|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 21:17:09   
Anoniman
Guppy, potpuno te podrzavam! Temu treba zakljucati ukoliko nastave sa prosipanjem kojekakvih besmislenih teorija. Ovdje smo da iznosimo svoje misljenje, a ne da kritikujemo tudje. Cini mi se da je sve manje postovanja izmedju clanova RR. 

(odgovor članu Ptičica)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 22:40:00   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Guppy, potpuno te podrzavam! Temu treba zakljucati ukoliko nastave sa prosipanjem kojekakvih besmislenih teorija. Ovdje smo da iznosimo svoje misljenje, a ne da kritikujemo tudje. Cini mi se da je sve manje postovanja izmedju clanova RR. 


POTPUNO SE SLAŽEM MILJANA!

Evo slikica za ne daj Božeuser posted image

user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 22:41:52   
Lu
Cure,ajmo se poštivatiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 22:42:10   
Anoniman
Hoces to nekoga po glavi sa tim kljucem ?user posted image user posted image user posted image Ovaj kljuc ti dodje ko hladno oruzije Eu! 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 22:44:14   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Hoces to nekoga po glavi sa tim kljucem ?user posted image user posted image user posted image Ovaj kljuc ti dodje ko hladno oruzije Eu! 


Pu, pu, daleko bilo, to je lepi starinski ključ, vidi kako je jepi, kao iz neke bajke...

Ma curke su fine, samo treba razumeti da nekad neko ima pms, ili je trudan pa nervozan, ili mu dreči dete iznad glave pa ljut ljut ljutuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 22:48:15   
Anoniman
Ma salim se, znam ja da si ti pitoma user posted image A kljuc jeste kao iz bajke... 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Verujete li u Boga?
4.8.2009 23:13:37   
Anoniman
Verovala sam.... dok se nije desilo sve shto se desilo...sada ne verujem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   [Obrisana poruka]
22.8.2009 12:10:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Verujete li u Boga?
22.8.2009 13:16:53   
Anoniman
Gagi, kasnis 20 dana user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 109
   [Obrisana poruka]
22.8.2009 13:20:39   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Verujete li u Boga?
22.8.2009 13:28:14   
mamanp
Auuuuuuu, a ja tek sad iscitala ove postoveuser posted image
Al' se ovde zakuvavalo dok sam ja bila na odmoru. Devojke presle u politicare.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Verujete li u Boga?
22.8.2009 21:49:42   
božana
IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: božana

Kako ti Doro možeš sa sigurnošću da znaš da li je neko nevin ili ne.Kako ti ili ja možemo da znamo kakve su nečije misli.Zar rdjava misao nije greh?Jeste.Veruj, uverila sam se da ima ljudi koji nisu počinili nikakva konkretna zla, ali su im duše pune otrova.Osim toga, pa ne znam ja šta neko radi u potaji.Nije moje da sudim ko je nevin, a ko nije.

Koliko "zagadjena" moze biti dusa deteta koje umre?


A kako od nevinog deteta postane narkodiler, trgovac robljem ili ubica.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Verujete li u Boga?
22.8.2009 22:43:14   
bonita
ja verujem da nesto negde postoji,i da nas cuva.Verujem da ako cinim dobro dobro ce se vratiti i suprotno.
Verujem i u boga.Idem u crkvu,pazim na svetke.
Ali sve to u granicama normale.Zaludjenik nisam i ne opterecujem se previse,ali eto verujem.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 11:31:48   
Anoniman
"U početku Bog stvori nebo i Zemlju", rečenica kojom počinje Knjiga Postanja, po mišljenju jedne profesorke i autorke brojnih knjiga o Starom zavetu, pogrešno je prevedena sa hebrejskog, što pokreće raspravu o tome da li je Bog stvaralac Zemlje, prenosi "Dejli telegraf".

