|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 21:12:39   
blum
degu ja cu na kontrolu 5.12 a na pocetku je bio 19
nije mi jasno zasto kod tebe nespada

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 22:07:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: degu

Ja ne mogu da verujem, posle 2.5 meseca korišćenja Euthyroxa moj TSH je čak i veći user posted image baš sam se rastužila, kako je moguće da samo meni ne deluje terapija? Stvarno sam se nadala da je sad bar približno OK.
Pre terapije je bio TSH 6.68 a sad je 6.73 user posted image

Eutirox u minimalnom broju slucajeva ne deluje. Treba da ga pijes ujutro na prazan stomak, zajedno sa selenom od 100mg i kalcijumom. Ne znam koliku si dozu pila? Ako si pila eutirox 100, najverovatnije je da ce ti povecati dozu na 125...Nista se ne brini. Kad ti poveca dozu, mora proci najmanje 6 nedelja da bi videla rezultate.
P.S. Koristim profil od drugarice. Fejs mi nesto nije kako valja i ne primam poruke.
Znas ko jeuser posted image  Ljubim te i ne nerviraj se. Cucemo se ovih dana preko fejsa. Sve ce biti u redu.
Ljubim te.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 22:20:30   
degu
user posted image user posted image
Pijem ga na prazan stomak i dobila sam minimalnu dozu, samo 25 mcg, ali opet sam se rastužila što baš nije ništa uradio, bar za 1 da se spustio, da znam da ima nekog efekta.
Ja sam izgleda totalni izuzetak, možda meni ne bi valjalo da je sve OK user posted image
Ne znam, zovem DR-ku u utorak da vidim šta će reći. Stvarno me više nervira što je svaki put neki nalaz loš i moj i od mm. Onda opet čekaj par meseci terapije i opet neki šok :( kao da sam opet na početku, ma selimo se u sledeću godinu, ova je bila bljak :*

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
18.11.2011 22:55:21   
Anoniman
To je premala doza...nemoj da se nerviras...zato nije ni delovala. Mislim da bi trebalo da potazis boljeg endokrinologa. Neozbiljna je. Sa takvom dozom daje sansu TSH da i dalje divlja, a tebi je potrebno da se smiri. Jesu ti T3 i T4 normalni? Ako jesu, onda imas sekundarnu hipotireozu koja se povlaci posle odredjenog perioda terapije. Uzmi pij orahovacu. To ti je prirodni lek, a i super je ukusauser posted image I moras piti eutirox bar od 50. I da vidis kako ce da dodje sve u normalu. Odoh daragaja. Cujemo se.
user posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 0:13:03   
degu
Kod nje sam otišla po preporuci, navodno je najbolja u NS-u. DR-ka sa Betanije me je kod nje uputila. Gledala mi je i stare nalaze. Meni je TSH zadnje 3 godine oko 6, uopšte nije rastao ni bez terapije. T3 i T4 su mi normalni. Možda je htela postepeno da mi uvede terapiju, videću šta će mi reći.
Hvala ti puno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 9:37:53   
maca821
Degu ne mogu da verujem, meni je i ta doza od 25 smanjila TSH, stvarno ne mogu da verujem da ti bar malo ne smanjiuser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 9:40:58   
maca821
IZVORNA PORUKA: andromeda

To je premala doza...nemoj da se nerviras...zato nije ni delovala. Mislim da bi trebalo da potazis boljeg endokrinologa. Neozbiljna je. Sa takvom dozom daje sansu TSH da i dalje divlja, a tebi je potrebno da se smiri. Jesu ti T3 i T4 normalni? Ako jesu, onda imas sekundarnu hipotireozu koja se povlaci posle odredjenog perioda terapije. Uzmi pij orahovacu. To ti je prirodni lek, a i super je ukusauser posted image I moras piti eutirox bar od 50. I da vidis kako ce da dodje sve u normalu. Odoh daragaja. Cujemo se.
user posted image


Nije da branim doktorku(i ja sam otisla po preporuci), ali ja sam imala TSH 10,27 pa mi je dala Eutirox od 25 i za mesec i po dana je pao na 5,66. Onda mi je tek povecala na 50 i posle mesec dana TSH je 2,75. Tako da je to verovatno od organizma do organizma.


