|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
18.10.2015 9:49:04   
branki*
Hvala,zeneuser posted image eto,ja sam mislila da sve dok ne dodje menstruacija sam zasticena.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
19.10.2015 18:49:30   
Mariya
I ja dobila prvu user posted image , 12,5 meseci nakon porodjaja!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
26.11.2015 14:14:18   
SunFlower
Stigla danas, tacno 9 meseci od prodjaja. I dalje dojim.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
26.11.2015 14:19:01   
serpica
nama danas 6 meseci jos uvek je nema,nadam se i da nece skoro...citam koliko su razlicita iskustva,znam zenu koja je dobila posle mesec dana od porodjaja a dojila dete dve godine,znaci nema pravila..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
27.11.2015 21:59:42   
amelia
ja prekjuce dobila prvi ciklus nakon 40 dana od kad mije prestalo krvarenje nakon porodzaja dojim bebu
i dr bilo cudno videla je na uz da cu uskoro procuriti i rekla je da se to retko desava...da ciklusi su neredovni kad zena doji ali eto to izgleda nije kod mene slucaj.

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.12.2015 16:09:50   
choopa choops
Da li su vam bili redovni ciklusi poslije trudnoće? user posted image Meni je ranije bilo sve OK, a sada bih trebala da dobijem 3 put, ali evo još je nema. Baš me nervira user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 14:14:29   
jovicaa
ja sam citala kako zene koje doje iskljucivo i na zahtev bebu od prvog dana, zasticene su 99% posto od trudnoce, kao pod pilulom...
i verujem da je tako. ali to znaci da beba od pocetka samo sisa i sisa kada zeli i koliko zeli. sto kod nas vec u porodilistu obicno nije tako, nego ih dohranjuju.
sto znaci da ne dobijas ni menstruaciju za to vreme, jer nema ovulacije, logicno. ja jos nisam dobila.

< Poruku je uredio jovicaa -- 5.12.2015 14:15:38 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 14:46:12   
SunFlower
Hm, pa evo ja dobih, a dojim iskljucivo na zahtev, nocu X puta i danju 2-3 puta. A i ovulaciju sam osetila, tacno desetak dana pre nego sto sam dobila, boleli su pe jajnici, tacno sam znala da je to to i da cu uskoro da dobjem.
I sve je bas kao i pre, trajala 5 dana, laganini, bez bolova... e sad videcemo da li ce sledeca doci na vreme.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 15:08:47   
serpica

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja sam citala kako zene koje doje iskljucivo i na zahtev bebu od prvog dana, zasticene su 99% posto od trudnoce, kao pod pilulom...
i verujem da je tako. ali to znaci da beba od pocetka samo sisa i sisa kada zeli i koliko zeli. sto kod nas vec u porodilistu obicno nije tako, nego ih dohranjuju.
sto znaci da ne dobijas ni menstruaciju za to vreme, jer nema ovulacije, logicno. ja jos nisam dobila.




ja vec napisah negde da je moja majka ostala trudna sa mojim bratom dok je mene dojila a nije dobila M i nije znala da je trudna a dojila me je dugo i stalno kaze da sam visela na dojci i da je otisla kod dr po savet kako da prekine dojenje i na tom pregledu saznala za trudnocu..user posted image eto sve je moguce.. ni ja nisam dobila jos takodje sisa koliko zeli i kad zeli.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 16:32:45   
choopa choops
Ma meni I sisia od jutra do sutra, ne na zahvtjev, nego na zahtjeve zahtjeva user posted image evo dva puta dobila do sada, a trećeg ne, a trećeg nemauser posted image Pa se eto malo brinem, s obzirom da mi je ovo prvi put da mi kasni, a da nisam trudna. Jer poslije prethodnih trudnoća su mi ciklusi bili uredni, kao i prije trudnoće pa me buni šta je sad ovo user posted image

Inače i prije nego što sam dobila, na UZV kontroli mi je dr rekla da se pazim dobro ukoliko ne želim da ostanem trudna. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 19:15:38   
Valerie
meni se cini da je stigla user posted image nije puno, ali ipak nesto jeste...
kako to da znam?
10 nedelja od CR, malo mi rano, prosli put bilo posle 7 meseci.
od kraja 6 nedelja do sada mi je malo kretalo par puta, kad sam se vise naprezala.
bezveze mi da idem na pregled?!
trebalo bi posle NG user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 21:23:38   
choopa choops
Evo dobih danas "nešto" što ne liči na pravi ciklus user posted image Odoh ja iduće sedmice na kontrolu...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 21:26:54   
branki*
Ja jos nista,boka ce jos malo 11 mexeci.citam da jedino mariya je kasno dobila posle porodjaja,sve zene uglavnom vec podobijale.a,to da se moze ostati trudan dok dojis i nemas m je tacno,meni drugarica bas potvrdilavsvoj slucaj pre neki dan.
Choopo,a sto dr kaze sad posebno da vodis racuna?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 21:30:04   
choopa choops
Pa otkud znam tad je vidjela nešto (da ne lupetam sad, da mi se ne smiju žene user posted image ) na UZV i rekla kao: " Nema veze ako nisi dobila još, evo ovdje se vidi "to famozno nešto" mogla bi ostat trudna svaki dan! Tako da, ako ne planiraš još djece, čuvaj se dobro :P"

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 21:50:16   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja sam citala kako zene koje doje iskljucivo i na zahtev bebu od prvog dana, zasticene su 99% posto od trudnoce, kao pod pilulom...
i verujem da je tako. ali to znaci da beba od pocetka samo sisa i sisa kada zeli i koliko zeli. sto kod nas vec u porodilistu obicno nije tako, nego ih dohranjuju.
sto znaci da ne dobijas ni menstruaciju za to vreme, jer nema ovulacije, logicno. ja jos nisam dobila.

