|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.2.2012 21:50:54   
raikkonenka
pari, i ja se pitam svaki dan kako tako gomila zena ostane 'slucajno trudna' ja ne mogu ni namerno :)

i jos nesto da dodam uz Maslacka svet je lepsi :)


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.2.2012 21:54:12   
vip.
Pozdrav svima,

Ako ste raspoloženi da prokomentarišete moje hormone

Evo i mojih hormona .Spremam se da idem kod endokrinologa .
Imam 37 godina sad krajem marta.Nepravilne razmake između ciklusa razmak od 28-50 dana .. Rezultati sa kojima sam prošla komisiju su sa kraja avgusta 2011.-3.dan MC

Ukupni T3- 1,92 nmol/L ref.vrednosti (0,89-2,44)
Ukupni T4- 90,74nmol/L ref.vrednosti (62,67-150,83)
TSH - 3,17 mIU/L ref.vrednosti (0,35-4,95) sad mi se plače kad čitam da je to previsoko a niko mi nije ni pomenuo
Estradiol 148 pmol/L ref.vrednosti folikul faza ( 77-921)
LH 3,13 mIU /ml ref.vrednosti folikul faza (2,39-6,6)
FSH 2,83 mIU /ml ref.vrednosti folikul faza (3,35-21,63) lutealna faza (1,11-13,99) pošto nisam ekspert i ovo mi je čudna vrednost, inače FSH:LH =0,904 a LH:FSH=1,106 -zaboravila sam koji se odnos gleda
Progesteron 0,3 nmol/L ref.vrednosti folikul faza(0,32-0,95)
Prolaktin 325,96 mIU /L ref.vrednosti (108,78-557,13) Da li sam dobro shvatila da za trudnoću treba da bude ispod 50??
Testosteron 3,37 nmol/L ref.vrednosti(0,45-3,74) visok zamalo na gornjoj granici


( Mali osvrt- U drugoj laboratoriji sam u maju 2009 dobila sledeće rezultate ,znam da je to zastarelo ali FSH I LH su mi nelogični sada…
3.dan ciklusa(možda i četvrti nisam sigurna, pošto sam ja ranije uvek računala 1. dan bez obzira da li dobijem pre ili posle podne, sada kažu ako dobijemo do 13h to je prvi dan a posle toga je nulti tj. tek sutradan se računa kao prvi dan)
FSH 4,5
LH 5,4
Progesteron 1,5
Estradiol 72 pmol/L –NIZAK

Za testosteron je pisalo n.r – verovatno ga nisu ni određivali


Hvala unapred

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 9:31:08   
little_one
Ja jedino znam da ti imas blagu inverziju LH i FSH, gdje ti je Lh veci a trebao bi da bude manji od FSH. To upucuje na sindrom policisticnih jajnika. Mozda da uradis test opterecenja glukozom sa obaveznom inzulinemijom. To obavezno pitaj endokrinologa i on ce da te uputi gdje i kako se to radi. Sretno i nadam se da ces se ubrzo obradovati svojoj bebici...user posted image


Za ostalo ti ne znam bas reci...za TSH si u pravu, do 2 je idealno za trudnocu, to mi je jutros i moj endokrinolog potvrdio, ne samo za trudnocu vec i u trudnoci.

(odgovor članu vip.)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 9:45:10   
mida
Da li neko od bolje upucenih moze da prokomentarise moje rezultate?
Imam 38 godina i hormone sam radila 2 d.c.
FSH 4.3
LH 4.6
PROLAKTIN 796 gornja granica 650
PROGESTERON 2.8
ETRADIOL 190
TESTOSTERON 1.1 gornja granica 1.8
KORTIZOL 847 a referentne vrednosti 154-728
17-OHP 4 gornja granica 10
INSULIN 5.98 referentne vrednosti 2.6-24.9
TSH 2.21
T4 16.35 (12-22)
Ponovila sam kortizol i prolaktin, cekam rezultate i dr mi kaze da cu morati kod endokrinologa.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 9:54:09   
little_one
Prolaktin ti je draga mida jako visok, i to moze itekako da smeta ali i lako da se rijesi. Jedno pitanje, nisi radila profil prolaktina? To je jako bitno da se utvrdi stvarni nivo prolaktina. I isto tako, da li si prolaktin radila da je proslo najmanje dva sata od budjenja? Posto je to hormon stresa, kako sam cesto cula da ga zovu, i po budjenju je svima visok. A sto se tice ostalog, vidim dosta toga sto ti je vise od referentnih vrijednosti i dosta toga sto nije u redu. Endokrinolog je pravo rjesenje za tebe.

