|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
29.1.2015 14:12:52   
antonij
Zdravo devojke danas sam dobila ovaj program od prijateljice i imam slican problem imam bolove u diljnjem delu stomaka.
i imala sam preteci pobacaj dobila sam inekcije i lekove pa mije bilo dobro ali sada opet imama takve bolove i u ledima imam vrtoglavicu
boli me glava bila sam kod dr rekao da je sve uredu ali se ja plasim za bebu imam 14 nedeljuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.3.2015 18:40:44   
jabudic
Antonij, i ja imam sve iste simptome, pogotovo zadnja nekolika dana.
Imam jake bolove u donjem dijelu ledja i stomaka, imam vrtoglavice, i ne znam da li su lažne kontrakcije, ili šta je?

Na zadnjem pregledu je sve bilo OK, bez kontrakcija, nisam otvorena ni malo, ali me ovo baš cima evo nekolika dana.
Je li imao neko isjustva sa ovim bolovima?
Ja ne osjećam stezanje stomaka, mene samo boli.

(odgovor članu antonij)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.3.2015 18:43:08   
vonavoj
Da li pijete Mg? I to vam moze pomoci kod tih bolovauser posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.3.2015 18:45:34   
jabudic
Ja ne pijem. Tj. popila sam prije neki dan MAgnrzijum direct, nadjoh što je ostalo mm posle operacije user posted image
NE znam šta mi je, ali nije prijatno.
A i rano mi je da me nešto sad tu boli na duže staze, tek sam danas ušla u 6.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.3.2015 18:48:12   
vonavoj
Rano je za kontrakcije,jedino sto se siris,pa to moze da boli,ako dugo setas,sedis..probaj da pijes Mg svaki dan.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.3.2015 18:51:06   
jabudic
A sjedim svaki dan bar po 8h, kako radim user posted image
Može biti da je to to.
Odoh da drmnem jednu kesicu user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.3.2015 21:59:26   
serpica

IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja ne pijem. Tj. popila sam prije neki dan MAgnrzijum direct, nadjoh što je ostalo mm posle operacije user posted image
NE znam šta mi je, ali nije prijatno.
A i rano mi je da me nešto sad tu boli na duže staze, tek sam danas ušla u 6.




Ja sam pre nedelju dana bila kod dr i pitala ga za to stezanje stomaka,kao da se na dve,tri sekunde stegne pa opusti,bez nekog bola,rekao mi je da je to normalno u tom stadijumu trudnoce,ja sam 28 nedelja..ne znam sta su kontrakcije ovo prvi put osecam ali koza dr da je normalno sada,a ja bezim nekih 6 nedelja od tebe..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
25.3.2015 13:37:47   
jabudic
Šerpi, je ne osjećam nikakvo zatezanje, samo bol, tako da to možda i nisu ove kontrakcije.
Nemam pojma. Danas radim sa trosjeda, prebacila sam laptop i sebe u horizontalu, vidim da me manje boli. user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
25.3.2015 13:54:44   
serpica
Onda si se verovatno samo opteretila..iskreno da ti kazem ja se plasim i tih "normalnih" kontrakcija ako krene neka bude tamo za dva meseca,ne pre toga

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.8.2015 20:16:49   
Sanjalicaaa
Uh, mene ceo dan bole krsta,stomak mi je tvrd, beba baš aktivna. Zaboravila sam da li je to normalno.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
8.9.2015 9:36:57   
jess021
Mene bole ledja, sve od krsta do gornje polovine, ali ne osecam nikakve kontrakcije, stomak mi nije tvrd.
Nemam pojma sta je touser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
8.9.2015 10:46:39   
madre
braxton hicks sigurno nijeuser posted image a mozda to da podvedes pod bolom u ledjimauser posted image hoce to u poomakloj trudnoci...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
8.9.2015 10:55:22   
BubaBubica
Jess ja sam imala te bolove u krstima pri kraju svake trudnoće, i tad bi mi registrovali otvaranje grlića. Verovatno se beba spušta, telo se priprema za porođaj, uživaj još malo user posted image Da te ne uplašim, nisam se počela porađati kad je počelo otvaranje, nego dve tri nedelje pre porođaja mi je to počelo tako user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
8.9.2015 11:53:46   
choopa choops
A možda si nezgodno spavala? Sve u svemu i da su kontrakcije, opet si tu u terminu, tijelo se polako priprema. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
8.9.2015 12:20:10   
jess021
Hvala drage moje! Nadam se da ce sacekati jos malouser posted image
Choopo, nije do spavanja jer vec dva tri dana, a iskreno i ne secam se kad sam spavala poslednji putuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
11.12.2015 2:05:18   
dijana1*
Vec 2-3 dana me bas boli stomak ali danas najvise. Juce sam mogla duze biti na nogama , cak sam i Kostu vodila u TC a jutros sam jedva otisla do prodavnice.
Cim ustanem odmah krene da me boli donji deo stomaka i ledja. Ne mogu dugo da izdrzim i moram da legnem. Sve ustajem na po par minuta. Da naglasim kada krene da boli onda bol ne popusta do momenta dok se ne legnem. Traje jos minut-dva i tek onda popusti. Nije mi bilo ovako u prve dve trudnoce.
Ranije sam imala kontrakcije traje minut ili pola pa ih nema par min ili se stvrdne stomak ali ne boli. A ovo sada bas bas boliuser posted image
Sutra idem na pregled i ctg. Samo da bude sve ok i da vidim sa dr. jel nrmalna ova vrsta kontrakcija i da li su uopste ovo kontrakcije.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2015 21:21:16   
Lisa Simpson
Žene koliko dugo sme da traje ova BH kontrakcija. Meni je stvrdne stomak ali to traje više minuta oko 10 minuta. Ne boli ali samo se stegne i oseća se kao blagi stezanje.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2015 21:34:54   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: Lisa Simpson