Profesorka Elen Van Vold tvrdi da je početak Knjige postanja godinama pogrešno prevođen i da Biblija zapravo nikada nije trebalo da ukazuje na to da je Bog stvorio našu planetu, već da je On stvorio živi svet na njoj.
Van Vold je proučavala tekst Knjige postanja na hebrejskom u kontekstu Biblije kao celine i priča o stvaranju sveta iz drevne Mesopotamije.
Ona je, analizirajući tekst, došla do zaključka da hebrejska reč "bara", ne znači "stvoriti", već "prostorno razdvojiti".
Zbog toga bi, prema njenom mišljenju u Bibliji trebalo da piše "U početku Bog razdvoji nebo i Zemlju".
Profesorka je izjavila da je njena analiza pokazala da početak Biblije ne opisuje nastanak planete, već života na Zemlji.
"Uobičajena ideja o nastanku sveta iz ništavila, 'creatio ex nihilo' je posledica pogrešnog tumačenja", rekla je profesorka i dodala da je “tradicionalno učenje o Bogu kao Stvaraocu ovim stavljeno pod znak pitanja".
Izvor: Blic

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 11:43:43   
bebolino
Verujem da neka sila postoji, to "nešto" i to je za nas Bog. Nisam neki zaluđenik, volim da odem u crkvu, da zapalim sveće, da postim za vreme nekih praznika ali ipak se sećam da u jednom periodu kad sam se mollia Bogu moje molitve nisu bile uslišene i desilo se nešto što nije smelo da se desi i tada sam krivila Boga. Ali opet mu se molim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 11:46:13   
Anoniman
Ne verujem u Boga.

(odgovor članu bebolino)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 12:14:17   
Anoniman
Verujem da smo prepušteni sami sebi. Moja baba je umela da kaže:  pomozi sebi i bog će ti pomoći. 
neka shvati kako ko hoće, ali ako ne zgrabimo svoj život u svoje ruke džaba nam i postovi i slave i liturgije i nedeljno odlaženje u crkvu..(inače, za mene je crkva danas, takva kakva jeste čista institucija-bože mi oprosti kad moram tako da kažem!) dakle, hodam uspravno, nekad padnem pa se dignem, stegnem srce kad mi je teško, ne diram druge i pičim!
po meni nema tu puno filozofije.. a u životu se kao ona priča o bakterijama u organizmu , ima nas svakakvih-dobrih iloših... i to je tako od kako je sveta i veka.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 12:22:26   
Rivana
Bio je 27/10/2008 godine, sveta Petka, ja stomak do zuba, u crkvi Svete Petke na kalemegdanu, more ljudi svi dosli da se pomole. Ulazim ispred ikone suze (ne znam zasto) krecu same, posle toga ispred crkve pitam svestenika da se pomoli za moje zdravlje, on se moli opet suze krecu same, pokusavam da se savladam nekako.

Nakon dva meseca 27/12/2008 godine, ja se poradjam, posle porodjaja sve se zakomplikuje mesec dana traje moja borba i borba lekara, na kraju pobedjujem oporavljam se bez operacije.....izlazim kuci borba se nastavlja traje naredna tri meseca veru u Boga ne gubim, pobedjujem ponovo i pored losih dijagnoza....

Letos na letnju Sveta Petku odlazim u istu crkvu stojim ipred ikone ovog puta suze ne mogu da sakrijem same krecu placem....Zahvaljujem Bogu sto sam ziva i sto moje dete ima majku....

< Poruku je uredio Rivana -- 13.10.2009 12:23:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 12:28:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

Bio je 27/10/2008 godine, sveta Petka, ja stomak do zuba, u crkvi Svete Petke na kalemegdanu, more ljudi svi dosli da se pomole. Ulazim ispred ikone suze (ne znam zasto) krecu same, posle toga ispred crkve pitam svestenika da se pomoli za moje zdravlje, on se moli opet suze krecu same, pokusavam da se savladam nekako.

Nakon dva meseca 27/12/2008 godine, ja se poradjam, posle porodjaja sve se zakomplikuje mesec dana traje moja borba i borba lekara, na kraju pobedjujem oporavljam se bez operacije.....izlazim kuci borba se nastavlja traje naredna tri meseca veru u Boga ne gubim, pobedjujem ponovo i pored losih dijagnoza....

Letos na letnju Sveta Petku odlazim u istu crkvu stojim ipred ikone ovog puta suze ne mogu da sakrijem same krecu placem....Zahvaljujem Bogu sto sam ziva i sto moje dete ima majku....


draga poštujem sve što si napisala i drago mi je što ste ti i tvoja beba dobro- to je najvažnije...!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 12:31:37   
sanji
Verujem UMERENO! Ja sam od onih koji smatraju da je fanatizam loša stvar, makar bili fanatični za nečim dobrim! Ne može niko da sedi, moli se i čeka da mu se desi nešto! Za sve u životu čovek mora da se potrudi prvo sam a onda može da očekuje pomoć od drugih ( možda i od boga )!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 12:37:53   
Rivana

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Rivana

Bio je 27/10/2008 godine, sveta Petka, ja stomak do zuba, u crkvi Svete Petke na kalemegdanu, more ljudi svi dosli da se pomole. Ulazim ispred ikone suze (ne znam zasto) krecu same, posle toga ispred crkve pitam svestenika da se pomoli za moje zdravlje, on se moli opet suze krecu same, pokusavam da se savladam nekako.

