|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
12.12.2011 16:32:19   
blondyy
Ja sam danas prvi put otisla na CTG. 35.nedelja sam i dr mi je preporucila da krenem jer je na UZ videla da je posteljica u III stepenu, pa cisto da proprati, a ostalo je,kaze, OK.
Otkucaji su oko 130-140, a kontrakcije (ako je to ova donja linija) od 0-20. nisam nesto osetila da se pomerala,inace je mirna u toku dana, a uvece pocinje da se gurka,pa je verovatno zato...A i lezala sam na stranu,jer mi je jako tesko kad sam na ledjima, pa mi je sestra rekla da napomenem dr,jer mozda je to uticalo. Nadam se da je sve ok. Otici cu sl.nedelje opet,pa cemo videti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: CTG
12.12.2011 16:40:15   
vonavoj
to je sve normalno!user posted image

(odgovor članu blondyy)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: CTG
12.12.2011 17:31:29   
blondyy
Ma da. Samo da se ne panici bez razloga i bice sve ok user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: CTG
22.12.2011 22:17:37   
SRELE
Ja sam bila prvi put na ctgu i pise da je REAKTIVAN.Da li neko zna sta to znaci

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: CTG
2.2.2012 15:52:33   
bea83
Da li neko zna šta znači kad se kontrakcije ne spuštaju ispod 20 i nešto, skoro 30 i idu do 60 (pa malo i preko)? Bebini otkucaji prate kontrakcije, što znam da je ok, ali me zanima jel se ovo uopšte računa u neke "ozbiljnije" kontrakcije ili ne?user posted image Ja ih uopšte nisam osetila, a kolike li su onda one što me bude u sred noćiuser posted image
Do sad su uvek bile do 20 na CTG

(odgovor članu SRELE)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: CTG
2.2.2012 16:07:49   
vonavoj
ako bebini otkucaji prate kontrakcije to moze da znaci i da se beba pomera,tj,meni su kontrakcije uvek rasle kada je beba sutirala...a prave kontrakcije kada su bile,otkucaji nisu skakali,..ne znam da li me razumes!
a kontrakcije do 60 ne moraju nista da znace ako nisu u pravilnim razmacima!user posted image jos ih i ne osecas..ja sam osetila kontrakcije od 60 kada su mi dali test na indukciju,tada sam bila povezana za ctg!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: CTG
2.2.2012 16:12:08   
bea83
Beba je spavala sve vreme, nije se uopšte pomeralauser posted image ja mislila da će da nas vrate da prošetam i pojedem nešto slatko, ali nisu...Meni rekoše da je dobro kad otkucaji rastu kako rastu kontrakcije, a da se beba muči ako postoje kontrakcije a otkucaji stojeuser posted image
Sad ne znam ni ono malo što sam znalauser posted image U svakom slučaju te kontrakcije ja nisam osetila, ali osećam mnogo snažnije i to već danima, povremeno a najčešće noću...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: CTG
2.2.2012 16:14:54   
vonavoj
beba se muci ako su otkucaji jednaki i ispod 120...mada ni to ne mora da znaci,jer kada beka spava ne moze ctg nista drugo ni da pokaze...tako su mene jednom preplasili,a beka spavalauser posted image
ako ti je dr rekao da je sve u redu,nema potrebe da se stresiras...tako sam ja lupala glavom,a isla sam svaki dan zadnjih 10 dana pre porodjaja...grrrrrrr...kad se setim koji stres,da li mi je sestra dobro namestila,da li beba spava,jojuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: CTG
2.2.2012 16:18:22   
bea83
Ma jok, ja se ne stresiram nego me zanima hoću li skoro da se poradjamuser posted image
A inače sestra nije znala ni da nadje otkucaje dok joj nisam pokazala u kom je položaju beba, 10 minuta me kotrljala levo desno i vijala sa onom sondom, pa pitanja -a kad ste bili na uz? jel bilo sve ok?...da nisam otišla pripremljena na to već bi digla panikuuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: CTG
2.2.2012 16:28:05   
vonavoj
o tome ti pricam..meni je bila u takvom polozaju da je srce bilo sa desne strane,a kad krenu da stavljaju sa leve,dobijem ospice...user posted image ..i onda im kazem,a ona ce,znamo!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: CTG
8.3.2012 19:17:22   
crazymama
i ja sam danas prvi put isla na ctg, ustvari otisla sam po uput za komisiju, ona mi rece "aj na sto za ctg" :))
ja na papiricu imam 3 linije, skroz donja ne prelazi 20, i bas je ravnomerna, pretpostavljam da to znaci da nema kontrakcija..?

