|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
6.6.2009 23:48:26   
anitamo
da,vjerujem mada bi mogla i bolje.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Verujete li u Boga?
9.6.2009 18:05:21   
Dora
IZVORNA PORUKA: anitamo

da,vjerujem mada bi mogla i bolje.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Verujete li u Boga?
26.7.2009 22:02:48   
Shishica
Taso zasto si se krstila ako ne verujes? Nemoj se ljutiti sto pitam...

Ja verujem u Boga jer mnogo puta mi je dokazao da je tu, to jednostavno morate da dozivite.. Kroz razne "male" stvari.. Ne mozete nikoga ubediti da veruje..ali eto, meni je sve jasnije da postoji i nista me od toga ne moze razuveriti.. Nista ne daje sumnju..
Nadam se da ce svakoga Bog uveriti da je tu kao sto je mene...
Nisam ni ja bila sigurna ranije da postoji i ja sam sumnjala..Krstila sam se sa 19..

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 12:42:04   
Rivana
Ja verujem u Boga, krstila sam se dosta kasno sa 20 godina. Mnogo puta sam se uverila da Bog postoji.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 13:03:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shishica

Taso zasto si se krstila ako ne verujes? Nemoj se ljutiti sto pitam...



Nisam tipičan nevernik, i verovatno bih drugačije odgovorila na ovu temu da me nije izbezumio onaj božanin post na početku. No, ipak sebe više tretiram kao nevernika, nego kao vernika.

Krstila sam se jer volim svog muža, jer je on vernik, jer mu je značilo da se venčamo u crkvi. A kako ja nisam tipičan nevernik, meni nije smetalo da budem krštena.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 13:43:31   
Doroty
Da

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 21:03:48   
more5
Ne mogu reći da sam nevjernik, ali mi vjerski fanatizam zaista ide na živce. Mislim, slijepo vjerovanje u Bibliju i takve stvari. Onaj tekst o ubijanju djeteta mi je odvratan i da ga je napisao 101 Jovan Zlatousti ostaje mi odvratan. Kada pročitam žitije nekih svetaca stvarno se zapitam u šta mi to vjerujemo. Znate ono: ubio je 99 ljudi, hrišćane bacao lavovima, a onda se pokajao i postao svetac. Nekako mi te priče ne idu sa današnjim vremenom, sa zdravim rasuđivanjem. Vjera u Boga kod nas se često svela na strah od Boga: ako nešto pomislim ili kažem, kazniće me; ako nedeljom operem veš, kazniće me i sl. Kada čujem teorije da Bog oprašta i najvećim zločincima ako se pokaju, odmah se sjetim ustaša i njihovih popova kada su po Kozari klali djecu, a nakon toga se ispovijedali. Jedna moja prijateljica otišla je u Jehovine svjedoke. Majko mila, kakvih sam se budalaština naslušala od nje: kao njen brat nije više njen brat, sada su joj samo Jehovini svjedoci braća itd. Zato, kažem, nerazumno mi je svako slijepo vjerovanje. Prihvatljivije mi je da se ljudi preispituju, zato su ljudi.

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 22:39:40   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: božana

Ako Bog ne postoji vernik i nevernik su na istom.Ali ako Bog postoji vernik mnogo dobija, a nevernik gubi sve.


Kakva glupost!user posted image  Hipoteticka situacija - divan, dobar covek ne veruje u Boga, i Bog ce biti TOLIKO SUJETAN da ce mu sudjnjeg dana to zameriti!? Pa nema sanse! Prosto uvredljivo za Boga! A ko je nevernik? Da li je svejedno da li se veruje u muslimanskog, jevrejskog, taoistickog, budistickog i sl. boga? Ili se ljudi dele i po vrsti religije!? Cista demagogija....

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 22:46:05   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: božana

Kako ti Doro možeš sa sigurnošću da znaš da li je neko nevin ili ne.Kako ti ili ja možemo da znamo kakve su nečije misli.Zar rdjava misao nije greh?Jeste.Veruj, uverila sam se da ima ljudi koji nisu počinili nikakva konkretna zla, ali su im duše pune otrova.Osim toga, pa ne znam ja šta neko radi u potaji.Nije moje da sudim ko je nevin, a ko nije.

Koliko "zagadjena" moze biti dusa deteta koje umre?

