|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.12.2018 16:01:11   
Rosita
Čula sam, doduše nisam iz prve ruke.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.12.2018 16:31:31   
Volim mamu
Ja sam poslala duzi post o mom iskustvu ali ga nema...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.12.2018 16:33:29   
Maraj
Volim mamu
Jel mozes opet da napises user posted image

(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.12.2018 17:54:47   
Volim mamu
Naravno 😊 Evo za sve mame koje ce ici ma komisiju mog iskustva. Imam cerku od 16 meseci i prvi put sam kod stare komisije produzila bolovanje bez problema. E ainda drugi put... Prvo da vam dam savet prijavite se u 27.marta za komisiju 45 dana pre isteka bolovanja jer je to prosek koliko im treba  da vas pozovu na prvoatepenu komisiju. Prilikom prijave ne morate da nosite nista od izvestaja ako nemate vazna je samo prrijava da bi ste sebi obezbedili mesto ( to sam tek kasnije saznala, a takodje ja sam predala dve nedelje ranije pa sam morala da otvaram bolivanje kod lekra opste prakse da “ premostim”)...Na komisiju su me zvali posle mesec dana, ide se u PIO fond na NBGD ( kod novog Merkatora). Komisija je cetvoro lana, tri doktora i sekretar komisije koji samo kuca izvestaje. U mom slucaju su samo sekretar i jedan doktor bili prosutni ( dr je pedijatar iz nekog doma zdravlja, mozda vozdovac). Bio je i treci clan ( psihijatar) ali kada ga je kolega pitao hoce li i on da pregleda dete, rekao je da nema potrebe i izasao iz kancelarije. Pregled ide ovako, dobar dan, zasto ste dosli?! Htela sam da kazem zato sto ste me zvali 😠 Uglavnom imate minut vremena da kazete ata je detetu posto oni izvestaje ne citaju i vec po tome vidite da ce odbiti zahtev. Ako dete samo moze da stoji onda valjda racunamu da je zdravo. Sutra ujutru vas obaveste porukom da niste prosli. Mozete sami da odete po resenje ili da vam posalju na kucnu adresu.Ja sam se opredelila za ovo drugo ali posto mi resenje tj mualjenje nije stiglo ni posle mesec i nesto dana otisla sam da vidim sta se desava. Na odno me postar nije probasap dva puta na adresi.Uglavnom , dali su mi kopiju i ja sam napisala zalbu. Rok je osam dana od dana prijema misljenja. Rukom sam napisala u tri tecenice zasto se zalim i da ahocu drugostepenu komisiju. 
Pozvali su me posle nedelju dana da dodjem u Aleksandra Kostica sa detetom i ponesem nove izvestaje. Tamo je siyuacija skroz dugacija. Cetiri clanice komisije, fine i ljubazne, pregledaju svu dokumentaciju. Meni je dete zaspalo pa je nisu budili jer ona ima problem sa spavanjem , branjenjem, ne govori, tesko se razdvaja od mene ( za to sam dostavila dokumentaciju od decijeg neurologa, psihijatra i defektologa). Posle deset_ak minuta prijatnog caskanja rekli su mi da ce mi sutra posle 11h javiti odluku. I dobila sam TRI MESECA! 
Moj savet je predajte na vreme dokumentaciju da bi vas na vreme zvali, posto vecinu odbiju obavezno se zalite jer necete nista izgubiti. Sto se tice satnice, nema cekanja jer postuku vreme koje su vam zakazali. Ja sam otisla na drugostepenu da vidim koji su kriterijumi i bez ocekivanja pa samim tim je i moje iznenadjenje vece.
Ja se nadam da sam bar malo pomogla, ako treba jos informacija rado cu vam reci 🌹

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.12.2018 20:11:38   
Maraj
Volim mamu, a devojcica jel hoda? Nisam to razumela?
Gde ste isli po sve te izvestaje? I jesu li svi ti izvestaji "pravi" user posted image nisu filovani?
Ja sam npr za prvo dete kada sam isla na komisiju imala izvestaje fizijatra da ima kao usporen motorni razvoj. A ustvari je sve bilo ok. Tada su svi isli i produzavali sa tom dijagnozom

(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.12.2018 20:47:29   
Volim mamu
Da, hoda, to i pise u izvestaju. A sa decije neurologije su izvestaji. Pa kad ih pogledas deluju kao da su nafilovani mada stvarno je tako. Ona stvarno ne prica, nece sa deugom secom i mi smo isli kod doktora zato sto od cetvrtog meseca pa do skoro bukvalno je plakala i vristala kad neko dodje. Sad je sve to proslo , ali i dalje nece sa decom. Decija neurologija je u Pasterovoj ulici ( ne znam tacno broj). Ona nema probleme sa motorikom , cak je i maprednija u odnosu na svoje vrsnjake, hoda, trci, skace, penje se... ali ima taj problem odvajanja ( separaciona anksioznost) jer je od prvog dama non sto sa mnom posto nema ko da nam pomogne. Suprug radi po ceo dan i na ikla je na mene. Licno mislim da izvestaji fizijatra mizda teze prolaze jedino ako stvarno neko dete ne hoda i ne moze samo da se uspravi i stoji. Dobra syvar je sto ove doktorke sto su meni bile na komisiji imaju taj stav da dete treba da bude sto duze sa majkom , a u mom slucaju ja sam otvoreno rekla da cu uzeti obicno bolovanje i spajati ga i kombinovati jer smatram  kao roditelj da sam potrebna svom detetu u ovom periodu 😊

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.12.2018 20:49:06   
Volim mamu
U ponedeljak idem da uzmem izvestaj posto sam juce dobila odgovor pa mogu da napisem koji su clanovi komisije ako je dozvoljeno 😊 

(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
26.12.2018 22:42:49   
Mamino sunce
Volim mamuDa li si dobila resenje? Ja treba da ulozim prigovor  pa sam htela da vidim koje si to tri recenice pisala? 🤗 

(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
26.12.2018 22:45:47   
Mamino sunce
Volim mamu
Da li je uvek isti sastav na drugostepenoj komisiji?