skroz gore su otkucaji bebinog srca, krivudavi, izmedju 120 i 140... dr rece da je sve u redu!

e ova treca ravnomerna linija u sredini ne znam sta je...?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: CTG
3.4.2012 14:34:44   
New Mom
Upravo došla sa ctg-a. Otkucaji šaroliko - od 120 do 180. Beba fino aktivna.
Kontrakcije oko 30 sa pikovima do 75, ali dr kaže ništa značajno.
I novi mi je zakazao za 6 dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: CTG
3.4.2012 14:38:11   
jance
user posted image ja sam se posle jednog takvog porodila za 2 dana. ali sam odma posle isla iz ZOV na Bulevar kod gin da mu pokazem rezlutate, vozila juga i pokusavala da ga uparkiram bocno.. da su mi u tom trenutku uradili CTG svasta bi pokazao user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: CTG
3.4.2012 15:09:44   
JAmy
Meni je danas jedna sestra skratila zivot bar za 20 godina...Inace,tek sam 32 ned nego mi cesto rade ctg zbog preuranjenih kontrakcija,zbog kojih sam na bolnickom lijecenju.Kada je postavila onu elektrodu(ili kako se vec zove) cuo se neki puls koji sigurno nije prelazio 50-60 otkucaja,ona mi opipa arteriju dorucja i kaze ''ovo nije tvoj''!!!user posted image user posted image
Ali ipak jos nije pocela sa snimanjem nego je tumarala po trbusnom zidu da nadje idealan polozaj,i eto ga-udesno od tog mjesta cuju se normalni otkucaji bebinog srca,onakvi na kakve sam navikla da cujem od kada su poceli da mi rade ctg.Dr je pogledala nalaz,kaze uredan,ali ni ja ni ova sestra joj nismo rekle sta se na pocetku desilo...Ostalo mi je samo da brinem i razmisljam,to je bilo kao da jos jedno,trece srce kuca u meni,ne lici ni na moje ni na bebino....user posted image
Samo se nadam da to i nisu bili nikakvi otkucaji,nego neki drugi zvuci koji lice....jer ne bi valjalo da bebi tako pada puls user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: CTG
3.4.2012 15:45:21   
vonavoj
ne brini se,to se i meni desilo,sestra nije dobro namestila,i to su bili moji otkucaji..nasi i jesu oko 60-70..i onda mi je dr rekao da lepo disem,kao sta se desava,a nije bio pored mene,samo se nije dobro culo..i cim je ustao,shvatio je da je guska (sestra) pogresno namestila...naravno da je posle sve bilo ok!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: CTG
3.4.2012 15:45:54   
crazymama
ma ne brini jamy, mojoj bebi se jednom culo stucanje, koje je nadjacalo otkucaje srca...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: CTG
3.4.2012 15:54:17   
JAmy
Hvala cure,bas me budaletina istraumiralauser posted image
Meni ovo i jeste licalo na stucanje,vise nego na puls user posted image ,a i vjerujem,ako je bilo nesto sa srcem bebe,pokazlo bi poslije u ctg zapisu,valjda ne moze to tako brzo da se mijenja stanje bebe...ne znam vise nista,nisam pametna user posted image ,reciciu dr da obrati paznju na srce kada mi sledeci put bude radila UZ...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: CTG
10.6.2012 21:18:51   
Zemunka85
Kada se najranije moze raditi CTG? Da li ima efekta u 29. nedelji?
Imam BRDO kontrakcija, vise ne mogu ni da ih izbrojim. Na poslednjem pregledu pre dva dana, DR je pomenula da ce me sledeci put okaciti na CTG. Zasto to nije odmah uradila? Imam dooosta drugarica koje su se skoro porodile i radile su CTG tek u 9. mesecu, pa me budni moja 29. nedelja .. Da li zato sto nije bilo potrebni, ili ...?

