|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
14.11.2011 17:28:17   
Maslacak15
Posto se ovde misljenja razlikuju ajde da probamo da dodjemo do konsenzusauser posted image Ja bih ostala pri tvdnji da je idealni odnos FSH:LH blizu 1:1 s tim sto je FSH cesto za nijansu veci. 2:1 je verovatno jos uvek ok ali je sve iznad toga na primer 3:1 u korist FSH znak losije ovarijelne rezerve. Bitne su naravno i apsolutne vrednosti svakog hormona, kao i vrednost estradiola koji moze lazno da suprimira FSH na pocetku ciklusa. Obrnuto LH vise puta veci od FSH je klasican znak PCOSa (tu se mislim svi slazu) s tim sto ako je LH samo za nijansu veci to jos uvek ne znaci da je je prisutan PCOS i neophodni su dodatni parametri.

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
14.11.2011 17:40:53   
Maslacak15
Mali naucni prilog u diskusiji. Publikacija iz 2009 iz uglednog casopisa Human Reproduction koja pokazuje da je nabolja kombinacija za ishod asistirane reprodukcije nizak FSH(ispod 6,7) i "visok" LH (iznad 4,9)... znaci jako blizu 1:1. Studija sa velikim brojem zena.

http://humrep.oxfordjournals.org/content/early/2009/07/17/humrep.dep254.full


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
14.11.2011 18:08:43   
degu
Maslačak hvala ti puno, tako sam i ja to shvatila, samo sve laičkim jezikom pišem user posted image
A znaš li kakva može biti uspešnost VTO kad je LH ovako visok kao moj, 18? 3 puta je veći od FSH user posted image ili će mi se nekom kontracepcijom sve to smiriti?
Stalno nas bodriš i pomažeš, a ne pišeš nam nikad kako si ti? Koliko se sećam ti si user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
14.11.2011 18:40:19   
Maslacak15
Degu dragauser posted image ,

Zene sa PCOSom nemaju problema sa rezervom, to je dobra vest,samo imaju problem sa sazrevanjem folikula. U velikom broju slucajeva ako se postigne ovulacija to je dovoljno da dodje do trudnoce. E sad zbog viska muskih polnih hormona ili problema u metabolizmu secera te trudnoce mogu biti rizicnije ali nije nista sto se neda prevazici uz dobar monitoriing. Visok LH jeste otezavajuca okolnost i moguce da ako dobro odreagujes na kontraceptive da ga snizis. Ne znam da li sam pitala da li si probala Vitex ? On bi trebalo da deluje pozitivno i snizi LH nivo. user posted image

Ja sam inace dobro, mada vec prilicno uzbudjena posto ulazim u deveti jos malo...I pomalo podsecam sama sebe na user posted image Raduje me svaka novauser posted image na forumu, i ponosim se koliko hrabrih zena ima ovde ! Samo pozitivnouser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
14.11.2011 22:52:19   
degu
user posted image ma ja sam poseban slučaj, ne znam zašto brinem, izgleda da moj organizam najbolje funkcioniše kad sam u disbalansu. A Vitex ću probati sigurno.
Divno Maslačak, pa vi ste baš veeeeeeeliki, nisam znala da si tako blizu. Još malo i stiže bebanić user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.11.2011 11:10:39   
mickaa
Degu da li imas svog endokrinologa i sta ti on kaze?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
15.11.2011 13:44:32   
degu
Micka imam i dobila sam terapiju za insulinsku rezistenciju i za hipotireozu, ali je rekla da još uvek neće da mi daje kontracepciju, jer ću je svakako ako budem išla na VTO u samoj pripremi primati.
Ne znam odakle si, da ti preporučim nju. Ona je iz NS-a. Nije reproduktivni, najbolje bi bilo da nađeš reproduktivnog endokrinologa.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:25:30   
maca821
IZVORNA PORUKA: maca821

Evo i mojih hormona 2dc:

TSH 2,75
FSH  8.16   (folikularna faza 2.8-11.3) jel vam za ref. treba sam foluikularna faza jer je 2dc?
LH    8.12    (folikularna faza 1.1-11.6)
Prolaktin 248  (40-530)
Progesteron 1.24 (folikularna faza 1-3.8)
Estradiol <20     (folikularna faza do 160)
Testosteron < 0.69 ( premeno f. do 2.77)

Sta mislite? Tsh se super popravio, jedino mi se cini da je malo estradiol nizi, jel to nesto strasno?

Inace su mi ciklusi na 32-34 dana.



