|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
5.4.2010 15:11:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance
htela sam samo da kazem da verujem u Boga. Mnogim ljudima u mojoj okolini ici u crkvu ili pripadati nekoj religiji automatski znaci da i veruju u boga, mada to nije tacno. Vera u Boga je nesto vise nego samo reci da pripadas odredjenoj religiji ili da si bio u crkvi za Bozic i Uskrs. Samo sam to htela da napomenem. Da nisam takva vrsta vernika. to je sve.

Aha sad razumem... user posted image
Slazem sa tim sto si rekla...

Meni je krivo sto nemogu cesce da odem do manastira samo zato jer ja se tamo osecam ispunjeno i smireno...

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 5.4.2010 15:12:09 >

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 19:22:55   
lenaa
Verujem da postoji nesto izvan nasih vidika, nesto lepse od svega sto smo videli, da postoji mesto osecaja onih divnih kao toplina i mir u srcu i dusi. Volim to kako se ja osecam kad sam u crkvi ili manastiru, prija mi taj miris...Ne volim svestenike jer sam uglavnom imala prilike da upoznam one koji rade sve suprotno onome sto propovedaju. Volim i crkvenu muziku cak sam i pevala u crkvenom horu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:10:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaa

Volim to kako se ja osecam kad sam u crkvi ili manastiru, prija mi taj miris...Volim i crkvenu muziku.


user posted image
Takodje!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 8.4.2010 20:19:33 >

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:16:18   
jelena038
verujem jedino u coveka. to je moj bog.  ni duh, ni otac, ni sin. ni buda, ni alah, ni isus. covek je moj bog. koji daje i ne trazi zauzvrat. koji uzima samo ono sto mu se od srca daje. koji voli i iskreno zeli biti voljen. koji govori, koji peva, koji ume, koji ljubi. koji ne ubija, koji ne otima, koji ne laze, koji postoji. nijedna mi religija nije ponudila takvog... 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:23:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: OTI

Verus, ni ja ne verujem da je sve u nasim rukama...
Bilo bi previse jednostavno i brutalno da je tako...
Vera je od pamtiveka ljudima sluzila da:
- objasne neobjasnjivo (grom, susu, kisu, vetar)
- da im pruzi podrsku
Na ovom forumu ja samo hocu da kazem da smatram da je religija kao religija (ona formalizovana: islam, hrisc, budizam...) losa i pogubna za ljude...

To je sve politika...I manipulacija...I to mnogo dobra.
Ali onaj unutrasnji osecaj koji svako od nas ima...To je OK. Ne zelim u to da diram.




jbt OTI al* smo nas dve razočarane u nešto... kao da čitam svoje misli dok čitam tvoje postove......


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:31:50   
morena
Ja vjerujem u Boga. tako sam odgojena od malih nogu i ne mogu bez toga danas živjeti. I nema mi ništa ljepše od toga što ja i mm svake nedjelje idemo na misu zajedno. I to na veselu misu na kojoj mladi pjevaju i sviraju gitaru. To je baš prekrasno i hrani me cijeli tjedan.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:32:48   
anuksunamun
ja verujem u Boga ...moj zivot bez te vere ne bi imao smisao

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:46:58   
jelena038
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ja verujem u Boga ...moj zivot bez te vere ne bi imao smisao
lako je tebi, kad si ti sama bog user posted image i ja bih verovala da mi zivi u ogledalu user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Verujete li u Boga?
8.4.2010 20:50:59   
jance

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ja verujem u Boga ...moj zivot bez te vere ne bi imao smisao




user posted image lepo receno :) i vrlo tacno!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Verujete li u Boga?
9.5.2010 22:33:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ja verujem u Boga ...moj zivot bez te vere ne bi imao smisao



I ja tako mislimuser posted image


user posted image lepo receno :) i vrlo tacno!

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Verujete li u Boga?
10.5.2010 1:04:51   
JULIE
Naravno da verujem...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Verujete li u Boga?
10.5.2010 8:07:28   
New Mom
Verujem u Boga. Ustvari, ovo ispod najbolje opisuje moje razmišljanje.
IZVORNA PORUKA: Modessty

Istina je za sve nas sledeća: ČOVEKU JE POTREBNO DA VERUJE U NEŠTO...U NEKU VIŠU SILU. Za nekog je to Bog, Isus, Buda, Alah, prirodne sile.... ili šta god.

Ovo je naravno samo moje mišljenje.


Da (ako) nema Boga, čovek bi ga izmislio. Što se tumačenja u religiji tiče, pošto sam teški analitičar i naučnog duha, većinom je teško sve to pojmiti. Uvek imam pitanje: kao, zašto, na koji način... Mada sama vera je u stvari verovanje bez činjenica i tako treba prihvatiti. Sviđaju mi se različiti običaji i verovanja i to ću se truditi da deci prikažem. Lično sam se krstila tek u 25.godini, po svojoj želji, kad sam osetila potrebu za tim. Mislim da ću tako i svojoj deci ostaviti da sami odaberu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Verujete li u Boga?
11.5.2010 10:24:26   
Maza82
Vjerujem u Boga i da ne nosim vjeru u sebi u nekim trenutcima bih bila totalno izgubljena.

