|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:52:52   
Anoniman
Buba miro, podsetila si me na jedan deo iz jedne serije..
radi se o odricanju od hrane zarad boga gde je jedan lik rekao:
"Ako postoji neko ko je stvorio ovaj svet,onda mi je nebulozno da se bavi time sta si ti stavio u stomak"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:55:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: OTI

Buba miro, podsetila si me na jedan deo iz jedne serije..
radi se o odricanju od hrane zarad boga gde je jedan lik rekao:
"Ako postoji neko ko je stvorio ovaj svet,onda mi je nebulozno da se bavi time sta si ti stavio u stomak"user posted image user posted image user posted image



ovo je rekao DR.House.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:56:42   
Anoniman
jeste dunja user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:57:12   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: OTI

Buba miro, podset_ila si me na jedan deo iz jedne serije..
radi se o odricanju od hrane zarad boga gde je jedan lik rekao:
"Ako postoji neko ko je stvorio ovaj svet,onda mi je nebulozno da se bavi time sta si ti stavio u stomak"user posted image user posted image user posted image



ovo je rekao DR.House.....


sećam se i kada...
kada mu je neki od učenika-Mormon, odbijao da popije tekilu, radi nekog testa koji su radili na pacijentkinji....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:58:45   
Anoniman
ja sam parafrazirala ali to je to

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:58:46   
dunja RR
Volim dr.Housa iako ne veruje u Boga.....

a i mnoge druge koji ne veruju...
svako ima pravo na izbor...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:00:22   
Anoniman
ja ga volim bas jer ne veruje...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:00:48   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: OTI

ja ga volim bas jer ne veruje...user posted image user posted image


znam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:02:49   
Anoniman
volim i tebe iako verujes user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:03:47   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: OTI

volim i tebe iako verujes user posted image


uze mi reč iz usta

i ja tebe iako veruješ u bogoveuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:04:28   
Anoniman
Duša je ta koja poima Boga i prima Ga... sve ostalo sem nje je u čoveka trošno i nevečno!

kako reče Kant: "dve stvari mi govore da ima Boga to je zvezdano nebo nadamnom i moralni zakon u meni"

to isto zvezdano nebo je kupola moje crkve!

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:07:35   
choopa choops
Vjerujem, da.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 0:10:45   
JULIE
Verujem jako...da mi nije vere mnoge situacije u zivotu psihicki ne bih mogla da podnesem...Nisam vernik kakvog biblija nalaze,daleko sam od bezgresne osobe,ali VERUJEM!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:37:46   
smeško
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja verujem u nešto moje , uzvišeno , i ne želim da prihvatim pravilo da "to nešto" mora da se zove Bog i da moram da komuniciram sa njim onako kako mi nalažu pravila , uniformisani "posrednici" i slično ... To je moj "Bog" , i mogu ga zvati kad hoću i kako hoću - Toza , Marko , Janko pa i Popaj ako hoću . Ne volim ovo što vidim - a to je da ljudi veruju u Boga samo iz straha - šta će im se desiti "posle" ako sličajno ne budu verovali . Mog Boga sam ja "stvorila" , verovaću kako hoću . U crkvu ne idem , jer crkva nije ono što bi trebala da bude , nažalost , a i ne treba mi "posrednik" da me uči kako da volim Boga u skromnosti , a posle sedne u BMW i ode na ručak o trošku crkve . Univerzalni Bog , koji se sada "provlači" svuda, mi se uopšte ne dopada ...taj Bog ne zamera trošenje silnog novca na Papamobile i ostale trice , to je Bog koji ćuti dok mu sveštena lica seksualno zlostavljaju dečake , to je Bog na kojeg se pozivaju oni koji kradu novac od SMS -a nemenjen siromašnima i gladnima ... Moj Bog je potpuno drugačiji ... Vozi zaprežna kola i smeje se najlepše na svetu ... I njega me nije strah ... niti sram ... 



Vreme je da se odvoje pojmovi crkve i vere. Crkvu vode ljudi od krvi i mesa, sa istim greskama i porivima, poput nas ostalih. Verovatno im i znanje o toj materiji zavisi od ocene i marljivosti na fakultetu. Mislim, pa svi znamo da je lose ukrasti, pa neki od nas to, ipak rade! Poenta je da nam vera pomogne da budemo jaci, bolji u dusi, puni ljubavi.  I, naravno, ona cuvena: kako biste znali sta je dobro, ako ne biste imali sa cime da ga uporedite? Znaci, mora postojati i zlo. Najveci dar koji smo dobili je dar mogucnosti izbora. Poput vaspitavanja dece. Recicete im sta je za njih bolje, ali cete ih, u krajnjoj liniji, pustiti da sami odluce. Na nama je da izaberemo svoj put i nacin delovanja. Naravno, svi koji se dice verom , a rade lose stvari, nisu vernici i zbog njih se lose sudi i generalizuje. Vera je potpora, a ne sistem osuda - kazna. Zato, nikad ne znate, mozda su oni vec kaznjeni na neki nacin, mi nikad ne znamo sta je kome u dusi i da li je stvarno srecan.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:40:40   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: smeško

