|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.2.2012 23:55:05   
degu
Naravno Jole user posted image
Moramo da dovedemo organizam u red, da naše bebice rastu u zdravoj i udobnoj sredini.
Biće draga, moguće je da su ti se hormoni uzburkali od spontanog, a i od same trudnoće.user posted image
I meni je malo bio povišen prolaktin, ali je meni tsh vukao prolaktin, ma sve će se srediti user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.2.2012 23:58:02   
Jole84
Mora da se sredi,samo pozitivno i uspravne glave.. user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.2.2012 8:32:53   
hanka
Degu dobro je da su povecali,valjda znaju sta rade,valjda

Jole i da te posalju kod endokrinologa u Nisu nemaju kod kog.Ja bila zbog mojih hormona i dr mi reko da siofor ne steti trudnoci
Alo bre ludaku pa ja nikako da stignem do trudnoce a kamoli da ga pijem u istoj.I tako sam zavrsila odlazak na endo.ima ustvari neka zena koju mi je ginekologis preporucila ali se kod nje ceka izmedju 30-4- dana cini mi se da je u pitanju Mirjana Velickovic s tim da kad sam ja isla bila je na bolovanju user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.2.2012 12:33:58   
BojanaV
Hanka, ja sam iz Nisa, takodje i tvrdim da si potpuno u pravu, u Nisu nema dobrog Endokrinologa...Ja nikako da nadjem dobrog lekara koji ce malo vise paznje obratiti na moje stanje, jer sam imala problem sa povisenim Kortizolom i ACTH, LH mi je 3 puta veci u folikularnoj fazi od FSH, dr mi je putem UZ potvrdio PCOS, Inuslin previsok, glukoza visoka, sto znaci da imam Insulinsku Rezistenciju, a oni tvrde da je sve to u redu i poslali me kod nutricioniste, bez ikakve terapije...Kao dijeta je najbolja terapija i kad budem smrsala sve ce se to regulisati...Inace, bas zbog tog poremecaja sam pocela nekontrolisano da se gojim, ali nikako to da im objasnim...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.2.2012 14:06:17   
Jole84
Hanka i to sam čula,strašno.
Jedino kažu da je dobar Kutlašić sa klinike,on je i endokrinolog i ginekolog,ali je do njega teško da se dođe.

Ja do sad nisam imala simptome povišenog t3,međutim noćas me dosta gušilo,skoro da nisam ni spavala.Moguće da su mi to indikacije na bromokriptin,kao i povraćanja,nadam se da je to,i uh ne znam.....ubiće me moj pozitivizam user posted image

(odgovor članu BojanaV)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 12:57:30   
blum
mene nije dugo bilo jestel me zaboravile user posted image user posted image
degu i kod mene stitna luduje u julu je bila 18 u oktobru 4.5, decembar 0.6, januar 15.5,
sa istom terapijom od 50 mg eutiroxsa pa ljudi dal je to normalno zasto je sad toliko skocila
user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 17:16:55   
degu
Blum, sećamo te se user posted image
E baš mi je krivo zbog rezultata, čula sam da štitna hoće da luduje zimi, a sad je baš hladno user posted image a pročitala sam i da Progesteron hoće da povuče TSH, pa ako si u lutealnoj fazi radila, možda je zato. E stvarno više ne znam, baš sam mislila da je prosto rešiti ovaj tsh.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:15:26   
plačljiva
Gledam ove moje rezultate hormona 3 dc što se vade,i svi su dobri izuzev estradiola koji je niži user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:19:17   
meyo
a placljiva kakav ti je progesteron??
jesi ga vadila nekad nakon ovulacije ..


blum.. pa naravno da te se sjecamo.. nemoj da ocajavas
meni je dr rekao da stitna teze radi zimi i da ce mi trebati veca doza lijeka ja sam povecala
pa cu kontrolisati vjerotavno je u pravu tako da sam sigurna da vremenske prilike uticu na nas
pitaj da malo korigujes terapiju i kroz mjesec dan bit ce sve ok. user posted image

< Poruku je uredio meyo -- 7.2.2012 21:21:01 >

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:21:45   
plačljiva
Nisam meyo,za VTO traže hormone samo 3 dc...Mada sam ja posle 3 inseminacije stavljala utrogestan po 15 dana i ništa...user posted image Estradiol baš nizak user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:29:34   
hanka
Placljiva isti problemcic po pitanju estradiola imamo
Dobila sam 2 dana pre O estrofem,kako ga nema u prodaji pijem 3x1 cikloproginovu samo bele
Pretpostavljam da ces dobiti terapiju ako bude bilo potrebe

