|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 17:02:39   
gina

IZVORNA PORUKA: OTI

Ja samo da odgovorim kratko na temu, nemam nameru da objasnjavam nasiroko mada bih mogla.
Ne, ne verujem u boga niti u bilo koji oblik formirane religije. Smatram da ne postoji nista gore na planeti od formiranih religija kao sto je islam, hriscanstvo...
Sve je to manipulacija masom i nacin da drzava drzi narod kao ovce, mirne uplasene...Pogotovu pre...vekovima pre.
Sta je sve ucinjeno u ime vere...povraca mi se.

verujem u neku visu pravdu, nesto kao sudbina sto kaze Tasha, verujem u dobru i losu karmu ali ne u Isusa kvazi boga.

Prica hriscanstva je toliko suplja i prazna da je to neverovatno. Biblija ? Ma daj.

Tako da ja....verujem u nesto vise ali odbijam da ga nazovem bilo kojom formalnom religijom.


100% te podrzavam OTI!!!
Kao da si mi iskopirala misli user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 17:15:22   
Daca88
verujem!

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 18:35:03   
Lu
IZVORNA PORUKA: Rivana

Bio je 27/10/2008 godine, sveta Petka, ja stomak do zuba, u crkvi Svete Petke na kalemegdanu, more ljudi svi dosli da se pomole. Ulazim ispred ikone suze (ne znam zasto) krecu same, posle toga ispred crkve pitam svestenika da se pomoli za moje zdravlje, on se moli opet suze krecu same, pokusavam da se savladam nekako.

Nakon dva meseca 27/12/2008 godine, ja se poradjam, posle porodjaja sve se zakomplikuje mesec dana traje moja borba i borba lekara, na kraju pobedjujem oporavljam se bez operacije.....izlazim kuci borba se nastavlja traje naredna tri meseca veru u Boga ne gubim, pobedjujem ponovo i pored losih dijagnoza....

Letos na letnju Sveta Petku odlazim u istu crkvu stojim ipred ikone ovog puta suze ne mogu da sakrijem same krecu placem....Zahvaljujem Bogu sto sam ziva i sto moje dete ima majku....

Draga Rivana potpuno razumijem o čemu pričašuser posted image
Samo onaj ko vjeruje može to osjetiti, i ja sam osjetila...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 21:53:54   
sephora
verujem, ne mogu da zamislim kako bih išla kroz život bez te vere!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Verujete li u Boga?
13.10.2009 21:58:46   
viking
O, Bože, kakvo je ovo pitanje? Pa naravno da ne verujem! user posted image
Šalim se malo, ali ne, ne verujem... Ja sam agnostik user posted image

P.S. Popovi su najveći lopovi i prevaranti na planeti!user posted image

P.P.S. Moj muž baš veruje i kapiram ljude koji veruju (i zašto veruju), ali ja se nisam našla u tome...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Verujete li u Boga?
14.10.2009 10:23:36   
Rivana

IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Rivana

Bio je 27/10/2008 godine, sveta Petka, ja stomak do zuba, u crkvi Svete Petke na kalemegdanu, more ljudi svi dosli da se pomole. Ulazim ispred ikone suze (ne znam zasto) krecu same, posle toga ispred crkve pitam svestenika da se pomoli za moje zdravlje, on se moli opet suze krecu same, pokusavam da se savladam nekako.

Nakon dva meseca 27/12/2008 godine, ja se poradjam, posle porodjaja sve se zakomplikuje mesec dana traje moja borba i borba lekara, na kraju pobedjujem oporavljam se bez operacije.....izlazim kuci borba se nastavlja traje naredna tri meseca veru u Boga ne gubim, pobedjujem ponovo i pored losih dijagnoza....

Letos na letnju Sveta Petku odlazim u istu crkvu stojim ipred ikone ovog puta suze ne mogu da sakrijem same krecu placem....Zahvaljujem Bogu sto sam ziva i sto moje dete ima majku....

