|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 11:37:33   
lady_b
Pila sam vrkutu jedno 2 i po mjeseca i nista al apsolutno nista...koliko sam ja skontala vi imate(ili ste imale) neredovne mens.u smislu ne dobijete po mjesec-dva..a ja ako ne pijem terapiju nemam po godinu dana, jednom nisam imala 14mj user posted image a za dabroston, ovo mi je tek 3.ciklus da ga pijem..
Cestitatm ti od srca LO user posted image user posted image blago tebi user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 11:59:20   
lady_b
i da, zaboravih napisati..pijem metformin 2x1000mg dnevno...nisam radila inzulinsku rez. nego samo sam inzulin vadila i bio je malo povisen. dr je trazila da izvadim antitjela na inzulin ali to na Paprikovcu ne rade, a sada mi ginekolog trazi GUK nataste i 2 sata posle jela. Prije sam pila Siofor, ali mi je dr sada dala da pijem Metfogamma, navodno je taj lijek "cistiji" user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 15:59:32   
degu
Lady_b kao što vidiš LO nam je trudna, a ima i PCO i Hašimoto, znači ništa nije toliko strašno.
Terapija metforminom daje odlične rezultate. Nemam baš iskustva sa dabrostonom.
Što se tiče antralnih folikula, oni su pokazatelji ovarijalne rezerve, tako da je super što ih imaš dosta user posted image

< Poruku je uredio degu -- 12.2.2012 16:00:12 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 16:07:13   
lady_b
uh hvala ti, a ja mislila ko zna sta je to user posted image

i da vas pitam jos nesto, trebam vaditi androstendion, negdje sam procitala da se on vadi 17-og dc? a ja bas cekam user posted image da dodje da ga vadim user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 16:09:53   
degu
To će ti već Maslačkić odgovoriti. Ja to nisam radila i ne znam.user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
12.2.2012 22:09:48   
Maslacak15
Lady -b

Androstenedion i SHBG treba isto da odradis pocetkom ciklusa! Znacajno je da se odredi odakle potice visak androgenih hormona. Cudi me kao sto sam vec rekla da nisu rekli i da ponovis testosteron. Rezultat od prosle godine i nije vise aktuelan, lepo bi bilo znati trenutno stanje... Punno te pozdravljamuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
13.2.2012 10:38:44   
plačljiva
Da li se AMH i inhibin B moraju raditi 3 dc ili ne ?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
13.2.2012 13:11:58   
lady_b
Maslacak15 evo sta je doktorica trazila od mene
1.spermiogram i spermokultura
2.FSH, LH, Estradiol, Progesteron, TSH, Androstendion, SHBG
3.SUK profil
4.testiranje na chlamidiju, mycoplasmu i ureaplasmu
5. UZ abdomena- to radim sutra
6.cervikalni i vaginalni bris

da li mislis da trebam jos nesto provjeriti?

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
13.2.2012 13:35:47   
Maslacak15
Lady-b.

Po meni na spisku nedostaju testosteron i prolaktin. Ostali bitni faktori su navedeniuser posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
13.2.2012 13:47:38   
lady_b
Prolaktin sam vadila do sad 3 puta, uglavnom mi je uvijek u granicama normale..evo yadnji put sam vadila u decembru i bio je 240 a ref.vr. su 102-496.. hvala ti Maslacak na savjetima user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
13.2.2012 15:48:01   
jelena038
moze jedno pitanjce? kako da brojim dane krvarenja ako mi se ponovo desi ono braon mrljavljenje na pocetku, sto nije sveza krv i odliv? user posted image treba da radim hormone pred VTO, 2. ili 3. dan krvarenja.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
13.2.2012 16:18:27   
nina26
Prvi dan user posted image racunas kad ti se pojavi bilo sta, pa bilo to i to braonkastouser posted image Pitala sam sto puta svakog Dr kod koga sam bila, i svi su mi to rekli.

Znaci cim krene nesto, racunaj kao prvi.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.2.2012 16:08:23   
Bebana17
Imam pitanje, molim za upucene da daju odgovor:
posle inseminacije (stimulacija klomifenom 2x1, pregnil 10000) 7 dana od ovulacije meni je progesteron  75 nmol/L (referentne vrednosti 13,9 do 90 nmol/L) sa dva vodeca folikula, utrogestan od dana IUI 2 x  100 mg dnevno. E,sad, ja se taman ponadala da sam konacno imala normalnu ovulaciju, ali sam posumnjala u ovaj rezultat zbog utrogestana sto koristim vaginalno. Da li je moguce da dobijem ovakav rezultat zbog utrogestana, a da je pravo stanje progesterona u krvi znatno manje od dobijenog?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.2.2012 20:29:06   
Maslacak15
Bebana17,

vaginalne tablete progesterona deluju lokalno na endometrijum i nebi trebalo da znacajnije uticu na kolicinu detektovanog u serumu. Neki sitan doprinos ne moze da se iskljuci ali verujem da si u ovom slucaju imala zaista kvalitetnu ovulacijuuser posted image user posted image Nadam se da su se sve kockice slozile i da slede user posted image za koji dan Pozdravuser posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.2.2012 8:56:03   
Bebana17
Hvala, Maslacak, nadam se i ja, ako ne ovaj mesec, onda uskoro user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.2.2012 17:43:02   
little_one
Ovu temu slobodno mozemo da preimenujemo u Pitajte Maslacak u vezi vasih nalaza....bravo za Maslacak koja nam uvijek pomaze svojim savjetima user posted image user posted image user posted image

E evo i mene sa svjezim nalazima...kao sto znate sad moram da pratim stanje hormona svakih mjesec dana jer sam trudna....u mjesec dana tsh se baaaaas popravio ali jos je u ref granicama...Maslacak, a i ostali ko moze da pomogne, da li se ovi hormoni drugacije gledaju u trudnoci...

