|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.10.2016 22:33:56   
Maraj
Suzi ja nisam sigurna al cini mi se da je samo porodiljsko 100%. Sve ostalo je 65%. Zato svi i jure produzetak.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.10.2016 22:38:41   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Suzi, bolovanje na osnovu deteta je uvek 100%

Zar ovo nije promenjeno pre par godina?

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.10.2016 22:48:13   
Animsaj9
Suzi ja znam ove zene sto sa mnom rade, kad odu na bo zbog deteta kazu 100% placeno

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.10.2016 11:31:18   
suzi kju
Da znam da je 100% kada otvorim kod pedijatra, ja ne bih ni produžavala porodiljsko.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.10.2016 21:54:25   
Maraj
Ja stvarno sada nisam sigurna. Zbunile ste me. Najbolje suzi pitaj u razgovoru mama da nam javnu . Sigurno su mame otvarale bolovanje , pa znaju.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.10.2016 22:01:20   
branki*
a,bre,zene,nije tako koliko ja znam.ako specijalista produzi porodljsko bolovanje,onda je 100 posto.ako se prekine ili zavrsi porodiljsko,pa onda otvori obicno bolovanje koje pedijatar detetov da,to je 65 posto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.10.2016 22:03:46   
Maraj
E pa da branki , tako i ja znam. Cini mi se da je do pre par godina bila praksa da se bolovanje na dete (koje otvara pedijatar) placa 100% al su to ukinuli , pa je svako bolovanje 65%.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.10.2016 22:06:04   
branki*
moguce da je bilo ranije,ne znam,poslednjih godina kad god otvaram zbog deteta,uvek je 65 posto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.10.2016 22:31:29   
MakiJ
Jel ima neka caka da se produzi porodiljsko? I koliko pre iosteka treba da se podnese zahtev?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.10.2016 16:18:25   
suzi kju
Mame koje su dobile produžetak, jel vam kasnila plata za mesec za koji ste dobile produžetak?

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 8:53:25   
Mala Elena
Drage, kada bih trebala da zakazem komisiju ? Ugovor mi istice 22.decembra. A moram i kod doktorke po upput za komisiju. Vec sam i zaboravila sta mi treba od dokumentacije da ponesem, ako neko moze da podset_i...
Tj.set_ih se sada, prvo predajem papire u 27.marta minimum tri nedelje pred istek pa me oni pozovu da zakazu.
Od papira kopiram sve izvestaje fizijatra ili samo poslednji?

< Poruku je uredio Mala Elena -- 27.10.2016 9:05:09 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 10:45:45   
suzi kju
Sve izveštaje kopiraš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 13:14:08   
Maraj
Suzi ja sam do 14.septembra bila na porodiljskom. Posle sam na produzetku
Primila sam platu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 17:26:51   
suzi kju
Danas sam zvala finansije, kasno su poslali potvrdu o produžetku. Doćiću novembra platu za oktobar i tad deo što fali, baš su me iznervirali user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 21:34:13   
Maraj
Uzas suzi .... tako i ja muku mucim sa mojim racunovodstvom. Cim vidim da mi nena uplate par dana , moram ih zvati. Da l zaborave da uplate...ko ce ih znati...al cim nazovem, sutradan uplata ....

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 21:42:02   
suzi kju
To sada uplaćuje država na račun firme, pa oni preraspodele novac po računima radnika, tako je bar kod nas. Do tvojih na poslu je jedino da pošalju potvrde, zahteve, obračune, kako oni to već zovu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 21:45:29   
Maraj
Aha , mislis da se ovo što nam je porodiljsko sad produzeno , da se to razlikuje od prethodnih 12 meseci? To nisam znala

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 21:55:28   
suzi kju
Pa ima razlike, poenta je ta da moji nisu na vreme poslali novu doznaku o produženju koju sam im dostavila, pa nisu obračunali i ovaj mesec ne dobih jednu trećinu plate, zato ću novembra biti "bogata"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.10.2016 21:59:04   
Maraj
A ha ha suzi. Znaci sad da se grcis a za mesec dana da se "baskaris". Taman da se podsetis pocetka trudnickog. Tad nam je kasnilo po par meseci , pa kad kapne 2-3 uplate odjednom...e to je uplata user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.10.2016 8:22:39   
tekilica
Firma u kojoj radim, a bas se takvim resenjima i bavim, uplacuje deo, deo refundira drzava, tako da zena dok je na trudnickom, porodiljskom i negi deteta prima 100 posto. I sve ide redovno... Bas sam zbunjena sada sa tim kasnjenjima...user posted image