Stigao i AMH-5.86 (0.5-5.3) sta mislite, mene je strah sto je povisenuser posted image kazu da on govori o ovarijalnoj rezervi.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:29:14   
MalaMini
Maco, po referentnim vrednostima, rekla bih da su ovo dobri nalazi...

_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:35:03   
malenac76
maco ja se ne razumijem u AMH user posted image  jesi li gledala u temi. Contesa je dosta pisala o tome. znam da je rekla se on ne uzima vise kao neki parametar

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:38:48   
maca821
Sad sam citala i kazu da ne valja kad je nizak, to znaci smanjenu funkciju jajnika, a kad je povisen znaci da prizvodim vise jc, e sad se postavlja pitanje da li su losijeg kvaliteta. Grga kaze da je njoj AMH 7 i da joj je doktorka rekla da je ok. Videcu sta ce mi reci dr.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:43:40   
malenac76
maco javi sta je dr rekla...mora da je i kod mene visok.ja uvijek imam dosta folikula

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:52:26   
maca821
Tempiram da idem na UZ neki 15dc pa cemo videtiuser posted image (to je za desetak dana)

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 11:53:12   
malenac76
jel ti to nije malo kasno za folikulometriju? jedino ako imas kasnije ovulacije

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 13:38:39   
degu
Maco kad je snižen ukazuje na smanjenu ovarijalnu rezervu. AMH dosta varira i treba ga gledati u odnosu na druge hormone. Povišen je kod žena sa PCO, a tebi nema te inverzije LH i FSH. Javiće ti se već Maslačak, ali ovo nije nešto zbog čega bi trebala da brineš.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 16:36:22   
maca821
Hvala deguuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 16:43:09   
Maslacak15
Maco,

Nemoj da se sekiras od tog "viska" glava ne boliuser posted image samo znaci da imas jako veliki broj primordijalnih folikula i veliku rezervu. Tacno je da je kod PCOSa AMH povecan ali zene sa PCOSom ni nemaju problem sa ovarijalnom rezervom nego sa procesom ovulacije. Estradiol jeste malo nizi, ali ti ocigledno imas duze folikularne faze i duzi ciklus. Dokle god dobro poraste pred ovulaciju sve je ok. Sve najboljeuser posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
16.11.2011 17:54:33   
maca821
Maslacak hvala punouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.11.2011 18:21:28   
tatjan@
Cao svima user posted image

Imam pitanje , nadam se da neko zna odgovor..
Htela sam ovaj ciklus da uradim hormonski status  i sad me gadura user posted image iznenadila, dobila sam nedelju dana ranije.. Posto je danas cetvrtak (a dobila sam pre dva sata), jedino bi mogla uraditi analize sutra, u ponedeljak je vec kasno.. a u subotu i nedelju ne radi laboratorija. Da li se sutra ujutru racuna vec kao 2dc ili ne? Ja nesto  mislim da ne, posto nece proci ni 24 sata od pocetka menstruacije..

Uh bas me nervira, sta vi mislite? Da cekam sledeci ciklus?user posted image


_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.11.2011 18:59:44   
Maslacak15
Cao tatjana,

Mislim da mozes da ides sutra i da ne treba da gubis vreme cekajuci mesec dana. Danas se racuna kao prvi dan krvarenja bez obzira kad je krenulo. Vazno je da je krenulo. Drugi dan je ionako arbitrarna kategorija da bi se bilo sigurno da su hormoni pali na najnizu vrednost, sto bi bio slucaj i prvog dana ali mozda nije zagarantovano 100% ako si dobila tipa pre pet minuta.....Zato se ceka taj drugi dan, za svaki slucaj.user posted image

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.11.2011 20:05:18   
blum
drustv tsh sam sa 19 spustila na 0.55 refer. vrednost je od (0.27-4.2) da nije sad prenizak a an-tpo je i dalje visok 568 a treba biti manji od 34 user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
17.11.2011 22:38:26   
degu
Blum ne znam šta da ti kažem za antitela. Jel i ti imaš Hašimoto? Nazovi Dr-a i pitaj, možda ti sad treba manja doza leka. I dalje nije prenizak TSH, ali dosta se spustio.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 19:55:20   
degu
Ja ne mogu da verujem, posle 2.5 meseca korišćenja Euthyroxa moj TSH je čak i veći user posted image baš sam se rastužila, kako je moguće da samo meni ne deluje terapija? Stvarno sam se nadala da je sad bar približno OK.
Pre terapije je bio TSH 6.68 a sad je 6.73 user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 20:05:58   
Meisje
Vevericeuser posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 20:08:56   
degu
Mei user posted image
Baš sam se iznervirala, uh user posted image nikako da krene malo bolje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here