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Verujete li u Boga?
11.5.2010 12:14:43   
kleopatra*
Verujem u Bogauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Verujete li u Boga?
11.5.2010 12:32:26   
Snelle
Kratko i jasno - DA!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Verujete li u Boga?
9.7.2010 22:02:00   
1zvezdana1
VERUJEM U BOGA  I SVAKO VECE MU SE MOLIM ZAuser posted image

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Verujete li u Boga?
11.7.2010 0:07:46   
lidija 011
Moji roditelji su odgajani u komunistickom duhu, ali, nikad nisu na nas usmjeravali svoja ubjedjenja, jer su znali da su stvorena vjestacki...Vjerujem u Boga, ali ne pamtim kad sam poslednji put otisla u crkvu(a preko puta kuce mi je)...kad vidim samo naseg "lokalnog" popa kako se sepuri(sa tetovazom na ruci), kako sklanja automobile sa parkinga(i to na koji nacin) meni pripadne muka...Bogu se molim svakog dana...stanem na sred ulice i pomolim mu se...ljudima(pa i sebi) ne mogu vjerovati...puuuuno puta iznevjerena...a Bog mi je do sada uslisio sve moje molitve(naravno-nisam mu se molila za milion evra i kucu na Maldivimauser posted image )...DA VJERUJEM U BOGA , ali na svoj nacin.

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Verujete li u Boga?
11.7.2010 19:13:30   
smeško
Moja mama je vernik oduvek. Tata je rastao u drugacijoj atmosferi. Mama ima Rh- faktor u krvi i nisu joj dali Rogam posle prvog porodjaja. Naprotiv, pred porodjaj sa mnom dali su joj, greskom doktora, lekove za skupljanje materice. Kada je jedva prezivela porodjaj, iz nekog razloga, nisu smeli da joj daju ogledalo. Meni je konstatovano krvarenje u mozgu i nepravilan eeg. Pustena sam iz bolnice posle 20 dana sa nepovoljnom prognozom. Jednostavno, pomogli su koliko mogu i digli ruke. Mama nije. Svake veceri je plakala pored kreveca i molila se Bogu da ozdravim. Tako je i bilo. Tata je tada promenio stav.
Ono sto ja pamtim kao najlepse delove svog detinjstva (osim odlaska na Avalu) jesu odlasci u Crkvu Sv. Marka na Tasmajdanu. Gotovo da nisam ni znala da postoji jos neka crkva na ovom svetu. Obozavala sam te rituale i sve sto je pratilo te odlaske.
Vera u bilo sta je samo stvar izbora.
I sada, kada mi je double test jako los, ja se molim Bogu. Jer ne vidim sta bismo lekari i ja konkretno tu mogli da ispravimo. Ne znam ni kako da budem optimista ako ne verujem u nesto lepo. Bitno je samo da verujemo da mozemo biti dobri i bolji.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Verujete li u Boga?
11.7.2010 19:18:33   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Moja mama je vernik oduvek. Tata je rastao u drugacijoj atmosferi. Mama ima Rh- faktor u krvi i nisu joj dali Rogam posle prvog porodjaja. Naprotiv, pred porodjaj sa mnom dali su joj, greskom doktora, lekove za skupljanje materice. Kada je jedva prezivela porodjaj, iz nekog razloga, nisu smeli da joj daju ogledalo. Meni je konstatovano krvarenje u mozgu i nepravilan eeg. Pustena sam iz bolnice posle 20 dana sa nepovoljnom prognozom. Jednostavno, pomogli su koliko mogu i digli ruke. Mama nije. Svake veceri je plakala pored kreveca i molila se Bogu da ozdravim. Tako je i bilo. Tata je tada promenio stav.
Ono sto ja pamtim kao najlepse delove svog detinjstva (osim odlaska na Avalu) jesu odlasci u Crkvu Sv. Marka na Tasmajdanu. Gotovo da nisam ni znala da postoji jos neka crkva na ovom svetu. Obozavala sam te rituale i sve sto je pratilo te odlaske.
Vera u bilo sta je samo stvar izbora.
I sada, kada mi je double test jako los, ja se molim Bogu. Jer ne vidim sta bismo lekari i ja konkretno tu mogli da ispravimo. Ne znam ni kako da budem optimista ako ne verujem u nesto lepo. Bitno je samo da verujemo da mozemo biti dobri i bolji.