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 22:46:31   
dadaa
ja verujem u Boga..moja drugarica kaze ne veruje u ono sto ne vidi..pa da li vidimo srecu..ne nego vidimo osmehe na nasim licima..a da li vidimo tugu ne nego vidimo suze..a i sreca i tuga postoje ali ih nevidimo nego vidimo osmehe ili suze..pa tako i Bog postoji samo sto ne vidimo njega, nego smo mi sami dokaz njegovog postojanja..

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 22:48:09   
Leki 77
Mislis, dokaz postojanja Boga su - rat, bolesti, i ostale posasti!?

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 22:52:24   
božana
IZVORNA PORUKA: dadaa

ja verujem u Boga..moja drugarica kaze ne veruje u ono sto ne vidi..pa da li vidimo srecu..ne nego vidimo osmehe na nasim licima..a da li vidimo tugu ne nego vidimo suze..a i sreca i tuga postoje ali ih nevidimo nego vidimo osmehe ili suze..pa tako i Bog postoji samo sto ne vidimo njega, nego smo mi sami dokaz njegovog postojanja..


Oduševljena sam ovim što si napisala.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Verujete li u Boga?
27.7.2009 22:52:46   
dadaa
pa ne ratuju Bogovi nego mi sami medju sobom..to je vec nesto drugo ..posto tada niko nije u svadji sa Bogom nego se medj sobom ubijamo..

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Verujete li u Boga?
30.7.2009 23:34:19   
inna
IZVORNA PORUKA: more5

... Kada čujem teorije da Bog oprašta i najvećim zločincima ako se pokaju...

Bog oprašta svakome onome tko se iskreno pokaje i ako je ikako moguće ispovjedi, pa makar to bio i najveći zločinac. To ne znači da netko može cijeli dan činiti zlo, navečer se ispovijediti pa sutra sve ispočetka...
Bog je milosrdan, ali se On ne da prevariti.

user posted image

(odgovor članu more5)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Verujete li u Boga?
30.7.2009 23:57:27   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: inna

IZVORNA PORUKA: more5

... Kada čujem teorije da Bog oprašta i najvećim zločincima ako se pokaju...

Bog oprašta svakome onome tko se iskreno pokaje i ako je ikako moguće ispovjedi, pa makar to bio i najveći zločinac. To ne znači da netko može cijeli dan činiti zlo, navečer se ispovijediti pa sutra sve ispočetka...
Bog je milosrdan, ali se On ne da prevariti.

user posted image


user posted image

(odgovor članu inna)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Verujete li u Boga?
31.7.2009 7:10:24   
dadaa
nikada mi nije bilo jasno sta ljudima treba kao dokaz da Bog postoji..kakav to dokaz treba da bude..pitam te neverne Tome ko se od njih zadnji put ispovedio i pricestio..isao u crku a da to nije samo za Badnje vece kada svi idu...ko zivi po zapovedi Bozijoj da voli bliznjeg svog,da se ne svadja,da ne bude zavistan..nije cilj zivota videti dokaze da Bog postoji vec naci smirenje..i Sveti Oci kazu-ideal hriscanskog zivota nije cinjenje cuda,isceljenje bolnih niti vaskrsenje mrtvih vec krajnje smirenje...i nikada ne treba javno govoriti o svojim dobrim delima..kao postio sam toliko i toliko..pa ja nikoga nisam uvredio..pa ja sam dobar..eto jos jedne nase lose osobine hvalisavost..to sto radis tajno nagradice ti se javno..

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 13:20:01   
more5
Inna, znači možeš cijelog života činiti zlo, klati djecu, paliti, ubijati, pljačkati i onda se u starosti, kad vidiš da je kraj blizu, lijepo ispovijediš i pokaješ i riješio si sve probleme. U međuvremenu si se obogatio, obezbijedio naslednike, zauzeo nečiju kuću i zemlju. Ma, super! Takvo stajalište i jeste opravdanje za mnoge pokolje i zla koja su često činjena i u ime vjere. Zar nije normalnije da cijeli život čovjek čini dobro, ne zbog straha od Boga, nego zato što ima osjećaja i razumijevanja prema drugima i zato što smatra da svako ima pravo na život i sreću. A što se tiče ustaša i njihovih zločina, u BiH nema Srbina kome neko od predaka nije stradao od ustaške kame, zato ih nemoj opravdavati pred Bogom, molim te.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 13:29:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: more5

A što se tiče ustaša i njihovih zločina, u BiH nema Srbina kome neko od predaka nije stradao od ustaške kame, zato ih nemoj opravdavati pred Bogom, molim te.