Sto se tice inzulina, nije mi jasno zasto imas jednu vrijednost. Sam inzulin, tj prvo vadjenje nista ne pokazuje, potrebno je vise vadjenja da bi se utvrdilo kako se inzulin ponasa pri unosu hrane i da li se nakon 2 sata od prvog vadjenja vraca na pocetnu vrijednost. Ukoliko se ne vraca, moze se potvrditi inzulinska rezistencija. Ovako sam, mislim da nista posebno ne govori.

(odgovor članu mida)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 10:00:01   
Maslacak15
Vip,

Rezultati su naoko prilicno ok osim te blaage inverzije FSH :LH. Idealan oodnos je 1:1 ili da je FSH za nijansu visi. Od 1:1 do 1,5:1 u korist FSH. Nego nesto mi je FSH mnogo mali s obzirom na tvoje godine i mozda je to razllog neredovnih ciklusa . To bi ukazalo na hipofizni problem. Od ostalih stvari cini mi se da je prisutan i blagi hipotireodizam.
Mida kod tebe samo jedna stvar : prolaktin prolaktin prolaktinuser posted image On verovatno smeta, to je previsoko ako je konstantno. Ne brini lako se resava kao sto smo vise puta ovde pisale. Sve najbolje

(odgovor članu mida)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 10:04:53   
mida
Hvala, vam drage moje!
Nisam radila profil prolaktina, samo sam ponovila rezultat, tj. ginekolog mi je to rekao i kaze ako opet bude povisen moram kod endokrinologa.
little_one kada si napisala monogo toga nije u redu, na sta si konkretno mislila? i samo jedno vadjenje insulina sam radila.
Brine me izjednacen fsh i lh, veca vrednost tsh od 2.



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 10:10:02   
little_one
Kao sto sam ti rekla i ja i Maslacak, prolaktin ti ovdje pravi izgleda najvise problema. Procitaj malo ovu temu, dosta smo pisali o prolaktinu. treba da bude dosta nizi. Takodje kortizol ti je visoko iznad referentne vrijednosti, mada ne znam koliko to moze da smeta. Sto se tice odnosa lh i fsh, idealno je da je 1:1 i ne treba to da te brine. Sto se tice inzulina, bilo mi je cudno da ti je neko dao to da radi samo jedno vadjenje. Mozes ponoviti ali sa 4 vadjnja, prvo na taste, drugo nakon pola sata tj nakon jela...onda nakon sat i nakon dva sata.

Rjesavaj ti pod hitno prolaktin. On tebi puno moze smetati...i trk kod endokrinologa....sretno s bebicom...

(odgovor članu mida)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 10:17:28   
Maslacak15
I meni je radjen u samo bazalni insulin! Tacno je da to ne iskljucuje mogucnost povecanog insulinskog odgovora, ali je kod hiperinsulinemije je cesto i bazalni insulin povisen. Smatra se da sve iznad 15 po strogim kriterijumima upucuje na problem u metabolizmu secera. Ali kompletan test daje vecu sigurnost slazem se. Po meni su ostali rezultati ok, kortizol je van granica ali on moze biti stvarno od stresa i sekundaran prolaktinu. Prolaktin je jedina stavka koja bas odstupa i ukoliko je uvek tako kandidat za teerapiju. TSH je malo iznad dva, sto bi bilo idealno da je ispod dva, ali bi mozda bilo preterano i tu intervenisati jer rad stitne deluje ok. Mene naime jos nisu ubedili endokrinolozi da je ta TSH toliko kritican ali o tome mozemo caskati drugom prilikomuser posted image

(odgovor članu mida)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 14:04:59   
vip.
Maslačak15 hvala na odgovoru,

jel i tebi čudan i kontradiktoran trenutni odnos FSH i LH u odnosu na onaj iz 2009.
Šta da ti kažem za prolaktin, posle očeve smrti mi je skočio astronomski (doduše piila sam i neke tabletice) u momentu su izmerili vrednost 2979 mIU/L uz napomenu URAĐEN POTVRDNI TEST! tako da je ova vrednost super bez ikakvih lekova tj.ne pijem nikakve lekove.(sad tek vidim da nisi komentarisala moj prolaktin-ups ali nema veze )

Naravno to ne rešava problem.Mene brine i testosteron .