Evo:

TSH 1.770 uIU/mL (0.270 - 4.200)
T4 112 nmol/L ( 66 - 181)
FT4 14 pmol/L (12-22)
Thyroglob. 21.1 ng/mL (1.4 - 78.0)

Ne znam zasto sam vadila ovaj thyroglobulin jer znam da ga ranije nisam radila, ali to je endokrinolog stavio za svaki slucaj, a u tom trenutku mi se ucinilo da je on rekao da ce antitijela da radi....al eto ovo je ispalo (tg) Cemu sluzi ovaj hormon?

< Poruku je uredio little_one -- 16.2.2012 17:46:42 >

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.2.2012 18:33:47   
Jole84
LO ja koliko znam u trudnoći svi malo polude hormončići,tako da su ti super,koliko vidim svi su u granicama normale user posted image
Ali naravno dr Maslačak će da presudi user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.2.2012 18:59:10   
Cecana
Maslacak,molim te da mi odgovoris kolika treba da bude vrednost progesterona 21 dana ciklusa da bi pokazivalo da je ovulacija bila kvalitetna.
Vidim da su referentne vrednosti od 13-90nmol/L.
Meni je progesteron proslog meseca bio 30nmol/L,koliko sam razumela,bilo je ovulacije,ali ne bas kvalitetne?!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 19:29:51   
Maslacak15
Devojke hvala na lepim recimauser posted image user posted image Little one Rezultati stitne su tip top ! Vazno je da je TSH ispod dva za trudnocu. Tiroglobulin se gleda kao tumor marker ali i ako marker eventualne upale zlezde- znaci daje dopunsku informaciju o stanju stitne. I on je u najboljem redu! Uzivaj samo u trudnoci. Kad je naredni ultrazvuk? Puno te pozdravljam.
Cecana, progesteron od 30 nmol je granicna vrednost za kvalitetnu ovullaciju. Neke ovulacije je sigurno billo vec na 10 ili 15 nmol. 30 Figurise kao cuttoff u naucnoj literaturu ispod kojeg su znacajno manje sanse da u ciklusu dodje do trudnoce. Znaci 30 nije sjajno ali je jos uvek ok i moglo bi da se desi da zatrudnis sa takvim rezultatom. Sve najboljeuser posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 19:38:50   
Nataša1
Maslačak, jel 30 nmol/l na 7 D.p.o. nije dovoljno da se održi trdunoća ili postoji drugi problem? Šta znači to "nije kvalitetna ovulacija"?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 19:49:43   
little_one
Hvala ti kao uvijek na iscrpnom odgovoru....

Maslacak, bila sam danas na ultrazvuku i 8 nedjelja je stara bebica...super je sve, srce radi i bebica napreduje dobro...

29tog imam zakazano kod endokrinologa. Sta mislis hocu li morati uzimati neku terapijicu sad....blizu sam ja tog tsh 2 vrijednosti, jer za mjesec dana tsh je narastao sa 0.042 na ovu vrijednost. Malo me strah toga....pocinjem da mislim da bih trebala jos cesce da provjeravam tsh...na svakih 15 dana...cuvam ovo bebce ko malo vode na dlanu....

Ljubi bebana...uzivate li vas troje?

< Poruku je uredio little_one -- 17.2.2012 19:51:16 >

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 21:54:14   
Maslacak15

Natasa1,

Kao sto rekoh 30 nmol sredinom lutealne faze bi trebalo da bude dovoljno. Kolicina progesterona koje proizvodi zuto telo je u neku ruku mera kvaliteta ovulacije. Nije problem tu odrzavanje trudnoce, to dolazi malo kasnije i embrion odrzava zuto telo da proizvodi progesteron putem stimulacije HCG om, nego je problem implantacije. Dok oplodjena jajna celija putuje do materice 4-5 dana progesteron deluje na endometrijum i priprema ga za vezivanje embriiona. Ako je progesteron nizi od 30 nmol predpostavka je da su uslovi za implantaciju neodgovarajuci i do rudnoce nedolazi. Naravno brojke ne treba shvatati bukvalno ali sanse za trudnocu su znatno manje ako je lutealni progesteron 20 nmol nego ako je 40 nmol. Isto tako moguce je da je i jajna celija nastala tokom takve "slabe" ovulacije nedovoljno sazrela ili na drugi nacin kompromitovana i da to sprecava uspesno zacece.
Kvalitet jajne celije je u principu nemoguce proceniti, ne postoje testovi i pouzdani parametri. I kada se radi VTO zna se tek kada se oplode embrioni, kako oni izgledaju, a u momentu aspiracije, sve jajnce celije deuju isto.

Little-one nemoj da se brines. Endokrinolog ce proceniti za terapiju. U principu tsh 1,7 je super, e sad kod tebe je specificno posto vrednost oscilira, ali je sigurno moguce kontrolisati ga. T3 i T4 su sasvim normalni a to je u neku ruku najvaznije. Meni je taj prvi ultrazvuk, kad sam videla srcani rad ostao u posebnom secanju jer sam valjda kada sam ugledala pulsiranje na ekranu zasita shvatila da sam trudna, nekako je realnije od crticauser posted image Moj decak je vec veliki momak, dva meseca i sedam kila hihihih

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 22:42:28   
little_one
Momcina veliki....user posted image user posted image raste i napreduje bas me raduje...user posted image

Hvala jos jednom na odgovorima....user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 23:05:44   
plačljiva
A meni niko neće da odgovori kada se vadi AMH I INHIBIN B.Mislim kog dana ciklusa...user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 23:09:50   
branki*
placljiva,ja sam vadila 3.dana.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here