|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:56:21   
mika79
Hvala Maslacak bilo mi je potrebno da čujem još neko mišljenje da bi se smirila, ja već pijem eutirox zbog problema sa štitnom žlezdom tako da mi je dr. sada samo povećala dozu, nadam se da ću uskoro i to srediti.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 19:58:09   
Maslacak15

Mika mogla bi eventualno da ispratis ceo ciklus, znaci izvadis Estradiol i LH pred ovuaciju, kao i progesteron 7 dana pre nego sto treba da dobijes ( oko 21 og dana u zavisnosti od duzine ciklusa) da bi videla kakav je kvalitet ovulacije.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 20:05:24   
mika79
Maslacak ja sam to pitala dr. ona kaže da nije potrebno pošto mi je na folikulometriji potvrđena ovulacija, ali svakako razmišljam da to odradim, meni je ovulacija od 16-18 dana pošto su mi ciklusi na 30 dana, možda ću opet na svoju ruku odraditi i te nalaze, jer mi je dr. diskretno rekla da nema potrebe da bacam pare na nalaze nego da kad regulišem TSH onda dođem, pošto uskoro i mm treba da radi kontrolni spermogram pa da se onda vidi šta dalje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2012 20:59:19   
monini

IZVORNA PORUKA: Jacq

Devojke, hvala na podrsci user posted image
Bila sam danas kod dr. Dobila sam Eutirox 25 da pijem. Dr mi je rekao da ce pokusati da je natera da radi sama,tj. nakon 2 meseca da mi opet ukine terapiju, pa da vidi kako ce se tada ponasati. Kaze...dajmo joj sansu da radi sama, da sto kasnije pocnes sa lekovima, da pokusamo da je probudimo.


eto Jacq, superrrr..sve ce se srediti,samo nekada za to treba malo vremena i strpljena..ipak si ti imala ozbiljan zahvat, treba sad sve to dovesti u normalu..samo napreduser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2012 16:23:33   
jelena038
na uz stitneimam neke cistice, sutra radim ostale hormone.

nasla mi je rezultat TSH iz 2007, bio je preko 3.5, to objasnjava mnogo stvari, drage moje..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 18:16:32   
meyo
Evo mojih danasnjih rezultata stitne

TSh 4.11 mIU/L ref. 0.4-4
T3 1.9 nmol/l 1.3-2.6
Ft4 15 pmol/L 10.3-23.1

povecao mi dr dozu sa naizmjenicinih 25 -50mg dnevno na
svaki dan po 50mg... i kontrola za mjesec dana koju bih ja ipak napravila na tri mjeseca
sada sam neka 5-ta nedjelja trudnoce jel smatrate da ce doza biti dovoljna da mi se hormoni uredeuser posted image

bdw. maslacak iskreno bih voljela da cujem tvoje misljenje i po pitanju stitne i vezano za siofor u trudnoci kod zena
sa pcos-om meni ga je doktor ukinuo i bas me sad strah nesto

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 20:40:13   
isidora88
u trudnoci je obavezna kontrola hormona stitne zlezde svakog meseca jer zbog trudnoce cesto hormoni dosta osciliraju,meni je stitna bas proradila u trudnoci i skoro svaki mesec mi je povecavana doza.
u trudnocu sam usla sa TSH 0,44 a posle mesec dana mi je skocio na 8 tako da idi za mesec dana,najsigurnije je kad se redovno prati

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 21:06:54   
meyo
ja sam msilila svakako da kontorlisem na tri nedjelje
meni je otprilike ovakav u zadnjih par mjeseci tj januar feb . oko 4...
nadam se da ce se spustiti sada

