|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:47:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Niste me dobro razumele,



Razumela sam te....samo sam malo okrenula na shalu....nadam se da se ne ljutish?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:51:50   
Anoniman
Ma otkud se ljutim! user posted image I ne krivim one koji neće da se venčaju, njihova stvar, samo sam iznela da je meni to bilo nešto skroz specifično, nešto mnogo lepo, i blisko. Iako je to totalno suludo, jer, to je samo parče papira.

Ej prase, sada se setih, znam ja tipa čija žena je zadržala svoje devojačko prezime kada se udala. Nije uzela njegovo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
7.6.2009 23:54:05   
prase
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

E prase...tebe sam chekala....znala sam da tjesh sve fino predochiti user posted image



Znam da sam među retkima koji mogu da prikažu kako to izgleda iz ugla deteta. Nije zabavno i nije nebitno. Ja to svom detetu ne bih uradila. Više bih volela da budem jedno vreme u braku sa njegovim ocem, pa ako ne ide neka mu ostane očevo prezime a ono uvek može da kaže da su mu roditelji razvedeni (ovim ne želim da kažem da razvod smatram u svom slučaju realnom opcijom, niti da potaknem diskusiju na tu temu, samo dajem primer). Za dete je bolje da su roditelji razvedeni nego da se nisu ni venčali, ja znam da sam znala da lažem da su moji razvedeni da ne bih objašnjavala...

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Samo ja mislim da tjee se sve ovo zavrshiti na mom razmisljanju...jer dragi moj netje ni da chuje za brak...razocharan je u taj pojam....user posted image



Ih bre, kako može da bude razočaran u nešto što nije probao. To je isto kao kad je mm izjavio da ne voli papaju, a nikada je nije probao user posted image . Moguće je da treba vremena da sve legne na svoje mesto, ali ja ne vidim ni jedan razlog zašto se dvoje ljudi koji se vole i očekuju bebu ne bi venčali, a vidim mnogo razloga da se venčaju. Pitaj ti njega, da li će te zvati svojom devojkom i kada budete imali po 50 godina? Biti nekome devojka je mnogo manje nego biti majka njegovog deteta, a opet na papiru je isto...

Što se tiče finansija, verujem da ste se sve dogovorili, ali ne verujem da je dobar početak da svako ima svoje nego da sve bude zajedničko. Može da ostane na tome da je kuća njegova, a da se brak sklopi nakon toga, tako da to nije stečena nego imovina unešena u brak. Problem rešen. Sve može da se reši razgovorom, pri čemu u razgovor ubrajam i argumentovanu polemiku...

Sad se setih priče jednog drugara, došao na neko okupljanje sav neraspoložen... Na insistiranje društva da kaže šta mu je, kaže: "Raskinuli su mi ćale i keva". O čemu se radi - otac se odselio od njih i kada je pitao mamu hoće li se sada razvesti, otkrio je da se oni nisu nikada ni venčali... O tome se nikada nije pričalo, a deca (on i brat) su pretpostavljala da je mama samo zadržala svoje prezime. Kompletno društvo je na tu izjavu prasnulo u smeh, misleći da je hteo da se našali na temu izvesnog razvoda roditelja, posle su svi buljili u pod kada je objasnio user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:00:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Ih bre, kako može da bude razočaran u nešto što nije probao.


Zato shto mu je pola drugova tako proshlo da su se ozenili...i sad ili se razvode...ili su vetj ravedeni...ili imaju loshe brakove...njegovi kumovi nrp....idealan par dok se nisu venachali...a posle...stalno se svadjaju...u chemu je stvar neznam...al samo jedan par znamo da su stvarno ostali isti posle venchanja...
Eto...sinotj smo bili na proslavi veridbe....njegovog druga....a verenici su se celo vreme svadjali pred svima...a venchatje se za mesec dana....i koji je onda smisao toga....kad tje brze da traze razvod nego shto se pechenje ohladi user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:05:29   
Anoniman
Joj, Smeškice, to uopšte ne mora da bude tako. Pa vidi nas, skoro sve smo srećno udate! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:08:21   
sneza24
Ako vam je sudjeno da se svadjate i da se razidjete to ce se desiti bili vi vencani ili ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:09:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

Ako vam je sudjeno da se svadjate i da se razidjete to ce se desiti bili vi vencani ili ne.


user posted image Tačno to, možda bi se oni svi (tvoj drugari Smeškice) svađali i da se nisu venčali.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:09:49   
Anoniman
Ma znam ja to...al kako njemu to da objasnim....ne mogu da menjam njegovo misljenje....user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:16:23   
sneza24
Onda za pocetak nek to bude vanbracna zajednica a kad ostanes trudna i sve bude u redu izmedju vas dvoje(ne svadjate se,normalno funkcionisete) onda mu predlozi da se vencate i objasni da taj papir nece promeniti nista izmedju vas dvoje da ce sve ostati tako kako jeste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:20:14   
Anoniman
Pa tako nekako sam i planirala...kada budemo ziveli zajedno...i kad vidi da je sve ok...jer znam da tje biti...onda tju ponovo pokrenuti temu....da vidim dal se shta promenilo.... A u medjuvremenu idemo na venchanje...pa mozda i onda pokrenem temu...user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:22:34   
sneza24
Samo nemoj da forsiras tu temu.Opusti se malo.Sredite sve oko kuce sto bude trebalo i onda tek pricaj sa njim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:27:09   
rihanna
smeshkice, vencajte se!!!user posted image
Ima li ista romanticnije od prelepe svadbe, bele haljine, od vecne zakletve da jedno drugom pripadate i da se u potpunosti predajete!
Nastranu prezime tebe, deteta, administracijska pitanja itd. bitni ste vi i koliko ste spremni da verujete u ljubav do smrti.
Meni je moj dragi rekao molim te mila, ukazi mi cast i postani moja supruga, u srcu, pred Bogom i ljudima! I taj njegov gest ne bi menjala za svo blago sveta. To mi je pokazalo da on zaista veruje da sam ja kraj njegove priče i da se zeli vezati za mene, pa makar i lancima.user posted image
Naravno podrzavam i ljubav bez papira:), samo sam ja beznadezno osecajna dusica i 7god. u ljubavi, a vec 6god. ponosna supruga i 3god. mama!!!user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:28:56   
sneza24
Dobrodosla rihanna user posted image user posted image