Draga Rivana potpuno razumijem o čemu pričašuser posted image
Samo onaj ko vjeruje može to osjetiti, i ja sam osjetila...

user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Verujete li u Boga?
14.10.2009 10:28:05   
dana198495
Vjerujem da nesto postoji,a ako se to nesto zove Bog onda vjerujem.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Verujete li u Boga?
14.10.2009 12:50:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

O, Bože, kakvo je ovo pitanje? Pa naravno da ne verujem! user posted image
Šalim se malo, ali ne, ne verujem... Ja sam agnostik user posted image

P.S. Popovi su najveći lopovi i prevaranti na planeti!user posted image

P.P.S. Moj muž baš veruje i kapiram ljude koji veruju (i zašto veruju), ali ja se nisam našla u tome...


Viking, ti i ja stvarno malo malo pa nesto slicno ili zajednicko...videla si moj post na ovu temu?

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Verujete li u Boga?
14.10.2009 12:53:43   
alexis77
Verujem u Boga! Uz veru lagano i hrabro koračam kroz život!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Verujete li u Boga?
14.10.2009 13:22:54   
viking

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: viking

O, Bože, kakvo je ovo pitanje? Pa naravno da ne verujem! user posted image
Šalim se malo, ali ne, ne verujem... Ja sam agnostik user posted image

P.S. Popovi su najveći lopovi i prevaranti na planeti!user posted image

P.P.S. Moj muž baš veruje i kapiram ljude koji veruju (i zašto veruju), ali ja se nisam našla u tome...


Viking, ti i ja stvarno malo malo pa nesto slicno ili zajednicko...videla si moj post na ovu temu?


Videla sam, draga, zato sam se manje-više i uključila, jer sam prvo rekla sebi da neću da komentarišem na ovu temu. Prilično je nezahvalna, a i religijska osećanja su vrlo intimna stvar pa mi je bilo glupo da trujem ovde (naročito što izgleda da 95% forumašica veruje). Ali morala sam da dodam ono za popove, to je bilo jače od mene user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:16:27   
Anoniman
Verujem svom osecaju kad udjem u crkvu, cujem crkveni hor, osetim miris tamjana, slusam ili citam price o pravoslavlju...


(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:28:10   
Dora
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: božana

Tasho, tekst koji sam napisala nije moje pametovanje i pružanje dokaza da Bog postoji.Upravo si rekla da je odvratna priča koju je sv.Jovan Zlatoust ispričao nevernicima.Ona je odvratna upravo ateistima.A vera ti je kao i sve ostalo u životu stvar izbora, ili veruješ ili ne veruješ.Kada je reč o hrišćanstvu dosta sam literature pročitala, pa sam zato i napisala priču.


Sv. Jovan Zlatousti je biblijska ličnost, a biblija nije zasnovana na naučnim dokazanim činjenicama. Vera je nastala u vreme kad je nastajalo ropstvo i nju su izmislili bogati koji su bili u manjini da bi mogli upravljati većinom, siromašnim i neobrazovanim robovima. Osnovno načelo vere je da ako se budeš žrtvovao i mučio u ovom životu, zaslužićeš da odeš u raj. Pismeni su bili samo sveštenici i ostalom narodu nije bilo dozvoljeno da se školuje. Nauka je osuđivana a naučnici su ubijani.
Danas vera služi kao političko oružje i izazvala je mnoge ratove. U stvari, svi ratovi u prošlosti se zasnivaju na principu verske mržnje. Trebalo bi toga da se sećate, drage moje, bar vi što živite na Balkanu!
Crkve služe da se bogate na račun vernika, naplaćuju krštenja, naplaćuju venčanja...nebitno, pop vozi novog audija i ne plaća luxsuzni porezuser posted image ali to nije smisao moje priče...
Samo sam iznela svoj stav.
Ali, ja verujem. Verujem u nebesku pravdu. U silu koja svaki greh jednom naplati, svaku ljudskost jednom nagradi. Verujem da ono što danas poseješ nekad će tvoji potomci da žanju. I da ti se u životu vraća samo ono što drugima daješ.
Pa ako je to Bog, ok, ja verujem u Boga.



evo, da ponovim svoj stav.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:30:26   
Anoniman
Mrzi me da se macujem sa vama na ovu temuuser posted image
Ipak je to stvar i osecanje pojedinca i  naravno da Biblija nije suplja samo treba razumeti neke stvari al opet je to stvar nekog unutrasnjeg osecaja!
Laku noc zene!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.11.2009 0:33:18 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:30:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Ja samo da odgovorim kratko na temu, nemam nameru da objasnjavam nasiroko mada bih mogla.
Ne, ne verujem u boga niti u bilo koji oblik formirane religije. Smatram da ne postoji nista gore na planeti od formiranih religija kao sto je islam, hriscanstvo...
Sve je to manipulacija masom i nacin da drzava drzi narod kao ovce, mirne uplasene...Pogotovu pre...vekovima pre.
Sta je sve ucinjeno u ime vere...povraca mi se.

verujem u neku visu pravdu, nesto kao sudbina sto kaze Tasha, verujem u dobru i losu karmu ali ne u Isusa kvazi boga.