_____________________________

"Ima ih što plaču što ruže imaju trnje. Ti se veseli što trnje ima ruže."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.10.2016 9:44:14   
Mamab
Mame, mnogo su mi pomogli vasi komentari u vezi sa produzenjem porodiljskog pa resih da se uclanim da vam zahvalim na korisnim savetima i da podelim svoje iskustvo sa Novobeogradske komisije. Juce sam izlazila prvi put, osecala sam se kao da idem na streljanje (znajuci na kakvom glasu je NBG komisija). Dobili smo 2 meseca user posted image
Moj bebi je skroz zdrav, puzi, ne hoda ali se dize sama na noge, imali smo samo jedan izvestaj iz Sokobanjske sa sifrom f82 (pocetak oktobra) dr nije htela cak ni da nam stavi famoznu recenicu o preporuci produzetka. Rekla mi ovim recima-kasno ste se setili. Kada sam pedijatrici pokazala izvestaj i pitala je za misljenje-da li dobijamo produzenje sa tim odgovor je bio - nema sanse user posted image
Tako obeshrabrena predam papire u 27.marta, ne ocekujuci nista. Pozovu me, kazu da dodjemo u cetvrtak u 14h(juce), i ja odlucim da primenim alternativne metode user posted image bebi sam propisno izmorila taj dan, nisam joj dala da spava svoju podnevnu dremku, iako joj je 14h vreme za rucak, nisam joj dala da ruca pre komisije (srce mi se kida i dalje zbog toga), obucem je najgore moguce, apa drapa, slojevito da je ne skidaju, neke debele stare pantalone u kojima ne moze noge da savije, carape i preko njih jos one nazuvice platnene. Nikako cipele, pogotovu hodajuce. Vodite bebe bez cipela! Prozovu nas, Bebi na komisiji nije mogla ni da puzi, nervozna, kenjkava, otima se, odbija saradnju sa dr, i nakon dva minuta dr kaze-dacemo vam 2 meseca produzenje. user posted image
Mojoj sreci nema kraja, a nadam se da ce nekom moja prica biti korisna.
Pozdrav


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.10.2016 10:01:22   
sonyasha
Mamab, svaka ti čast, ozbiljno! Razmišljam kako to izgleda taj pregled, baš sam iščitavala zadnjih deset strana i nigde se ne pominje?stave ih da sede, stoje? Nude igračke?ili treba da puzi do mame ili kako?
Ps.predali papire pre tri dana i sada čekamo poziv!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.10.2016 10:51:17   
suzi kju
Sonyasha ja kad sam išla, vodila sam ih obe, ali sam na Emiliju dobila produžetak. Povela sam obe smo da vide da su bliznakinje. Stave je na onaj otoman na stomak, da vide hoće li na kolena i da puzi, pokušala da je kako stavi na nogice, međutim ona zaista od toga ništa nije umela, samo je ležala i toliko. Bukvalno pregled tri minuta.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.10.2016 11:18:03   
Mamab
Kod nas je to izgledalo ovako: u cekaonici je bilo cca 30 beba, svi smo bili zakazani u isto vreme, prozivali su po redosledu dolaska (predaje knjizice).
Ulaze mame sa bebama, i izlaze nakon 5 min, retko duze. Po izlasku se tacno vidi po izrazu lica ko je dobio produzenje a ko ne user posted image
Mi kad smo usle, bukvalno sa vrata mi je jedan dr uzeo Bebi iz ruku, ja jos nisam stigla ni da ih zatvorim, i to je bio prvi šok za bebi koja se odmah dala u plač. Ja sam stajala pored vrata, dr je Bebi stavio na pult u sedeci polozaj i malo je gurkao na levo pa na desno, pretpostavljam da proceni stabilnost (Bebi je tu bila ok, nije se dala "oboriti"). Zatim je stavio u lezeci polozaj na stomak, cekajuci da se sama digne u puzeci polozaj-e tu nam je pomogao outfit-debele futrovane pantalone u kojima nogice ne moze da savije u kolenima user posted image te tako nije uspela da se mrdne. Zatim je podigao, pokusao da stavi u stojeci na pod-ona dizala noge kao da je stavlja u vatru (pomoc-male carapice, nazuvice koje joj saviju prstice na nogama). Nakon toga je dao meni uz komentar-dobili ste produzenje 2 meseca..user posted image
Dok smo cekali da dodjemo na red, studiozno sak posmatrala svaku mamu i bebu koje su ulazile i izlazile, i dosla sam do nekih zakljucaka user posted image user posted image
-ne treba decu previse "srediti", znam da svi volimo da ih skockamo kad idemo negde, u ovom slucaju rekla bih da bolje prolaze "skromnije" obucena deca (isto vazi i za mame)user posted image
-definitivno prolaze deca koja jos nisu prohodala, dobijaju produzenje 100%
-nije vazno sta pise (ili u mom slucaju ne pise) na izvestaju, procena komisije je najbitnija.
-bebe koje su mrzovoljne/neraspolozene bolje prolaze, a mame znaju kako najbolje to da postignu sa svojim bebama user posted image

Kod mene je upalilo user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.10.2016 11:31:49   
suzi kju
Mamab na koju si komisiju išla, koja opština?
Mi smo išli septembra, bilo je pretoplo, bekama sam obukla haljinice,divne haljinice, ja se skockala jer smo posle komisije šetali po gradu, muž je isto bio lepo obučen.
Mislim da oni mogu da procene sve, bez tih debelih pantalona, malih čarapica, sve oni vode i znaju, i oni su ljudi. Znaju da se ljudi služi koječime da bi uspeli u nečemu. Tako da mislim da sve ti što si tu uradila nije imao mnogo efekta. Prosto su bili tako raspoloženi. A naravno da će pre dobiti mame čija deca ne hodaju.

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here