|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
8.12.2012 11:17:18   
Tiziana
Kad krene porodjaj kontrakcije dodju do sto pa onda jedno vreme stoje na sto i ide jedna ravna linija pa onda krenu da padaju...dok samo idu gore,dole,to nije puno 'strasno'..

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: CTG
8.12.2012 11:20:58   
adulence
hvala tiziana...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: CTG
8.12.2012 11:40:14   
Zemunka85
Dada tj vrh na grfu nije spicast, vec ravna linija.
Ja i pored takvih, nikakav spec bol nisam osecala. Cudili se i odvikavali me od epidurala.
Ali braaaaaaate kada su ukljucili indukciju i probusili vodenjak aaaaaaaaa molila sam za anesteziologa.
Ne moze se porediti.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: CTG
8.12.2012 13:43:06   
Tiziana
Ja sam oba puta tokom trudnoce imala kontracije,tako da je verovatno i prag bola porastao. Dosla sam na drugi porodjaj bez d asam osecala ista,a ctg je ocitavao jake kontrakcije,da je dr koja je bila tu pored bila u fazonu jel vas boli!?ja reko ne.i kasnije kad su mi ukljucili samo malu dozu epi,ja nista nisam osecala.dr je bio u fazonu anesteziologu da mi pojaca epi,a covek kaze ma necu,sad sam je pitao da li je nesto boli,ona kaze ne.ali verujem da je sve to individualno.i pored svega toga ipak volim sto sam imala epidural.ja ne voim bol,na prvom porodjaju sam ga osetila sat,dva kad je krenuo porodjaj i jedva sam cekala da mi daju epi,a to su bili tek oni pocetni bolovi...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: CTG
10.12.2012 14:52:12   
Janncica
Ako nekoi moze(zna) neka mi protumaci... Radila sam ctg danas i pise: ctg zapis u prilogu BF oko 130/min reaktivan bez regularne uterusne aktivnosti...
Pri tom ja vidim da na onom grafikonu meni dolaze do 40 ... i kaze doktorka,vidi se da se nesto desava... user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: CTG
10.12.2012 17:33:13   
ivannna
janncice-meni je bilo oko 40 i dr je rekao da je sve ok...nemam pojma sad

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: CTG
10.12.2012 20:18:30   
isidora88
meni su od 9-og meseca bile kontrakcije, 20, 40 ali se nista nije dogadjalo, imala sam indukovan porodjaj.
inace su mi par dana pred porodjaj isle i do 100 ali me nista nije bolelo, ali zato na porodjaju su me ubijale i one od 50, da li zbog indukcije ili neceg drugog pojma nemamuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: CTG
27.12.2012 18:25:23   
Mache
Zenske i meni juce na CTG-u pokazalo par skokova do 40 i 60. Ja nista nisam osetila, i bas pitam dr-a za kontrakcije, i on mi rece da CTG moze da zabelezi te "skokice" od bebinog mrdanja (znaci nemaju veze sa konkretnim kontrakcijama). A stvarno da se jesu bebane razmrdale i krenule da se sutiraju u par momenata- jesu, tako da pretpostavljam da to jeste to.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: CTG
27.12.2012 20:42:52   
adulence
mache te kontrakcije koje su zabelezene samo kao skok one ne bole i nisu porodjajne,one koje skoce a traju neko vreme e te su porodjajne i te bole,bar ono malo u pauzama epija sto sam osetila...

(odgovor članu Mache)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: CTG
30.4.2013 13:04:54   
StephanieBgd
Devojke, a kada ste prvi put radile CTG? Ja sam 37. nedelja i još uvek nisam radila nijedan user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: CTG
9.7.2013 14:59:23   
Tina79
Da li neko zna zasto je u devetom potrebno raditi
ctg jednom nedeljno. Bila sam proslog petka prvi
put i dr mi kaze da se radi jednom nedeljno ali da
je to samo trenutna situacija. Mere se bebini
tonovi i kontrakcije. Drugarica mi rece da je jedan
dan bila na ctg-u i bilo sve ok, a uvece krenuo
porodjaj i porodila se. Ne kapiram u cemu je
poenta...

(odgovor članu StephanieBgd)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: CTG
9.7.2013 15:58:42   
Tiziana
Poenta je u tome da se prati bebin rad srca, na osnocu cega izmedju ostalog zakljucuju da li je beba ok,da li joj nesto smeta, da li ima tahikardije ili sl. Prate se i kontrkacije da bi se koliko toliko predvidelo kad ce krenuti porodjaj.
STa te briga, idi na ctg jednom nedeljno, blizu si kraja,neces ici celu vecnost.