< Poruku je uredio sneza24 -- 8.6.2009 0:29:23 >

(odgovor članu rihanna)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:35:29   
Anoniman
Dobrodoshla  Rihanna user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:44:24   
rihanna
hvala cure!user posted image
nadam se da cemo ovde doziveti jos puno happy end-ova.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 0:47:29   
Anoniman
Pa...meni tje biti i happy end da se vetj jednom uselimo u zajednichku kutju...a ostalo...kako bude...meni je bitno da sam s onim koga volim user posted image

(odgovor članu rihanna)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 8:37:20   
Anoniman
Vanbračna i bracna zajednica su izjednačene zakonom, ali:

- Vanbračna zajednica se dokazuje (ako dodje do prekida)
- Dijete rodjeno u vanbracnoj zajednici moraju prijaviti oba roditelja i moze nositi oba prezimena ili prezime jednog od roditelja (u zavisnosti od dogovora roditelja)
- Dijete rodjeno u vanbracnoj zajednici nikada ne moze postati bračno dijete (čak i ako roditelji naknodno stupe u brak)
- Imovina stečena u vanbračnoj zajednici se takodje moze dijeliti (ako je zajednički i za vrijeme trajanja vanbračne zajednice stečena)
- dijete normalno nasljedjuje oba roditelja
- dokazivanje(pobijanje) ocinstva u vanbracnoj zajednici od strane presumiranog oca je do 10 godine djetetovog zivota, sa strane majke do 6 mjeseci djetetovog zivota, i sa strane djeteta do 25 godine zivota

eto to su neki od zakonskih okvira koji su mislim isti u svim drzavama koje su nastale raspadom bivše drzave


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 8.6.2009 8:38:01 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:04:30   
NadaR
 Tacno je da taj papir nista ne znaci i da ne moze garantovati srecu.
Mada, ja voliiiiim kad me predstavi kao svoju suprugu pa nek sve druge crknu od mukeuser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:22:42   
Sneža
user posted image Nado

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:32:19   
Anastazija
Ja se trenutno nalazim u vanbracnoj zajednici i jedva cekam avgust ili septembar da je ozakonim! user posted image user posted image user posted image  

Lepo je kada ljudi nisu optereceni papirom, ali je opet sigurno duboko negde u nama usadjena i ona tradicionalna crta koja se tu negde u kasnijoj zrelosti ( pricam kao da imam 100 godina user posted image ) ipak pojavi i prosto trazi da se odredjene stvari urade "kako treba"...

Priznajem, ranije sam govorila da to nije bitno, da mi to nista ne znaci, da je to glupost i da su ljudi shashavi sto tom papiru pridaju toliku vaznost.. Ali sada, 10-tak godina kasnije ja HOCU I ZELIM  da se udam.. Ono, pravo pravcato.. Ne mora svadbetina ali da se obelezi taj dan.. i jedva cekam, samo da znate user posted image user posted image user posted image

I u dobru i u zlu, dok nas smrt ne rastavi!! user posted image user posted image user posted image

I da.. nema to veze sa prakticnoscu.. Ja prosto zelim da budem njegova supruga jer mislim da je to nesto uzvisenije i lepse od toga da mu budem samo devojka.. Eto.. user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:34:59   
Sneža
Anastazija ovo si predivno napisalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:36:45   
božana
Ja sam za bračnu zajednicu.Mislim da ništa nije uzvišenije od čina venčanja u crkvi.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:38:19   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: božana

Ja sam za bračnu zajednicu.Mislim da ništa nije uzvišenije od čina venčanja u crkvi.


pogotovo to! user posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:47:10   
Modessty
Anastazija i ja sam tako. user posted image Godinama smo bili u vezi pa onda godinama živeli zajedno - vanbračno. A onda sam zatrudnela i zaglavila u bolnici i iz nekog razloga mi je bilo krivo što nismo bili venčani user posted image . Gledala sam sve te žene sa burmom na ruci i baš mi jebilo bezveze što nema i ja i što ne nosim njegovo prezime. Poludeli mi bili hormoni!user posted image

Nisam neki vernik, ali sam se venčala u crkvi jer mi se to mnogo svidja. Nekako deluje "izistinski", a ne onako hladno i bezveze kao u opštini.

Nemam ništa protiv vanbračne zajednice. Bila sam i ja u jednoj user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 10:53:04   
Anoniman
e jbg ...ja se nisam vjerski vjencala .... a ne znam ni gdje bi se vjencali vjerski ... mnogo komlikovano user posted image ...



(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here