznam,imam zakazano 28-og kod geneticarke pa ce mi ih ona procitati(posto kod nas oni koji vade krv na double,oni direktno proslede rezultate geneticarki).

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:18:54   
Verus
Bas sam sad isla da vidim u tu temu, i nasla sam sta si pisala: pisala sam ti odgovor

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:23:34   
Daca88
user posted image
Verus mene svaki dan barem jednom dnevno zaboli grlic,kao da mi se kompletan zgrci i to me bas zaboli.Da li je moguce da to beba udara oko grlica ili je to zbog upale grlica?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:24:09   
Verus
Daco, moram ici da se opruzim, ne smem dugo ni da sedim, pisemo se kasnije!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:25:30   
Daca88
Naravnouser posted image odmaraj samo,mazi tu secerlemu slatkuuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.1.2010 18:33:17   
Trudi
Moja beba je na uzv prije par dana imala 2334g i doktorica kaže da je najvjerovatniji uzrok kontrakcija krupna beba i moja ''delikatna'' građa. Grlić je smekšan, ali drži, a ja disciplinovano ležim. Ne znam šta bih drugo.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.1.2010 13:18:14   
tanya
Kazi mi-sad sa drugom bebom, jer imas vec cerklaz? Vidim da si oko 10 nedelja...

Za sada mi nista nije spominjao.Na oba pregleda mi je gledao grlic vaginalnim ultrazvukam,a na prvom pregledu i rucno.Rekao je da je za sada sve ok,ali mi je dao utrogestan 3x1. 28 januara treba da idem na 1 ekspertni,pa cemo onda videti sta ce reci.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.1.2010 20:15:43   
Verus
Dobro....kad se sve ovo desilo, palo mi je na pamet kako bi ovo uticalo na moju narednu trudnocu...naravno, nadam se da cu imati bar jos jedno dete..

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 16:49:55   
goda
 Verus
Nemam baš vremena da pretražujem forum da vidim kako si i javljaš li se. Pisi kako se osećaš i jesi li počela da radiš? Nadam se da si dobro,odsutna sam neko vreme pa nisam bas čitala puno forum.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 18:17:18   
Snelle
A šta se smatra kao kratak grlić materice, koji ukazuje na to da treba staviti serklaž? Moj grlić je dužine 1.5cm i dr mi je rekla de je prirodno kraći, ali mi ni u jednom trenutku nije spomenula setklaž. user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 18:20:44   
Anoniman
Snelle probaj ovde da vidiš          Serklaž 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 18:39:12   
Snelle
Kaliopi, naterala si me da pročitam celu temu user posted image , ali hvala ti na tome, sad znam da ne pripadam rizičnoj grupi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 18:40:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Kaliopi, naterala si me da pročitam celu temu user posted image , ali hvala ti na tome, sad znam da ne pripadam rizičnoj grupi user posted image



user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Grlić materice u trudnoći
24.1.2010 20:28:06   
Verus
goda draga, dobro sam. PUstili su me kuci iz bolnice posle dva dana.  Grlic je zatvoren ali skracen. UZ imam 2 februara pa ce opet da ga mere, ali kretao se onda, sa kontrakcijama od 2.6 do 1.6cm (skrati se jako u roku od par sekundi, bas se grcio).  Na mirovanju sam do kraja trudnoceuser posted image   Hvala Bogu ne moram nazad da radim, ali cu imati malo vremena sa bebom, 6 ili mozda 10 nedelja ako mi moja dr. sredi. Al dobro, doci ce mi mama da je cuva.  Hvala ti mila sto mislis na meneuser posted image

Daco kako si ti?
IZVORNA PORUKA: goda

Verus
Nemam baš vremena da pretražujem forum da vidim kako si i javljaš li se. Pisi kako se osećaš i jesi li počela da radiš? Nadam se da si dobro,odsutna sam neko vreme pa nisam bas čitala puno forum.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here