Ne mogu da nađem originalan post odakle je ovo krenulo, pošto me ova tema totalno izbezumljuje.
Molim vas, nemojte ulaziti u političke rasprave.

(odgovor članu more5)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 13:39:37   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: more5

Zar nije normalnije da cijeli život čovjek čini dobro, ne zbog straha od Boga, nego zato što ima osjećaja i razumijevanja prema drugima i zato što smatra da svako ima pravo na život i sreću.

user posted image

(odgovor članu more5)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 13:52:21   
Anoniman
molim nekoga od moderatora da ovu temu zaključa zaista 

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 15:52:16   
stevajela
Prvo da odgovorim na pitanje.Da, verujem jer sam pravoslavna hriscanka,a to znaci da idem na Liturgiju,pricescujem i ispovedam se.
Citala sam ovde vecinu postova i moram reci da je ova tema zaista nepotrebna.Sta koga interesuje da li je neko vernik ili ne?To je stvar intimne prirode i izgleda kao nekog da pitate koje poze u sexu upraznjava sa svojim muzem.
Posto je Bog stvorio coveka po svom oblicju dao mu je sve najbolje,a samim tim i slobodu.Prema tome na nama je da sami izaberemo da li cemo da verujemo,da vredjamo,ubijamo,lazemo,volimo,...a ne na Bogu.Ako ga trazimo on ce nam pomoci,ako ne on se ne mesa i nas zivot.
Vidim da su neke clanice postovale citate iz Sv Pisma.Ne znam zasto?Oni koji su poznavaoci Sv Pisma znaju da se pisac biblije ne osvrce na cinjenice(brojke,godine,podneblje,istorijske okolnosti,politicke,...), vec pricom zeli da docara poentu.Moj muz je diplomirani teolog,godinama je radio kao veroucitelj,odrastao u Crkvi pored dede svestenika,pa i dan danas neke delove i price ne moze tacno da istumaci,a kako tek mogu da shvate ljudi koji nisu verujuci?Narocito stari zavet,koji se temeljio na zakonima i koji je primenjiv samo za ono vreme!
Mozda ce se neko zaprepastiti,ali ja kada sam bila trudna nisam postila i uredno sam doruckovala pred pricesce.Kada odem kod prijatelja koji slave Katolicki Bozic,redovno prekinem post koji je u toku.Pa bitnije je da nekog ucinim sretnim da podelim njegovu radost sa njim,nego da taj dan postim.
Moja najbolja drugarica iz detinjstva je muslimanka,kum mi je madjar katolik,imam prijatelje koje zovu "ustase",imam poznanike koji su zavisnici da ne nabrajam sve cega,Imam jako dobrog drugara koji je gej.I zamislite ne veruju u Boga,a druzim se s njima.
Prema tome ponavljam jos jednom to je duboko intimna stvar svakog coveka i nije konstruktivno raspravljati uopste o tome.prema tome zakljucajte ili brisite temu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 18:16:21   
božana
Pa ako smatraš da je tema o Bogu intimna stvar, nisi se trebala ni oglašavati povodom iste.Drugo, postavljajući ovu temu nisam imala na umu da se priča o tome ko je gej, ko je madjar, ko je musliman, a ko ustaša ili četnik.Nisam sudija specijalnog suda pa da ispitujem ko je ratni zločinac.Cilj mi je bio da se priča o Bogu.Shodno navedenom, molim moderatora da zaključa temu ako se i dalje budu spominjale ustaše, četnici ili nešto slično.

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 18:24:07   
mihi
Ko smatra da je  to toliko imtimno pitanje ne mora da piše  ovde. Muslimani katolici takođe veruju u boga samo što se drugačije zove pa ima i Srba koji nisu verujući!!!!!!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 18:54:27   
guppy RR
Molila bi da poštujete jedno malo pravilo u ovoj temi

pišite o ličnim stavovima i molim ne prepričavajte ono što je neko drugi pre vas rekao. Ovo nije tema za nadmetanje "ko je bolji", nego da svako kaže sa sebe, ako želi, veruje li u Boga, zašto / kako.

Ako se nastavi ovo cimanje, citiranje ili hvaljenje/kritikovanje ljudi koji su se javili u ovoj temi, zaključavam.

Hvala u napred što poštujete moju molbu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 19:01:54   
Ptičica
Ponekad se pitam zašto Bog dozvoljava da se ružne stvari dešavaju dobrim ljudima, a dzukele dobro prolaze. Ubice, silovatelji i da ne nabrajam. user posted image

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here