Prica hriscanstva je toliko suplja i prazna da je to neverovatno. Biblija ? Ma daj.

Tako da ja....verujem u nesto vise ali odbijam da ga nazovem bilo kojom formalnom religijom.


I ja da ponovim moj za laku noc...

Dora...? kad cemo  na spavanje?



(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:37:05   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: OTI

Ja samo da odgovorim kratko na temu, nemam nameru da objasnjavam nasiroko mada bih mogla.
Ne, ne verujem u boga niti u bilo koji oblik formirane religije. Smatram da ne postoji nista gore na planeti od formiranih religija kao sto je islam, hriscanstvo...
Sve je to manipulacija masom i nacin da drzava drzi narod kao ovce, mirne uplasene...Pogotovu pre...vekovima pre.
Sta je sve ucinjeno u ime vere...povraca mi se.

verujem u neku visu pravdu, nesto kao sudbina sto kaze Tasha, verujem u dobru i losu karmu ali ne u Isusa kvazi boga.

Prica hriscanstva je toliko suplja i prazna da je to neverovatno. Biblija ? Ma daj.

Tako da ja....verujem u nesto vise ali odbijam da ga nazovem bilo kojom formalnom religijom.

Da nisi preostra u ovom?Nisu samo lose stvari ucinjene pod okriljem vjere,toliko divnih stvari ne bi bilo da nema vjere u knjizevnosti,slikarstvu,vajarstvu,muzici...a da ne govorimo o svim ljudima koji su ucinili dobro drugima-gladnim,ranjenim,sirotima... I  od masovnih religija ni jedna ne trazi da se ratuje u ime Boga,vec traze uglavnom razgovor i trpljenje,u najgorem slucaju-branjenje svoje teritorije kad su sami napadnuti. Sve o cemu ti govoris-ucinili su ljudi iz nekih mnogo nizih pobuda,sigurno ne iz ljubavi prema Bogu. Po meni,vjernici ce uvijek moci biti prijatelji,bez obzira kojoj religiji pripadaj,ako stvarno vjerujuu.pripadnost jednoj religiji ne iskljucuje postovanje druge.Sta vise,ja izrazito postujem ljude koji stvarno zastupaju svoju vjeru,makar bili i ateisti.user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:40:02   
Anoniman
Ja se ne slazem da su lose stvari ucinjene zbog religije! 

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:42:38   
Anoniman
Brand new mama, procitala sam bibliju i po meni je to suplja prica...
Crkva je manipulacija masama, bliska drzavi

Postulati na kojima pociva religija su nehumani...i protivprirodni...

Danasnji religiozni ljudi su vecinom pomodari koji to rade iz mode...

Ono sto me najvise pogadja i zbog cega mozda jesam gruba (a ti ces mi oprostiti) je sto su hriscani pogazili nasu pravu, staru slovensku veru i sto nasu decu o tome ne uce...Uce ih o grckim bogovima ali ne i o slovenskim...
Hriscanstvo je doslo na silu i pod paljevinama...

A sve sto je ostalo od obicaja: badnjak, saranje jaja, verovanja, slave...sve je to nasledje slovenske vere sa kojom hriscanstvo nema nista...
To mi je zao...

O hriscanstvu mislim da je lose i zlo koliko i komunizam i islam i svaka religija koja ljude trpa u neke postulate protivprirodne...

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:43:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ja se ne slazem da su lose stvari ucinjene zbog religije! 


