|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:09:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja verujem u sebe. Verujem da sam dovoljno jaka da učinim sve, a ono ostalo je sudbina. 


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja se hvatam za Ringeraju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tasha kraljice.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:19:24   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja verujem u sebe. Verujem da sam dovoljno jaka da učinim sve, a ono ostalo je sudbina. 


Vidis, mene su od malena ucili da ovako ne razmisljam i jako sam srecna zbog toga...
...odrasla sam u Beogradu sa bakom koja  je verovala u Boga i vodila me u crkvu, sada vidim da sam bila privilegovana..........moji prijatelji( ne svi ali vecina) sada uce ono sto sam ja znala sa 7-8 godina..........

Mene su ucili da sebe postujem i dam uvek sve od sebe, sto i radim, ali da verujem samo u Boga, da se uzdam samo u njega...
da nemam samopouzdanje-jer to je GORDOST, a gordost je najveci greh, vec da imam SAMOPOSTOVANJE  I VERU U BOGA.......


Ali , hvala Bogu, ucili su me da su svi ljudi razliciti i da ne razmisljamo niti osecamo svi isto;  da moram to da prihvatim, da ne pokusavam nikoga da menjam, jer to nije svrha moga postojanja, ja postojim samo da bi sebe menjala na bolje........ a ako usput nekog promenim na bolje, onda jos boljeuser posted image

< Poruku je uredio dunja -- 21.11.2009 22:20:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:23:27   
Verus
Dobro.....necu da kazem da to nije tako, ali da li ste imali nesto stvarno tesko i strasno u zivotu?  Ja sam veoma jaka, otisla od kuce sa tek punih 19, u drugu zemlju, stran jezik itd....al kada se tesko razbolis, kada si se "ocesao" o smrt (dva puta u jednoj godini), tvoj um i snaga mogu samo toliko dugo da traju, kada te sve pregazi i nemas vise ni taj atom da se boris, znam ljude koji nisu ni bili ajd da to zovemo religiozni, koji su se u takvim situacijama okrenuli toj visoj sili, koja upravlja nasim zivotima-pa eto, neko to zove sudbinom, neko bogom, neko ovim ili onim.  Ali ne mogu da verujem da je SVE u nasim rukama, i da mi sami sve odlucujemo....to je sve...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:27:01   
Anoniman
Draga, bila sam u stravicnim situacijama, izmedju ostalog u jednoj kad je medicina zanemela...kad su svi isli na Ostrog da se mole za tek rodjenu, potpuno neduznu bebu...a ja sam ostala kod kuce, pretrazivala internet i zvala sve koji se imalo razumeju u medicinu, da me upute, i da mi pomognu da nadjemo lek za to divno stvorenje...da li su pomogle njihove molitve, medicina u koju ja verujem, ili je taj mali hrabri, snazni decak sam odlucio da treba da zivi...svako veruje u svojeuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:27:17   
Anoniman
Verus, ni ja ne verujem da je sve u nasim rukama...
Bilo bi previse jednostavno i brutalno da je tako...
Vera je od pamtiveka ljudima sluzila da:
- objasne neobjasnjivo (grom, susu, kisu, vetar)
- da im pruzi podrsku
Na ovom forumu ja samo hocu da kazem da smatram da je religija kao religija (ona formalizovana: islam, hrisc, budizam...) losa i pogubna za ljude...

To je sve politika...I manipulacija...I to mnogo dobra.
Ali onaj unutrasnji osecaj koji svako od nas ima...To je OK. Ne zelim u to da diram.


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:29:24   
Anoniman
Ma vjerujete li vi da je ovaj programmer_accountant-a da je frajer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:30:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Verus, ni ja ne verujem da je sve u nasim rukama...
Bilo bi previse jednostavno i brutalno da je tako...
Vera je od pamtiveka ljudima sluzila da:
- objasne neobjasnjivo (grom, susu, kisu, vetar)
- da im pruzi podrsku
Na ovom forumu ja samo hocu da kazem da smatram da je religija kao religija (ona formalizovana: islam, hrisc, budizam...) losa i pogubna za ljude...

To je sve politika...I manipulacija...I to mnogo dobra.
Ali onaj unutrasnji osecaj koji svako od nas ima...To je OK. Ne zelim u to da diram.




jbt OTI al* smo nas dve razočarane u nešto... kao da čitam svoje misli dok čitam tvoje postove......

