|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 18:51:04   
Adriana83
Nolinica ja sam iz NS i u Betaniji tata ne moze da prisustvuje porodjaju ali mi smo uspeli zato sto nam je bila ekipa emisije "Vreme je za bebe". Vodili smo se logikom ako moze da udje kamerman,moze i tata user posted image . Mleko cuvam u zamrzivacu,za ne daj Boze. Ja nisam uspela da dojim starije cerke pa me sve strah da opet ne ostanem bez mleka pa zato skupljam i cuvam svaku kap.
Von,ja te prestigla user posted image .
Hvala na komplimentima. I meni su moje mrvice preslatke! I uopste mi ne lice... A sestra u Betaniji me ubedjuje da su jednojajcane jer je bila samo jedna posteljica user posted image . Ajde mame da vas cujem,jel mogu posle da "prolice"?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 19:07:09   
nolinica
Ej, pa kad ćete biti na tv-u???
Ko ti je radio cr?
Ne mogu ni zamisliti kakva je divota imati četvoro dece!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 19:21:26   
mamaviki
Evo i mene posle duzeg vremena...Prvo da cestitam svim novim mama duplicama, ove slikice sto sam videla su predivne...user posted image
Sto se mojih beba tice, one su jos uvek na institutu za neonatologiju, imaju mesec dana,puno toga smo prosli ali sve je to iza nas...
Puno rano su se rodili ali moji maleni borci su sada dobro...user posted image
I Jana i Nikola su na odeljenju, od skoro su u istoj sobici a krajem nedelje cu i ja biti primljena da budem sa njima...
Lepo napreduju i nadamo se da bi oko Nove godine ili Bozica mogli biti zajedno kucici...
Ja sam se potpuno oporavila od cr, kao da se nikad nije desio,imam puno mleka, odrzavam laktaciju i svaki dan nosim na institut da bi moje bebanice mogle da piju moje mleko...
Evo nekih slikica...
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image





(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 19:59:02   
Dvebebe
Jao,duse malene....  mamaviki,sto brzi oporavak bebicama i da zajedno provedete praznike kod kuce!!!! u kojoj nedelji su se bebe rodile?

(odgovor članu mamaviki)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 20:14:27   
mamaviki
Rodile su se u 29-oj nedelji...Pukao mi je vodenjak...Jana je bila teska 1200 gr a nikola 1150 gr...

(odgovor članu Dvebebe)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 20:16:28   
bea83
Mamaviki svaka čast za hrabre mrviceuser posted image user posted image Divni suuser posted image user posted image

(odgovor članu mamaviki)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 20:36:47   
vanesicak
mamaviki svaka cast i bebicama i tebi!!! I da nam sto prije budete zajedno kod kuce! hvala ti sto si se javila cesto pomislim na tebe, neka je sve u redu, tako treba i tako ce i biti, puno poljubaca :******

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
29.11.2011 22:41:54   
bulka
mamavikiuser posted image user posted image
divna su dva srca prelepa, Jana i Nikolauser posted image user posted image
Fotografije prepune neznosti!
Izvojevali i pobedili u svojoj bici, zajedno sa svojim roditeljima! Svaka ti cast na snazi!

Adriana, sad si me zbunila, prema literaturi ako je jedna posteljica onda su jednojajcani, jesu li im uradili krvnu grupu, i to je jedan od pokazatelja da li su jednojajcani ili dvojajcani blizanci. Meni lice na prvoj fotografiji gde si ti s njima, na ovoj gde spavaju izgledaju mi razlicito... Da li ih drugi mogu razlikovati ili samo ti? Moje devojcice kad su bile bebice samo smo nas dvoje razlikovali, sada jos poneko, ali vecina ne, cak i moji roditelji ne. Citala sam i da jednojajcani ne moraju deliti sve iste gene... Vreme ce pokazati...