< Poruku je uredio hanka -- 7.2.2012 21:30:59 >

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:36:18   
plačljiva
Ma nema kod mene više gubljenja vremena i lečenja sitnih problema,ja idem na VTO i to je to,neću više da se nerviram i smaram te estradiol,te insulinska rezistencija te biće,te opusti se,ma poludela sam.Neka mi naprave jedno dete na VTO i od koga dobro je,za koga još bolje je...user posted image  Bezveze sam bacila pogled na rezultate hormona 3 dc...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:40:16   
meyo
ma pih bas ubedaci covjeka ovako nesto ..
nego te pitah ovo za progesteron .. jer ovo preuranjeno krvarenje znaci manjak istog
i valjda ujedno isuficijenciju zutog . t. mozda grijesim al cesto se u tim sitnim problemcicima krije
razlog svih nasih muka
jedan hug od meneuser posted image znamo svi kako je al nemoj odustajati ako ipak ovaj mjesec
ne urodi plodom navijam da odmah otpočnes sa VTO i na proljece nam budes debela user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.2.2012 21:43:36   
plačljiva
Meyo,meni je uvek i posle IUI bilo loše žuto telo,i dr je uvek 16 dc znala da od IUI neće biti ništa...user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.2.2012 21:04:09   
meyo
e pa mila zasto to nisu pokusali da saniraju sigurna sam da ima nesto
jer mozda je bas kljuc u tome ..ajd drzim ja tebi fige da uspijes uskoro ugledati svoje crtkeuser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 11:04:06   
lady_b
Cao svima user posted image
Nisam se dugo javljala, pa ste me vjerovatno zaboravile user posted image
Imam pitanje za Banjalucanke, zna li iko gdje mogu da izvadim Androstenedion SHBG? Na Paprikovcu ne vade ovaj hormon...Hvala

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 11:55:40   
malenac76
lady nazovi Deamedicu pa pitaj njih da li ga rade
051 309 221 i 051 309 222

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 14:14:17   
Maslacak15
Lady-b to su dva razlicita hormona:androstenedion i sex hormon binding globulin (SHBG). Da bi se utvrdio status slobodnih androgena i nadbubrezne zlezde.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 19:30:16   
lady_b
Hvala ti Maslacak, a moja porodicna je to navela kao jedan hormon...sta su ti doktori...user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 19:36:11   
lady_b
a da li moze neko da mi protumaci nalaz? vadila sam krv 3 d.c. i po ref.vrijednostima mi se cini ok...ali opet das vas iskusnije pitam user posted image

LH 10.2 (2.4-12.6)
FSH 5.2 (3.5-12.5)
Progesteron 1.06 (0.2-1.5)
Estradiol 57.20 (12.5-166)

TSH 2.100 (0.270-4.200)

a TSH mi je prije mjesec i po bio 0.050, i nesto mi je naglo porastao..?


(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 19:44:42   
degu
Lady_b Maslačak će ti ovo već stručnije objasniti.
Po ovome što ja vidim imaš inverziju LH/FSH koja ukazuje na PCOSy. FSH je dosta nizak, što je odlično jer upućuje na dobre jajne rezerve. Estradiol mi isto izgleda super.
Trebala bi da odradiš još neke analize da potvrdiš ili isključiš PCOSy , pre svega testosteron, ne vidim da si ga radila i OGTT i insulin.
Što se tiče TSH, on ti je još uvek dobar. Ne znam da li si na terapiji. Ne znam da li ima neke veze, ali eto čitala sam da štitna žlezda jako reaguje na hladnoću i moguće je da je taj skok od toga, al stvarno nisam sigurna u tačnost te informacije.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.2.2012 22:23:05   
Maslacak15
Lady b,
Inverzija LH I FSH ukazuje na mogucnost postojanja policisticnih jajnika. Ne znam da li su ti ciklusi uredni i da li spontano ovuliras? Ostali rezultati su sasvim ok ali je vazna nepoznanica nivo androgenih hormona koji su cesto poviseni u PCOSu zato je doktorka i trazila androstendion i SHBG mada bi bilo vazno i udaliti testosteron. Nemoj da se brines mnogo , i da se potvrdi dijagnoza, mnogo devojaka ima PCOS i on nije nesavladiva prepreka za ostajanje u drugom stanju. Naprotiv i na ovom forumu ima puno mama sa PCOSom. Ali sacekaj sve rezultate....Sve najboljeuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
11.2.2012 18:25:51   
lady_b
Hvala vam na podrsci, stvarno ste divne user posted image user posted image
E ovako, kao prvo imam 23 godine, potvrdjena dijagnoza PCOsy, inace pored toga imam i Hashimoto hipotireozu. Ciklusi su mi inace bili jako jako neredovni, ovulacija vjerovatno jednom godisnje. Testosteron sam vadila prije jedno 2 godine i bio mi je povisen, ali mislim da nije toliko strasno(ispravite me ako grijesim) 1.03(ref.vr. 0.06-0.82) i mislim da je sada cak i nizi.. Sto se terapije tice pijem letrox i dabroston zbog menstruacija(jer bez njega ne bih ni imala user posted image ) i jos d vam kazem da na zadnjem UZ, lijevi jajnik jedno 15-tak cistica, a desni vise od 20...to me je tek slomilo...user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 11:25:18   
lady_b
malo sam pogrijesila, na nalazu ne pise cistice, vec antralne folikule..sta god to znacilo...ugavnom nije dobro user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 11:28:33   
little_one
Lady, pij vrkutu...a nemoj da se kljukas dabrostonom stalno...uzmi fino vrkuta ce ti puno pomoci, vjeruj mi...dovesces u red menstruacije i idi napravi opterecenje glukozom sa inzulinemijom jer to obicno prati nas PCOS-ovke. Veliki pozdrav od jedne trudne PCOS-ovke user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here