Inače 2009 su mi kontrolisali i hipofizu (ono tzv tursko sedlo ) i nalaz je bio uredan.


Šta da kažem za male vrednosti FSH I LH za moje godine .Svi mi daju da imam bar 7 godina manje , valjda i to ima nekakve veze sa celokupnim stanjemuser posted image
Hranim se poprilično zdravo, ne pijem alkohol izbegavam gazirano,šećer i kafu sam izbacila . Takođe ne pušim -nisam ni pokušavala .... Valjda to sve utiče da su mi rezultati i pored disbalansa super za moje godine .

< Poruku je uredio vip. -- 29.2.2012 14:17:54 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 14:10:56   
vip.
IZVORNA PORUKA: little_one

Ja jedino znam da ti imas blagu inverziju LH i FSH, gdje ti je Lh veci a trebao bi da bude manji od FSH. To upucuje na sindrom policisticnih jajnika. Mozda da uradis test opterecenja glukozom sa obaveznom inzulinemijom. To obavezno pitaj endokrinologa i on ce da te uputi gdje i kako se to radi. Sretno i nadam se da ces se ubrzo obradovati svojoj bebici...user posted image


Za ostalo ti ne znam bas reci...za TSH si u pravu, do 2 je idealno za trudnocu, to mi je jutros i moj endokrinolog potvrdio, ne samo za trudnocu vec i u trudnoci.


Hvala veliko na odgovoru lepim željama .Takođe i tebi i svima želim sve najlepše i da se što pre ostvare u ulozi majke .
Sutra se spremam da odem u klinički centar sa uputom kod endokrinologa kažu za prvo zakazivanje se dolazi lično, pa ćemo videti kakve sam sreće i na koliko se zakazuje.

< Poruku je uredio vip. -- 29.2.2012 14:18:52 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 20:34:54   
mostarka86
pozdrav...pisem vam po prvi put, molim vas da mi odgovorite na pitanje...

21.dc. progesteron mi je 75,9, a ref.vrije. je 3,8-50,6...dosta mi je povišen...šta bi to moglo značiti...molim vasss...idem sutra kod dr.al da mi je lakše zaspatiuser posted image

(odgovor članu vip.)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 20:54:16   
Maslacak15
Prestani da places to je super :)user posted image To su samo referentne vrednosti a kada je progesteron u lutealnoj fazi u ppitanju sto vise to bolje. Moze da znaci na primer da nisi oslobodila jednu nego dve jajne celije ovog meseca i da ima sanse za blizanceuser posted image

Ozbiljno, to je sjajan rezultat. Ne znam kakvi su ostali, ali takav progesteron znaci super ovulaciju!

Lepo spavajuser posted image

(odgovor članu mostarka86)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.2.2012 21:17:58   
mostarka86
joj ženo, hvala ti puno, baš sam se rasteretila...i hoću, baš ću lijepo spavati sada user posted image
neke zene mi čak spominju da je mozda i trudnoća u pitanju..al sutra idem kod dr.MPO, pa cemo vidjeti sta će reči...tako se nadam skorojuser posted image
pusa za sve zene :***

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2012 11:35:11   
Meisje
Zene ja imam zakazano kod doktora 19.3. je l moze neko da mi kaze sta se radi na prvom sastanku,mm i ja idemo zajdeno prvi put, 10. je mesec kako pokusavamo ali nista...
E sad,jos bi bilo bolje kad bi bio neko ko zivi u inostranstvu posto ja nisam u Srbiji....?

(odgovor članu mostarka86)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2012 19:42:49   
cvrcak84
Evo i mene sa mojim vrijednostima...
zanimam me vase misljenje user posted image

Ja sam radila 4. dan m.c. jer je 3.d.c. bila nedjelja :/

FSH 2.4 ff (2.8-11.3)

LH 16.5 ff (1.1-11.6)

Prolaktin 168 (40-530)

Progesteron 0.60 (0-3.6)

Estradiol 161 (0-587)

Kortizol 359 (138-690)

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2012 20:28:29   
meyo
cvrcak ovaj odnos LH i FSH pokazuje da mozda imas pcos
cini mi se da si pisala da ti je davno neko rekao da imas ovaj problem..
zasto ti nisu dali da vadis tostesteron?

moj ti je savjet da podjem kod endokrinologa po mogucnosti reproduktivnog
odradis OGtt test sa insulinemijom jer se inuslinska rezistencija obicno javlja kod nas sa ovim poremecajem
u tom slucaju se daje metformin lijek koji sredjuje cikluse povraca ovulaciju ..


