|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 18:59:26   
maca821
Cuftas ajd napiši referentne vrednosti.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 19:26:46   
Maslacak15
Cuftas,
ako je estrogen dat u pmol/l, progesteron u nmol, prolaktin u ng a testosteron u nmol sve je odlicno. Ako su jedinice drugacije
onda javiuser posted image user posted image

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 19:36:30   
Cuftas
stvarno sam sva luda, nisam pisala jedinice a sad ne mogu da ispravimuser posted image

Maslacak sve su kao sto si napisala sam kod prolaktina pise ug/l

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 19:48:26   
Maslacak15
Odlicno Cuftasuser posted image user posted image

Prolaktin ng/ml je isto sto i µg/l....user posted image Mislim stvarno da su rezultati odlicni. FSH LH I AMH su argumenti za odlicnu ovarijalnu rezervu, Estradiol je super (oko 53 pg/ml preracunato), testosteron nizak... Pretpostavljam da imas regularne cikluseuser posted image

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:04:24   
Cuftas
da, regularne cikluse i punih 40 godina i nikad nisam ostala trudna

< Poruku je uredio Cuftas -- 21.11.2011 20:05:21 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:07:58   
degu
Wow Cuftice, lepo ti ja rekoh da si kao devojčica. user posted image
Ženo pa ti si mlađa od mene bez obzira na godine user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:15:33   
Cuftas
vidis veverice cim si rekla da ides na odmor od RR, odmah su mi dali rezultate, samo da me ti posavetujes ako nesto ne bude kako treba

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:18:04   
degu
Ma to sam ti ja telepatski sredila user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:23:10   
Maslacak15
Hm Cuftas,

Problem lezi negde drugo ja bih rekla... Da li si proveravala prohodnost jajovoda? Kakav je endomemtrijum?. Imunoloski faktori? i naravno spermiogram.... Uvek je moguce traziti rupu u saksiji ali na ovim rezultatima pozavidele bi ti i mnoge 20 godisnjakinjeuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:28:20   
Cuftas
hvala Maslacak, znam ja sta mi je, imam miom a mm antitela... mene ceka operacija, pa mozda iui a mozda vto, videcemo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 20:34:41   
Maslacak15

Samo napred Cuftasuser posted image I ne gubi veru i nadu ! Hormonski status je na tvojoj strani - slozice se kockice user posted image Puno srece

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 22:20:00   
biks
Cuftas uz tebe smo sve ce se srediti videces! Super sto su ti hormoni dobri.
Ja sam danas radila Progesteron, sutra idem po rezultate a onda nosim i ove sto sam radila na pocetku meseca.
Citam ovo sto ste pisale i nista ne razumem. Ja sam radila TSH,T3,T4,FSH,LH,Prolaktin,Estradiol i testesteron treceg dana ciklusa.
Rezultati su mi svi u ref. vrednostima osim prolaktina koji je povisen 581 mlU/L. Mislim da to nije strasno ali videcu sta ce dr da kaze.
Ono sto ne razumem su ove vrednosti FSH 8.33 mlU/ml, LH 7.3 mlU/mL i Estradiol 37.1 pg/mL. Ne razumem sta im znaci folkularna, ovulatorna, lutealna, postmeno i th kontracept. Po ref. vrednostima FSH mi spada u folkularnu, ovulatornu i lutealnu a LH u folkularnu i lutealnu. Da li je to u redu ili nije user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 23:01:22   
degu
Biks, folikularna faza je faza do ovulacije, a lutealna faza je faza posle ovulacije. Gledaš referentne vrednosti za folikularnu fazu, jer si radila hormone 3. dc.
Meni tvoji hormoni izgledaju dobro, sem Prolaktina. I meni je bio povišen prvi put, pa mi je DR-ka tražila da radim profil Prolaktina i bio je dobar.
Važno je da kad radiš Prolaktin prethodni dan nemaš neke veće aktivnosti, da ustaneš bar 2 sata ranije i valjalo bi da ne popiješ kafu, tako sam ja bar pročitala. Najbolje bi bilo da ne ideš peške do laboratorije. Ja sam sve tako uradila drugi put i nije mi bio povišen.
Nisi napisala vrednosti za TSH i Testosteron.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu biks)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 23:05:42   
Cuftas
mene su pitale da li sam ustala bar dva sata ranije, a onda su me stavile da sedim pola sata kod njih i da ne mrdam, svima su vadili krv tu ispred mene, a ja nisam smela da se maknem. ne znam zasto, ali posto su mi rezultati dobri necu ni da sumnjam u metodu user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 23:10:29   
degu
Ne znam, kažu potrebno je vreme da se hormoni smire, tako je meni žena u laboratoriji rekla, ali valjda ne valja ni mnogo kasnije. Meni je jedva izvadila hormone u 11, jer kaže posle pola 10 ne vade hormone, a pošto sam ja ustala u 9h, a bio mi je i 3. dc, ipak sam je ubedila da mi vadi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 10:14:36   
malenac76
cuftice user posted image  vidis da si pravi curetak. brzo ces ti nama user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 12:07:39   
mine

