|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 23:29:43   
Cecana
Maslacak hvala puno na iscrpnom odgovoru.Puno pozdrava i sve najlepse zelim.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.2.2012 23:32:39   
ms_do
Placljiva - meni dr rekao da radim 5. ili 6. dan.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.2.2012 12:33:42   
Anoniman
Zene, stigli moji nalazi i TSH mi je poludeo :(
T3-2,43 nmol/L (1,30-3,10)
T4-102,90 nmol/L (66,00-181,00)
TSH-10,810 uIU/L (0,270-4,200)
TG-18,95 ng/mL (<78)
TG-ANTITELA-19,06 IU/mL (,115)
Anti TPO-36,45 IU/mL (<34)
CALCITONIN-12,77 pg/ml (<13)
PTH intact-63,09 pg/ml (15,00-65)


Ima li neko ko zna malo ovo da mi protumaci? Btw, ja sam pocela bas da se gojim i ne osecam se najbolje :(

(odgovor članu ms_do)
  Direktna veza do poruke: 428
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.2.2012 14:06:29   
mika79
Jacq trebala bi da odeš kod endokrinologa verovatno će ti prepisati terapiju za snižavanje TSH, meni je tsh bio 9,7 i dr mi je prepisala eutirox50mg., nakon toga sam pratila TSH svaka 2 meseca i korigovala terapiju, sada pijem naizmenično eutirox 50 i 75mg. i TSH mi je oko 1. Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.2.2012 15:04:27   
meyo
jacq mila pa vjerovatno ti treba korekcija terapije pogotovo nakon intervencije sada
pretpostavljam veca doza .. al nije nista prestrasno
i samo da te utjesim meni je antitpo. zadnji put u decembru iznosio nesto preko 300 cini mi se...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.2.2012 17:46:39   
Anoniman
Ja i nemam jos uvek nikakvu terapiju. Pre op stitne, hormoni su bili ok, ali se sada preostali levi rezanj verovatno ulenjio. Tek treba da nosim svom hirurgu nalaz, sledece nedelje pa da vidim sta ce mi reci. Inace mi je i ciklus krace trajao, dobila sam 22. dana :(
Bas sam se nadala da cu ovo izbeci...ali se ne da :(

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 431
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.2.2012 19:47:21   
Maslacak15
Jacq,

Nedavno si operisana, daj svom telu vremena da se adaptira. Kao sto i sama kazes ostao ti je samo levi rezanj- TSH je povisen prilicno ali sigurno moze da se koriguje terapijom. Verujem da je tesko imati strpljenja, ali stitna se lako regulise i onda neces strahovati u trudnoci. Drzim fige user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 18:48:28   
jelena038
stigli moji hormoni, LO mi je vec saopstila da su vesti prilicno lose za moju VTO akciju, al ako bi neko protumacio ovo bila bih vrlo zahvalna, izludecu do ujutru, dok mi dr ne kaze koja mi je sudbina..

LH 4.5 ref.v. 2.4-12.6
FSH 6.1 ref.v. 3.5-12.5
PROGESTERON 0.34 ref.v. 0.2-1.5
PROLAKTIN 268 ref.v. 102-496
ESTRADIOL 34.52 ref.v. 12.5-166
TSH 5.520 ref.v. 0.270-4.200

< Poruku je uredio jelena038 -- 20.2.2012 19:01:02 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 18:58:42   
Alexis79
Jeco prvo momentalno da se smiris ,sad cu da bijem user posted image .