< Poruku je uredio maca821 -- 19.11.2011 9:41:54 >


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 11:18:31   
Cecana
Degu mozes li molim te da mi kazes kod koje dr ides?

Meni je tsh bio 7,60 kada mi je prvi put uvedena terapija Eutirox od 50.Nakon dva meseca mi se tsh spustio na 2,zatim je varirao od 0,88 do 3 da bi mi pre dva meseca skocio na 5,66.

Doktorka mi je pojacala terapiju tako sto naizmenicno pijem jedno jutro od 50,drugo od 75.Sledece nedelje idem na kontrolu,videcemo kakav je efekat ove terapije.

Ja sam kupila med sa zelenim orscicicma za koji sam cula da pomaze ,ali ga ne uzimam redovno posto imam insulinsku rezistenciju.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 14:32:38   
degu
Cecana idem kod DR-ke Đilas u Konzilijum. Cecana kod kog ti DR-a ideš?
Ne znam Maco i ja sam ostala šokirana jer znam kako je tebi brzo i lepo delovao, ali evo meni ništa.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 16:39:20   
hanka
Stigli su mi rezultati pa ako bi neko mogo da mi objasni

pre 6 meseci izgledali su ovako
TT-4 146 (55-165)
TT-3 2.0 (1.2-3.0)
TSH 2.7 (0.17-4.05)



Juce
TT-4 106 (62-164)
TT-3 2.4 (1.3-3.1)
TSH 2.21 (0.27-4.20)


Idem kod endokrinologa tek za 7 dana a nista mi nije jasno.Valjda je dobro user posted image


< Poruku je uredio hanka -- 19.11.2011 16:40:43 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 16:50:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: degu


Ne znam Maco i ja sam ostala šokirana jer znam kako je tebi brzo i lepo delovao, ali evo meni ništa.


Zavisi od kolicine slobodnog tiroksina i vrednosti T3 i T4. Nije svaki organizam isti.

Hanka za zacece bi bilo idealno da spustis TSH ispod dva. Inace su ti rez ok.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 16:59:12   
hanka
Hvala,za zacece i pitam a cime se spusta?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 17:01:45   
Anoniman
Vec sam rekla Degu, probaj mesec dana ujutro na taste da popijes casicu orahovace. Za mesec dana ponovo izvadi hormon i ako ti se spustio, samo nastavi da pijes orahovacu dok ne zatrudnis. Ako ne, moraces malo da pijes lekice. Mada, neke zene su zatrudnele i sa visiim TSH. To prosto nije merilo.
Zelim ti svu srecuuser posted image

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 17:05:51   
hanka
Orahovacauser posted image
Volim alkohol ali na taste,i to rakija user posted image
Ufffff kad mogu sva ova g da jedem i pijem mocicu i to



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 18:14:09   
degu

IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: degu


Ne znam Maco i ja sam ostala šokirana jer znam kako je tebi brzo i lepo delovao, ali evo meni ništa.


Zavisi od kolicine slobodnog tiroksina i vrednosti T3 i T4. Nije svaki organizam isti.



Sad sam radila samo TSH, a na prošli rezultatima je bilo ovako:


TSH 6.68 / ref.vr. 0.4-4.0 µlU/ml
T3 1.99 / ref. vr. 1.1-2.6 nmol/L
T4 114 / ref.vr. 58.0-161.0 nmol/L

Povećaće mi dozu, to je sigurno, ali sad se stvarno plašim da neće uopšte delovati. Baš sam bila opuštena što se TSH tiče, mislila sam da je već došao na svoje mesto.