(odgovor članu Tina79)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: CTG
9.7.2013 18:50:36   
Tina79
Puno ti hvala. Imam jos 13 dana do porodjaja pa sam mislila da eskiviram :) Moram priznati da kako se kraj blizi sve sam nervoznija i nedisciplinovanija.. :( Mada sto kazes odradicu sve posteno jos ovo malo.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: CTG
9.7.2013 18:56:03   
serpica

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Poenta je u tome da se prati bebin rad srca, na osnocu cega izmedju ostalog zakljucuju da li je beba ok,da li joj nesto smeta, da li ima tahikardije ili sl. Prate se i kontrkacije da bi se koliko toliko predvidelo kad ce krenuti porodjaj.
STa te briga, idi na ctg jednom nedeljno, blizu si kraja,neces ici celu vecnost.




Ja sam isla zadnje dve nedelje trudnoce svakog dana,e to je vec smor....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: CTG
9.7.2013 19:06:03   
Sanja90
ja sam isla kad sam usla u 9.mesec na nedelju dana pa kako se blizio termin isla na svaka 2 dana...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: CTG
9.7.2013 19:42:55   
Tiziana
Ja sam u obe trudnoce imala kontrakcije pa sam isla od 7m prvo na toko,pa onda na ctg.e to je smor! U drugoj trudnoci pred kraj isto tako na 2 dana..Iz te perspektive ovo na 7 dana i nije strasno.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: CTG
9.7.2013 20:42:42   
Zemunka85
Menisu kontrakcije isle i do sto, i ivrh nije bio spicast vec ravan tj trajale su i po minut. Tada samo sto ne bih eksplodirala, sva sam trnula. I bile su bolne. I tako poslednjih mesec dana. Okarakterisane su kao IIb, jer nisu u pravilnim razmacima. I nisu bile porodjajne. Na dan porodjaja i noc pre su jako jako bolele, ali da me DR nije zadrzala samo jer se njoj zurilo i izbombardovala indukcijama bogs pitsj koliko bih jos gurala, mozda i do punog termina koji je bio za dve nedelje...a mozda i ne...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: CTG
9.7.2013 21:20:41   
Tiziana
Da, i moje su divljale do 100 i trajale,ali mene zaista nisu bolele.Prvi put mi ni stezanje stomaka nije smetalo,a drugi put boga mi jeste.Bilo mi je nekako neprijatno.Ali me zaista nije bolelo.Prvi put samo kada je pukao vodenjak osetila sam te bolne,do epidurala,a drugi put bas nista nisam osetila. Ali sve jedno,mrzim ih podjednako isto kao da su me bolele!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: CTG
12.9.2013 0:36:36   
jelenazvezda
jel moze neko da mi pomogne,zani ma me dal se ctg zakazuje u nf il mogu samo da odem sa uputom i da odradim i kad u toku dana to moze...hvala vam unapred

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: CTG
12.9.2013 9:24:41   
Tiziana
Ne treba da se zakazuje.Odes,otvoris karton i predas ga i cekas da te prozovu.Samo ponesi uput.Posle ako imas svog dr u NF onda nosis ctg njoj/njemu,ako ne pogledace ga neko od dr koji je u taj dan u savetovalistu.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: CTG
12.9.2013 13:56:37   
jelenazvezda
hvala draga :) a jel mi treba posebno uput za ctg il to ide na onaj sto vazi 6 meseci,sto imam za nf

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: CTG
12.9.2013 14:31:44   
Tiziana
Ih,mislim da moze,ali nisam sigurna.Valjda ce se jos neko javiti.
Ja sam kao curka otisla be zuputa,ali posto sam vec imala uput z aporodjaj pisali su mi na taj pa sam isla da uzmem jos jedan uput za porodjaj :-). Ja sam tmao isla na ctg samo poslednje 2 ned trudnoce.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: CTG
12.9.2013 18:02:24   
jelenazvezda
pa nista uzecu uput u nf i samo odem i cekam da dodjem na red,a osecam da je guzva haos

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: CTG
8.4.2014 12:07:02   
New Mom
Da li je neka novosadjanka isla na CTG od kad je na Bulevaru? Interesuje me ima li neko posebno vreme kad se radi. Kontam da ne bi trebalo da se zakazuje?

Ja sam pre 4 i pre 2 godine isla u ZOV gde i vodim trudnocu al sad vise nemaju aparat i sve trudnice idu na Bulevar.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: CTG
12.4.2014 10:02:34   
Mali zeka
Cao svima, radila sam prvi put Ctg u sredu, pa mi dr rekla da dodjem u petak, tako da sam i juce isla, i rekli su mi da je beba uspavana, ja samo ne znam na osnovu cega su to zakljucili, kad sam ja gledala na ekranu otkucaji srca su bili od 138-151, a koliko znam i normalno je da idu od 140-160, a kontrakcije sam isto gledala, pisalo je od 6-11, sto nije strasno, pa ne znam zasto me salju da radim ctg svaka dva dana jer opet su mi rekli da dodjem u ponedeljak, jel neko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here