(odgovor članu vanesicak)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
30.11.2011 7:55:21   
smeskicTB
mamaviki i ovde ti moram kazati koliko sam srecna sto si nam se javila!
bulkica je najbolje rekla: "Izvojevali i pobedili u svojoj bici, zajedno sa svojim roditeljima! Svaka ti cast na snazi"
user posted image user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
30.11.2011 9:09:25   
bulka
Dobro jutro drage duplice!
Cekamo i tvigi da nam se javi, da cujemo kako je prosao porodjaj i prvi dani i naravno vidimo Teodoru i Petra...
Jel se javljala nekom, da li su izasli svojoj kucici?

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
30.11.2011 10:46:09   
smeskicTB
evo i mene..da vam napisem kako sam..
uglavnoc-dobroo, odliccno!
vise me bole kukovi kada setam, opeterecenje u krstima osecam sve vise..nekada mi utrne kuk, uhvati me grc..ali to ej sve ok..

odrzavam stolicu, negujem hemoroid..
juce mi se sekret malo promenio-bio je blago zelenkast i sirast, pa sam zvala dr i evo sada sam radila bris..ali izgleda da se kandida malko pojavila..nju sma imala i pre trudnoce..
znacu rezultat do ponedeljka.

sledeceg petka radim i laboratoriju-jedva cekam, ba smi puno znaci jer se trudim oko kvalitetne ishrane, pa da vidim gvozdje- dva puta nedeljno unosim teletinu i zdrebece koji su odlicni za gvozdje. jedem cveklu redovno, bundevu i psenicu, suve kajsije, sljive, koje isto doprinose gvozdju..kao i mandarine i kivi, koji omogucavaju bolju apsorpciju gvozdja.
i da-stigao je kiseli kupus koji je pun vit c.

sredjujem i papire-promena dokumenata, na masteru, sve sto mogu do kraja decembra da uradim..pa da mirujem..

citala sma knjizicu, na netu-vidim koliko je svaka nedelja nama blizanackim mamam vazna-da bebice lepo napreduju.

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
30.11.2011 10:56:32   
vonavoj
mamavika,drago mi je da je na kraju sve ispalo dobro i da cete uzivati za praznikeuser posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
30.11.2011 11:52:35   
Blagoslovena
Mamaviki, vjerujem da će vam to biti najljepša nova godina do sada i da ćete uživati sa svojim hrabrim srcima....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
30.11.2011 15:56:13   
vanesicak
Drage moje, ja sam danas bila kod dok. na kontroli, imali smo samo vaginalni pregled, dok kaze da je sjajno sve cvrsto, odlicno. zakazao mi UZ za dvije sedmice. A posto sam bila na klinici otisla sam i do genetskog, tamo mi je jedna fina teta rekla da su moji nalazi OK i pokazala mi je, ali kaze da mi ne moze dati do 5.12. zbog neke doktorice koja treba to da potpise :) i ja sam vidjela da su moja dva andjela djecak i djevojcica, ljubi ih majka :) tako da sam danas sva u osmijehu!!!
Cmoook

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 10:14:56   
smeskicTB
vanesicak, diiiiiiiiiiiiiiiiiiiivneeeeeeeeeeee vestiiiiiiiiiiii!user posted image user posted image
najbitnije da je sve u redu pri vaginalnom pregledu, a jako je lepo kada saznamo i pol!

uziiivajjjjjj!

(odgovor članu vanesicak)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 14:48:48   
bulka
vanesicak divnooo sve: dobar rezultat, vaginalni pregled sve u redu, i saznala si da su tvoje dve srecice user posted image user posted image

Bas sad pisah u temi O blizancima, kod tebe nesumljivo dvojajcani...
Sad mozete da smisljate imena i uzivateeee...

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 18:19:36   
nolinica
Čula sam da za trudnice koje nose blizance nije dobro da se porode u 8-om mesecu, već u 7-om ili 9-om? Da li je to istina i šta mislite o tome?

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 18:25:18   
tvigi
cao drage moje duplice evo da se i vama javimo stigli smo kuci teodora i Petar su dobre bebice sisaju spavaju danas smo bili na merenju dobili su po 300gr
hvala sto ste nas bodrili
Cestitamo mamicama koje su dobile svoje bebice dok smo mi bili odsutni user posted image user posted image
drugi put se javljamo sa malo opsirnijim izvestajem sve vas puno ljubimo i grlimouser posted image user posted image i navijamo za nove bebiceuser posted image

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 21:40:18   
nolinica
Tvigi, bravo za tebe i tvoje bebirone!!! user posted image user posted image user posted image
Hoćemo slikice!!!!