Lh i Fsh bi trebalo da budu u odnosu 1;2.
Kod tebe je mozda u pitanju blagi oblik policisticnih jajnika ,ali puno devojaka sa tom dijagnozom lepo prodju a Vto i postoji terapija.
E2 ,progesteron i prolaktin su ti dobri
Ovaj horrmon stitne zlezde ti jeste malo preko granice ,ali verovatno ce te poslati da uradis i Ft3 i Ft4 (druga dva hormona stitne zlezde).
Samo se smiri i polako ,kod mene mnogo toga nije bilo kako treba pa sam ipak uspesno prosla .
Sacekaj lepo sutra pa ce dr sigurno sve to bolje da ti objasni sta i kako dalje.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:04:59   
jelena038
IZVINJAVAM SE
izmenila sam, FSH je 6.1, a ne 3.1, slucajno sam pogresila, je l ovo sad strasno, posto nije bas 1:2?

ma krivo mi je, pocela sam s mikroginonom, stvarno sam se nadala da ce ovog puta da bude bar jednom sve kako treba.. ovako ispada da sam ja sve vreme mozda imala taj glupi problem koji se resi najjednostavnijom mogucom terapijom, a mene nikad niko u 11 i po godina nije poslao da proverim hormone. plus, znala sam da ce mi stitna prv stradati, sta sam sve prosla i kolko se zderem oko svega, bas sam izludela i bas se osecam kao najveca budala na svetu i zadnja rupa na svirali i lekarima i svima, toliko sam puta lezala vise u onoj bolnici, pa zar niko da mi ne kaze..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:12:16   
Alexis79
Ma ne mora da bude bas tacno.Moj poslednji nalaz  pred vto je bio Lh 5.74 Fsh 7.43.

Tako da samo vidi sa dr za ovo oko stitne i molim te da se malo smiris i usporis koliko je to moguce.Znam da si sad uhvatila zalet i da bi sad sve i odmah ,ali veruj mi da ti za sve ovo trebaju jaki zivci i pre svega strpljenje.
Pre 2 godine posle prve neuspleli Iui i godina vrzmanja po lekarima dobila sam jedan veoma pametan savet od mog sadasnjeg doktora ---da u borbi sa sterilitetom treba biti uporan i strpljiv sto cesto ne ide jedno sa drugim ,ali je veruj mi istina.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:14:44   
little_one
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Little one Rezultati stitne su tip top ! Vazno je da je TSH ispod dva za trudnocu.



Jelena, nemoj da panicis...evo sta je meni isto Maslacak rekla, a i dosta puta sam to cula i procitala...tsh mora da bude ispod 2 da bi doslo do trudnoce....lako se to rjesava...brzo kod endokrinologa da sto prije pocnes sa terapijom...zao mi je samo sto si vec krenula sa tim mikoroginom...

A sto kaze Aleksis, za ovo treba strpljenje....i moras da ga nadjes i brzo ces ti prebroditi i ovu prepreku...

< Poruku je uredio little_one -- 20.2.2012 19:17:00 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:16:10   
jelena038
ma verujem, alexis, ali meni su svi zivci vise pokidani.. meni prvo lexilijum treba da prepisu, koliko su me do sada puta iskidali, sto lekari, sto zivot. ne znam otkud mi ideja da mi stitn moze biti zdrava posle svega..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:17:44   
jelena038

IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Little one Rezultati stitne su tip top ! Vazno je da je TSH ispod dva za trudnocu.



Jelena, nemoj da panicis...evo sta je meni isto Maslacak rekla, a i dosta puta sam to cula i procitala...tsh mora da bude ispod 2 da bi doslo do trudnoce....lako se to rjesava...brzo kod endokrinologa da sto prije pocnes sa terapijom...zao mi je samo sto si vec krenula sa tim mikoroginom...


i sta cu sad? hocu prekinuti mikroginon? te terapije ne idu zajedno, je l da..?

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:23:48   
little_one
To ti ja ne znam reci mila....to moras pitati i ginekologa i endokrinologa....moguce da ce tebi i nastaviti postupak, sto bi po meni bilo neozbiljno, ali oni valjda znaju sta rade...iskreno, najbolje bi bilo da iscitas o tsh i vto...javice ti se vec zene...a i Maslacak...nekako mi je bezze sto te savjetujem, dodjem ti ko crna ptica...sta ces kad sam ja previse oprezna....user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 19:33:40   
jelena038
ma nista od mene.. ajd, odoh. hvala na podrsci, javicu sta su mi rekli, mada znamo sta ce mi reci..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 21:36:19   
lady_b
Draga Jelena, nemoj da se brines. Kao sto je LO vec rekla, za trudnocu TSH treba da bude ispod dva.
Meni je TSH bio 9.25 pa sam ga uz pomoc tabletica za 1.5mjesec spustila na 0.9
Samo nemoj da se nerviras..