Žene koliko dugo sme da traje ova BH kontrakcija. Meni je stvrdne stomak ali to traje više minuta oko 10 minuta. Ne boli ali samo se stegne i oseća se kao blagi stezanje.

Ne verujem da je to kontrakcija, baš čudno da bude tako dugo, možda se bebac podupreo tako i miruje, ja sam tako par puta pomešala sa kontrakcijama, jer je osećaj jako sličan.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2015 22:03:26   
Jole84
Lisa sto kaze Bubi verovatno se bebac tako namestio. Mada hoce da potraje Bh kontrakcija, ja ih sa M imala non stop, pa sam se jednom bas ufrkisala jer su bile u gustim vremenskim intervalima, otisla do klinike, nije bilo pravih kontrakcija a za ove me umirise da su ok, materica se priprema za veliki dan. Imam ih i sada, uglavnom kad se preforsiram. Samo Mg direkt, jel pijes?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2015 22:46:30   
Lisa Simpson
Ne pijem nikakav Mg a definitivno treba da nabavim ubacim neki, ili da se porodim još malo pa će biti svejednouser posted image

Pa i ja sam mislila da se nije beba oduprela lo leđa ali sam sad skapirila da ipak nije tako kad sam videla kako je cela lopta kao kamen.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
28.12.2015 23:01:30   
MAMAMAJ
Ja pojma nemam šta da kažem, meni se to non stop dešava. Ja to smatram kontrakcijom, mada ne traje deset min.
Pokušaj kad se to dešava da promeniš položaj, ako ležiš, prebaci se na drugu stranu, ili šta znam, prošetaj po kući, tako ja radim.
Meni su malo neprijatne leđne, imala sam ih u osmom mesecu, mada su više bile neprijatne, ne mogu da kažem da su bile bolne.
Sinoć mi je sttujalo kratko kroz kičmu, ali ništa specijalno.
Večeras sam super. Kao da sam šesti me sec.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
31.1.2016 15:37:04   
vocicana
Ja sam juce i danas, mada malo isprovocirana set_njom, oset_ila tako cudan bol, kratkog daha, ali mi se stomak tako zategne, donja polovina, da malo stanem u mestu, odmorim, pa kao prodje, ali potraje istina, potraje tako po 10-tak minuta. Kada malo iskuliram bude ok. Cekam sl nedelju, idem na kontrolu, ali bas ne volim, do sada sam bila kao zmaj, zelim da tako bude i dalje.
Nadam se da malisa nije krenuo da otvara put.

< Poruku je uredio vocicana -- 31.1.2016 15:38:14 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
31.1.2016 15:49:53   
alex88
Desava se to I meni,verovatno su te pripremne kontrakcije!bice sve u redu,rano je za otvaranje puta,malo samo smanji kilometrazu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
31.1.2016 16:19:13   
vocicana
Da znas da cu morati,najveci problem sa mnom je taj sto se osecam i ponasam kao da sam u drugom mesecu, tek me stomak opomene da malo usporim a ja kao da ce mi neko zabraniti da se setam i uzivam u svemu, stvarno sam debil. Hvala Alex mojauser posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
25.4.2018 14:09:42   
Maraj
Ja mislim da ja u prosloj trudnoci nisam osetila BH kontrakcije. U ovoj trudnoci, stegne mi se stomak kao kamen bude. Al ne prodje odma. Sinoc sam imala utisak da mi je celo vece bio tvrd pa sam legla ranije da odmorim. Mozda sam se samo umorila od prdthodnih dana. Ali dobro sam se ufrkisala. Tek sam usla u 7.mesec.
Boluckao me stomak konstantno. Nisam mogla da hodam. Tj pri svakom koraku me boleo stomak a cvrst ko kamen. Verovatno je onda preopterecenje...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here