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: CTG
10.6.2012 21:23:04   
Maslacak15
Najranije moze da se radi od sedmog meseca. Meni je radjen prvi put u 27 oj nedelji i bolnici. Regularno kod doktorke od 30.te nedelje. Samo zato sto ga ne praktikuju doktori u Srbiji do samog kraja ne znaci da nema svrhe. Narocito u takvim situacijama gde se sumnja na kontrakcije.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: CTG
10.6.2012 22:33:13   
Zemunka85
Hvala

Zanima me samo jos - vidim ovde dosta iznenadjenja na CTGu, tj nekih nedoumica, kada se vide rezultati CTGa, pa me zanima - kako?
Tj svaki put na UZ se gledaju i otkucaji bebinog srca, tako? Ako je na UZkovima bilo OK, sta na CTGu moze da iznenadi?
Jedino sto se tamo duze i detaljnije prati, kao i reakcija na kontrakcije, tako?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: CTG
7.8.2012 15:23:46   
Zemunka85
Sve u svoje vreme :-).
Shvatih sta je CTG i svrha istog.

Neeeegoooo, novo pitanjec- sta su AKCELERACIJE na CTGu?
Koliko shvatih - ubrzanje. Juce na CTGu, komentar DR babici - "Interesantno, kako pokrete bebe prate akceleracije". Vidim na zapisu, da je pri udarcu bekane, puls oko 170. I tako svaki put.
U izvestaju, nista ne pise o tome, samo da je sve ok i da nema uterusnih aktivnosti.

Da li to ide tako?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: CTG
7.8.2012 16:42:40   
red3lilu
hheheeh, beba kad se miče u stomaku puls joj se ubrza...(akceleracija=ubrzanje)

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: CTG
8.8.2012 10:15:00   
Zemunka85
Hvala Red,

aaaaa a sta znaci BF na tumacenju CTGa?
Citam da je to "Blood Flow". Kako se to ocitava na CTGu user posted image ? Nikako je l da :D?
To je na UZ, tako? A na CTGu kapiram da znaci otkucaji bebinog srca, posto pise "BF oko 130/mon ERAKTIVAN" - tj verovatno je "mIn", greska.
I sta uopste znaci "ERAKTIVAN"?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 8.8.2012 10:22:11 >

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: CTG
8.8.2012 10:42:27   
Zemunka85
"Eraktivan" je "REaktivan", samo bez greske u kucanju :D, skontah :D.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: CTG
23.8.2012 6:37:33   
Zemunka85
Moja omiljena tema u poslednje vreme user posted image .

LM, juce na CTGu me DR TOTALNO zbunila.
Ocitana je jedna golema kontrakcija, koju sam ja doooobrooo oset_ila - NE kao bol (tj veoma slab), ali kao talas vrucine i stegnut stomak. Klasican laznjak. Takvih sam imala i >30 dnevno u jednom periodu trudnoce. Nista strasno.
I par manjih.

Bas kada je najjaca kontrakcija prosla, DR pridje aparatu i kao "Jeste oset_ili bol sad", ja "Mislite kontrakciju?", ona kao "Da". I kroz pricu AKO SAM dobro skontala, a to je i moje pitanje vama, ona meni objasni da je to bio primer najjace kontrakcije user posted image . Misliiiim .. je l moguce to? Sta sam ja? Mazohista? Ja to stvarno OSETILA nisam! Rekla je da su samo nezgodnije kada vodenjak pukne/ga probuse, ali da je to to i da - ako je sada nisam oset_ila, nema potrebe za epiduralom, jer nisam oset_ljiva na bol.

Meni je sve ovo neverovatno ..
Nocas me uhvatili moji standardni laznjaci ceeeelluuu noc na po 4,5,6,7,..10min, oka sklopila nisam u strahu da nije pocelo.
Ne boli. Nista ne boli. Ne mogu ni da umislim da boli, kada ne boli :D. Krsta pogotovo.
Ali pod utiskom njene recenice, ja se uprpih da necu prepoznati i da cu se kod kuce poroditi :D.

E sad - kako se ocitavaju te kotrakcije. Gledam sada ovaj zapis i kontam .. je l'' 100 najjaca?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 23.8.2012 6:39:21 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here