|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2019 15:35:00   
Rosita
Ja nekako ne mogu da zamislim situaciju da odbiju dete koje je, recimo, upravo operisano. Da ne nabrajam sve hipoteze.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 13:18:53   
Rosita
Pravilnik o bližim uslovima, postupku i načinu ostvarivanja prava na odsustvo sa rada ili rada sa polovinom punog radnog vremena radi posebne nege deteta
Ovako se zove dokument. Ima ga na netu. Na osnovu njega vidite šta prolazi. Ja za to više nemam vremena, predala sam. Ali ko ima i želi da se "snalazi", može mu biti od koristi. Juče sam čitala.




_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 13:36:02   
Misha i Ljisha
Preletela sam na brzaka. Po tome ni Za mog P necu fldobiti produzenje 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 15:11:20   
Rosita
Upravo. Ni ne treba mi pravilnik, ovde je opisano ono najcrnje za sta svakako mora da se ostane sa detetom. Definisan je i procenat ostecenja vida/ sluhauser posted image

Nego, sanidej, volim mamu i drugi. Sta ja mogu da uradim da ostanem duze sa detetom? Recimo dva meseca bar. Jedan da napuni godinu, jedan da krene u vrtic i adaptira se. Stari godisnji odmor, mogu li sa tim zapoceti ili bolje prvo neko bolovanje pa stari godisnji? Neko rece ako uzmes stari godisnji to znaci da si se vratio na posao? Moze li mi neko pojasniti redosled koriscenja drugih prava, sta mogu da uradim mimo ovog komisijskog bolovanja?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 15:33:45   
Rosita
Jos cu da bistrim zakon o radu. Tamo ima nekih prava za majke dece do 3 godine starosti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 15:39:40   
pari
I mene Rosi to zanima...tj.ja bih svakako godisnji koristila, samo jos da vidim kako...trebale bismo da imamo pravo i na stari i na novi godisnji,zar ne?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 15:46:06   
Rosita
Pravo imamo, sigurno. U zakonu pise za stari godisnji do 30.6. E za novi ne znam moze li odmah, mozda i moze.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 15:52:36   
pari
Bilo bi super da moze, stari ceo plus novi ceo, to je dosta dana...doduse neke firme ti ne daju da iskoristis odjednom ali treba vudeti sta u zakonu pise i to traziti. Ja moram to da se raspitam dobro,pogotovo sto se ja ne vracam na taj posao kasnije vise jer kad mi istekne ugovor,kraj

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 15:58:41   
milicicak
Stari godisnji morate da iskoristite do 30.6 mislim da ima nesto da posle toga prestaje da vazi ali proverite.
Za novi GO nisam sigurna da moze da se koristi pre 30.6. ali i to proverite.
Rosi, ja bih od pedijatra uzela 15 dana bolovanja za N (ali to ti je 65% plate) pa godisnji odmor pa opet bolovanje 15 dana za D npr. To je neka moja logika

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 16:03:18   
Maraj
Malo pre citala da uskoro ulazi u skupstinsku proceduru da bolovanje na dete opet bude 100%