Nakon dva meseca 27/12/2008 godine, ja se poradjam, posle porodjaja sve se zakomplikuje mesec dana traje moja borba i borba lekara, na kraju pobedjujem oporavljam se bez operacije.....izlazim kuci borba se nastavlja traje naredna tri meseca veru u Boga ne gubim, pobedjujem ponovo i pored losih dijagnoza....

Letos na letnju Sveta Petku odlazim u istu crkvu stojim ipred ikone ovog puta suze ne mogu da sakrijem same krecu placem....Zahvaljujem Bogu sto sam ziva i sto moje dete ima majku....


draga poštujem sve što si napisala i drago mi je što ste ti i tvoja beba dobro- to je najvažnije...!

Hvala Bogu sada je sve ok!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 12:52:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Rivana

Bio je 27/10/2008 godine, sveta Petka, ja stomak do zuba, u crkvi Svete Petke na kalemegdanu, more ljudi svi dosli da se pomole. Ulazim ispred ikone suze (ne znam zasto) krecu same, posle toga ispred crkve pitam svestenika da se pomoli za moje zdravlje, on se moli opet suze krecu same, pokusavam da se savladam nekako.

Nakon dva meseca 27/12/2008 godine, ja se poradjam, posle porodjaja sve se zakomplikuje mesec dana traje moja borba i borba lekara, na kraju pobedjujem oporavljam se bez operacije.....izlazim kuci borba se nastavlja traje naredna tri meseca veru u Boga ne gubim, pobedjujem ponovo i pored losih dijagnoza....

Letos na letnju Sveta Petku odlazim u istu crkvu stojim ipred ikone ovog puta suze ne mogu da sakrijem same krecu placem....Zahvaljujem Bogu sto sam ziva i sto moje dete ima majku....



draga neću da pomisliš da sam bezobzirna ili tako nešto ali mislim da bi najviše trebala sebi da budeš zahvalna. ti si ta koja je bila jaka(I još uvek je), ti si mislila na svoje dete sve vreme , ta volja i želja su te održale i držaće te dok si živa . user posted image

draga poštujem sve što si napisala i drago mi je što ste ti i tvoja beba dobro- to je najvažnije...!

Hvala Bogu sada je sve ok!



(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 13:59:21   
Anoniman
Ja samo da odgovorim kratko na temu, nemam nameru da objasnjavam nasiroko mada bih mogla.
Ne, ne verujem u boga niti u bilo koji oblik formirane religije. Smatram da ne postoji nista gore na planeti od formiranih religija kao sto je islam, hriscanstvo...
Sve je to manipulacija masom i nacin da drzava drzi narod kao ovce, mirne uplasene...Pogotovu pre...vekovima pre.
Sta je sve ucinjeno u ime vere...povraca mi se.

verujem u neku visu pravdu, nesto kao sudbina sto kaze Tasha, verujem u dobru i losu karmu ali ne u Isusa kvazi boga.

Prica hriscanstva je toliko suplja i prazna da je to neverovatno. Biblija ? Ma daj.

Tako da ja....verujem u nesto vise ali odbijam da ga nazovem bilo kojom formalnom religijom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 15:12:48   
sladjaaaa
Ja verujem u Boga, iako me je mnogo puta izneverio, verovatno sam i ja njega ali verujem i dalje da će na kraju sve biti dobro i da postoji plan za sve nas. Takođe verujem (kao što reče bonita) da se dobro dobrim vraća, i da treba voleti i poštovati da bi bio voljen i poštovanuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 16:05:14   
jasnicak
СИМБОЛ ВЕРЕ


Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;

И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за опроштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.

_____________________________

Ono sto vidim ovde ranjava srce moje i zato trazim.....Ono sto trazim srce moje ovde ne vidi i zato VERUJEM!!!!!!!

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here