DIVNO user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Verujete li u Boga?
11.7.2010 19:19:42   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lidija 011

Moji roditelji su odgajani u komunistickom duhu, ali, nikad nisu na nas usmjeravali svoja ubjedjenja, jer su znali da su stvorena vjestacki...Vjerujem u Boga, ali ne pamtim kad sam poslednji put otisla u crkvu(a preko puta kuce mi je)...kad vidim samo naseg "lokalnog" popa kako se sepuri(sa tetovazom na ruci), kako sklanja automobile sa parkinga(i to na koji nacin) meni pripadne muka...Bogu se molim svakog dana...stanem na sred ulice i pomolim mu se...ljudima(pa i sebi) ne mogu vjerovati...puuuuno puta iznevjerena...a Bog mi je do sada uslisio sve moje molitve(naravno-nisam mu se molila za milion evra i kucu na Maldivimauser posted image )...DA VJERUJEM U BOGA , ali na svoj nacin.


popovi su ljudi, verujem u Boga

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.7.2010 19:24:58 >

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Verujete li u Boga?
11.7.2010 19:22:53   
Cvetana
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: OTI

Verus, ni ja ne verujem da je sve u nasim rukama...
Bilo bi previse jednostavno i brutalno da je tako...
Vera je od pamtiveka ljudima sluzila da:
- objasne neobjasnjivo (grom, susu, kisu, vetar)
- da im pruzi podrsku
Na ovom forumu ja samo hocu da kazem da smatram da je religija kao religija (ona formalizovana: islam, hrisc, budizam...) losa i pogubna za ljude...

To je sve politika...I manipulacija...I to mnogo dobra.
Ali onaj unutrasnji osecaj koji svako od nas ima...To je OK. Ne zelim u to da diram.




jbt OTI al* smo nas dve razočarane u nešto... kao da čitam svoje misli dok čitam tvoje postove......





Da, to je to, tako se i ja osecam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Verujete li u Boga?
11.7.2010 22:09:19   
Snelle
Smeško, svaka čast na pozitivnom stavu!
Samo i dalje tako razmišljaj i videćeš da će sve biti u redu user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Verujete li u Boga?
12.7.2010 13:08:25   
smeško
IZVORNA PORUKA: Snelle

Smeško, svaka čast na pozitivnom stavu!
Samo i dalje tako razmišljaj i videćeš da će sve biti u redu user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Verujete li u Boga?
12.7.2010 13:26:28   
Anoniman
Ja verujem u nešto moje , uzvišeno , i ne želim da prihvatim pravilo da "to nešto" mora da se zove Bog i da moram da komuniciram sa njim onako kako mi nalažu pravila , uniformisani "posrednici" i slično ... To je moj "Bog" , i mogu ga zvati kad hoću i kako hoću - Toza , Marko , Janko pa i Popaj ako hoću . Ne volim ovo što vidim - a to je da ljudi veruju u Boga samo iz straha - šta će im se desiti "posle" ako sličajno ne budu verovali . Mog Boga sam ja "stvorila" , verovaću kako hoću . U crkvu ne idem , jer crkva nije ono što bi trebala da bude , nažalost , a i ne treba mi "posrednik" da me uči kako da volim Boga u skromnosti , a posle sedne u BMW i ode na ručak o trošku crkve . Univerzalni Bog , koji se sada "provlači" svuda, mi se uopšte ne dopada ...taj Bog ne zamera trošenje silnog novca na Papamobile i ostale trice , to je Bog koji ćuti dok mu sveštena lica seksualno zlostavljaju dečake , to je Bog na kojeg se pozivaju oni koji kradu novac od SMS -a nemenjen siromašnima i gladnima ... Moj Bog je potpuno drugačiji ... Vozi zaprežna kola i smeje se najlepše na svetu ... I njega me nije strah ... niti sram ... 

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Verujete li u Boga?
23.7.2010 23:49:39   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja verujem u nešto moje , uzvišeno , i ne želim da prihvatim pravilo da "to nešto" mora da se zove Bog i da moram da komuniciram sa njim onako kako mi nalažu pravila , uniformisani "posrednici" i slično ... To je moj "Bog" , i mogu ga zvati kad hoću i kako hoću - Toza , Marko , Janko pa i Popaj ako hoću . Ne volim ovo što vidim - a to je da ljudi veruju u Boga samo iz straha - šta će im se desiti "posle" ako sličajno ne budu verovali . Mog Boga sam ja "stvorila" , verovaću kako hoću . U crkvu ne idem , jer crkva nije ono što bi trebala da bude , nažalost , a i ne treba mi "posrednik" da me uči kako da volim Boga u skromnosti , a posle sedne u BMW i ode na ručak o trošku crkve . Univerzalni Bog , koji se sada "provlači" svuda, mi se uopšte ne dopada ...taj Bog ne zamera trošenje silnog novca na Papamobile i ostale trice , to je Bog koji ćuti dok mu sveštena lica seksualno zlostavljaju dečake , to je Bog na kojeg se pozivaju oni koji kradu novac od SMS -a nemenjen siromašnima i gladnima ... Moj Bog je potpuno drugačiji ... Vozi zaprežna kola i smeje se najlepše na svetu ... I njega me nije strah ... niti sram ... 

istomisljeniceuser posted image divno napisano


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here