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2012 22:54:23   
jelena038
hvala cure, smirila sam se malo.. nasmejala me duhovita familija. kako bude bice.. javicu sutra sta su mi rekli..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 0:56:24   
monini
cure, moj Tsh nije ni blizu 2, tacnije 3.171 (ref vr 0,55-4,94),a niko od dr do sada nista nije pominjao oko togauser posted image ..nadam se da cu uskoro do endokrinologa da cujem i njegovo misljenje o mom hormonskom statusu,mada sam resila da slusam Prof Stojkovica i da se ne nerviram previseuser posted image ..nikada ne moze sve biti idealno, a svaka od nas je jedinka za sebe..samo da se oslobodim ovog Cmv-a, koji treba da ponovim za mesec danauser posted image
jacq nadam se da ces uskoro dobiti adekvatnu terapiju i dovesti tu stitnu u reduser posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 15:08:33   
jelena038
da javim, ukratko, ostajem na mycroginonu, kaze da ne smeta ni za rezultate, ni za terapiju, ako spustim ispod 2, za dva meseca ukljucuje mi stimulaciju.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:31:28   
Anoniman
Devojke, hvala na podrsci user posted image
Bila sam danas kod dr. Dobila sam Eutirox 25 da pijem. Dr mi je rekao da ce pokusati da je natera da radi sama,tj. nakon 2 meseca da mi opet ukine terapiju, pa da vidi kako ce se tada ponasati. Kaze...dajmo joj sansu da radi sama, da sto kasnije pocnes sa lekovima, da pokusamo da je probudimo.

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 446
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:32:16   
mika79
Stigli moji nalazi hormona, nisu sjajni tako da molim sve za savet
T3 1,2 ref.vr. 1,1-2,9
T4 112 ref.vr. 63-157
TSH 4,44 ref.vr. 0,40-5,00 ( čula sam se sa endokrinologom pa mi je povećala dozu i kontrola za 2 meseca)
FSH 5,3 folikularna faza 3,5-12,5
LH 5,3 folikularna faza 1,7-13,3
Prolaktin 156 ref. vr. 43-560
E2 27,5 folikularna faza 0-160
Progesteron mawe od 0,64 folikularna faza 1,0-6,3
Testosteron 0,9 ref. vr. manje od 2,77
Ja sam sa ovim nalazom otišla kod ginekologa i ona kaže da je sve uredu, da je bitno samo da snizim TSH, malo sam zabrinuta pošto mi je FSH i LH isti i to sam je pitala ona kaže da nema veze da je to ok.
Ja i dalje sumnjam da je to uredu, molim vas za pomoćuser posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:46:17   
Anoniman
meni laiku, Miku ovo izgleda ok, nemoj da mnogo panicis. svi su u granicama, i tsh je ok. user posted image

(odgovor članu mika79)
  Direktna veza do poruke: 448
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:49:31   
mika79
Pčelice hvala ti, ja samo više neznam šta da radim sve ok a od user posted image ništa. user posted image
Brine me i to što je progesterom ispod donje vrednosti a dr. kaže da to nije ništa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:52:48   
Maslacak15
Mika,
fs
Tvoj odnos FSH I LH je bukvalno savrsen. 1:1. FSH ispod 6 je isto idealno. Ponekad FSH moze biti malo visi od LH ali odnos iznad 2:1 u korist FSH ukazuje na slabiju ovarijalnu rezervu. Jedini rezultat koji nije dobar je TSH ali shvatam iz tvog posta da si vec na terapiji pa bi trebalo da se sredi. Nemas razlloga za brigu na osnovu ovih vrednosti hormonauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here