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 22:57:02   
bulka
tvigi user posted image user posted image
Duplo bravo za duplu mamu, Teodoru i Petrauser posted image user posted image
Pisi nam kada stignes...

nolinice, ja sam cula da nije dobro poroditi se u osmom, nevezano za blizanacku trudnocu, ne znam cini mi se da sam i citala zasto je "bolje u sedmom nego u osmom", ne secam se vec...
Ali ne brini, cuvaj se, prati sebe koliko mozes i odmaraj...

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
1.12.2011 23:47:27   
Dvebebe
Nolinica,u 8. mesecu počinje finalna faza razvoja pluća kod ploda. Navodno je bolje da se beba rodi u sedmom mesecu, pa taj proces odpočne napolju, nego da započne u stomaku, pa bude prekinut rađanjem u osmom mesecu.
tako sam ja cula bar...

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
2.12.2011 8:34:45   
Adriana83
Drage moje duplice evo da vam se javim malo. Mi smo dobro,bebe sike ali imamo i mali problem... Juce smo isli na nasu prvu kontrolu i moje bebe su slabo napredovale. Anita je dobila svega 30 grama a Sofia je cak izgubila 10 grama user posted image . Pedijatrica mi kaze da bebe sigurno ne sisaju a ja sam sigurna da nije u pravu. One lepo piske,kake zlatno zuto,bude se na 2,5-3,5 sata... Sisaju od 10-20 minuta,kako-kad. Nocas su pocele da mi se bude na 2 sata i mislim da je to skok u razvoju. U ponedeljak idemo opet da se merimo... Ima li neko neki savet? Da li beba obavezno mora da dobije na kilazi u drugoj nedelji zivota? Kod mene sigurno ima mleka,ja posle podoja izmlazam od 80-120 ml. Vidim da vuku i cujem kako gutaju... Malo sam zbunjena... Tako su mi i sa starijim cerkama rekli,pa smo poceli sa dohranom i tu je bio kraj nasem dojenju. A je bila stara 6 nedelja a V 2 nedelje kad se to desilo. To mi se sad uklapa u one skokove o kojima sam citala. Ne bih volela da zbog neke gluposti opet prestanem da dojim. Imate li iskustva sa ovim? A da admini ne zamere kopiram post i u teme o dojenju i skokovi u razvoju.

(odgovor članu Dvebebe)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
2.12.2011 9:35:48   
bokicans
Adriana ja mislim da ima još vremena da bih se videlo napredovanje.Moji su znali da dobiju slabo nedelju dana, pa onda sledece nedelje punoi  na na kraju po 1400 za mesec,Nemoj odustajati ,idite da proverite za par dana.Sisanje se sastoji iz dva akta cuc-kada povuku i guc- kada progutaju,Ako cujes gutanje,i radi im vilica sa strane,one sigurno sisaju,Jedino sto ne verujem da sisaju aktivno 20 minuta,ili jednostavno nemaju dovljno snage ili su lenje  da vuku mleko ,pa se brzo umore,i ostatak podoja spavaju .Vuci ih ua usike ,po malo za prstice ,da se malo razbude dok sisaju.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
2.12.2011 10:29:38   
Adriana83
Vidim da vuku i cujem da gutaju. One to rade polako,lagano,jesu malo lenje ali sam sigurna da sisaju. Bljuckaju posle podoja i ako izvucem bradavicu pre nego sto same puste iscuri im malo mleka iz usta. Sad sam probala da im kasikicom dam posle podoja ono sto sam izmuzla i nema sanse. Stisnu usta,i ako i uspem da im ubacim malo mleka,samo ispljunu. I tako nekoliko puta. Kontam da su gladne,popile bi to sto im dam...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo
2.12.2011 11:04:33   
bokicans
Da ,onda sigurno sisaju i ima mleka a i nisu gladne.Ja mislim da ce to na sledecem merenju biti ok,Nisu sve bebe iste i ne napreduju isto.Mislim da ce nadohnaditi.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here