IZVORNA PORUKA: degu


Važno je da kad radiš Prolaktin prethodni dan nemaš neke veće aktivnosti, da ustaneš bar 2 sata ranije i valjalo bi da ne popiješ kafu, tako sam ja bar pročitala. Najbolje bi bilo da ne ideš peške do laboratorije.


hahahah pa ja sve sam pogresno uradila. i jos prethodni dan imala 1000 kg stresa. pih bas me zanima kakav rezultat ce mi biti.

Super ste curice sa savetima. Svaka cast. Prava ordinacijauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 14:17:40   
degu
Mine i ja sam prvi put sve pogrešno uradila user posted image
Drugi put sam probala ovako i bilo je dobro user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 18:11:08   
degu
Pričala sam sa DR-kom, povećala mi je dozu na 50 mcg i rekla da dođem na kontrolu za 3-4 meseca. Meni je to malo dugo, mislim da ću opet za svaki slučaj iskontrolisati TSH na 2 meseca.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 18:44:12   
biks
hvala degu i ja sam tako nekako razmisljala
Danas sam dobila rezultate progesterona i pise 16 sto znaci da spada u lutealnu fazu. Vadila sam ga 21 dc. Da li to znaci da nisam imala ovulaciju ili po tebi da mi je prosla ovulacija a bila je? TSH je 3.1, T3 1.47, T4 121 a testesteron je 1.07. Mislim da sam sad sve napisala. user posted image

< Poruku je uredio biks -- 22.11.2011 18:47:33 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 18:45:10   
biks
e da za prolaktin ja sam ustala 2 sata ranije i isla sam autom i nisam pila kafu. Mada sam jela masno a to sam citala negde da ne valja user posted image

(odgovor članu biks)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 18:49:18   
maca821
IZVORNA PORUKA: degu

Pričala sam sa DR-kom, povećala mi je dozu na 50 mcg i rekla da dođem na kontrolu za 3-4 meseca. Meni je to malo dugo, mislim da ću opet za svaki slučaj iskontrolisati TSH na 2 meseca.

Bice to ok, sad ce da pada. Ma ni ja nisam imala strpljenja, ja ih vadila svaki mesec danauser posted image


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 18:51:11   
maca821
IZVORNA PORUKA: biks

e da za prolaktin ja sam ustala 2 sata ranije i isla sam autom i nisam pila kafu. Mada sam jela masno a to sam citala negde da ne valja user posted image

Meni su rekli kad sam radila hormone, da dva i po sata budem budna i aktivna, obavezno. Ja sam pila kafu, za to mi nista nisu rekli, i sve je ok ispalo.


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu biks)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 18:57:58   
biks
Pa ja bas nisam bila aktivna posto sam ustala u 6 pa sam onako lezala pola sata pa sam jela i spremila se za posao. Hormon sam vadila u 20 do 9. U svakom slucaju citajuci vasa iskustva necu piti nista od tableta dok ne uradim profil prolaktina.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.11.2011 23:11:04   
degu

IZVORNA PORUKA: biks

hvala degu i ja sam tako nekako razmisljala
Danas sam dobila rezultate progesterona i pise 16 sto znaci da spada u lutealnu fazu. Vadila sam ga 21 dc. Da li to znaci da nisam imala ovulaciju ili po tebi da mi je prosla ovulacija a bila je? TSH je 3.1, T3 1.47, T4 121 a testesteron je 1.07. Mislim da sam sad sve napisala. user posted image


Biks, zaboravih da ti kažem da napišeš i referentne vrednosti user posted image
Ako Progesteron spada u lutealnu fazu, znači da si imala ovulaciju user posted image
TSH bi mogao biti malo manji, kažu da je oko 2 idealno za zatrudnjavanje, mada devojke uspevaju i sa većim TSH da zatrudne. Jel ideš kod nekog endokrinologa? Najbolje bi bilo da imaš reproduktivnog, mada ga ni ja nisam našla.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu biks)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here