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 21:48:13   
branki*
da li bi neko mogao da mi objasni zasto je bitno da tsh bude ispod 2 da bi zena zatrudnela?moj je oko 2,8.da li utice na kvalitet ovulacije ili stauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 22:14:52   
little_one
Branki, koliko sam ja shvatila citajuci na netu, cak iako se i zatrudni uz visi tsh, mogucnost je veca od biohemijskih spontanih i uopste od ranih spontanih pobacaja...kod mene je sad 1.7 i iduce sedmice idem endokrinologu da vidim da li cemo neku terapiju jer sam zatrudnila sa 0.006 tsh sto je prilicno nisko, ali se brzo poceo povecavati sad u trudnoci...ponekad je bolje uvesti i malo vecu dozu lijeka jer nizak tsh ne smeta zatrudnjivanju ali visok da...neko ce me ispraviti ako grijesim...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 22:20:33   
branki*
ja imam jedan jajovod i do sad sam uvek smatrala da mi je to glavni i jedini problem za zatrudnjivanje,ali sad se nesto bacih u razmisljanje i za ovaj tsh.
hvala l_o.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 22:26:13   
little_one
Meni su otkrili da samo imam povisena antitijela, tsh mi je bio prilicno nizak, 1.27 i svejedno sam pila prilicno jaku terapiju letroks 50 i spustila tsh na 0.006 i na toliki tsh sam zatrudnila...ipak meni je posao napravio i siofor koji mi je uspostavio ovulaciju...user posted image

Nadam se da neces jos morati dugo cekati na bebicu draga....sretno!user posted image user posted image


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.2.2012 22:31:08   
branki*
imam ja jednu bebicu!hvala na lepim zeljama.pitam,eto,zbog eventualno druge bebe,kakve su mi sanse.
znaci,ti si,iskljucivo da bi korigovala tsh,pila te lekove?tom logikom,i meni bi bila potrbna neka terapija.spomenucu to nekad kad idem kod doce da vidim bas sta ce mi on reciuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2012 1:54:44   
monini

IZVORNA PORUKA: meyo
ja sam msilila svakako da kontorlisem na tri nedjelje
meni je otprilike ovakav u zadnjih par mjeseci tj januar feb . oko 4...
nadam se da ce se spustiti sada

hoce meyo..bice sve ok, uz adekvatnu terapiju sve ce biti pod kontrolom,videces..ne brigaj trudnjaco nasauser posted image naravno moras to sve pratiti ali je verujem da ce se to ok regulisati..ipak je to drugo stanjeuser posted image pa i hormoni rade po tom principu i regulisu stanje organizmauser posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2012 7:56:34   
pari
Drage sve,
mi već 2 godine pokušavamo da imamo bebu i ništa za sad... Na ovoj temi se priča o praćenju hormona pa sam htela da pitam da li mislite da je normalno što moja doktorka mi nije nikad rekla da bi trebala da radim hormone. Ja sam u nekoliko navrata po par meseci radila folikulometriju, to smo pratili redovno, sve je bilo u redu...ali nikad nisam radila hormone. Hvala puno svima!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2012 7:57:00   
jelena038
Popih prvi letrox, pola od 50. Nadam se da cu ga dobro podneti..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2012 8:11:52   
little_one
Pari, naravno da nije normalno, pogotovo ako vec toliko pokusavate, Insistiraj na tome, jer tu moze da lezi problem koji se da rijesiti...sretno sa uputima i nalazima....donesi ovdje nalaze, pomocicemo ti da ih protumacis...


Jeco, nista strasno, samo pola sata barem prije nego sto jedes....user posted image Vidjeces kakva je to promjena kad krenes redovno da uzimas terapiju, bices druga osoba...user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2012 7:08:29   
pari
Hvala little_one! juče sam je odmah zvala i insistirala na tome tako da već danas idem da uradim analize, idem u privatnu laboratoriju jer mi je treći dan ciklusa a ne želim da čekam još mesec dana...
Rekla mi je da uradim FSH, LH, Estradiol, progesteron, prolaktin, TSH ultrasenzitivni, T3, free T4, antitireotrpona antitela, antitireoglobulinska antitela i antispermatozoidna antitela.
Je l' to to?
javljam kad dobijem rezultate...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2012 8:01:17   
Maslacak15

I testosteron Pari!user posted image Ne zaboravi ga jel je jako vazan. Cesto se javlja povisen kod policisticnih jajnika ...