Takva zabluda da nema veće!!!

Ja dobih 3 mesec onda i od tad redovna. Skroz.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 22:13:08   
lesica

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mojoj radosti nema kraja user posted image

44. dan nakon porodjaja- eto vestice, nije preobilna ali je stigla. Pih.


Da se samocitiram!

Ja sam Damjana dojila i još dojim na zahtev. Ko me je viđao u tom periodu, zna o čemu pričam, non stop je bio na sisi.
Prvi ciklus mi je stigao mesec i po dana tačno nakon porođaja sa njim. I od tada do sada redovno u dan stiže i pristiže.
Doktor kada mi je radio ultrazvuk nekih mesec dana nakon porođaja, tada je već rekao da izgleda ovuliram, ali da ne može biti siguran jer je tek mesec dana prošlo od porođaja, i da se svakako pazimo ukoliko nećemo još jednu bebu.
Prosto, moj organizam je takav, posle oba porođaja je bilo isto, jako brzo mi se ciklus uspostavio.

Zato, to što se beba doji, i iako nema menstruacije nije nikakva garancija da neće doći do trudnoće. Osvrnite se oko sebe i videćete veliki broj dečice sa jako malom starosnom razlikom.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
5.12.2015 22:29:24   
wivern

IZVORNA PORUKA: branki RR

dunjac,je l znas da mi je cele nedelje prosle neka mucnina neodredjena bila i nesto me kao grudi boluckale.ja se bas zezam sa mm,reko,ja sam opet trudnauser posted image
al,sad stavrno..moze li se ostati u drugom stanju ako nisam dobila menstruaciju?po meni ne moze,jer ako nije bilo menstruacije,onda nema ni jajne celije.jesam li u pravu?

Nisi. Dva meseca posle porodjaja sam bila na pregledu i baš tada je bila ovulacija tj plodni dani user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
6.12.2015 0:06:17   
bojana92
Dobila sam danas posle drugog porodjaja.Beba ima 8,5 meseci,i dalje sisa.Nadam se da ce hteti nastaviti sa sisanjem.A ja sam se bas iznenadila kad sam videl a da sam dobila,nisam jo ocekivala da cu dobiti :D

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
7.12.2015 12:02:12   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja sam citala kako zene koje doje iskljucivo i na zahtev bebu od prvog dana, zasticene su 99% posto od trudnoce, kao pod pilulom...
i verujem da je tako. ali to znaci da beba od pocetka samo sisa i sisa kada zeli i koliko zeli. sto kod nas vec u porodilistu obicno nije tako, nego ih dohranjuju.
sto znaci da ne dobijas ni menstruaciju za to vreme, jer nema ovulacije, logicno. ja jos nisam dobila.


Netačno. I ja sam jedan od dokaza da je to itekako zabluda! Sa Iskonom sam zatrudnela kada je Arun imao 10 meseci.I dalje je sisao kada god i koliko god hoće. Menstruaciju sam imala od četvrtog meseca po porođaju. Sada sa Živom imam krvarenja a nisam imala ovulacije. Dakle posle porođaja hormoni vršljaju i mora da se bude i oprezniji nego obično.


< Poruku je uredio Anarunika -- 7.12.2015 12:05:54 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.12.2015 15:15:21   
Suncepravde
Pozdrav svima!Ja sam stari clan na forumu rr.Porodila sam se prosle godine u aprilu i prvi ciklus sam imala u januaru ove godine,nakon9 meseci.Ponovo sam dobila 3novembra.Jos uvek dojim pomalo.Mene brine to sto su mi sada neredovni ciklusi posle porodjaja,jer planiram i drugu bebu.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.12.2015 15:21:19   
Anarunika
Najbolje je da odeš kod ginekologa,i da on vidi situaciju tj. da li ima ovulacija ,kakvo je stanje generalno itd. Sve ostalo je nagađanje. Mada, mislim da neće tu biti problema ,hormoni se nisu još usaglasili i to je to verovatno.

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.12.2015 15:30:17   
superm

IZVORNA PORUKA: branki RR

Ja jos nista,boka ce jos malo 11 mexeci.citam da jedino mariya je kasno dobila posle porodjaja,sve zene uglavnom vec podobijale.a,to da se moze ostati trudan dok dojis i nemas m je tacno,meni drugarica bas potvrdilavsvoj slucaj pre neki dan.
Choopo,a sto dr kaze sad posebno da vodis racuna?


Negde sam to već napisala. Moja zaova je po treći put zatrudnela kada je drugo dete imalo 5 meseci. Nije imala menstruaciju pa je mislila da nema ni ovulaciju i da je zaštićena. Još plus je i dojila bebu.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.12.2015 15:31:24   
superm
Btw, ja još uvek nisam dobila ciklus. Ali mislim da sam imala ovulaciju.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.12.2015 16:20:11   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Evo dobih danas "nešto" što ne liči na pravi ciklus user posted image Odoh ja iduće sedmice na kontrolu...user posted image

Dobila sam normalno sutradan. Svejedno, čudni su mi ciklusi, može li bit od Utrogestana koje sam trošila u trudnoći ili je nešto drugo, nemam pojma. U svakom slučaju uskoro ću na kontrolu...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.12.2015 16:25:24   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Suncepravde

Pozdrav svima!Ja sam stari clan na forumu rr.Porodila sam se prosle godine u aprilu i prvi ciklus sam imala u januaru ove godine,nakon9 meseci.Ponovo sam dobila 3novembra.Jos uvek dojim pomalo.Mene brine to sto su mi sada neredovni ciklusi posle porodjaja,jer planiram i drugu bebu.

Sunce, to što su neredovni je normalno jer još dojiš. Mislim da prava menstruacija krene kad završiš da dojenjem.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here