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:33:42   
Lu
OTIceeeuser posted image
tvoj potpis ti je alibiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:35:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ma vjerujete li vi da je ovaj programmer_accountant-a da je frajer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image








a mmmmmmmmmmm evo ja ga zamišljam i VERUJEM da je dobar..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:37:34   
Anoniman
E takav se odgovor trazi user posted image user posted image user posted image user posted image Aj postavi sliku na temu koju sam otvorilauser posted image


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Diabla

Ma vjerujete li vi da je ovaj programmer_accountant-a da je frajer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image








a mmmmmmmmmmm evo ja ga zamišljam i VERUJEM da je dobar..user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:44:28   
Verus
OTI moram se skroz sloziti sa tim da je crkva donela puno zla, religija, razdvajanje ljudi....eto kad bi svi verovali u jedno dobro bilo bi puno lepse na ovom svetu....ne znam, ja verujem u visu silu, ali nisam tipicna hriscanka.  Verujem i u karmu, u vise zivota itd....stvari u koje ni pravoslavci ni katolici ne veruju....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:47:23   
Verus
NEdjouser posted image
IZVORNA PORUKA: Nedja

Draga, bila sam u stravicnim situacijama, izmedju ostalog u jednoj kad je medicina zanemela...kad su svi isli na Ostrog da se mole za tek rodjenu, potpuno neduznu bebu...a ja sam ostala kod kuce, pretrazivala internet i zvala sve koji se imalo razumeju u medicinu, da me upute, i da mi pomognu da nadjemo lek za to divno stvorenje...da li su pomogle njihove molitve, medicina u koju ja verujem, ili je taj mali hrabri, snazni decak sam odlucio da treba da zivi...svako veruje u svojeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:53:36   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:57:22   
Verus
Sta god da je bilo i pomoglo Nedjo, nek je samo njemu boljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Verujete li u Boga?
21.11.2009 22:59:04   
Anoniman
To je Verus generalno moj stav, ko misli da molitva pomaze, neka se moli,i ja to podrzavam, uopste nije bitno sta je u pitanju,samo da pomogne.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 0:53:15   
Anoniman
Bas gledam liturgiju na prvom programu i krivo mi je sto ja nemam obicaj da idem! Obidjem nekad po par manastira sa mV ali to nije to... Krivo mi je sto u mojoj porodici nema obicaj da se posti kad treba, sto se ne postuju neki obicaji, promenicu to kad budem imala svoju porodicu!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 9:44:41   
jance
kratko i jasno, verujem u Boga! ne u religiju, crkvu ili bilo sta tome slicno sa cime su ljudi zamenili Boga.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 12:46:30   
Anoniman
Pa zar crkva i religija ne predstavljaju Boga? 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 13:13:22   
eni26
ja verujem da postoji!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 14:35:17   
jance

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Pa zar crkva i religija ne predstavljaju Boga? 

crkva je samo zajednisto ljudi koji veruju u isto - u Boga.
religija je opredeljenje, smer (kao na faksu)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 15:27:24   
Sanjica26 RR
Polako Pcelice..zivot je pred tobom. Liturgija sa horom je divna. Kao da pevaju sami andjeli.

Verujem u Boga i idem svake nedelje u crkvu.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 4.4.2010 15:29:29 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Verujete li u Boga?
4.4.2010 20:18:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance
crkva je samo zajednisto ljudi koji veruju u isto - u Boga.
religija je opredeljenje, smer (kao na faksu)

Znam ja sta je sta, dao Bog isla sam i na veronauku i imala sociologiju!
Ali ne razumem ovo
IZVORNA PORUKA: jance
ne u religiju, crkvu ili bilo sta tome slicno sa cime su ljudi zamenili Boga.



(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Verujete li u Boga?
5.4.2010 9:56:57   
jance

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

IZVORNA PORUKA: jance
crkva je samo zajednisto ljudi koji veruju u isto - u Boga.
religija je opredeljenje, smer (kao na faksu)

Znam ja sta je sta, dao Bog isla sam i na veronauku i imala sociologiju!
Ali ne razumem ovo
IZVORNA PORUKA: jance
ne u religiju, crkvu ili bilo sta tome slicno sa cime su ljudi zamenili Boga.





htela sam samo da kazem da verujem u Boga. Mnogim ljudima u mojoj okolini ici u crkvu ili pripadati nekoj religiji automatski znaci da i veruju u boga, mada to nije tacno. Vera u Boga je nesto vise nego samo reci da pripadas odredjenoj religiji ili da si bio u crkvi za Bozic i Uskrs. Samo sam to htela da napomenem. Da nisam takva vrsta vernika. to je sve.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Verujete li u Boga?
5.4.2010 10:01:19   
Anoniman
ja moram napisati da mi je tolika muka od "vjerskih institucija"...tačnije ne od izgleda džamije, crkve, manastira, sinagoge, to sve lijepe građevine .... nego od što tu rade..."ovih što se brinu ko je ko"...
oni su razdvojili ljude...ovo su vaši ono su naši, a oni njihovi mrze ove naše,

fuj gade mi se svi odreda ...to nema veze sa Bogom ...Bog je jedan i tu je kraj

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 5.4.2010 10:02:27 >

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Verujete li u Boga?
5.4.2010 14:49:41   
minavb
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Pa zar crkva i religija ne predstavljaju Boga? 

Ako svestenici koji pipkaju i siluju decake, ako crkva (bilo katolicka ili pravoslavna) koja je kroz vekove bila najveci feudalac i zelenas, ako monasi koji se tuku, kradu od gladnih, zmure na zlocine, svercuju naciste...predstavljaju Boga, onda on zaista ne postoji. Da postoji, ne bi dozvolio da ga takav sljam predstvalja.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here