(odgovor članu cvrcak84)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2012 22:17:42   
cvrcak84
Hvala meyo na komentaru user posted image
Pa ni ja ne znam kako mi nije dala da radim testosteron user posted image a ja nisma razmisljala prije nego sto sam radila hormone ... Prosli puta kad sam ih radila bila je vrijednost 0.748 (0.06- 0.82) tako da mi je cudno sto nisam sad radila ponovo... uh, ako neces sam misliti o svemu, uzalud oslanjanje na bilo koga user posted image
pa vidjecu sad, prvo cu kod endokrinologa da cujem njegovo misljenje pa cu vidjetis ta dalje...
a da i radila sam i ove hormone, stitne...

T3 2.3 ( 1.2-2.7)

T4 128 (52- 172)

TSH 2,46 (0.4-4.5)
to su vrijednosti

pa vidim da mi je LH dosta povisen.... Moram se angazovati sad oko svega...
Hvala svima vama sto ste tu user posted image Mnogo je lakse uz podrsku

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.3.2012 23:06:27   
Anoniman
i ja cekam ciklus da odradim hormone. javljam vam vesti. trebalo bi oko 10. 12. marta da ih radim.user posted image

(odgovor članu cvrcak84)
  Direktna veza do poruke: 494
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2012 22:41:50   
monini
ja sa mojim rezultatima hormona imam zakazano za 12.03. kod endokrinologa te se nadam razresenju nekih licnih dilema..vec sam na Microgynonu ali eto da smirim svoju savest i cujem strucno misljenje i savet,eventualno neku thuser posted image
Mei ne mogu ti puno pomoci, i ja idem prvi put kod endokrinologa i to u Srbijiuser posted image ..A kod kog dr idete,endokrinologa ili ginekologa,urologa? u svakom slucaju kreces sa UZ, brisevima, a zatim hormonski status, a tm spermogram,spermokultura..trebalo bi da je tako i po Evropi..polako,bitno je da vi krenete,pa ce vam biti malo lakse a i sanse za trudnocu ce se povecatiuser posted image
Pcelka sretno sa hormonimauser posted image

< Poruku je uredio monini -- 3.3.2012 22:42:17 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.3.2012 23:19:15   
Meisje
Hvala Monini,idemo kod ginekologa...videcemo,u svakom slucaju mi je mnogo lakse kad znam da cemo poceti sa pregledima,da vidimo je l ima nesto sto koci..
Drzim fige za dobre rezultateuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2012 10:24:40   
bitizdrav
Cao svima, nova sam na forumu...radila sam neke hormone,pa dok ne odem kod doktorke jel moze neko da mi pomogne da mi protumaci
ANTI MULLERIAN HORMON mi je 10,39 ng/ml a pise da je normano od 0,50-5,30, vidim da mi je poviseno i koliko sam citala to ukazuje na policisticne jajnike inace i imam ih, da li to moze biti prepreka u zacecu? i radila sam hormon
INHIBIB B koji mi je 68,4 pg/ml a normalno je od 10.0-220,0 ovo mislim da je u granici...
hvala unapred i pozdrav za sveuser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2012 11:19:01   
hanka
Biti to je to sto si napisala
E sad oko PCOS moze biti problema u zacecu i trudnoci a i ne mora.Sve zavisi od drugih hormona.Ima ovde puno mama sa PCOS ne brini
Ne znam kako si znala da imas PCOS mora da si radila ostale hormone i ogtt test
Jel imas neku terapiju za policisticne jajnike?
Vazno je da AMH nije nizak-on pokazuje rezerve j.c


< Poruku je uredio hanka -- 6.3.2012 11:21:46 >

(odgovor članu bitizdrav)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2012 11:25:32   
bitizdrav
HANKA, radila sam sve hormone i uglavnom su svi u granici jedino je je insulin povisen i pijem gluformin od 500 mg, tri puta na dan, ova dva hormona sam pre par dana radila,pa me to zanimalo sta znaci kad je povisen anti millerian..

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
6.3.2012 11:34:29   
hanka
Da kad je povecan ukazuje na to,ne brini

(odgovor članu bitizdrav)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here