Javii sta si uradil. Puno pozdrava

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2012 16:35:07   
pari
već sam dobila rezultate, deluje sve ok osim jednog... FSH 11,2, LH 7,68, Prolaktin 157, Estradiol 52,1, Progesteron <0.2, T3 1,45, T4 124, FT4 16,7, TSH 2,38, ATG-At 10,59 i AMC-At (TPO) 10,92
kako vam se čini? šta znači to što mi je ovaj poslednji malo iznad gornje granice?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2012 16:38:28   
pari
Maslačak, tek sam sad videla poruku user posted image , nisam uradila testosteron, ali su mi u laboratoriji rekli da mogu da mi čuvaju uzorak krvi 7 dana i da mogu da tražim još neku analizu ako je potrebna, tako da ću tražiti u ponedeljak...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2012 17:45:12   
Maslacak15
Pari,

Ne znam koliko ti je godina ali FSH bio mogao biti i manji. Nije nista strasno, ali je on jako bitan pokazatelj bioloske starosti jajnika i preostale ovarijalne rezerve. Treballo bi da bude pozeljno ispod 9, idealno ispod 6. Nisi navela jedinice u kojima je radjen estradiol ali ako su u pitanju pg/ml rezultat je dobar. Ako su pmol onda je estradiol nizak. Rekla si da do sada nisi radila nikakve kontrole ali pretpostavljam da imas redovne cikluse? Mislim da je najvaznije da utvrdis dali i kada ovuliras. Isprati ceo ciklus, vadjenjem estradiola sredinom (odredjivanje ovulatornog peaka), i progesterona 7 dana pre nego sto bi trebalo da dobijes. Mislim da su rezultati stitne relativno ok a sto se tice prisustva antitela morala bi da se kosultujes sa nekim kome je stitna uza specijalnost.Pozdravljam te.user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.2.2012 8:48:07   
pari
Maslačak, hvala! Nisam više jako mlada, iako se tako osećam :) imam 35. Što se tiče estradiola, pg/ml je u pitanju, znači dobro je :) Pratila sam ranije svoje cikluse i to po par meseci i ovulacije su mi bile dobre. Sad ću ponovo to da radim. Idem 8og dana ciklusa kod doktorke pa ću svaki drugi dan...
Pitam se pitam kako ima devojaka koje slučajno ostanu trudne :) i ja tebe pozdravljam! :)

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.2.2012 21:21:42   
pari
dobila sam rezultate testosterona, 0.054 ng/ml a piše da je referentna vrednost od 0.06 do 0.82 što znači da je moj rezultat ispod minimuma...šta to znači? zna neko?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.2.2012 21:50:28   
vip.
Pozdrav svima,

Ako ste raspoloženi da prokomentarišete moje hormone

Evo i mojih hormona .Spremam se da idem kod endokrinologa .
Imam 37 godina sad krajem marta.Nepravilne razmake između ciklusa razmak od 28-50 dana .. Rezultati sa kojima sam prošla komisiju su sa kraja avgusta 2011.-3.dan MC

Ukupni T3- 1,92 nmol/L ref.vrednosti (0,89-2,44)
Ukupni T4- 90,74nmol/L ref.vrednosti (62,67-150,83)
TSH - 3,17 mIU/L ref.vrednosti (0,35-4,95) sad mi se plače kad čitam da je to previsoko a niko mi nije ni pomenuo
Estradiol 148 pmol/L ref.vrednosti folikul faza ( 77-921)
LH 3,13 mIU /ml ref.vrednosti folikul faza (2,39-6,6)
FSH 2,83 mIU /ml ref.vrednosti folikul faza (3,35-21,63) lutealna faza (1,11-13,99) pošto nisam ekspert i ovo mi je čudna vrednost, inače FSH:LH =0,904 a LH:FSH=1,106 -zaboravila sam koji se odnos gleda
Progesteron 0,3 nmol/L ref.vrednosti folikul faza(0,32-0,95)
Prolaktin 325,96 mIU /L ref.vrednosti (108,78-557,13) Da li sam dobro shvatila da za trudnoću treba da bude ispod 50??
Testosteron 3,37 nmol/L ref.vrednosti(0,45-3,74) visok zamalo na gornjoj granici


( Mali osvrt- U drugoj laboratoriji sam u maju 2009 3.dan ciklusa dobila sledeće rezultate ,znam da je to zastarelo ali FSH I LH su mi nelogični sada…
FSH 4,5
LH 5,4
Progesteron 1,5
Estradiol 72 pmol/L –NIZAK

Za testosteron je pisalo n.r – verovatno ga nisu ni određivali


Hvala unapred

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here