(odgovor članu Mamino sunce)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.1.2019 22:23:37   
Rosita
Da li neko može da mi kaže da li prilažem sve papire o praćenju deteta ili samo najsvežije? Državne ili i privatne?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mamino sunce)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.1.2019 23:56:47   
Sanidej
Predajete poslednji izveštaj državnog specijaliste, a kad odete na komisiju imajte sve papire kod sebe (od početka lečenja).

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 0:05:36   
Rosita
Hvala !

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 9:42:58   
Volim mamu
Kad predajes u 27. marta predas ono sto imas ( tacnije kopije), a posle ponesi sve i najsvezije naravno. Meni prvostepena komisija nije trazila niti gledala ni jedan papir jer oni te uglavnom odbiju. U medjuvremenu sam cula od jedne drugarice da su joj produzili dva meseca na prvostepenoj ali njen sin ima 13 meseci i ne moze da stoji samostalno a i uz pridrzavanje pada... 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 13:00:45   
Rosita
Volim mamu, ne znam da li da se nadam. Dete mi je alergično na mleko i upravo izašlo iz bolnice zbog bronhiolitisa. Ima tu još po neki papir. Fizijatra nemam niti ću ga tražiti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 13:26:32   
Maraj
Rosi pratim sta se desava kod tebe...da znam da l ja da probam da produzavam..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 13:28:27   
Misha i Ljisha
Ajd i ja da se ubacim. Meni je nasa dr koja je inace i u komisiji rekla da SVE iskopiram. BUKVALNO SVE. Tako da ako stvarno budu citali imace sta i da iscitaju 😂 gomila papira. A da ne pricam da treba da obavimo jos i oftalmologa u NS pa na komisiju za VEP u Tirsovu pa alergolog gastroenterolog neurohirurg i neurolog i ovih dana psiholog. Tako da bice tu svasta. Vidim da uglavnom produzavaju zbog fizijatra. Mi jos plus nisml vakcinisani. Ja se nadam da ce nam produziti bar dok ne obavimo VEP a to se ceka dva tri meseca mislim.  A uput vi da trazim tek u februaru. Tako sam se dogovorila sam nasom dr. Uglavnom bilo bi odlicno da mi produze porodiljsko bar do jula

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 13:33:06   
Maraj
Ljiso ne znam kako sad po novom zakonu gledaju. Da li izvestaj fizijatra ili sta vec. Do jula meseca prosle god su gledali izvestaj fizijatra.
Ja pratim sta se desava kod Rosi jer ona predaje u bg-u.
Ranije se u bg-u predavalo na opstini na kojoj je firma sad se sve predaje valjda u pio fondu....
Pratim sta piset_e....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 13:48:41   
Rosita
Ljišo, tebi će produžiti.
Ja dana nisam bila na trudničkom. Dinar od države za to nisam uzela. Žaliću se ako me odbiju.
Mislim da su fizijatre priklještili da zavrnu česmu.
Predajem sledeće sedmice. Da bih imala vremena za drugostepenu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 13:50:41   
Rosita
Btw, ako se prohodava do 18 m, ne vidim zašto dete koje ne hoda sa 13 ima prava na produžetak, npr. ? A neko sa astmom, lupam, nema. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 15:15:26   
Misha i Ljisha
Rosi to ni meni nije jasno. Zasto za nehodanje produzavaju. Ali pretpostavljam zbog jaslica. Zamisli da si vaspitac koji ima gomilu dece koja ne hodaju. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 16:52:15   
Volim mamu
Ovo dete za koje sam navela valjda ne moze ni da se uspravi da stoji. Uglavnom, moj vam je savet svima da se zalite ako vas odbiju jer je drugostepena komisija realnija. Meni na prvostepwnoj ni jedan papir nisu pogledali, bilo je dobar dan, sto ste dosli, dete stoji... vazi, javicemo vam se sutra. Valjda sve sto nije vidljivo se ne racuna u razlog za produzetak bolovanja! 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.1.2019 16:56:08   
Volim mamu
Rosita , izvestaj fizijatra je nepotreban ako dete stvarno nema neki bas ozbiljan problem. Mislim da je dovoljan izvestaj iz bolnice... ako odbiju zali se naravno. Ja sam kad mi je isteklo bolovanje uzela na dete dok sam cekala komisiju i tu mozea dva puta po 15 dana na razlicite dijagnoze. Samo to se racuna tj ide plata ako suprug u to vreme nije bio otsutan sa posla tj na odmoru i to isto treba voditi racuna! 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2019 13:17:27   
Rosita
Hvala, vm.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2019 14:34:50   
Sanidej
Komisija ima šifarnik dijagnoza koje prolaze i to je to, ne udubljuju se oni u dokumentaciju, do sada su prođu imali izveštaji dečijeg neurologa i fizijatra i to samo određene dijagnoze. Moguće je da je stupanjem na snagu novog zakona šifarnik još kraći. Nekad drugostepena preinači odluku, da ne bude "talasanja", ali to su pojedinačni slučajevi a ne praksa..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2019 14:39:01   
Sanidej
Moje mišljenje je da svakako treba probati i izaći, nema se šta izgubiti osim malo vremena. Srećno žene ☺

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here