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 16:19:20   
pari
Klik



< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 16.1.2019 16:30:25 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 17:48:09   
Volim mamu
Koliko sam ja upucena stari godisnji odmor moze da se iskoristi do 30.06. tekuce godine, a svako u svojoj firmi mora da proveri kako i koliko ima pravo ( uredbe firme). Sto se tice toga da se racuna kao povratak na posao nema veze jer kada istekne bolovanje za negu deteta svejedno je kojim ces redom koristiti. Ali evo primera ako je godisnji odmor 4 nedelje: 15 dana bolovanje na dete plus jos 15 na drugu dijagnozu, mesec dana bolovanje lekar opste prakse, dve nedelje godisnjeg pa mesec dana opste prakse pa dve nedelje na dete, pa meaec dana opate prakse pa dve bedelje ostatka godisnjeg... i tako moze u nedogled na godinu da se razvuce. Jedino treba paziti da se bolovanje na dete ne podudara sa godisnjim odmorom supruznika jer za to vreme necete dobiti naknadu. Takodje u firmi ce traziti da suprug iz firme prilozi iz pravne sluzbe potvrdu da nije odaustvovao sa posla. A za sve one koji ne mogu na ovaj nacin da se organizuju imate pravo na neplaceno do treceg rodjendana deteta. Naravno to kao opcija da nije bitno da li primate naknadu vec da je samo zbog deteta. Sto se tice ostalih prava, nema dezurstava, trece smene, sluzbenog odsustva, a mozete sa poslodavcem da dogovoritw da radite pola radnog vremena...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2019 22:52:28   
Rosita
Hvala puno!
Negde sam nekad čitala, ali ne nalazim i verujem da to nije tačno (niko ne bi onda ni išao na komisiju) da se ne umanjuju prihodi za bolovanje ako dete ima do 3 g? 
Sva ova bolovanja (15 d ovo, 15 ono i td) idu na teret poslodavca ili? I 65% su?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.1.2019 0:33:48   
Volim mamu
Idu na teret poslodavca i dobija se 65%. Ako sam dobro razumela ti tek cekas poziv komisije? Javi kako si prosla i ako tw odbiju pravac 27. mart i zali se 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.1.2019 1:06:05   
dunja RR
Rosi, ja sam dobila isto kao na porodiljskom, kada sam produžila bolovanje, tj. kada sam nakon porodiljskog otvorila bolovanje radi posebne nege deteta, što su mi dali tada bez problema jer je S 6 meseci nosio kaiševe za kukove.

IZVORNA PORUKA: Rosita

Negde sam nekad čitala, ali ne nalazim i verujem da to nije tačno (niko ne bi onda ni išao na komisiju) da se ne umanjuju prihodi za bolovanje ako dete ima do 3 g? 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.1.2019 11:20:12   
Volim mamu
Ako komisija produzi dobija pun iznos ali za ovo produzavanje bez komisije je 65%. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.1.2019 13:28:59   
Rosita
Vm, dunja, hvala.
Predala sam. Čekam poziv, ne znam koliko se čeka.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.1.2019 13:41:23   
dunja RR
Da, ja sam bila na bolovanju radi posebne nege deteta, napisala sam. Tu je komisija obavezna i primala sam 100%.65% je kod bolovanja radi nege deteta (ne posebne nege deteta kao u mom slucaju). I Rosi je predala z ovu opciju. 
IZVORNA PORUKA: Volim mamu

Ako komisija produzi dobija pun iznos ali za ovo produzavanje bez komisije je 65%. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Volim mamu)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.1.2019 13:28:58   
Rosita
Jos me nisu zvali, prosle su dve nedelje. Kad da ocekujem?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.2.2019 14:53:19   
Rosita
Pozvali me. U utorak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.2.2019 13:00:05   
Rosita
Drage mame, mi smo dobili tri meseca od prvostepene. Vagala sam puno naš razgovor i našla dosta momenata za "nema šanse" ali i par za nadanje. Komisija je krajnje ljubazna i korektna. Saslušaju te lepo. Ja sam i u razgovoru i kroz papire priložila samo suvu istinu. Stekla sam utisak da to cene. Papire su detaljno pogledali prethodno. Ako dete stvarno ima problem, imam utisak da će se to uvažiti. Vredi pokušati! Uz malo sreće- verujem da treba- može se dobiti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.2.2019 14:43:54   
Ana RR
Rosi, sjajno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.2.2019 15:01:20   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Rosita

Drage mame, mi smo dobili tri meseca od prvostepene. Vagala sam puno naš razgovor i našla dosta momenata za "nema šanse" ali i par za nadanje. Komisija je krajnje ljubazna i korektna. Saslušaju te lepo. Ja sam i u razgovoru i kroz papire priložila samo suvu istinu. Stekla sam utisak da to cene. Papire su detaljno pogledali prethodno. Ako dete stvarno ima problem, imam utisak da će se to uvažiti. Vredi pokušati! Uz malo sreće- verujem da treba- može se dobiti.



Meni je isto ok bila komisija.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.2.2019 16:41:33   
pari
Super Rosi. I ja sam uvek za iskren pristup



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.2.2019 21:10:55   
Misha i Ljisha
Predala sam danas zahtev. Rekli su da ce me zvati oko 25tog februara. Sad cekam

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here