Hanka možeš i selen da koristiš, dobarje za štitnu. A ne mogu ni ja orahovaču, ništa od alkohola ne mogu ( sem piva) user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 21:30:30   
Cecana
Degu ja idem kod dr.Edite Stokic,jako sam zadovoljna,posle dosta lutanja po amaterima mislim da sam na pravom mestu.
Mada sam cula i za dr.Djilas da je jako dobra.Ja sam se dvoumila izmedju njih dve.
Probajte med sa zelenim orascicima,ima da se kupi u zdravoj hrani,mislim da je isto kao orahovaca ali nije u rakiji nego u medu.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 23:05:16   
blum
degu meni je doza od 50 mikrograma sa 19 tsh spustila na 0.55
nije ti to mala doza i citala sam da se nije pametno igrat sa tom orahovacom i sa eutiroxsom u kombinaciji nemoj se brinut naci se doktorica resenje
nisam vam pisala radila sam dnevni profil prolaktina
1. 8h do 525 kod mene 585
2. 11h kod mene 136
3. 13h kod mene 136 hiperprolaktinemija pise na nalazu
ako iko ima ikakav komentar dobro bi mi doso user posted image user posted image

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 23:09:39   
degu
Blum ja mislim da ti je Prolaktin u redu. Često je povišen prvi posle ustajanja. Ne znam da li si ustala 2 sata bar pre vađenja, trebala si, da se hormoni malo smire. A ove druge dve vrednosti su super.
Ne znam Blum, počinjem da sumnjam u ovu laboratoriju, koja je kao kod nas jedina validna. Imam utisak da su mi prepisali prethodnu vrednost, samo malo promenili cifre. Pa nisam naišla ni na koga da lek nije delovao. To mi deluje nemoguće. Jedino ako nisam ostala trudna pa skočio od toga user posted image a za to su šanse manje nego ta da lek nije delovao user posted image
Cecana hvala na savetu user posted image

< Poruku je uredio degu -- 19.11.2011 23:10:16 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 23:16:56   
blum
da znas da je i meni to palo na pamet da si ostala user posted image user posted image
iz nasih usta u bozije usiuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 23:22:25   
degu
E to bi već bilo čudo neviđeno user posted image
Kad ti ideš kod DR-a? Ne brini zbog te prve vrednosti i da, zaboravih da ti kažem da je najboljeda ne ideš peške u lab. Meni je prvi put bio povišen Prolaktin, a ja sam brzim hodom išla do laboratorije, došla bukvalno zadihana tamo i Prolaktin mi je bio dosta iznad granice. Sledeći put sam imala prevoz, ustala 2 sata ranije, nisam pila kafu i sva 3 vađenja su bila ispod gornje granice. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 23:29:45   
blum
ma ja sam se odvezla autom i prije tog sam odvezla kcerku u vrtic i onda tamo ustala sam 2 sata ranije a kafu nisam imala vremena pit
doktorici idem 5.12. pa cemo vidjet sta ce rec dal ce umanjit dozu eutiroksa i sta ce rec za prolaktin ja sam ga vadila zato sto ja i posle 5 godina od kad sam prestala dojit mogu navuc i sad mlijeko samo malo stisnem siku i odma krene mleko

< Poruku je uredio blum -- 19.11.2011 23:31:00 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
19.11.2011 23:33:51   
degu
Ne znam Blum, mislim da kad je tako malo povišen da ne daju terapiju. Ja sam čula da je za Prolaktin dobar Vitex agnus, to je prirodni preparat koji reguliše malo hormone, posebno Prolaktin i Progesteron. Baš ću ga probati, ako ga nađem. Pa ja nisam znala da imaš ćerkicu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.11.2011 0:33:40   
Maslacak15
Zdravo Blum,

Nemoj nikako da propustis da kazes doktorki to za mleko ukoliko vec nisi jer zvuci kao "galaktoreja". Iza toga se obicno krije problem sa prolaktinom cak i ako na oko rezultati nisu dramaticni. To je skolski primer. Srecno!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.11.2011 16:27:03   
blum
i doktorka sumnja na galaktoreju zato sam radila i mgnetnu rezonancu a ona je uredu
i jos taj prohil prolaktina utvrdila je da sam hipotireozu dobila kad sam se porodila da od tada vucem taj problem

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.11.2011 18:52:19   
Cuftas
Konacno su mi stigli rezultati, pa ako je neko raspolozen za tumacenje user posted image
Krv je vadjena 2. dana ciklusa.

Estradiol 195.87
FSH 5.22
LH 4.38
Progesteron 3.29
Prolaktin 14.14
Testosteron 1.20
TSH 1.77
AMH 2.65


(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here