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja verujem u nešto moje , uzvišeno , i ne želim da prihvatim pravilo da "to nešto" mora da se zove Bog i da moram da komuniciram sa njim onako kako mi nalažu pravila , uniformisani "posrednici" i slično ... To je moj "Bog" , i mogu ga zvati kad hoću i kako hoću - Toza , Marko , Janko pa i Popaj ako hoću . Ne volim ovo što vidim - a to je da ljudi veruju u Boga samo iz straha - šta će im se desiti "posle" ako sličajno ne budu verovali . Mog Boga sam ja "stvorila" , verovaću kako hoću . U crkvu ne idem , jer crkva nije ono što bi trebala da bude , nažalost , a i ne treba mi "posrednik" da me uči kako da volim Boga u skromnosti , a posle sedne u BMW i ode na ručak o trošku crkve . Univerzalni Bog , koji se sada "provlači" svuda, mi se uopšte ne dopada ...taj Bog ne zamera trošenje silnog novca na Papamobile i ostale trice , to je Bog koji ćuti dok mu sveštena lica seksualno zlostavljaju dečake , to je Bog na kojeg se pozivaju oni koji kradu novac od SMS -a nemenjen siromašnima i gladnima ... Moj Bog je potpuno drugačiji ... Vozi zaprežna kola i smeje se najlepše na svetu ... I njega me nije strah ... niti sram ... 



Vreme je da se odvoje pojmovi crkve i vere. Crkvu vode ljudi od krvi i mesa, sa istim greskama i porivima, poput nas ostalih.



user posted image Ja sam to nebrojeno puta rekla na ovoj temi:
Verujem u Boga a ne u popove i ova tema pita da li verujem u Boga, zar ne?

Naravno ima duhovnika koji su živi sveci i u njih verujem i njima verujem, ali to nije pitanje ovde.


< Poruku je uredio dunja RR -- 24.7.2010 13:44:28 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:43:36   
Suncicabg
Da , verujem. I mislim da se dobro dobrim vraca. I da ce sve biti onako kako treba da bude

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:46:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

I mislim da se dobro dobrim vraca. I da ce sve biti onako kako treba da bude


To je ono sto ja zovem VAGOM ZIVOTNOG PUTAuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:48:02   
maslinica
ja verujem...da...u principu da, drzim se tih nekih nacela i mislim da covek mora da veruje u nesto..bio to Bog ili vec, ali mislim da svako veruje..

mozda bas nije skroz tema, ali me interesuje, da li radite na crveno slovo..tipa perete ves u masini ili ne? ne misli idete na posao., nego onih nekih poslova sto se ticu crvenog slova...koliko to postujete ili ne?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:49:40   
Suncicabg
Ja postujem. 

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:51:29   
minavb
Verujem u nauku.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:53:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslinica

mozda bas nije skroz tema, ali me interesuje, da li radite na crveno slovo..tipa perete ves u masini ili ne? ne misli idete na posao., nego onih nekih poslova sto se ticu crvenog slova...koliko to postujete ili ne?


Ja postujem..Nikad mi nije o glavu da bas taj dan perem, peglam ili cistim kucu....

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:54:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Verujem u nauku.user posted image


I ja...Ali Bog je domen preko nauke..Ono sto ona ne moze da objasni ( kao sto ne moze da objasni ni mnoge druge stvari, npr. sistem gradjenja piramida kod Maja)

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:56:25   
dijana1*
verujem u Boga... ali danasnji popovi mi se ne svidjaju
postujem i druge vere i te ljude, ali ne postujem kada mi neko namece svoju veru.
NPR kada sam bila u bolnici sestra mi je merila pritisak i uhvatila se moje brojanice i kao sta je ovo user posted image sta ce ti ovo user posted image ovo nije vera ovo su rekviziti user posted image jesi li ti citala Bibliju user posted image cutala sam nisam htela da reagujem. Njoj je bilo glupo pa me je pitala jesam li ljuta, reko nisam svako ima nesto svoje i ne zelim da komentarisem, neko veruje u Boga neko u Alaha a neko u jehovne svedoke itd. Mukkkkkk...izasla je iz sobe a cimerke mi kazu da je ona u nekoj sekti i da izludi ljude u bolnici, nisam znala a ubola sam je user posted image user posted image user posted image
Ujutro mi je usla u 6 sati u sobu da me budi, kao kakav je ovo spajiz a bile 3 flase vode user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 13:59:15   
maslinica
mene iskreno malo izludjuje cinjenica da ne mogu stisnuti dugme i okrenut se i otici..ne perem ga ja, masina drlja...
u mojoj kuci se postovao i slavio uskrs, bozic i veliki praznici, nismo neki bas striktni vernici, tako da ja nemam taj osecaj da ne treba da se ovo ili ono radi, kod mm se sve tacno pridrzava....meni to licno malo i smeta...mm nema problem dal sam upalila masinu, ali zna se KO ima!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Verujete li u Boga?
24.7.2010 14:01:12   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: maslinica

ali zna se KO ima!!!!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

izvini morala sam, smesno mi je

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here