Krstaski ratovi, inkvizicija, sputavanje slobodoumnih mislilaca...malo li je?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 0:49:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Dora


Sv. Jovan Zlatousti je biblijska ličnost, a biblija nije zasnovana na naučnim dokazanim činjenicama. Vera je nastala u vreme kad je nastajalo ropstvo i nju su izmislili bogati koji su bili u manjini da bi mogli upravljati većinom, siromašnim i neobrazovanim robovima. Osnovno načelo vere je da ako se budeš žrtvovao i mučio u ovom životu, zaslužićeš da odeš u raj. Pismeni su bili samo sveštenici i ostalom narodu nije bilo dozvoljeno da se školuje. Nauka je osuđivana a naučnici su ubijani.
Danas vera služi kao političko oružje i izazvala je mnoge ratove. U stvari, svi ratovi u prošlosti se zasnivaju na principu verske mržnje. Trebalo bi toga da se sećate, drage moje, bar vi što živite na Balkanu!
Crkve služe da se bogate na račun vernika, naplaćuju krštenja, naplaćuju venčanja...nebitno, pop vozi novog audija i ne plaća luxsuzni porezuser posted image ali to nije smisao moje priče...
Samo sam iznela svoj stav.
Ali, ja verujem. Verujem u nebesku pravdu. U silu koja svaki greh jednom naplati, svaku ljudskost jednom nagradi. Verujem da ono što danas poseješ nekad će tvoji potomci da žanju. I da ti se u životu vraća samo ono što drugima daješ.
Pa ako je to Bog, ok, ja verujem u Boga.



evo, da ponovim svoj stav.



i da dodam nesto sto je Dora napisala...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 1:38:33   
gagana83
IZVORNA PORUKA: viking

P.S. Popovi su najveći lopovi i prevaranti na planeti!user posted image



Ne bih previse polemisala na ovu temu.Verujem u Boga,redovno idem u crkvu,pricescujem se ali nisam verski fanatik.
Viking,malo mi je zasmetao ovaj tvoj post.Nemojmo tako generalizovati.Slazem se da medju svestenicima ima lopova i prevaranata,ali nikako nisu svi isti!Nas svestenik je predivan covek,zaista se razume u ono sto radi i to radi s ljubavlju.Mojoj porodici je puno pomogao,konkretno meni i mm.Bilo je nekih zavrzlama oko naseg crkvenog vencanja,on se zauzeo za nas i omogucio nam da sklopimo brak a da,zamislite,nije trazio nista za uzvrat(citaj-pare) a nije nam ni rod ni prijatelj.Beskrajno sam mu zahvalna na tome!!!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 14:13:40   
Lu
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Verujem svom osecaju kad udjem u crkvu, cujem crkveni hor, osetim miris tamjana, slusam ili citam price o pravoslavlju...



Isto,samo što sam katolik,ali bez vjere ne bi mogla zamisliti da živim a sa druge strane ne bi mogla nikoga nagovarati na isto,jer to je osjećaj to ne možeš nikome nametnuti a osjećaj kad kleknem ispred Gospinog kipa u Međugorju je nešto neponovljivo,nešto što pokrene sve pozitivno u meni,mjesto gdje se isplačem i izjadam Njoj i dobijem poruke suosjećanja i ohrabrenja da krenem dalje kroz život.
Sa mnom niko ne manipulira pa tako ni svećenici a  priče o manipulaciji nemaju veze sa vjerom nego isključivo sa koristoljubljem a tome nema mjesta ni u jednoj vjeri!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 14:19:43   
Anoniman
mnogo stvari, zločina i raznih sruser posted image je počinjeno pozivajući se na vjeru ,

a niti jedna vjera ne kaže ubij, prevari , slaži i sl





(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 14:27:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

mnogo stvari, zločina i raznih sruser posted image je počinjeno pozivajući se na vjeru ,

a niti jedna vjera ne kaže ubij, prevari , slaži i sl






POZIVAJUĆI SE NA VJERU!
Znači, nekome je vjera samo instrument da dođe do cilja,a taj neko sigurno nije vjernik u pravom smislu te riječi-da vjeruje u Boga i da ne čini drugome ono što ne bi volio da njemu čine!
  Npr.današnji političari...

< Poruku je uredio lu -- 20.11.2009 14:28:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Verujete li u Boga?
20.11.2009 14:30:28   
demetra
Verujem u Boga ali ne u Boga kao sedog starca koji sedi negde gore i lupa nam packe, nego u Boga kao cist oblik energije koja sve pokrece.
A crkva jeste institucija i pre bih je uporedila sa lancem supermarketa nego sa drzavom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   [Obrisana poruka]
20.11.2009 14:56:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu demetra)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here